Артроза.

Полезни съвети ако сте болни
Булка Марулка

Артроза.

Мнение от Булка Марулка »

Здравейте, момичета!

Да, и това имам. Потвърдиха ми го още преди операцията, когато ми блокира коляното и след кратко лутане по "специалисти" в крайна сметка кадърен лекар ме извести с благата вест. Трябваше да си сложа 3 инжекции за около 300 лв трите. Излишно е да казвам, че ги пропуснах :mrgreen: Проблемът е, че от днес същото коляно пак старателно се опитва да блокира. Намерих тази статия http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?f=3&t=574, но не знам от къде да си набавя съставките за чая или го има вече събран някъде? Не отказвам никакви съвети!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Артроза.

Мнение от Мърмори »

Гери, опитай във Фитоакцент- има доста неща там,намирала съм и доста засукани билки.На Колхозния има една барака за билки също- срещу първата линия плодове,успоредна на "Пискюлиев". Ако не намериш предполагам, че от Вербена може да ти го направят ако им кажеш рецептата.
Kalia

Re: Артроза.

Мнение от Kalia »

Булка Марулка написа: Не отказвам никакви съвети!
Защо не пробваш пречистване на ставите с ориз - по Малахов.Три мои познати са ползвали метода.Казаха,че след приключването му са имали по-силни болки в ставите вследствие на изчистването,но сега се чувстват супер.Ето го и самото пречистване:
Оризова диета за очистване на организма

Предварително се набавят пакет ориз, най-добре кафяв, нелющен от магазините за природосъобразна храна, и 5 буркана от 800 г тип “Омния”, които се номерират от 1 до 5.

1-и ден. Сутринта /може и вечер/ се взимат две супени лъжици от ориза и се слага в 1-я буркан, залива се с 500 мл преварена хладка вода.

2-и ден. По същото време оризът от първия буркан се прецежда, водата се изхвърля, а той се слага във 2-я буркан и отново се залива с 500 мл преварена хладка вода. А в 1-я буркан се слагт две суп. лъжици ориз от пакета и се залива с 500 мл преварена хладка вода.

3-и ден. По същото време оризът от 2-я буркан се прецежда, водата се изхвърля и той се слага в 3-я буркан, след което се залива с 500 мл преварена вода. Същото се прави с ориза от 1-я буркан, който след изцеждането се слага във 2-я и се залива с преварена хладка вода. В освободения 1-и буркан се слагат две суп. лъжици нова порция ориз.

4-я и 5-я ден процедурата се повтаря по същия начин, докато се залее оризът от 1-я ден в 5-я буркан.

На 6-я ден оризът от 5-я буркан се прецежда и се сварява в отделен съд в 300 мл вода, а 1-ят буркан отново се зарежда с 2 лъжици ориз от пакета и този кръговрат на ориза в 5-е буркана продължава в същия ред и занапред. С други думи, яде се само свареният ориз от 5-я буркан, а в останалите четири буркана той само кисне в преварена вода.

Свареният ориз от 5-я буркан се изяжда сутринта бавно и до обяд не се яде нищо друго. На обед и на вечеря храната е нормална, но от менюто да се изключат тлъстите храни, месото, алкохолът, прясното мляко, рафинираните храни, сладкишите. През деня да се пият повече течности /до 2 л вода, билкови чайове, пресни плодови и зеленчукови сокове/.

Времетраенето на оризовата диета е 2 месеца, считано от първия изяден сварен ориз.

ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото .
Булка Марулка

Re: Артроза.

Мнение от Булка Марулка »

Благодаря!
Преди няколко дни започнах пак 90-дневната, но ще се замисля дали да не я преинача с това пречистване, пък колкото файда има от диетата - толкова!
Публикувай отговор