Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Полезни съвети ако сте болни
Изабела

Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнение от Изабела »

Здравейте,
Направо вече се отчайвам. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Как сте се излекували? Моля, препоръчайте ми добри кожни специалисти в София!
След двумесечно безрезултатно лечение, предписано от известна докторка в града, в който живея, и след много дълго търсене на информация в български и чуждестранни страници, реших да потърся помощ и тук, с надеждата поне за съвет!
Края на януари се разболях от грипния вирус. Личната лекарка ми предписа Рамантадин - антивирусно лекарство, за да го мина по-леко (така и стана тогава). Месец по-късно на кожата под едната гърда (по-скоро върху кожата над последното ребро) ми се появи някаква странна "пъпка", която 3 седмици по-късно започна ужасно да сърби. Тогава забелязах, че в областта между гърдите ми, под подмишницата и върху ръката ми са се появили още такива пъпки. Отидох веднага на дерматолог (при най-добрата от моя град). Диагностицира, че имам следгрипен обрив (месец по-късно каза, че е следвирусен лишей). Предписа ми крем за мазане Дермоват (кортикостероид), някакво бяло течно забъркано в аптека, много витамин Ц, имуностимулант Респистим и никакво ползване на козметика и почти никакво къпане за дълъг период от време. Месец по-късно лечението беше безрезултатно - старите лишеи увяхваха, но продължаваха да ми се появяват нови. Отидох пак при нея на преглед. Тя ми се изсмя и каза, че това новото е обрив от изпотяване - аз изобщо не съм се изпотявала, по принцип трудно се потя, защото съм много слаба. Каза да продължавам с лечението. Продължих още месец, като че ли спряха да излизат нови пъпки. Спрях да се мажа с кремовете, от Респистима след втория месец започна да ми става лошо и го спрях. После още месец почти никаква козметика, освен бебешка хипоалергенна. От началото на лечението до сега са минали точно 3 месеца и половина, а отново ми се появиха такива пъпки и то много! Уж за два месеца трябваше да се излекувам напълно, а отново съм в началото и то с много повече такива лишейчета, които започнаха да сърбят, при все че спазвах указанията на докторката. Не мога вечно да се мажа с кортикостероиди ...
Моля за съвет тези, които са се излекували от подобни лишеи - малки пъпки са, като странни мехурчета с лъскаво покритие и нещо като черна точица в средата.
Бих искала да се лекувам с хомеопатия, ако е възможно при моя случай.
От вчера си "самоизписах" Фенистил на капки и днес съм по-добре, пъпките поспряха да ме сърбят.
Моля, препоръчайте изпитан добър кожен лекар! Не съм сигурна, че докторката ми е открила точната диагноза и дали тези пъпчици са наистина следгрипен лишей.
tita

Re: Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнение от tita »

Здравей, Изабела. Добре си дошла тук!

Преди повече от година имах подобен проблем с рецидивиращ обрив по тялото при дъщеря ми, за който лекари твърдяха, че е херпес. Появата му не беше свързана с прием на антибиотици, възможно е и при теб да е съвпадение. Решението и изчезването на обрива (от тогава не се е появявал) дойде от доктор хомеопат. Още щом го видя каза, че това не е херпес. Изписа ни хомеопатични препарати и точно след 3 дни нямаше и помен от пъпчици и обрив.
От Варна съм, ходихме при д-р Лазаров, но има и други добри хомеопати. Потърси помощ при такъв и .... след тези кортикостероиди и антибиотици ще трябва дълго да изчистваш организма си, което не е за пренебрегване.
Изабела

Re: Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнение от Изабела »

Здравей, tita,
Благодаря ти много за отговора!
Всъщност антибиотици не съм пила от поне няколко години. Грипния вирус го изкарах без антибиотик, само с това антивирусно лекарство Рамантадин. Аз съм много против антибиотиците, само в краен случай, когато друго не помага.
След като преди два дни започнах на своя глава да пия Фенистил капки, обривът се поуспокои, имам чувството, че до няколко дни може и да изчезне. Ако обаче пак се появи задължително ще се обърна към доктор хомеопат! Мога ли да те помоля за координати на д-р Лазаров и на други доктори хомеопати от Варна?

Още веднъж ти благодаря, че се отзова на помощ!
Хубав ден!
Публикувай отговор