Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Полезни съвети ако сте болни

Модератор: cchery

Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнениеот Изабела » Чет 12 Юни 2014, 14:07

Здравейте,
Направо вече се отчайвам. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Как сте се излекували? Моля, препоръчайте ми добри кожни специалисти в София!
След двумесечно безрезултатно лечение, предписано от известна докторка в града, в който живея, и след много дълго търсене на информация в български и чуждестранни страници, реших да потърся помощ и тук, с надеждата поне за съвет!
Края на януари се разболях от грипния вирус. Личната лекарка ми предписа Рамантадин - антивирусно лекарство, за да го мина по-леко (така и стана тогава). Месец по-късно на кожата под едната гърда (по-скоро върху кожата над последното ребро) ми се появи някаква странна "пъпка", която 3 седмици по-късно започна ужасно да сърби. Тогава забелязах, че в областта между гърдите ми, под подмишницата и върху ръката ми са се появили още такива пъпки. Отидох веднага на дерматолог (при най-добрата от моя град). Диагностицира, че имам следгрипен обрив (месец по-късно каза, че е следвирусен лишей). Предписа ми крем за мазане Дермоват (кортикостероид), някакво бяло течно забъркано в аптека, много витамин Ц, имуностимулант Респистим и никакво ползване на козметика и почти никакво къпане за дълъг период от време. Месец по-късно лечението беше безрезултатно - старите лишеи увяхваха, но продължаваха да ми се появяват нови. Отидох пак при нея на преглед. Тя ми се изсмя и каза, че това новото е обрив от изпотяване - аз изобщо не съм се изпотявала, по принцип трудно се потя, защото съм много слаба. Каза да продължавам с лечението. Продължих още месец, като че ли спряха да излизат нови пъпки. Спрях да се мажа с кремовете, от Респистима след втория месец започна да ми става лошо и го спрях. После още месец почти никаква козметика, освен бебешка хипоалергенна. От началото на лечението до сега са минали точно 3 месеца и половина, а отново ми се появиха такива пъпки и то много! Уж за два месеца трябваше да се излекувам напълно, а отново съм в началото и то с много повече такива лишейчета, които започнаха да сърбят, при все че спазвах указанията на докторката. Не мога вечно да се мажа с кортикостероиди ...
Моля за съвет тези, които са се излекували от подобни лишеи - малки пъпки са, като странни мехурчета с лъскаво покритие и нещо като черна точица в средата.
Бих искала да се лекувам с хомеопатия, ако е възможно при моя случай.
От вчера си "самоизписах" Фенистил на капки и днес съм по-добре, пъпките поспряха да ме сърбят.
Моля, препоръчайте изпитан добър кожен лекар! Не съм сигурна, че докторката ми е открила точната диагноза и дали тези пъпчици са наистина следгрипен лишей.
Изабела

Re: Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнениеот tita » Пет 13 Юни 2014, 14:30

Здравей, Изабела. Добре си дошла тук!

Преди повече от година имах подобен проблем с рецидивиращ обрив по тялото при дъщеря ми, за който лекари твърдяха, че е херпес. Появата му не беше свързана с прием на антибиотици, възможно е и при теб да е съвпадение. Решението и изчезването на обрива (от тогава не се е появявал) дойде от доктор хомеопат. Още щом го видя каза, че това не е херпес. Изписа ни хомеопатични препарати и точно след 3 дни нямаше и помен от пъпчици и обрив.
От Варна съм, ходихме при д-р Лазаров, но има и други добри хомеопати. Потърси помощ при такъв и .... след тези кортикостероиди и антибиотици ще трябва дълго да изчистваш организма си, което не е за пренебрегване.
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Re: Обрив след грип, следвирусен лишей - помогнете!

Мнениеот Изабела » Съб 14 Юни 2014, 09:44

Здравей, tita,
Благодаря ти много за отговора!
Всъщност антибиотици не съм пила от поне няколко години. Грипния вирус го изкарах без антибиотик, само с това антивирусно лекарство Рамантадин. Аз съм много против антибиотиците, само в краен случай, когато друго не помага.
След като преди два дни започнах на своя глава да пия Фенистил капки, обривът се поуспокои, имам чувството, че до няколко дни може и да изчезне. Ако обаче пак се появи задължително ще се обърна към доктор хомеопат! Мога ли да те помоля за координати на д-р Лазаров и на други доктори хомеопати от Варна?

Още веднъж ти благодаря, че се отзова на помощ!
Хубав ден!
Изабела

Назад към Бърза помощ за всякакви болежки