МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Полезни съвети ако сте болни
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от DeerE »

ЕЙ момичета, за никому не е тайна че аз се изгубих, причината е че просто се изгубих душевно мен ме няма от много време, това което се показва не съм аз, та както и да е едва ли ме разбрахте но нищо, и две три чашки вино не оправят нещата тъй че моля дайте лек ако знаете за душевни страдания!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от cchery »

Емка, мила, лек за душевни болки според мен няма. Има лекар! И това е самият човек, когото го боли душата. Знам че звучи грубо и безнадеждно, но болката е вътре в тебе. Не е както с физическата болка - нея я промиваш, намазваш, вземаш хапче срещу нея иииииииии минава. Тази е много по-гадна, натрапчива, досадна и упорита. От нея те боли цялото същество, променя мирогледа ти, прави цветовете тъмни, хората гадни, а теб нещастна. Дори се стига до момент, в който ти се струва, че довчерашният неудачник и последен прошляк, днес е щастливец и богаташ особено в сравнение с теб! Боли, когато сутрин станеш! Дори още несъбуден напълно, болката вече се зарежда в съзнанието ти точно като операционна система на компютър и пуска безрайните си троянски коне из съществото ти..... Боли, когато правиш любимите си неща и те вече нито са любими, нито интересни, а досадно задължение. Боли дори когато видиш любим човек - да, той е добър, и мил, и се усмихва, но....... ти си нещастна и той не може да промени това! Боли...... защото не виждаш бъдеще пред себе си, защото утре пак ще те боли, както и други ден и всичко е едно и също, всеки ден..... А ти не искаш да живееш в тази сивота, в тази скука, боли те, защото трябва да живееш...... без надежда!

Ако се чувстваш така, то значи.... не си първия човек, който е бил в твоето състояние. Аз минах оттам. И първият факт, който ми помогна да го преодолея беше:

1. СПОДЕЛЯНЕТО!!! Точно в такъв момент почнах да пиша много сериозно в мамешкия форум на дир.бг!!! Отначало агресивно и заядливо - имаше в дира един форум за черни списъци за всякакви неща и там изливах чернотията в мен. При мамите обаче влизах плахо и боязливо! Да не разсърдя някого, да не обидя някого, да не засегна...... и бях приета! Първата крачка! Бях приета! Макар и след доста време! И осъзнах, че ако не покажа навреме себе си, то ще стане след време така или иначе и ще е едно голямо лицемерие! Ииииии показах себе си! И знаеш ли каква беше изненадата ми: пак ме приеха! О, да! Даже няколко човека почнаха да изявяват себе си също след като аз открих истинското си лице! Изводът: СПОДЕЛЯЙ И БЪДИ СЕБЕ СИ ДОРИ ДА Е ЧЕРНО, ДА Е ГОРЧИВО И ДА БОЛИ! Защото тези неща остават и когато се върнеш и се видиш как си се крила и си се кривила зад някакви думи и фрази само и само да не натовариш някой, ще ти става още по-криво! Затова че не си била себе си! Който му е тежко и не иска да те чете, точно това и ще направи - ще те пропусне, защото и за двама ви ще е по-добре!

2. ДЕЙСТВАЙ! Напук на всичко, на черното, на безнадеждното, което ме беше обзело, аз не спирах да дивея - не ми се катереше с децата по пързалки, но точно това правех! Не ми се разождаше в Борисовата, но точно това правех - дигах си гъза въпреки нежеланието ми! Не ми се риташе топка, но точно това правех! Напук на нежеланието! Или то, или аз!!! Оказа се, че мен че ме бъде! "Клин клин избива" е казана не случайно! В твоя случай: знам, че не мърдаш много далеч от Люлин, но го прави! С метро едва ли ще се натовариш много финансово! Ресторантът, за който гласим срещата тази събота е в Младост - ела! Напук на далекото разстояние! Ела! Направи нещо! Действай! При това направи нещо различно и най-вече такова, което преди това си смятала за невъзможно!

3. ОТСТОЯВАЙ СЕБЕ СИ! Дори и да загубиш някои хора около тебе! Те са пренебрежими, щом не ти дават да бъдеш себе си! Аз загубих! Само със Зори съм говорила и споделяла за болката, която изпитах след като трябваше да напусна мамешкия клуб в дир.бг. Първо да се разделя с любимо място - такова, каквото е за всички ни тук! И второ да напусна, изгонена от хора, които довчера съм наричала приятели!....... :328 Боже, родих се след това! :) Буквално! Мисля, че част от резултатите се виждат! После най-сетне казах в очите и на майка ми и на брат ми какво мисля за тях, за тяхното отношение към татко и към мен! И си отдъхнах! КРАЙ! Повече не можеха да ми влияят по никакъв начин! Трябваше да се съобразяват с мене! И ти така - няма да навлизам в личния ти живот, макар да знам някои неща! Ти знаеш за какво ти говоря!

4. ПОСТАВИ СЕБЕ СИ В ЦЕНТЪРА НА ТВОЯ ЖИВОТ! Да, децата са най-важното! Но за тях най-важното си ТИ! Ако се правиш на такава каквато не си, чао, деца! Те усещат като ги лъжем и после ни го връщат стократно, ставайки същите лъжци като нас! И друг път съм писала, но да го повторя: в един момент осъзнах, че трябва да спра да бъда майка на Коко и Бела. А да бъда АНЕЛИЯ!!!! Онова момиче, което бях в периодите без душевни кризи, нервни изблици и непреодолими препятствия! И сега децата имат една истинска ....... мама Ани! Знам, че ти умираш да си бъдеш с децата вкъщи, но Емка, спомни си какво правеше когато те не бяха родени! Спомни си коя си била?!? И дали по дългия път на майчинството не си се изгубила?!? И това да е проблема на твоята същност в момента.

5. ПОЧНИ ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С НЕЩО! Не мога да ти дам съвети с какво, защото сме различни! Лично аз в най-голямата ми личностна криза почнах да правя блога си! И да пиша както аз си мога! Това ме спаси....... Донесе ми нови запознанства и признателност донякъде! Вкара ми самочувствие! Ти имаш комп при всяко едно положение! Ако този комп има инсталиран офис пакет, почни да учиш Уърд и Ексел!!! Може и да можеш да работиш с тях, но съм сигурна, че въобще не ги познаваш от основи тези програми! Знаеш ли какво е удовлетворението, когато създадеш истински краен продукт?!? Огромно!

6. ПРЕОТРИЙ ХУБАВИТЕ КНИГИ! Да ти кажа честно аз обожавам да чета Карл Май :) :) . Защо не?! Когато ми носи удоволствие и наслада и задоволява приключенския ми дух!!!

7. ПЛАЧИ, НО НИКОГА НЕ СИ ПРАВИ ПЛАНОВЕТЕ ВЕЧЕР! Забелязала съм, че винаги вечер проблемите ми са най-големи и непреодолими. Когато на сутринта се събудя, дори не ги считам за проблеми. Когато ми е тежко - плача! О, да, много плача! Човек трябва да плаче! Най-добре ми действа смяната на обстановката! Когато се прибера след екскурзия, няма и помен от тежките препятствия, които преди това са ме спъвали!

В обобщение мога само едно да напиша - ти си си сама лекар на болките! Дори и да не го мислиш в момента! Дори и да мислиш, че примерно безработица, безпаричие са ти най-големите проблеми и заради тях си в депресия или нещо друго, те уверявам, че причината е друга...... Трябва да си щастлива и без тях, за да усетиш радостта им когато ги имаш!!! Насреща съм, знаеш..... :923 :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от Сиренце »

Ани е казала почти всичко и то по най-добрия възможен начин. Единствено бих добавила - избери си приоритети! Не много, два - три, но си дай сметка кое е най-важното за теб и го отстоявай. Загърби всичко останало, защото понякога оплетени в злободневието, в дребните и незначителни проблеми, не си даваме сметка, че всъщност единици са хората и нещата, които наистина си заслужават. Откакто аз направих това съм в мир със себе си.
Не се страхувай да опитваш нови и различни неща. В някои ще успееш, в други ще се провалиш - важното е да осъзнаеш своята сила и уникалност и да я покажеш на всички.
Преди около два месеца, когато организирахме Националната среща на Слоу Фуд, бях ужасена, че ще се изправя пред хора, които изобщо не познавам и трябва да ги убедя в нещо, за което те дори и не са чували. Споделих с приятелка и тя ми каза: "Когато застанеш пред тези хора си спомни колко обичаш това, което правиш и просто им го кажи". Направих точно това и знаеш ли - повярваха ми! Защото се доверих на приятел и повярвах в себе си!
И накрая ще ти кажа, че всички ние сме толкова силни, че дори не можем да си представим колко. Открий силата, вдигни глава и им покажи на коя си!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от bobichan »

Еми, мила не съм аз тази която може да те съветва точно в този момент, защото се чувствам по-скоро като теб от колкото като Чери и Сиренце, но един съвет: Поглези се! С каквото ти обичаш. Направи си маникюр, прическа, любимия десерт... Поглеси се с нещо специално за теб и се глези по-често. При всеки удобен случай! Ще следя темата с интерес, защото както казах и аз съм леко сдух последно време.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от DeerE »

Усетих полъха на положителната енерги, БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ, проблемите не са разрешени все още, но важното е че се чуствам много по добре вече, тръгнах в по различна посока! :923
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от cchery »

Като сме се заговорили за душевни болки, искам да ви питам дали сте се замисляли за ПСИХОЛОГИЧЕСКА ЗАВИСИМОСТ ОТ ПАРТНЬОРА?!?! И нейната роля (на зависимостта) за страданието ви/ни?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от lindorina »

Мърмори написа:Всъщност нямам нужда от лек. За тази болка няма лек. Просто имах нужда да излея болката си. Не се опитвайте да ме разберете! Нищо вече няма смисъл.
Знаеш ли,преди малко започнах да пиша нещо като отговор на този ти пост....но сигурно не случайно се изтри,защото накратко,моето мнение звучеше като един голям въпрос - защо си написала това по-горе,след като казваш,да не се опитваме да те разберем.....болката си човек може да излее и на лист хартия,така само той ще си вижда написаното от себе си.Чувала съм по-старите хора от мен да казват,че"налят акъл-излят акъл" и наистина,ако някой нещо е решил,че ще е така,каквито и съвети да му даваш,те ще са безполезни.Бях написала още,че с този си пост,ще предизвикаш или съжаление или раздразнение и с риск да ти стана несимпатична,споделих,че съм от вторите.Казах още,че всеки си има своите моменти на безпомощност и безсилие,че човек ,колкото и да е борбен и да е доказал своята лидерска позиция,като теб,не е застрахован от обратите на съдбата....Ядосах се едва ли не,като по-голямата сестра,на малката си такава,която е сбъркала в нещо и се отказва да поправи грешката си.Исках да бъда дори саркастична,като ти кажа:"Ами тези две деца,които имаш - "нямане на смисъл"ли са за теб?!Каквото и да се е случило,живота е наистина една непрестанна борба и ти го знаеш много добре..... защо тогава те трябва да бъдат сложени в категория без смисъл?Долу-горе,в този ред на мисли беше написаното от мен.Тук сигурно щях да срещна упрека на много от момичетата,които щяха да започнат пламенно да те защитават.....да,до момента,когато ми се изтри поста....и си казах,може би няма нищо случайно.
Обърнах реда си на мисли,казвайки си,че може би не всичко е така както изглежда и може би ще трябва да се извиня,ако нещата са толкова трагични както струи от изповедта ти Зори.От една такава изповед,може би 10 човека,ще направят 10 тълкувания,но само ти си знаеш болката,която е предизвикала написаното.И,да ти кажа честно,ако аз бях написала нещо подобно,бих се оправдала пред вас в последствие може би,само ако ставаше въпрос за децата ми.Тогава би ме обхванал страх,ужас дори,но ако щях да пиша тук,то това щеше да означава вик за помощ,вик за някаква подкрепа,за да не се срина,за да имам сили,да издържа изпитанието,което Господ ми е отредил.Защото тук по някакъв начин сме едно цяло и макар че се случва за дълги периоди да липсваме понякога,никой не е отказал подкрепа,дори тази подкрепа да е само една положителна мисъл.С положителна мисъл,може дори да се лекува от разстояние,мисля че Дънов го споменаваше някъде и аз съм склонна да вярвам че е така.Може би,ако прочетеш написаното от мен,ще си кажеш-колко е голяма болката ми,а тя какви глупости ми говори...А може би само мимоходом очите ти ще минат по-редовете и ще преглътнеш......а може и леко да се ядосаш/и се надявам наистина да е така/,което ще означава,че ти можеш да се справиш и тръгваш на поредната битка.Тогава пиши,колкото искаш пиши и тук, и на друго място и все някъде ще намериш изхода....Пожелавам ти го.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от Kleo »

cchery написа:Емка, мила, лек за душевни болки според мен няма. Има лекар! И това е самият човек, когото го боли душата. Знам че звучи грубо и безнадеждно, но болката е вътре в тебе. Не е както с физическата болка - нея я промиваш, намазваш, вземаш хапче срещу нея иииииииии минава. Тази е много по-гадна, натрапчива, досадна и упорита. От нея те боли цялото същество, променя мирогледа ти, прави цветовете тъмни, хората гадни, а теб нещастна. Дори се стига до момент, в който ти се струва, че довчерашният неудачник и последен прошляк, днес е щастливец и богаташ особено в сравнение с теб! Боли, когато сутрин станеш! Дори още несъбуден напълно, болката вече се зарежда в съзнанието ти точно като операционна система на компютър и пуска безрайните си троянски коне из съществото ти..... Боли, когато правиш любимите си неща и те вече нито са любими, нито интересни, а досадно задължение. Боли дори когато видиш любим човек - да, той е добър, и мил, и се усмихва, но....... ти си нещастна и той не може да промени това! Боли...... защото не виждаш бъдеще пред себе си, защото утре пак ще те боли, както и други ден и всичко е едно и също, всеки ден..... А ти не искаш да живееш в тази сивота, в тази скука, боли те, защото трябва да живееш...... без надежда!

Ако се чувстваш така, то значи.... не си първия човек, който е бил в твоето състояние. Аз минах оттам. И първият факт, който ми помогна да го преодолея беше:

1. СПОДЕЛЯНЕТО!!! Точно в такъв момент почнах да пиша много сериозно в мамешкия форум на дир.бг!!! Отначало агресивно и заядливо - имаше в дира един форум за черни списъци за всякакви неща и там изливах чернотията в мен. При мамите обаче влизах плахо и боязливо! Да не разсърдя някого, да не обидя някого, да не засегна...... и бях приета! Първата крачка! Бях приета! Макар и след доста време! И осъзнах, че ако не покажа навреме себе си, то ще стане след време така или иначе и ще е едно голямо лицемерие! Ииииии показах себе си! И знаеш ли каква беше изненадата ми: пак ме приеха! О, да! Даже няколко човека почнаха да изявяват себе си също след като аз открих истинското си лице! Изводът: СПОДЕЛЯЙ И БЪДИ СЕБЕ СИ ДОРИ ДА Е ЧЕРНО, ДА Е ГОРЧИВО И ДА БОЛИ! Защото тези неща остават и когато се върнеш и се видиш как си се крила и си се кривила зад някакви думи и фрази само и само да не натовариш някой, ще ти става още по-криво! Затова че не си била себе си! Който му е тежко и не иска да те чете, точно това и ще направи - ще те пропусне, защото и за двама ви ще е по-добре!

2. ДЕЙСТВАЙ! Напук на всичко, на черното, на безнадеждното, което ме беше обзело, аз не спирах да дивея - не ми се катереше с децата по пързалки, но точно това правех! Не ми се разождаше в Борисовата, но точно това правех - дигах си гъза въпреки нежеланието ми! Не ми се риташе топка, но точно това правех! Напук на нежеланието! Или то, или аз!!! Оказа се, че мен че ме бъде! "Клин клин избива" е казана не случайно! В твоя случай: знам, че не мърдаш много далеч от Люлин, но го прави! С метро едва ли ще се натовариш много финансово! Ресторантът, за който гласим срещата тази събота е в Младост - ела! Напук на далекото разстояние! Ела! Направи нещо! Действай! При това направи нещо различно и най-вече такова, което преди това си смятала за невъзможно!

3. ОТСТОЯВАЙ СЕБЕ СИ! Дори и да загубиш някои хора около тебе! Те са пренебрежими, щом не ти дават да бъдеш себе си! Аз загубих! Само със Зори съм говорила и споделяла за болката, която изпитах след като трябваше да напусна мамешкия клуб в дир.бг. Първо да се разделя с любимо място - такова, каквото е за всички ни тук! И второ да напусна, изгонена от хора, които довчера съм наричала приятели!....... :328 Боже, родих се след това! :) Буквално! Мисля, че част от резултатите се виждат! После най-сетне казах в очите и на майка ми и на брат ми какво мисля за тях, за тяхното отношение към татко и към мен! И си отдъхнах! КРАЙ! Повече не можеха да ми влияят по никакъв начин! Трябваше да се съобразяват с мене! И ти така - няма да навлизам в личния ти живот, макар да знам някои неща! Ти знаеш за какво ти говоря!

4. ПОСТАВИ СЕБЕ СИ В ЦЕНТЪРА НА ТВОЯ ЖИВОТ! Да, децата са най-важното! Но за тях най-важното си ТИ! Ако се правиш на такава каквато не си, чао, деца! Те усещат като ги лъжем и после ни го връщат стократно, ставайки същите лъжци като нас! И друг път съм писала, но да го повторя: в един момент осъзнах, че трябва да спра да бъда майка на Коко и Бела. А да бъда АНЕЛИЯ!!!! Онова момиче, което бях в периодите без душевни кризи, нервни изблици и непреодолими препятствия! И сега децата имат една истинска ....... мама Ани! Знам, че ти умираш да си бъдеш с децата вкъщи, но Емка, спомни си какво правеше когато те не бяха родени! Спомни си коя си била?!? И дали по дългия път на майчинството не си се изгубила?!? И това да е проблема на твоята същност в момента.

5. ПОЧНИ ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С НЕЩО! Не мога да ти дам съвети с какво, защото сме различни! Лично аз в най-голямата ми личностна криза почнах да правя блога си! И да пиша както аз си мога! Това ме спаси....... Донесе ми нови запознанства и признателност донякъде! Вкара ми самочувствие! Ти имаш комп при всяко едно положение! Ако този комп има инсталиран офис пакет, почни да учиш Уърд и Ексел!!! Може и да можеш да работиш с тях, но съм сигурна, че въобще не ги познаваш от основи тези програми! Знаеш ли какво е удовлетворението, когато създадеш истински краен продукт?!? Огромно!

6. ПРЕОТРИЙ ХУБАВИТЕ КНИГИ! Да ти кажа честно аз обожавам да чета Карл Май :) :) . Защо не?! Когато ми носи удоволствие и наслада и задоволява приключенския ми дух!!!

7. ПЛАЧИ, НО НИКОГА НЕ СИ ПРАВИ ПЛАНОВЕТЕ ВЕЧЕР! Забелязала съм, че винаги вечер проблемите ми са най-големи и непреодолими. Когато на сутринта се събудя, дори не ги считам за проблеми. Когато ми е тежко - плача! О, да, много плача! Човек трябва да плаче! Най-добре ми действа смяната на обстановката! Когато се прибера след екскурзия, няма и помен от тежките препятствия, които преди това са ме спъвали!

В обобщение мога само едно да напиша - ти си си сама лекар на болките! Дори и да не го мислиш в момента! Дори и да мислиш, че примерно безработица, безпаричие са ти най-големите проблеми и заради тях си в депресия или нещо друго, те уверявам, че причината е друга...... Трябва да си щастлива и без тях, за да усетиш радостта им когато ги имаш!!! Насреща съм, знаеш..... :923 :923 :923
Чери, това горното ще си го изпринтя и ще си го запазя.
И ако някога отново започне да ме сломява онази, депресията, ще извадя листа, ще го прочета и ще погледна с вяра, че всичко е ВРЕМЕННО и че дори след най-тъмната и черна нощ идва УТРОТО, иде слънчевата светлина. Че дори най-лошото състояние е ЛЕЧИМО и ще премине.
БЛАГОДАРЯ ТИ, ПРИЯТЕЛКО!!! :923

А на Еми и Мърмори (различни личности са, нали?) ще им кажа, че съм с тях, че знам какво е да си в Ада, и че съм напълно СИГУРНА, че съвсем скоро те ще са ИЗВЪН него, далеч от него, излезли по-силни и по-мъдри, научили някои важни житейски уроци... защото наистина всичко, което не ни убива, ни прави по-силни!!! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от Kleo »

cchery написа:Като сме се заговорили за душевни болки, искам да ви питам дали сте се замисляли за ПСИХОЛОГИЧЕСКА ЗАВИСИМОСТ ОТ ПАРТНЬОРА?!?! И нейната роля (на зависимостта) за страданието ви/ни?!
Да, замисляла съм се. Прочетох поста и много ми харесаха размишленията. Както и твоят коментар, Черита.
По темата: ако Еми/Мърмори пожелаят, нека напишат нещо по-конкретно за това как и откога се чувстват зле. Може би по този начин ще можем да им бъдем по-полезни? На мен написаното от тях ми напомня на написано от човек в лапите на депресия. Искам да помогна! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от DeerE »

Пуснах темата и следя стрктно от страни всеки пост всяко мнение, да вярно нищо конкретно не казвам, зная че ще дойде този момент в който просто трябва да излея тази своя болка навън, и то не заради себеси защото нямам никакви сили в момента, ами заради децата си! Зная че това не е правилно, но в момента съм обсебена от семейството си от това всичко да бъде наред, от това да възпитавам правилно от това децата да са добре от всичко да е наред! ОПс
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МОЛЯ ЗА ЛЕК ЗА ДУШЕВНИ БОЛКИ

Мнение от cchery »

Зори, знаеш колко те обичам.... и че като казвам за някой, че ми е приятел/ приятелка, то това значи много. Не защото го казвам аз, а защото.... имам страшно много познати, но изключително малко приятели. Ти си точно от тези изключения. Обяснявам ти се "любовно", за да не ми се разсърдиш много от следното нещо:
lindorina написа:...... защо си написала това по-горе,след като казваш,да не се опитваме да те разберем.....болката си човек може да излее и на лист хартия,така само той ще си вижда написаното от себе си.
Няма как да не попитам същото и да не си мисля това, което си мисли Линди, а и други хора. Защо, Зори?!? Когато имаш нужда от нас, от мен, от...... другите, защо пишеш, че не я искаш. Защо въобще я показваш.... Защо, Зори........ за да мине някой от онези "хора", които ненавиждаш и от които си разочарована и да танцува върху болката и мъката ти ли?!?! Зоринка, знам, че вчера ми писа на скайп, но не можах да отвърна..... вечерта ти звънях, но ти не ми отвърна...... не можем да сме постоянно във връзка, макар че почти сме го постигнали..... съжалявам хиляди пъти от снощи, че вчера не изоставих работата си за да ти пиша..... да бях знаела само.....

Ако се ядосаш на този ми пост - това беше целта! Ако ми се разсърдиш - това беше средството! Ако се амбицираш и пребориш слабостта - това ще е изхода от всичко! ............... и когато ме видиш на този изход с очакваш поглед, не ме отблъсквай....

Напиши ми каквото искаш, дори и това че съм гадна, че съм те предала......... каквото искаш....... покажи ми собствените слабости, грешки и превърцунвания, наречи ме неблагодарна, надута и нахална ........... имам нужда от този пречистваш дъжд. Защото след него ще се прегърнем отново с онази септемврийска близост на изминалата есен.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор