Изгаряне

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Изгаряне

Мнение от Мърмори »

ПРОПОЛИСОВ ВАЗЕЛИН

[img]http://tealandbg.com/images/propolis.JPG[/img]

Най-добри резултати се получават след намазване с прополисов вазелин:

Загрява с пчелен клей на водна баня и като започне да се топи, се добавя спирт 90- 95%- на 30 г 1, 2, 3 чаени лъж., до пълното стапяне. После се добавят 100 г вазелин и ланолин 1:1. Загрява се до такова омекване, позволяващо разбъркване и хомогенизиране на мехлема.

МАСЛО С ЖЪЛТ КАНТАРИОН

[img]http://zdravosloven.info/products_photo ... 37_big.jpg[/img]

Добре действа и масло с жълт кантарион.

30- 50 г билка залейте с 200 г зехтин. Сложете на водна баня за 1/2 час и прецедете добре. Може да мажете 2- 3 - 4 пъти дневно.


МЕХЛЕМ С НЕВЕН

[img]http://bg.meri.bg/uploads/newBroi/file1 ... 7812429794[/img]

Четири препълнени шепи невен (листа, стъбла и цветове) се нарязват на дребно. 500 г чревна мас от хранено с естествени храни прасе или хубава свинска мас се загрява като за пържене. В тази гореща мазнина се изсипва нарязаният невен, попържва се малко, разбърква се и се сваля от котлона. Съдът се покрива и се оставя един ден да престои. На следващия ден сместа леко се затопля, после се филтрира през ленена кърпа и се насипва в предварително приготвени, чисти съдчета.
mamadida

Re: Изгаряне

Мнение от mamadida »

Искам да попитам някой от Вас дали си е приготвял прополисов вазелн в домашни условия?
През уикенда се опитах, но ми се струва че не го направих както трябва. Сложих само 3 чаени лъжици спирт и прополиса стана на каша, добавих взелина и ланолина, те се разтопиха но прополиса така и не се хомегинизира с вазелина и ланолина. Накрая насипах течността в едно букране, тя придоби цвят подобен на този на купешкия вазелин, но релано изхвърлих по-голямта част от прополиса (той ми остана като утайка). Накрая, тъй като трябваше по някакъв начин да си измия купичката от прополиса сложих още от спирта и за съвсем кратко купичката се почисти от полепния по стените и прополис. Изсипах така образувалта се течност към бурканчето с вазелин и ланолин, не съм сигурна дали постъпих правилно, но в крайна сметка това си беше прополис. Та въпроса ми е дали не трябваше повече спирт да сложа така че прополиса да стане напълно течен. Много ще съм благодаран ако има кой да сподели своя опит.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Изгаряне

Мнение от Мърмори »

mamadida написа:Искам да попитам някой от Вас дали си е приготвял прополисов вазелн в домашни условия?
През уикенда се опитах, но ми се струва че не го направих както трябва. Сложих само 3 чаени лъжици спирт и прополиса стана на каша, добавих взелина и ланолина, те се разтопиха но прополиса така и не се хомегинизира с вазелина и ланолина. Накрая насипах течността в едно букране, тя придоби цвят подобен на този на купешкия вазелин, но релано изхвърлих по-голямта част от прополиса (той ми остана като утайка). Накрая, тъй като трябваше по някакъв начин да си измия купичката от прополиса сложих още от спирта и за съвсем кратко купичката се почисти от полепния по стените и прополис. Изсипах така образувалта се течност към бурканчето с вазелин и ланолин, не съм сигурна дали постъпих правилно, но в крайна сметка това си беше прополис. Та въпроса ми е дали не трябваше повече спирт да сложа така че прополиса да стане напълно течен. Много ще съм благодаран ако има кой да сподели своя опит.
Мисля,че си действала правилно-точно 3 лъжици са достатъчни. А за да не се хомогенизира сместа,най-вероятно във вазелина или ланолина е имало вода. Не е проблема в теб. Аз съм си правила у дома,обаче нали има една поговорка:" Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл!', та и аз така. Купих си един вазелин (най-обикновен) от аптеката и си го изсипах в една кутийка от крем.Накапах вътре готова клеева тинктура (която обаче никога не ме мързи сама да си приготвя,щото купешката е отврат) ей така,на око, на цвят да ми хареса. Ама това ти го казвам на ушенце,никой да не чуе :423
mamadida

Re: Изгаряне

Мнение от mamadida »

Много благодаря за ценната информация.
Идеята ти много ми хареса. :222
Публикувай отговор