Синдром на хроничната умора

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Синдром на хроничната умора

Мнение от Kleo »

Повдигам темата, предвид факта, че периодът от края на есента до средата на зимата се характеризира именно с повече умора, в сравнение с други периоди от годината :???: Сега е времето на цялостна пренастройка на телата ни към намаляващата продължителност на светлата част от денонощието, свикването с все по-големите студове и снегове, с дългите тъмни нощи на идващата зима :???: Освен всичко друго сега яденето ни влече повече отвсякога като че ли, което пък често довежда до трупване на някое и друго излишно килце :???: Тоест предизвикателствата пред организма ни са доста, както виждате, и ако не си набавяме необходимото количество сън и пълноценна почивка, рискуваме да си докараме именно хронична умора, изтощение, обща потиснатост и тревожност, а за съжаление и депресия в клиничното й проявление :cry: Ако се и храним некачествено, зле, набързо, нездравословно, нередовно, още повече ще си навредим - примерно на стомаха, на целия храносмилателен тракт, на теглото, на настроението, тонуса и кондицията си :cry: Затова нека бъдем грижливи и внимателни към телата си, момичета - нека си почиваме и се храним разумно и рационално, нека бъдем здрави и щастливи! :923 И, Чери, благодаря за хубавата статия, която си постнала тук, много ми беше полезна и важна за четене и асимилиране! :326 :922 :524 Депресия може също така да отключат някои хормонални препарати и дори свръх-позитивни събития като сватба, раждане на дете, преместване в ново жилище, емиграция в нова държава и т.н., тоест всякакви големи промени, било то положителни (водещи до еустрес) или отрицателни (носещи дистрес на човека), могат да станат повод за възникване на депресивен епизод!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор