Началото

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Началото

Мнение от Мърмори »

[img]http://prikachi.com/thumbs/577/2459577.jpg[/img]


"Никога не е късно да се започне с грижа за здравето. Не са пречка нито годините, нито натрупаните недъзи. Все пак трябва да се разчупят някои стереотипи, да се спазват някои здравословни стандарти, човек да се освободи от вредни навици."

д-р Атанас Михайлов


Това е форум,в който ще се опитваме да си помагаме при възникнал здравословен проблем,разчитайки на безценния опит и необятните знания на обичания от всички нас д-р Атанас Михайлов-хомеопат и фитотерапевт с над 25 годишна практика. Ние не сме медицински лица и съветите,които ще даваме са основани само и единствено на база личен опит и споделени резултати.Всеки един проблем е строго индивидуален,затова ние няма да предписваме рецепти,няма да назначаваме лечение,а само ще даваме основни насоки,базирани на знанията,получени от доктора.
С течение на времето ще се постараем да изградим една богата библиотека,която ще ви помага да се ориентирате бързо в информацията.
И не на последно място,портите ни са широко отворени за самия д-р Михайлов,който,надявам се,при наличие на свободно време,ще се включва,за да ни помага.
Бъдете здрави!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Началото

Мнение от cchery »

Супер, Зори! Аз също имах някаква подобна идейка за този подфорум. С течение на времето аз поне ще се опитам да обобщя съветите на доктора, които той е дал в Часът за кашлица, за сополи и т.н. Всеки ден по нещо и ще помагам за библиотеката. Мисля, че имаме пълното право да го направим, т.к. ние сме изградили една не малка част от библиотеката там.

Като за начало бих искала да ви пусна линк към новия брой на в. "Живот и здраве". Доколкото си спомням докторът не го харесва особено много, но пък за свободното време и за обща култура бива. :D А и така и така го получавам като линк на пощата си, нека го споделя с с всички ви. Воала: Живот и здраве, бр. 32, 24 - 30 август.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

Записвам се да следя :)
Ще го прегледам това списание, Чери. А защо Доктора не го харесва?
Не знам дали тук или да пуснем нова тема за добрите книги за здравето. За лично съм започнала да си формирам такава библиотека, защото се убедих, че ако искаш да са ти здрави дечицата трябва и ти да станеш поне половин "доктор". Но това е друга тема.
Линди, моля те пусни си рецептите за меда от глухарчета, ликьора от орехчета и т.н. и т.н.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Началото

Мнение от lindorina »

bobichan написа:Линди, моля те пусни си рецептите за меда от глухарчета, ликьора от орехчета и т.н. и т.н.
Слушам,Боби - но ще е другата седмица,живот и здраве!
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

lindorina написа:
bobichan написа:Линди, моля те пусни си рецептите за меда от глухарчета, ликьора от орехчета и т.н. и т.н.
Слушам,Боби - но ще е другата седмица,живот и здраве!
:224 Споко Линди, не бързаме и без това орехчета ще има чак догодина.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

cchery написа:
bobichan написа:Записвам се да следя :)
Ще го прегледам това списание, Чери. А защо Доктора не го харесва?
Ами мисля, че беше защото те публикуват статии според това кой им плаща за тях..... т.е. не са обективни. Ама да не те излъжа, че доста отдавна си говорихме на тази тема.
Каква изненада :221 Те повечето ни медии са такива
cchery написа:
bobichan написа:Не знам дали тук или да пуснем нова тема за добрите книги за здравето. За лично съм започнала да си формирам такава библиотека, защото се убедих, че ако искаш да са ти здрави дечицата трябва и ти да станеш поне половин "доктор". Но това е друга тема.
Аз предлагам да е тук тази тема и Зори да я закове да седи най-отгоре - нещо като библиотека. Страхотна идея. :cool:
bobichan написа:Линди, моля те пусни си рецептите за меда от глухарчета, ликьора от орехчета и т.н. и т.н.
Ето и това може да е първата инфо от новата Библиотека дето ще я пишем тук.
Ами да започна тогава. То е ясно на първо място е книгата на д-р Михайлов. А какво ще кажете за книгите на Мария Требен. Някой има ли наблюдения?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Началото

Мнение от Мърмори »

Момичета,много ви се радвам,че добре си лафите,обаче все пак трябва да има някакъв ред и аз по стечение на обстоятелствата се налага да вляза в ролята на зъл модератор.Иска ми се всичко да е систематизирано и подредено.В тази връзка нека пуснем отделни теми за отит и за ангина и всеки да напише каквото знае,но да са си отделни теми.След време ще ни е много по-лесно,а и на всички новорегистрирани потребители,които за пръв път се докосват до този начин на лечение.
Моля,не ми се сърдете за забележката,моля!
Иначе идеята на Боби е страхотна,вече направих такава тема,сега сте вие да допълвате!
bobichan написа:Ами да започна тогава. То е ясно на първо място е книгата на д-р Михайлов. А какво ще кажете за книгите на Мария Требен. Някой има ли наблюдения?
Боби,ти си нашият пътеводител в света на литературата-давай!
Пиши за книгата на Доктора,а ако имаш наблюдения върху Мария Требен-сподели ги!Докато подготвях инфото във форума на Доктора на няколко пъти забелязах,че той я споменава.
emi-1

Re: Началото

Мнение от emi-1 »

Зори,комплименти :324 .Много добре се справяш с оформянето на темите.Наистина е много пригледно и добре обобщено :326 .
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Началото

Мнение от Мърмори »

Благодаря ти Емка,наистина влагам много хъс в това,което правя.Надявам се с ваша помощ да си направим едно уютно местенце за отдих и за черпене на полезна информация.Радостта ми ще е огромна,ако наистина виждате смисъл в тези неща и те ви харесват.Ако имате мнения,препоръки,ако нещо не ви харесва-отворена съм за всякакви предложения! :922
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

Мърмори написа:Благодаря ти Емка,наистина влагам много хъс в това,което правя.Надявам се с ваша помощ да си направим едно уютно местенце за отдих и за черпене на полезна информация.Радостта ми ще е огромна,ако наистина виждате смисъл в тези неща и те ви харесват.Ако имате мнения,препоръки,ако нещо не ви харесва-отворена съм за всякакви предложения! :922
Зори, миля, няма ме месец и като се върнах виждам, че това за което мечтаеш е вече факт. Мисля, че няма причина и за напред да не е така. Личи си че влагаш хъс и затова нещата се получават. Забележката ти е много уместна и конструктивна, какво винаги впрочем :)
Иначе литература колкото щеш, но се чудя кое е уместно и кое не е.
За книгата на Доктора не знам какво да пиша, освен, че всеки човек оважаващ себе си трябва да я прочете. Наистина каквото и друго да кажа това ще са само подробности. Е имам малко забележки от към редакторската работа, но това няма отношение към съдържанието. В смисъл, че колегите са можели да я направят по-удобна за ползване от читателите.
За Мария Требен не знам. Майка ми много я ползваше навремето. Но щом Доктора я споменава, ще я разгледам по-обстойно.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор