Бременност

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Бременност

Мнение от Мърмори »

Д-р Михайлов написа това за вас:

Бременност

Това не е болест, а състояние!

За периода на цялата бременност всеки ден да се вземат магнезиеви препарати:
1.1/2 чаена лъж. англ. сол с 50-70 г вода всяка вечер или
2. по 1 шумяща табл. Magnesium в чаша вода.
Или
3. По една таблетка Magnerot.
Магнезият предпазва от спонтанни аборти, предпазва плода от мозъчни увреждания, има противостресово действие, взема активно участие в калциевата обмяна, предпазва от спазми.
Храни богати на магнезий: всички бобови растения (фасул, леща, грах, соя, фъстъци), коприва, чесън, гъби, миди, заешко месо, бирена мая (богата на вит D 3, важен за калциевата обмяна и предпазващ от калциеви отлагания бъбреците,
на цинк- от съществено значение за имунната система, на
селен, който постъпва предимно с морските продукти, предпазващ от тумори, сърдечни заболявания, засилващ имунната система.
И на медни соли, важни за поддържане на зсъединителната тъкан здрава, предпазва от разширени вени следователно.

I Гадене и повръщане

Малко извадки от форуми за илюстрация:
“Здравейте! Отново съм бременна и както и при първата ми бременност много ми се гади, вие ми се свят, нямам сили... Има и друго, но това най-много ми тежи, защото си имам момченце на годинка и три месеца и трябва да се грижа за него, а в това състояние не е лесно. Затова искам да ви попита ако знаете някакъв лек, какъвто и да е, моля да споделите, защото това много ще помогне.”

“Ох, милата. В момента съм за втори път бременна и напълно те разбирам - много по-трудно е от първия път. Първият път повръщах до 9-ия месец... нищо не помагаше. Бях изключила от менюто си домати, чушки, лук, чесън, пържено, мазно и още какво ли не... и пак. Сега повръщах само първите три месеца като по учебник. Беше по-различно. Повръщаше ми се всяка сутрин веднага след ставане. Ако ти свърши работа направи следното: от леглото директно пред хладилника за една хапка храна. На мен ми се повръщаше винаги на гладен стомах, затова като хапна, правя го и до сега и действа, минава. Нещо дребно - парче плод или кашкавал, или някаква шунка. Мъничко. А за силите - лимони с мед в астрономически количества!
Желая ти успех и дано премине след 3-ия месец!”

“Мога само да допълня,че всички лекарства против гадене, които препоръчват лекарите, НЕ СА ТЕСТВАНИ НА БРЕМЕННИ!
Свекито ми работи в агенцията за лекарствата и поровери и потвърди.
Аз повръщах много до края на третия месец. Направо се чудя как издържах, имах чувството, че всичко ми е разкъсано. Честно казано не съм пила никакви лекарства, беше ме страх. Гледах да пия повече течности а ми ставаше по-добре, когато смучех лимон. А една сутрин се събудих и ..... не повърнах!”


A сега към моите препоръки:
1. Ментов чай – 1 чаена лъжичка се запрва в чаша вряла вода 5 мин. Да се добави лимонов сок. Добре е да се подслади с мед.
Или копър и джоджен по 1 чаена лъж. на чаша вряла вода. Запарват се 5 минути. Пие се на малки глътки.
2. Джинджифил – да се дъвче по малко парче.
3. Nux vomica 5 CH - да се смучат бавно по 3 зрънца през 10-15 минути. Този хомеопатичен препарат помага и при прилошаване по време на пътуване. Приемат се 5 зрънца преди отпътуването и по 3 зрънца през 10-15 минути при евентуално прилошаване и/или повръщане по време на път.
Или Vomitus Heel
Обикновено 3 пъти по 10 капки дневно. При остри състояния - по 10 капки на всеки 15 мин. (за период от 2 часа)

II Гастрит, киселини
1.Разделно хранене
Сутрин - без закуска. Може вода, кафе, чай, плодове, евентуално овесени ядки, ленено семе. ХРАНЕНЕ ДО 19- 20 ЧАСА (времето за освобождаване от от токсини е от 04:00 ÷ 12:00)

НЕ СЕ СЪЧЕТАВАТ:

ВЪГЛЕХИДРАТИ И КИСЕЛИНИ
ориз, картофи, качамак, оцет, лимон, домат,
тестени изделия и др. туршии и др.

Прясното мляко - отделно от други храни, защото се превръща на извара в стомаха и започват гниене и ферментация.
Кисело мляко, домати и плодове - половин час преди храна или 2 часа след нея.
Лоши комбинации - примери: баница и кисело мляко, пица и спагети с доматени заливки и кетчуп, сърми с кисело зеле, лютики, торти , пасти и пр. десерти, крем карамел, домати и хляб, домати и картофи (гювеч) , фасул с домати,и т.н.
Мазнините и техните източници са неутрални и се съчетават с всичко: олио, зехтин, масло, сусам, oрехи, слънчоглед и т.н. Същото се отнася и за салатите.

Клеева тинктура - 30 г прополис (пчелен клей) се нарязват и се разтваря в 100 мл 90 - 95% етилов спирт. Пие се по 30 - 40 капки в супена лъжица вода 30 мин преди хранене.

Чай – слез, жълт кантарион, мащерка по 50 г и сладък корен – 30 г да се смесят и рзабъркат добре. 2 супени лъжици от сместа се запарват 10-15 мин. в 600 г вода и чаят се прецежда. Пие се по 1 чаша преди хранене.

Сок - Добре измити пресни картофи се изцеждат със сокоизстиквачка или през тензух, като предварително се настъргват на ситно ренде. По 30 - 50 мл 30 мин. преди всяко хранене до отзвучаване на болките и спазмите. Важно е картофите да не са съхранявани на силна светлина и да не са покълнали, защото тогава натрупват алкалоида соланин, който е отровен. Ефектът се засилва, ака картофеният сок се съчетава със сок от моркови и от червено цвекло.
Ленено семе - Смила се в електрическа кафемелачка. Приготвя се каша с вода, нектар, компот или друга течност. Дневната доза е 3 суп. лъжици. Приема се след обяд или вечер. За поддържане при постигнат ефект може дозата да се намали на 2, на 1 суп. лъж.
- обострен гастрит - варено.
Или
Gastrocynesine – по 1-2 таблетки да се смучат бавно преди хранене. Ако е необходимо и по още 1-2 таблетки след хранене.

III Вени, хемороиди

ОБЛИВАНИЯ ПО КНАЙП - със струя студена вода от пръстите до кръста и от петите до кръста за 1 минута в началото. после времето се удължава.


КОНСКИ КЕСТЕН ПРЕСНИ ЛИСТА- незагряващи компреси. Измиват се листата и се налагат върху засегнатите участъци. Закрепват се с бинт.

ХАМАМЕЛИС – T- rae Hamamelidis 3 х 15 капки. Или Hamamelis 5 CH - 2-3 х 5 зрънца дневно.

ГИНКГО – разни препарати има в аптечната мрежа.

Мехлеми с Арника, евентуално и с конски кестен – за локална употреба. Нанасят се върху проблемните участъци 1-2 пъти дневно.

IV Много важно за лесно раждане!
Аrnica 5 CH – по 5 зрънца дневно да се приемат през последния месец на бременността.
Малко примери за мотивация:
emka_80 написа: "Съвсем случайно попаднах на информацията за Арника. Не знам дали е благодарение на нея но преди седмица родих за 1час.Имах слаби контракции в къщи и се чудех дали ще раждам.Вечерта се позасилиха и станаха на равни интервали.Реших да отида до болницата и се оказа че съм със 8 см разкритие бях много изненадана.В болницата бях в 00,30ч и в 1,30ч бях родила, за малко да си родя в къщи. А да кажа, че това ми е първо раждане. Възтановяването ми също е страшно бързо. Все едно не съм раждалa. Благодаря на Д-р Михайлов за информацията, която получих."

от missmimi » 01 Юли 2010 21:33
"Аз започнах да приемам арника 5 CH около 15 дни преди терминa, като се ръководих от съветите на доктора в тази тема. Когато нещата вървяха към преносване започнах 3Х5 зрънца дневно. Планирах нормално раждане, но се случи спешно секцио. След операцията взимах на всеки 2 часа по 5 зрънца през целия ден, после продължих пак по 5 на ден докато свърши опаковката.
Убедена съм, че арниката имаше решаващо значение за бързото ми възстановяване. Около 20 часа след операцията вече ходех нормално, чувствах се много добре, много по-добре отколкото въобще съм очаквала, че може да се чувства човек след операция. На 5-тия ден излязох от болницата на високи обувки, и по нищо не личеше че съм била оперирана.
Благодаря много за съветите."
Публикувай отговор