За покълналите зърна

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: За покълналите зърна

Мнение от Ванчето »

Kalia написа:
Бъни написа: Пробвала съм с пшеница няколко пъти и не става и това си е.
Пшеница,лимец,слънчогледово семки,тиквени,нахут,леща,боб,грах и пр.-всичко може да покълне. Напр.лимец-взема се определено количество и се промива обилно с вода.След това се прибавя изворна вода(може и чешмяна де) и кисне във водата една нощ. На сутринта водата се изхвърля и лимеца се оставя на топло, като се промива през няколко часа с вода. Трябва обаче добре да се изцежда водата,с която се промива.След 1-2 дни кълновете вече са налице. :1209
Благодаря за съветите! Успях да си покълна пшеница. Но известно време след като си хапнах кълновете започва едно леко неразположение в корема. Почуствах се подута и имаше някакъв дискомфорт, не бих казала точно болка, но все пак беше неприятно. На някой друг случвало ли му се е нещо подобно? Нали пшеничните кълнове се хапват сурови , не съм се объркала? :1044
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: За покълналите зърна

Мнение от Сиренце »

Покълналата пшеница се дъвче бавно и продължително и количеството не бива да е голямо - максимум около 40-50 гр.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: За покълналите зърна

Мнение от Ванчето »

Сиренце написа:Покълналата пшеница се дъвче бавно и продължително и количеството не бива да е голямо - максимум около 40-50 гр.
Аз точно 50 гр си бях приготвила, но това за много бавното и продължително дъвчене не го знаех. Ще го имам в предвид за следващия път! Благодаря!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За покълналите зърна

Мнение от Kleo »

Записче :524 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор