Чесън при бъбречни проблеми

Полезни съвети ако сте болни
milenaire

Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

Здравейте, момичета

Случайно дали някой от вас има идея каква е схемата с чесън, която д-р Михайлов споменава в книгата си (в частта с лекуване на пиелонефрити). Пише само, че се консумира в големи количества и на гладно - но по специална схема и след като е обработен някак.

Ще се опитам да стигна до доктора възможно най-скоро, но ми се щеше в аванс да започна и с прилагането на чесъна.

Благодаря предварително!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от Мърмори »

1 глава чесън се счуква на каша и се залива със сока на 1 лимон. Оставя се да престои 30 мин и се започва великото мъчение.
Съвет: Пригответе си голяма чаша вода до купичката с чесън и легенче за "ресто" в случай, че водата не е помогнала.
Успех с поглъщането! :524
milenaire

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

Благодаря! Толкова търсих къде ли не. :326 А цялата чеснова каша с лимона наведнъж ли трябва да се изконсумира? На гладно?
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от Мърмори »

По възможност на веднъж, на няколко хапки(глътки).
milenaire

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

Съвета с водата наистина ми беше от полза. Много съм признателна. :mrgreen:
А колко дни трябва да се прилага - 3, 4, 5 дни - повече?
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от Мърмори »

Един път е само (за по-леки случаи) , а иначе може 1 път седмично за 2-3 седмици. Трябва да се има предвид, че това е драстична мярка и не е за пренебрегване вероятността да се обостри някоя язва, да се получи перфорация или просто при системна употреба това средство да спре да действа (лично предупреждение от д-р Михайлов). Така че, умната!
milenaire

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

Отново благодаря! Много се радвам, че ви открих тук.
:323
Спирам относително навреме (защото успях вече няколко сутрини да го пия, ама се успокоявям, че за сериозен пиелонефрит в книгата си д-р Михайлов е писал, че се прави 3 сутрини подред)
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от Мърмори »

Лелееее, ти си герой ! :326 :326 :326 :326 :326 :326
milenaire

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

Малко се притеснявам да не съм предизвикала ефекта на "привикване" към процедурата и наистина да не ми подейства. :)
А иначе май не съм точно герой, а някой обхванат от старческо слабоумие, съчетано с детска самоувереност. Или всъщност както каза свекърва ми "Много му вярваш на д-р Михайлов" :)
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от Мърмори »

Всъщност точно защото много му вярваме на д-р Михайлов имаме нашите прекрасни резултати, резултати,които традиционната медицина трудно би могла да даде, поне не без да увреди други 100 неща. Моята дъщеря заболя от пиелонефрит на 1,5г благодарение на комбинирана ваксина против шарка (не че след това не изкара и самата шарка). И ако тогава знаех за д-р Михайлов щях да й спестя безумно количество антибиотици и стрес, гъбична инфекция и почти нулев имунитет след тях,щеше да си ходи нормално на детска градина,щеше да се научи да общува с деца, да играе, да развива характер...а вместо това прекара първите си години у дома сама, само с мен и братче бебе,ревящо денонощно.

Продължавай да вярваш и да бъдеш по детски самоуверена!
milenaire

Re: Чесън при бъбречни проблеми

Мнение от milenaire »

благодаря много! точно в момента имах нужда от окуражване! :-)

и точно затова се радвам, че ви открих тук! ние си ги спазваме нещата на д-р Михайлов семейно вече близо 4 години, но на моменти се явяват фактори, които отклоняват от правия път. а друго е в трудни моменти да чуеш и външно мнение.
Публикувай отговор