обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

bubalina написа:
diva написа:Момичета, мотивирате ме и аз да си спретна една стена ;)
Ама нека пообмисля по-добре какво да обещая, че до сега нещо не ме бива с изпълненията на обещания. Все си поставям големи цели, а знам, че трябва да са по-възможни, за да ме мотивират когато ги достигам.
Направи си! Ако си готова! Усещането след това е като че си се освободила от голям товар :1216
Благодаря ти, bubalina! Ей, от това май имах нужда. Някой да ме постави до стената ;)
И така, започвам:
Ще поставя по-скромни цели, за да може успехът да ми е мотив.
Днес е първия ми осъзнат ПОД. Вероятно ще пропусна декемврийския детокс, но искам:
- да успея с няколко /поне още 2-3/ ПОД-а до края на празниците. Знам, че е възможно, а и щом го обещавам... ще ме е срам да не го изпълня, я ;)

Ясно е, че лесно се не свалят килограми, дето сто години са си с мен. За начало, предвид предстоящите дни:
- обещавам, че след празниците килограмите няма да са ми в повече от сега.

Обещавам:
- в началото на януари да поставя още цели, по-сериозни :)

Отдавна, след не един провал на поставени големи цели, си обещах, че вече няма да слагам летвата на недостижими висоти. По-добре е с по-малки крачки да вървя в начертаната посока, отколкото с подскоци ту напред, ту назад.
Искам да успея със затвърждаването на здравословни навици. Такива навици са дни като днешния ПОД. Ранното лягане, почти усвоено, все още се нуждае от напомняне за постоянство. Искам навик да намеря, дето да ме възпира в лакомите дни, в които не подбирам храна, а всичко де е сладко унищожавам :oops: Искам с движението да сме по-чести дружки...
Искам... Ами като искам, да взема да го направя, де :221
Хайде, тук изложих се.
Надявам се да ми е мотив и вярвам в подкрепата ви, мили момичета!
Благодаря, че ме приехте и се чувствам добре с вас!!!
:922 :922 :922 :1104

[img]http://belkok.hit.bg/untitled%20copy.png[/img]

п.п.: Дива, малките крачки водят до големите неща! С големи крачки можем да прескочим мястото, до което искаме да стигнем! Желая ти успех в това, с което си се захванала!
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от bubalina »

Ехааааа,получава се "Предай нататък" :222
Дива- :326 :524 Смело напред момиче!
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Дива, само така! :326 Дерзай смело напред! :524 С теб съм :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от danid »

Много искам да поема щафетата, но не знам дали съм готова... ако направя ПОД до края на седмицата ще се изправя и аз до тази стена. Аз скачам от 80 до 82 всеки месец и ПОД-овете са жизнено важни за мен, защото с детокса съм желязна последните 7-8 месеца, но все нещо ме спъва и отлагам, отлагам, отлагам...
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Така е - спор няма - важното е ВЕДНЪЖ да започнеш, после набираш ИНЕРЦИЯ и просто ПРОДЪЛЖАВАШ напред :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva написа: си обещах, че вече няма да слагам летвата на недостижими висоти. По-добре е с по-малки крачки да вървя в начертаната посока, отколкото с подскоци ту напред, ту назад.
Браво на теб ! Много вярна посока.
От прочетеното в първия пост, намирам себе си в доста точки.
Аз се справих, ти също можеш.
Преди да забременея, с детокси и ПОД свалих 20 излишни килограма, които,
както казваш ти, цял живот си бяха с мен. :roll:
Започнах постепенно, с малки, но твърди стъпки и направих най-резултатното -
промених отношението си към храната. :954

Пожелавам ти успех! :922
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Благодаря, момичета!
bubalina, приемаме и предаваме ;)
Ето и danid скоро ще приеме ;) Хайде, danid, нека сме повече и със сигурност ще успеем!!
vihrogonche, радвам се, че си тук! Ще ти повярвам, че с инерцията е по-лесно :)
Cheva, ще ми бъдеш пример, че мисията е възможна! Чувствам, че ако успея и аз да променя отношението си към храната, това ще е голям успех!
Още веднъж, момичета, радвам се, че съм с вас! Благодаря ви!!!
:922 :922 :922
И вие имате моята подкрепа! :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Благодаря ти и аз :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от danid »

diva написа:Благодаря, момичета!
bubalina, приемаме и предаваме ;)
Ето и danid скоро ще приеме ;) Хайде, danid, нека сме повече и със сигурност ще успеем!!
vihrogonche, радвам се, че си тук! Ще ти повярвам, че с инерцията е по-лесно :)
Cheva, ще ми бъдеш пример, че мисията е възможна! Чувствам, че ако успея и аз да променя отношението си към храната, това ще е голям успех!
Още веднъж, момичета, радвам се, че съм с вас! Благодаря ви!!!
:922 :922 :922
И вие имате моята подкрепа! :922
Моя проблем е, че съм сигурна че ще стане, стига да започна и все отлагам... Но още малко и ще се включа, почти съм готова вече. Хубавото е, че с редовните детокси съм променила метаболизма си и при толкова ядене между детоксите качвам само 2 кг. И тази сутрин се мерих, пак са 2. Много ми се иска до детокса да ги махна...
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от droidd »

Дива, успех :524 :326
diva написа:Чувствам, че ако успея и аз да променя отношението си към храната, това ще е голям успех!
Бих казала, че при мен успеха откъм сваляне на кг. дойде, когато спрях да се вкопчвам в идеята да отслабна. Вчера моя позната сподели с мен същото.
Затова се изкушавам да постана тук един цитат.

10.Закон за ритъма и равновесието

Всичко в природата се стреми към равновесие. Разликата в нивата на атмосферното налягане се изравнява от вятъра, а в температурната се компенсира от топлообмена. Където и да се появи излишен потенциал, на на каквото и да е ниво, възникват равновесните сили, насочени да изравнят дисбаланса. Всичко в живота има своите приливи и отливи и следва принципа на ритъма – редуване на бели и черни периоди, успех и неуспех, ден и нощ, раждане и смърт. Това е проява на закона за равновесието. Пълно равновесие има, когато изобщо нищо не става, а абсолютно няма. Всяко колебание в енергиите задейства закона за равновесието. В нашия живот ние създаваме излишен потенциал не само с действията си, но с мислите си. Както ни учи Вадим Зеланд, когато придаваме излишна ВАЖНОСТ на някой или нещо, задействаме равновесните сили, които се опитват да възстановят разликата в енергийните потенциали като или ни отдалечава от обекта или ни доближава до него. Но тъй като в природата всичко става по начин, който изисква най-малко разход на енергия(по пътя на най-малкото съпротивление)обикновено получаваме противното на това, което искаме. Законът за равновесието обяснява защо получаваме точно това, което активно Не искаме или получаваме обратното на това, към което се стремим.

За да се избегне действието на този закон, трябва да намалим Важността, която придаваме на нещата. Трябва да помним,че прекомерното усилие дава обратни резултати. Например човек, който придава прекалена важност на работата си и я превръща в най-важното нещо в живота му, често бива пернат от равновесните сили(примерно се разболява или работата му не получава признание и т. н. ) Има една мисъл: ”Човек, който не умее да почива, не умее и да работи.”

А за да се избегне принципът на ритъма, т. е. да се избегне отрицателния мах на махалото след успех е необходимо да се издигнем над егото като не допускаме определени успехи да ни карат да се възгордяваме и да не придаваме прекомерна важност на резултатите.

Действието на този закон заслужава по-обстойно разглеждане, отделна публикация, както и всеки един от законите.

Все пак трябва да помним, че винаги, когато печелим, губим нещо. Богатият притежава пари, но не притежава нещо, което някой беден има. Ритъмът винаги се уравновесява.
Закони на Вселената за благополучие
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, дроидче! Много навременна и полезна за мен информация :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор