обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Дива, как си днес? :1211

[youtube]0ZqDFxBCvgk[/youtube]

Специално за теб, да помниш винаги луната!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Хей, благодаря ти, vihrogonche!
Днес... нормален ден с плодове, елда и леки вегетариански ястия. Този път забелязвам, че овладявам апетита си. Е, има какво да се желае, но... по-добре си е. Наблягам и на чиста водичка :)
Преди два-три дни си накиснах жито и ръж да ми кълнят. Днес видях, че житото е започнало. Мисля утре да го включа в менюто си. Мисля, че добра закуска ще ми бъде. Спомням си, че преди време съм го правила и ми харесваше. Искам пак да включвам различни и полезни продукти в дните си.
Утре е сряда, ще опитам по-дълго през деня да бъда на жито и ябълки. Разбира се започвам дните си редовно с пчелния прашец.
Още не съм на "ти" с движението :(, ама се надявам, че скоро ще стане. Все пак пролет иде... пак ще си "излизаме" с велосипеда сутрин :)
И разни музи ме нападат... виж с каква роза се разхубавих :oops:
:922
Топла и усмихната вечер от мен!
Последно промяна от diva на 18 Яну 2013, 23:12, променено общо 1 път.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, да имаш нещо да споделяш :1058 :1058 ?! :razz: Успя ли вчера с житото и ябълките?! :)

А за музите - желая ти все по-често да те "нападат" такива :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Може да се отбележи скромен успех... до около обедно следобедно време...
Всъщност, житото много засища. Имах и за днес до обед. Тази вечер отново си накиснах жито. Със сигурност ще има полза от покълналото жито :) Ще видим... Добре е навиците да са по-здравословни... надявам се да успявам във времето...
Хубава вечер!!! :)
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Да разкажа за ръжта.
Не ми кълни, но зърната омекнаха. Има по-мек вкус. Приятна е за ядене. Става за разнообразие на житните закуски.
Май мярнах наоколо тема за Житния режим на Учителя Петър Дънов... Заинтригувана съм да прочета повече.
С лягането съвсем я овапцах... Но последните дни ми е работно вечер, а и отхвърлям доооста работа. След някой ден пак ще си лягам рано :)
:954 :954
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva, житото засища и е доста калорично. Добре е да се консумира
в умерени количествата.
Можеш да пробваш и . Достатъчно е да се накисне за
20-на часа и е много леко и приятно за директна консумация.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Разбира се, че трябва да се консумира в малки количества. Мисля, че 2-3 лъжици покълнало жито с лъжичка мед са достатъчни за закуска или дори вечеря. Но си мисля, че по-ценни са фибрите в житото, отколкото да се притеснявам за калориите в този случай.
:)
За лимеца чета доста противоречиви мнения. Все още нямам оформено мнение по въпроса. Още информация ми трябва :)
:1075
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

Най-добрата информация е от първо лице. :1062
Купи си един пакет и пробвай. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:lol: Да, де... Но тук /в Ловеч/ не съм намерила къде се продава. То няма и кой знае какви възможности, но пък има и други варианти. Ама ... като му дойде времето ще стане ;)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Дива, ти си в ловеч, ли? :1216 Обожавам този град!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:) ами... да, в ловеч съм :) :) Тъй казват... Който идва за малко тук му харесва. Е, аз не се оплаквам, поне е спокойно, за който го търси спокойствието.
А днес се загледах в "пикадили" и си купих 100 грама лимец. Та ще видим кога ще го пробвам.
Публикувай отговор