обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Олеее... срам... срам... срам...
Много са зле работите. щом си мислех, че съм споделила за лимеца :(
Ще му мисля после, а сега да си кажа.
Лимецът има по-дребни зърна от обикновеното жито. Някак леко плоски. След накисването, на 3-4 час му смених водата и си опитах няколко зрънца - беше омекнал и можеше спокойно да се яде. Около 10 часа след накисването го изплакнах пак и вече се бяха показали бели кълнове около милиметър. Да, ама не ми се хапваше точно в този момент, затова го прибрах измит в хладилника и на другия ден, когато реших, че ми се хапва го изплакнах пак и си го хапнах с малко мед. Вкусът му е малко... по-лек от другото жито. Много лесно за дъвчене.
Заключенията са: Ако е на по-приемлива цена бих си редувала лимец и обикновено жито. А до тогава... може да си взема някога да се поглезя :)
Това е. Не бих могла да кажа за разлики във витаминно-минералното съдържание какви са, а само за вкуса, че ми е някак по-леко и при приготвянето, че по-бързо кълни.
Извинявай, droidd, че чак сега :oops:
Ама, май често взех да се извинявам с ЕГН-то... ще трябва да помисля по-сериозно за това забравяне.
Много усмивки и пролетни настроения! :922
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от droidd »

diva написа:А до тогава... може да си взема някога да се поглезя :)
дива, май е време и аз да се поглезя с този лимец :922
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

droidd, с тая напъпваща пролет навън, все по-често ми се да се "поглезя" с полезни неща.
Приятно "глезене" и на теб :)
:922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

diva написа:droidd, с тая напъпваща пролет навън, все по-често ми се да се "поглезя" с полезни неща.
Приятно "глезене" и на теб :)
:922
Вчера фиксирах и брашно от лимец на цена от 7.50 лв и бая му се зачудих...... не го купих, но бая се замислих - особено ако става добре като брашно за хляб в хлебопекарната.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Сиренце »

За пекарна не знам, но хлябът от брашно от лимец е най-вкусният който някога съм опитвала - уникален аромат!!! В момента, в който го разчупих, се пренесох в силно напечена от слънцето житна нива (всъщност не знам дали ви е познат този мирис). Опитайте го!
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

То хубаво звучи да си направя хляб с лимец, обаче... десет пъти по-скъпо е от това, което си взимам от обикновеното жито от мелницата... няма да е скоро :)
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Сиренце »

Е, то и аз по тази причина съм го правила точно.....2 пъти. И то единия път брашното ми беше подарък :oops:
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:221 значи и аз ще чакам за подарък ;)
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

В началото, когато започнах да се интересувам от тези храни изпробах някои,
но повечето не повторих. Скъпи са , няма шега.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

И така...
Правя нещо като рестарт на тази тема :222
Последният ми детокс беше преди Великден. След шест или седем съвсем стриктно проведени детокса от есента до пролетта, след задържането и дори увеличаването на килограмите, след вашите споделяния, след много размисли и четене, след осъзнаването, че вече няма на къде... разбрах, че не мога сама. Разбрах, че имам нужда от специализирана помощ, от индивидуален план. Всичко, което пише и се споделя е добро за някой, но другите не е. И за мен се оказаха, че общите съвети не ми действат.
Първата стъпка направих на 8-ми март. Обадих се на диетолог, който си избрах от огромното виртуално пространство. Харесах блога му, допаднаха ми статиите, които намери от него. Хареса ми начина му на работа, който беше обяснил. И така... обадих се и... останах разочарована, че може да ми обърне внимание ЧАК след средата на април... Ооооо, колко много време.
Не, това време не беше много, то се оказа точното време, в което да се подготвя за пътешествието, което искам. Когато ми писа около 7-8 април, тъкмо си мислех дали изобщо ще стане нещо... И то стана. Комуникацията ни е само чрез имейли, скайп, телефон, но възможността е по всяко време. След няколко дена си получих хранителен план, който беше съобразен с всичките ми желания. По-точно - без месо, допускам риба, без соя и соеви продукти... Началото беше определено за 21 април - денят след Великден.
Започнах... След два дена приключва деветата седмица от моето Начало. Позволено ми е да меря и тегля на две седмици, Всяка седмица си изпращам седмичен отчет и той бива коментиран и обсъждан в понеделник... Резултатите от миналата седмица /след осмата/ са минус 10 кг, -9 см талия и -11 ханш. Минуси има и в другите ми обиколки.
Много ми е леко! Не съм допуснала нито едно сериозно изключение от хранителния ми план. Най-сериозното беше пропуска на една следобедна закуска и една шепа черници, които хапнах в неподходящо време...
Това е единствената програма, която следвам без усещане за глад, без желание за нещо извън предвиденото ми. Оказа се много лесно да се храня в определени часове.
Физическата ми активност е с препоръка за около час бърза разходка. По едно време правех и разходка и колоездене, но се усещах уморена след това. Беше ми казано, че имам храна само за едното натоварване. Почти съм редовна в разходките.
Освен, че се чувствам чудесно, имам невероятно количество енергия за ежедневието си, за домакинските ми задължения...
Продължавам... Програмата ми е предвидена за 4 месеца, с възможност за продължение. Ще продължа, сега съм на средата. А имам още много път до крайната си цел.
Разказвам всичко това, за да споделя, че истинската промяна е възможна и е най-добре да е с индивидуален подход. Защото всички ние сме различни.
Сега спирам, че искам да изляза да походя малко...
Хубави летни дни на всички!!! :954 :954 :954
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva написа: Резултатите от миналата седмица /след осмата/ са минус 10 кг, -9 см талия и -11 ханш.
Дива, страхотни резултати! :326 Много се радвам за теб, радвам се за цялата резултатна
решителност, която струи от поста ти ! Продължавай все така !

Ще споделиш ли кой е диетологът ? :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор