обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Ето една статия, на която попаднах сега - http://evolife.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0 ... %BB%D0%B0/
Сигурна съм, че няма случайни неща, също и в статията, която ме "намери" сега.
Убедена съм, че основният ми проблем е "в главата". Надявам се, че един ден ще успея да се справя с него.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Успях!
Днес си припомних, че мога да успявам :)
Направих си ПОД от... не знам си колко време. Успешен!
Освен това - тибетските упражнения продължавам със 17-те повторения, но много скоро ще ги увелича :)
Още - добавих си и друга физическа активност. Доста е малко за споменаване, но е факт. Затова ще си го кажа - 6 мин на кростренажора, който скучаеше без мен вече месеци наред и 5 мин - нещо като бягане на място, ама в коридора :) Малко, малко, ама на фона на лежането на дивана си е добре :) Утре ще бъде повече.
Чаят от джоджен и днес си правих. Като за ПОД - три литра билкови чайове ми се струва добра доза ;) И литър вода :)
За утре съм си накиснала жито за покълване - мисля, че ще е чудесна закуска като се върна от сутрешна разходка.
Време е да лягам, за да си затвърждавам навика за ранно лягане и ранно ставане :)
Лека нощ!
:951
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

:922 :922 :922

БРАВО, БРАВО, ПРОДЪЛЖАВАЙ, ... , защото ... /и на себе си го припомням това/:

Грам действие е повече от тон знаене!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, страхотно се справяш!!! Единственият лек на мързела и инерцията е.... действието! Браво!!! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Така е, Чери! :)
А хубавото на действието е, че увлича и ти се иска още и още ;)
И аз му го давам :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cvety_rz »

Поздравления Дива :326 Изграждането на добри навици е пътят към успеха а навици се градят с постоянство.Много добро начало :940
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Привет!
Тук съм :)
Миналата седмица не ми се случи ПОД, но... имаше разни поводи, та...
Но Сега съм тук. Всъщност вчера си направих само плодов ден с над четири литра билкови чайове.
Чувствам се отново лека. Да не забравя и вечерната късна разходка. И после спах... спах... отдавна не съм имала такава спокойна нощ.
Когато сутрин се организирам и започна с кана чай после сякаш всичко е много лесно. Ето, вчера потърсих плодове чак към 16 часа. До тогава си карах на чай и ми беше супер.
Днес започнах със сутрешна бърза разходка и две шепи черници. Много ги харесвам :) ;) Чаят е на линия, а за обяд още го мисля. Но със сигурност ще е нещо зеленчуково и го обмислям в суров вариант :)

Слънчев ден за всички! :954 :954 :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, я кажи - има ли вече резултат от усилията ти през последните седмици?! :954 :954 И като цифра на кантара, и като вътрешен заряд?!

Ако не се лъжа, преди време ти беше пускала линк към твой личен блог - поддържаш ли го още?! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Привет, Чери!
Показанията на кантара все още не са впечатляващи, но мотивацията ми вече е в по-добри граници. Все по-често усещам, че това съм си аз. Определено ми харесва. Така, че все още пристъпям с малки, понякога прекалено малки крачки. Но по-важното е, че тези крачки са напред.
За съжаление в блога все по-рядко наминавах. Предполагам, че като си посъбера мотивацията в по-добри количества пак ще съм по-редовна :)
Ето го, ако представлява интерес: http://pytqt.blogspot.bg/
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Ванчето »

Здравей, Дива!
Хубаво е , че пак наминаваш насам :954
Искам да ти кажа, че те прочетох още на 25 май, но така и не успях да се включа до сега.
Много се радвам, че си успяла отново да се събереш и да намериш мотивацията си! Това, че временно си я била изгубила е мисля нещо съвсем нормално. Все пак - хора сме, изморяваме сме. Не е лесно постоянно да следваш режими, идва момент в който се отпускаш малко или много. Но ето - това е времнно! Отново си намерила силата в себе си, за да продължиш напред! Вече познаваш пътя, сега само трябва да вървиш по него! Сигурна съм, че успееш да стигнеш там , където искаш! :524 :923
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор