обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Бъни, Чери, Вихрогонче, благодаря ви, че наминавате тук. Благодаря ви за хубавите думи!
Наистина ще се радвам, ако съм ви подействала мотивиращо :922

Ще ви разкажа за днес - след отчета на десетата седмица:
"Прекрасна и устойчива тенденция!" - думите на диетолога ми след седмичния ми отчет...
Това е...
И наистина се чувствам прекрасно!
Сутрешната едночасова разходка ми даде много енергия за целия ми ден.
А отчета на метъра и кантара е малко скромен в сравнение с предишните двуседмични периоди. Но наистина е по-важна тенденцията. Още повече, че не веднъж и на едно място съм чела, че е нормално. Освен това съм попадала на информация, че е нормално и здравословно, и даже препоръчително, да се свалят около 5% от теглото за един месец. Вчера си поиграх и си посмятах малко. Съвсем в норма съм си ;) Какво повече да искам.
И наистина е най-важното усещането. А то е толкова прекрасно - леко, свободно, на моменти еуфорично...
А бе, хубаво ми е :) :) :)
Днес си купих летни дънки. Облякох си блуза от миналото лято - широка... Ами... не, няма... Няма да си нося широките блузи, с които криех това или онова. Решено... ;)
То е ясно, че с тази енергия дето я имам пак няма да си легна преди 23 часа. Да посвърша още нещо из къщи и тогава ще отивам на среща със Сънчо.
Лека вечер!


Момичета, сега ще си призная нещо и ще ви заведа на едно място. Това е моето място, където от... години си драскам по нещо, за да се мотивирам, самомотивирам, а сега съм дори щастлива да се хваля с постигнатото.
Заповядайте и добре дошли сте! :922
Ще се радвам да ви посрещам тук:
http://pytqt.blogspot.com/

Сигурно ще наминавам и тук, но там съм по-често.
Аз продължавам и желая успех и на вас!!! :922 :922 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, успях да погледна в блога ти - та той си е един личен дневник...... е, доколко е точна думата "личен" при все, че е виртуален и обществено видим, е спорен въпрос, но..... най-важното е, че е твоето местенце. Пожелавам ти все така то да се приютява и да ти дава необходимото спокойствие, мотивация и хубави мисли и емоции. :954

И отново браво за постигнатото. Едва ли някакви норми, които ти казват по колко % мазнини и кг трябва да свалаш седмично/месечно могат да заменят твоето лично усещане от напредъка, който постигаш. Така че - не търси "доказатлества" за успехите си - та те са пред теб самата:
diva написа:И наистина е най-важното усещането. А то е толкова прекрасно - леко, свободно, на моменти еуфорично...
А бе, хубаво ми е :) :) :)
Днес си купих летни дънки. Облякох си блуза от миналото лято - широка... Ами... не, няма... Няма да си нося широките блузи, с които криех това или онова. Решено... ;)
Не се отказвай и не спирай да идваш и тук от време на време! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Тук съм, тук съм..
Чери, благодаря ти!
Така е, "личното" в интернет, както и анонимността са относителни, но е по-важно усещането за мое си място.
Много си права, че не трябват доказателства, когато усещането и... огледалото :221 казват повече ;)
Последните дни съм малко далече от "цивилизацията", но не ми липсва :) Дните си прекарвам в "градински фитнес", който вечер ме приспива преди да съм си отворила интересната книга. Усещането за лекота е неописуемо и незаменимо усещане, което ме изпълва, а това ме радва страшно много. Не съм предполагала, че работата в градината може да е така всеобхватно натоварваща. Разбира се и тя е разнообразна.
А пък и усещането, че правя нещо полезно за хубавата храна на семейството ми е доста удовлетворяващо духа.
За днес още не съм приключила :) Сега отивам да поплевя малко ягоди, че слънцето се е поскрило. А ягодите, заедно с извара и няколко ореха са любимата ми закуска в последно време :221
Цветно, топло и вълнуващо лято! :922 :922 :922
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Четиринадесетата седмица от моето Начало е към края си.
Преди няколко дни получих указания сутрешните мазнини, които приемах под формата на ядки, да преминат към вечерята ми. Така се получава доза ядки/мазнини на обед и две дози на вечеря.
Вероятно има някаква причина, но на мен ми е неясна. Нямам обяснение защо трябва да се приемат вечер.
Някой дали знае причината?
Предполагам, че е свързано с начина на усвояване на хранителните вещества, но.... наистина нямам никаква идея.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, твоят диетолог обясни ли ти вече промяната в приема на мазнини?!

Аз се замислих и .... не знам какво да предположа. Всъщност какво има на мястото на сутрешната доза мазнини?! Някакъв друг продукт ли ги замести?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Чери, диетолога ми каза, че тази промяна е за по-добро, но повече не коментирахме.
Сутрин сега закусвам само с извара и плод. А преди беше и добавка от колона с мазнини, от където си избрах ядки. Преди да има истински плодове от градината закуската ми беше извара, овесени ядки и ленено семе от колоната за мазнини.
Практически промяната е - дозата мазнини да отидат при вечерните. На обед си се запазват, а за следобед нямах и до сега.
:) :) :)
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:1099
Видях седмицата на моя кантар!!!
Това не се е случвало цели 24 години...
След седмица изтича четиримесечната ми програма, която ми изготви моя диетолог. Ще получа нова програма за следващия период.
До тук над седемнадесет килограма съм по-лека и ще продължа поне още толкова надолу. След седмица ще си направя пълен отчет за четирите месеца. Резултатите са повече от чудесни :954 :954 :954
След като постигна целта си, сме се разбрали, че искам още време, за да се науча как да запазя постигнатото.
За пръв път не определям срок, в който искам и очаквам да се случи промяната с мен. И тя се случва по най-чудесния начин :) :) :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, аз самата се почувствах щастлива, заразена от твоята радост. :954 :954 Това, което пишеш е наистина страхотна новина и повод за много, ама много скачане от кеф :1141 :1141 :1141 :1141 .

След толкова много години борба, накрая да видиш нещо, което си чакал с години...... дали и някоя сълзичка не се отрони от очите ти?! :1044 :razz:

Ще чакам с интерес твоя отчет за 4-месечието и вярвай ми, сигурно ще имам въпроси към теб! :) Обожавам да чета такива постове!!! :1083 Една виртуална, но пък искрена :922 от мен. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Благодаря ти, Чери!
Тази сутрин се мерих.

Отчетът за четирите месеца изглежда така:

Тегло в килограми -18.0 кг.
Шия в сантиметри - 2.0 см.
Гръден кош в сантиметри - 8.0 см.
Мишница в сантиметри - 6.0 см.
Предмишница в сантиметри - 3.0 см.
Талия в сантиметри -14.0 см.
Ханш в сантиметри -14.0 см.
Бедро в сантиметри - 8.5 см.
Прасец в сантиметри - 4.5 см.



На мен ми харесва :)
Мислех да пиша, пиша... Ама то написано :)
Чувствам се успяла!
Чувствам се победител!
Леко ми е.
Изпълнена съм с енергия.
Вдъхновено ми е.
Готова съм за следващия етап. Очаквам всеки момент новия си план, който знам, че ще е успешен. Защото аз МОГА! ИСКАМ го! Добре ми е!
Да, добре ми е...
Това е отчетът!
А аз продължавам! С още по-голямо желание и вдъхновение!
Началото на продължението е сложено.
Усмихвам се..

И аз те прегръщам с много истинска :922 :922 :922
Чакам въпросите ти, Ще се радвам да мога да отговоря :)
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva, :326 :326 :326 :826 :828 !!!
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор