Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Публикувай отговор
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Тъй като съм по природа оптимист, във всяко зло се опитвам да намеря и да извлека някаква полза и добро за себе си. Та си давам сметка, че когато забременях с дъщеря ми тръгнах да качвам от 73. Сега при втората бременност тръгнах от 64, а 2 г. след раждането съм на 73, което и за възрастта ми и за това, че е 2-ро раждане е даже мн.добре, НО - Иска ми се да съм 64, защото видях какво е. Чувствах се чудесно, харесвах се, беше ми лекичко и готино, и затова ме е яд, че ми е мн.трудно да се върна към 64.

Днес се премерих - 72,5кг. Ще продължа да следя поглъщаната от мен храна. Определено апетитът ми е понамалял. Не ям сладкиши и тестени. Опитвам се до обяд да съм само на чай и плодове. Другата седмица отново ще направя 2 разтоварващи дни - планирам вторник на прясно мляко, а сряда на оризче, както тази седмица :idea:
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Тъй като в сряда съм поканена на рожден ден - реших да изтегля планираните разтоварващи дни с един ден. Днес направих белтъчния - изпила съм 2 л.мляко и 2 л.вода.
За утре ще направя ПОД - но чак сега се сещам, че нямам ориз :1062 .
Трябва да мина и да си купя като ходя на разходка сутринта с малкия. А плода ще е диня - червена е, но за съжаление не е сладка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

олеся написа:Тъй като в сряда съм поканена на рожден ден - реших да изтегля планираните разтоварващи дни с един ден. Днес направих белтъчния - изпила съм 2 л.мляко и 2 л.вода.
Оли, аз нещо съм те "изтървала" :1062 - какви са тези белтъчни дни, които правиш?! По каква схема, кой ги препоръчва?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Проф.Байкова препоръчва в нейните режими 5 вида разтоварващи дни, като всеки си избира 1 вид и се прави всяка седмица веднъж. А те са:
1/ само един вид плод + 2 л. вода
2/ само един вид зеленчук + 2 л.вода
3/ редуване плод/зеленчук в 8, 10, 12 16, 19 ч. + 2 л.вода
4/ кисело мляко + плод /зеленчук като 3/ + 2 л.вода
5/ 2 л.прясно мляко + 2 л.вода

Та аз съм си харесала 5 вариант, тъй като е противоположен на ПОД и мога да ги редувам.
Вчера бях на млякото и водата, а днес направих успешен ПОД. Тъй като открих в шкафа черен ориз сварих си от него. Сутринта бях на кайсии, а сега за вечеря - диня. Изпих 2 л.вода, 2 кафета. Единственото което не успях е да хапна вечерната порция ориз.
Но се чувствам добре. Утре ми е чудно дали кантарчето пак ще показва 72,5кг. Ако не се помръдва - просто не знам, явно трябва да мина на фотосинтеза :328
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

олеся написа: Утре ми е чудно дали кантарчето пак ще показва 72,5кг. Ако не се помръдва - просто не знам, явно трябва да мина на фотосинтеза :328
Оли, а може би режимът, който си си избрала не е твоят!!! Независимо, че на други влияе добре и слабеят от него. Не се отчайвай и не спирай да търсиш варианти! Няма да забравя как преди раждането ти беше толкова стриктна, ентусиазирана и нещата ти се получаваха някакси от самосебе си...... Ще дойде пак това време, сигурна съм!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от droidd »

Оли, как са нещата при теб :922
Колкото до фотосинтезата.......със сигурност няма да помогне :1062
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

При мен нещата в момента са на морска вълна. Наистина при последното мерене на кантара имаше резултат - 71,5 кг.
Но сега се опитвам да се храня разделно, всеки ден плувам доста, но за съжаление усещам че теглото полека се възстановява. Няма как - закуската според мен проваля постигнатото, но не мога да гледам всички как си хапват, а аз да съм само на чайче.
Като се прибера ще продължа със схемата на двата разтоварващи дни и факта, че започнах да свалям явно е решението.
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Такааааа, прибрах се от моренцето, но докато се настроя за августовска София и взе че мина цяла седмица.
Днес съм на ПОД, с който ще се връщам там, където бях преди моренцето. Малко депресиращо - почивката е зад гърба ми, жегите са в разгара си, килограмите са същите от 100 години... :roll:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

Оли, ако ти кажа, че сме две в августовската депресия, ще ти олекне ли малко?! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Отдавна не съм се разписвала тук. Като че ли се страхувам да не се урочасам и пак да дам ход на лакомията. :1058
Миналата седмица направих 1 разтоварващ ден на пр.мляко и вода и 1 ПОД. Мисля, че възстанових поддържания от мен баланс - 73кг. Нямам кантар тук където съм в момента и се ръководя от общото си вътрешно усещане, от огледалото и от дрехите. Може би така е по-добре.
Вчера също направих успешен разтоварващ ден с 2 л.пр.мляко и 2 л.вода. Днес отново съм на ПОД (ориз и домашни ароматни градински домати). Чувствам се добре и оптимистично настроена, защото резултатите са видими.
Разбира се не е за пренебрегване и физическата активност: 1 неделя на Черни връх, 1 неделя на Мусала и по 2 пъти в седмицата тичане по 15 мин., които увеличих на 20 мин. последния път.

МНОГО СЕ НАДЯВАМ ТОЗИ ПЪТ ДА НЕ СЕ ПОДДАВАМ НА ИЗКУШЕНИЯ И ДА ИЗВЪРВЯ ПЪТЯ ДОКРАЙ. ДАНО ПО КОЛЕДА ДА СЕ ПОЗДРАВЯ С УСПЕХ! Омръзна ми това лутане и търсене на верния път към целта. :1210

Килограми ще мога да отчета едва след 2 седмици - дано има повод за радост :roll:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

Оли, по повод прясното мляко - дали можем да те "вербуваме" за коментар по темата - . :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор