Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Публикувай отговор
олеся

Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

След дълъг размисъл и самоанализ стигнах до заключението, че имам нужда от нещо, което да ме стимулира в постоянство, да бъда упорита, да проявя характер и решителност в преследването на своята цел - да се разделя с 10 кг. ненужни, излишни, омразни ...
Реших да се изправя до стената и всеки ден да отчитам какво съм правила в посока на планираната и очаквана раздяла. Тук ще пиша кратко и ясно отчет за всяко свое действие или бездействие преследвайки целта. Това ще бъде моят дневник - огледалото на всяка направена стъпка, с надежда за по-малко в грешна посока.


Старт - 74 кг.
Цел - 64 кг., срок - края на м.юни тази година :!:

[img]http://belkok.hit.bg/untitled%20copy.png[/img]

мецабаба: Оли, сигурна съм, че знаеш как! :954
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Днес направих успешен ПОД:
Ориза по рецептата на д-р Михайлов - изяден и изпит за обяд и вечеря.
Междинно за целия ден - сок от 2 грейпфрута и 3 цели мандарини.
1 кафе
2,5 литра вода

Като за стартиране - много добре.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

олеся написа:Днес направих успешен ПОД:
Ориза по рецептата на д-р Михайлов - изяден и изпит за обяд и вечеря.
Междинно за целия ден - сок от 2 грейпфрута и 3 цели мандарини.
1 кафе
2,5 литра вода

Като за стартиране - много добре.
Абсолютно съм съгласна! :326
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Сиренце »

Оли, толкава категорично звучиш! :1055

:954 Успех! :954
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Днес започнах с мисълта за закуска с препечени филийки намазани с масло и сиренце (любимо). Но в един момент си дадох сметка, че вечерта ще трябва да го отчета като грешка. И се спрях.
Закуската беше от чай с мед и сока на 1 лимон, след 30 мин. ябълка.
Към 11 ч. ми беше много гладно въпреки 1 л.вода който погълнах и хапнах още 1 ябълка.
Обяд - тричава палачинка
Вечеря - спаначена супа, 1 св.пържола, зелена салата.
За деня 2,5 л.вода и 1 кафе.

Целия ден - разделно хранене 100%.
Грешка - по-обилна от нужното вечеря и то в 8-8,30ч. С часа не мога да се преборя, но количеството - следващия път!

Ето че още днес усетих ползата от изправянето ми до стената - първоначалните мераци за закуската бяха парирани. А ако се бях поддала на изкушението, щях целия ден да съм си в нарушение и да си похапвам каквото ми душа иска с извинението, че то от сутринта е тръгнало наопаки. И резултатите от направения ПОД щяха да отидат на ... кино :???:
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Сиренце написа:Оли, толкава категорично звучиш! :1055

:954 Успех! :954
Да, Сиренце - категорично звуча, но ... само така си звуча. Тук съм до стената, защото се усещам неуверена. Така, като публично съм заявила целта, се надявам това да ме държи нащрек да не се правя на разсеяна, а ежедневно да работя за постигането на целта. Да бъда последователна и да не пропилявам с лека ръка постигнатото от детоксите. Цикля на едно място и това започва да ме демотивира.
Благодаря за подкрепата.
Чери, 10Х!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Cheva »

Реши се и ти, значи! :222
Ще те следим изкъсо. Споделяй, питай, така ще ти е по-лесно.
Успех!
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Наминавам да отчета вчерашния ден:
Закуска: чай с мед и сок от 1лимон и малко по-късно филия с лютеница и парче кашкавал ( :oops: )
Обяд: тричава палачинка
Ябълка
Вечеря: Спагети със сос от зехтин, много чесън и магданоз, мъничко пармезан ( :oops: ).
2,5 л.вода

И всичко това гарнирано с непрекъснато главоболие - не можах да спя през нощта заради малкия - разболя се покрай кака си и сме с кашлица, сополи и Т. Тази нощ също. Ходихме и до Джипи-то - за сега положението е спокойно. Гърлото е много малко червено, но сополите и кашлицата са обострени - на Нурофен сме до утре вечер и ако няма подобрение - АБ. Дано не стигаме до там.
Давах осцилококцинум, вит.С, ехинацея. Купих и Хостагил за кашлицата. Но от вчера вече бяхме с Т. Дано ни се размине по-леко.
Та на фона на всичко това - хич не ми е до режими, ама какво да се прави ... Вчера малко се отлоних, но поне не прекалих с количествата. Ще се кача на кантара в понеделник, да видим резултата от седмицата, но още от сега усещам, че панталоните не са ми опнати като преди.
eleen

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от eleen »

Олеся, поздравления за това начинание ! Желая ти успех ! Ще следя как се справяш . И аз имам нужда от същото публично обещание, но не мога да събера кураж. В момента съм в една дупка от която сякаш няма излизане Но, както казва Д. Даянов- "Когато си на дъното на пъкъла , когато си най-тъжен и злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез... .". Извинете ме за лирическото отклонение. !!! Бързо оздравяване на малкия!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

Оли, как е малчо?! Оправи ли се вече?

Обещала си днес едно контролно замерване върху кантара - да споделиш после! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Kleo »

УСПЕХ и от мен, Олеся :329 :524 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор