Моите желания, цели и обещания

Публикувай отговор
ellyto

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от ellyto »

Бъни, добра равносметка си направила. Наистина е важно да отчитаме положителните промени, които ни се случват. Няма значение дали е бързо или бавно постигането на целите. Всяка една крачка напред, която правим ни доближава до това, което искаме да постигнем. Важното е че ти си я предприела и бавно но славно вървиш напред! Продължавай, пиши тук по-често и ще те насърчаваме с каквото можем.

Не мога да дам съвет за ПМС и сладко. Според мен всичко е в главата. Аз никога не съм имала такива пристъпи на глад за сладко. Вярно сега напоследък съм на хапове и е по-различно, но и когато не съм пак нямам такива неща. Вярвам, че волята и контрола му е майката. Аз откакто трайно съм си наложила различен хранителен режим даже не ми се и дояжда сладко. Даже напоседък съм станала мазохистка :221 :221 правят ми се торти и т.н, но не ми се ядат и се чудя на кой да кажа да ми купи продукти и после да я яде :221 :221 колегите се връзват де :221 :221

Та така, продължавай напред и ще постигнеш целите и желанията си!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни, срам не срам, чак сега ти прочетох постинга :oops: :oops: . И от мене едно огромно :323 :323 за постигнатото, което си описала в равносметката си..... Справила си се страхотно и страховито миналата година! :lol: Страшно сериозна! Наистина браво! :329

Относно
Бъни написа:
cvety_rz написа:Относно ПМС и желанието за сладко мисля, че хрома ще ти помогне много.
ще ми дадеш ли някакъв съвет какъв точно хром, примерно марка, производител, препоръчителна дневна доза - нещо ориентировъчно, защото като се порових малко в нета срещнах доста противоположни отзиви и съм раздвоена. А пак съм в период преди цикъл и постоянно ми се хапва сладичко и трудно се контролирам... :328 [/b]:D :222
Първото, което си мисля е, че няма нищо лошо в това да хапваш сладко. Или пък да ти се дояжда сладко. Лично за мен антикампаниите, които се водят по всевъзможни поводи, са подли и пошли. "Не яж това или ще получиш рак и ще пукнеш....., но евентуално би могъл да се спасиш, ако следваш моята програма и си купиш еди си кои добавки ........." примерно! .... Честно взех да се бунтувам срещу тези неща. Дали и кое е добро, полезно и здравословно, думата имат единствено учените и техните изследвания. НО!!! ВНИМАНИЕ!!!! Няма да видиш никъде 100% от учените обединени от една и съща теза! НИКЪДЕ И НИКОГА! Причини много и разни...... Преди 20 години същите тези учени заклеймиха свинската мас като най-ужасния вредител на човешката талия и кръвоносна система!!! И отвориха път на маргарина, който пък се настани трайно в храненето на българина - по-трайно и от турски окупатор! Но... ето преди 2 години свинската мас се реабилитира! И то не само ребалитира, но направо смаза маргарина..... Спирам, защото ти самата знаеш безброй примери.

Та исках да кажа следното - щом ти се яде сладко, то ЯЖ! Яж да му се не види!!! :1062 :1062 Какъв е проблемът?! В крайна сметка психическото затормозяване причинява много повече проблеми на тялото, сравнено с 1 шоколад, който ще ометеш. И все пак проблем има! И той е, че.... може би трябва да се съобразиш с едно единствено нещо - количествата!!! В крайна сметка не е необходимо да изядеш целия шоколад, кекс, еклери наведнъж! Нали има и утре..... Нали никой няма да ти ги вземе утре?! :lol: :lol: Почни с намаляне на количествата.... а после редувай ден със сладко и ден без. Без да си даваш зор и да си поставяш срокове.... Нека се получи когато му дойде времето. Но в никакъв случай не изпитвай вина, защото тя ще те накара да ядеш още повече сладко.

М..... има май още какво да пиша, но изчезвам да си взема детето от училище! Хубава и спокойна вечер от мен! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

ellyto написа: Аз никога не съм имала такива пристъпи на глад за сладко.
Аз бях по същия начин до преди да забременея с голямото ми дете. Изобщо не ми се дояждаше с години. А работата ми беше дистрибутор на захарни изделия... Но по време на бременността, явно заради промяната на хормоните, ми се отвори апетита за сладкото. Качих страшно много килограми и колкото повече лекарите ми повтаряха да не ям сладкиши, на мен толкова повече ми се искаше... Известно време след раждането нещата се нормализираха. С втората бременост нещата се повториха, но и аз вече знаех повече неща и се справих по-добре с положението. Но желанието за всякакви сладкиши този път не пожела да си тръгне... :328 Уж вече съм добре с хормоните, но явно не съм добре с главата... :221 :221 :221
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

cchery написа: И все пак проблем има! И той е, че.... може би трябва да се съобразиш с едно единствено нещо - количествата!!! В крайна сметка не е необходимо да изядеш целия шоколад, кекс, еклери наведнъж!
Да, определено имам проблем с количествата! Лошото е, че ми се хапва постоянно - сутрин, обед , вечер и още 12-13 пъти през останалото време! :plezya se Хапвам малко и се надявам, че така ще задоволя това си желание и ще се приключи, но не ми се получава. А и не ми се прияжда само шоколад... Гадна работа, но ми се иска нещо тестено-сладичко! Старая се да заменям със съшени плодове и мед, но и този трик не винаги минава! :cry: :cry: :cry:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cvety_rz »

При мен се получава колкото повече толкова повече.Като наркотик.Иска ми се и още сладко и още тесто и още сладко и още тесто...За това почти съм ги спряла.Казвам почти, защото съм си казала, че ако толкова много ми се прииска ще си хапна.Това няма да ме убие.И като знам, че не съм си забранила на 100% и по лесно се кнтролирам.Това човешката психика е сложна материя :mrgreen: По нова година си хапнах порядъчно от мамината домашна агнеса.Ами беше ми вкусна само първата минута.После ме боля стомах и ми беше некомфортно.
Бъни, знам че ще намериш своя път и своя начин за справяне с проблема.Ние сме с теб :923
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Kleo »

Бъни, същата като тебе съм! :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

ellyto написа: пиши тук по-често и ще те насърчаваме с каквото можем.
Mомичета, искам да кажа, че дълбоко ценя вашата подкрепа и съм ви много благодарна!
Но някак си чак ми става неудобно само да мрънкам... не се справям с това, не ми върви онова, не ми се получава трето... Като едно голямо безпомощно бебе, а не като жена на почти 32 години... Не искам да досаждам. Сигурно за това пиша по-рядко напоследък
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни, лично аз не съм попадала на твои постове, в които "само мърмориш или се оплакваш". Не знам ти защо си го мислиш, но може би е само в твоята глава това усещане. Нормално е всеки един от нас да има периоди в живота си, които го извеждат от равновесие и се чувства безсилен да ги спре. Тогава на помощ идва онова, което ти наричаш мърморене и оплакване, а аз назовавам с думата СПОДЕЛЯНЕ! Досега в нито един момент съм почувствала досада от нещо в твоите постове! Може би е добре да го имаш предвид и да не спираш да пишеш, когато почувстваш нужда от това. :954 Знаеш, че ние хората, имаме избирателната способност да пропускаме онова, което ни натоварва и дразни - така че на който не му харесва даден постинг или дори личността на автора му..... форум широк, нет - необятен :mrgreen: - свободен е да върви на друго място.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

cchery написа:Бъни, лично аз не съм попадала на твои постове, в които "само мърмориш или се оплакваш". Не знам ти защо си го мислиш, но може би е само в твоята глава това усещане. Нормално е всеки един от нас да има периоди в живота си, които го извеждат от равновесие и се чувства безсилен да ги спре. Тогава на помощ идва онова, което ти наричаш мърморене и оплакване, а аз назовавам с думата СПОДЕЛЯНЕ! Досега в нито един момент съм почувствала досада от нещо в твоите постове! Може би е добре да го имаш предвид и да не спираш да пишеш, когато почувстваш нужда от това. :954
Щастлива съм от факта, че срещам разбиране! Благодаря от сърце! :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Kleo »

Бъни, имай предвид, че чувствам нещата точно като Чери! :923 /просто не исках да я повтарям/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от ellyto »

Подкрепям думите на Чери на 100%...По-добре не бих го казала, но тя е описала абсолютно същото нещо, което и аз мисля! Всеки има нужда от това да сподели! Всеки има периоди, в които нещо или всичко е наопаки и не върви! Но това не означава, че трябва да спираме да споделяме!
Ние сме тук и мен лично по никакъв, ама по никакъв начин не ме натоварваш! :922 :922
Публикувай отговор