Моите желания, цели и обещания

Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Трябваше да пусна тази тема преди доста време, още преди януарския детокс, но поради една или друга причина все не успявах.
Реших се най-накрая и аз да се изправя ДО СТЕНАТА! Надявам се публичните обещания, които ще дам пред всички вас да ми бъдат допълнителен стимул към постигането на желаните цели. А именно:

Справяне с целулита и намаляване на общото тегло със 7 кг
Срок за постигане на целта: 3 месеца

Средства за постигане на целта:
1. Редовни детоксикации през януари, февруари и март
2. Задължителен плодово-оризов ден поне веднъж в седмицата
3.Програмата на д-р Михайлов за справяне с целулита. За целта съм се запасила със: джоджен
настойка от мехурчесто водорасло
пчелен прашец
хвойново и бадемово масло
Foliculinum 9 CH
Luteinum 5 CH

Към хранителния режим включвам:
1. Закуска само и единствено от овесени ядки+трици и/или плодове
2. Всеки ден поне 50гр кълнове
3. Задължително поне 2 литра течности на ден - вода, билков чай, прясно изцедени сокове
4. 500гр плодове + зеленчуци дневно
5. Два пъти седмично риба

Също така: Увеличаване на физическата активност : по-чести и дълги разходки, тичане (когато мъжът ми гледа децата, за да мога да изляза сама), коремни преси, скачане на въже
Е, момичета, това са нещата, които съм си поставила за цел и изпълнение и сега , тук пред вас аз обещавам, че ще спазвам всичко, докато получа желания от мен задоволителен резултат!
Ако с течение на времето реша да добавя още нещо, ще го допиша задължително!
Пожелайте ми успех!

[img]http://belkok.hit.bg/untitled%20copy.png[/img]

мецабаба: Бъни, желая ти успешно справяне с поставената цел! :954
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

А сега и малко повече за мен!
На 31 години съм, навърших ги преди няколко дни :roll: . Омъжена съм от 8 години. Имам 2 деца - момчета. Големият е на 6 години, малкия през април ще навърши 2. Висока съм 171 см. Започнах януарския детокс 67,300 кг. Искам да стигана поне до 60кг. За повече ми е рано да мечтая... Като цяло никога не съм имала проблем с килограмите, дори и сега мъжът ми ми казва, че съм си много добре и ако сваля много дори ще ми е грозно, но аз не се харесвам така. Искам да се чувствам добре в собствената си кожа!
От детокса насам имам известен напредък, но ще се отчета в понеделник! Стриктното изпълнение на поставените цели май вече започват да дават резултат!
Ами това е от мен за сега, ще споделям редовно как се развиват нещата при мен. Дано да имам само положителни новини за споделяне, за да няма :oops: :oops: :oops: !
Хубав ден от мен на всички!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Ето ме и мен!
Понеделник - ден за първият ми отчет! И тъй като е първи ще съм по-подробна в отчитането на детайлите.
И така:
1. Януарски детокс - направен и успешен. За първи път направих двудневно захранване и съм много доволна. Свалени килограми след детокса - 2,7.
2. Плодово-оризов ден - изпълнен на 24януари. Резултат -400гр.
3. От програмата за справяне с целулита: всеки ден пия чай от джоджен според указанията. Всеки ден вземам и пчелен прашец. Все още не съм започнала масажите с хвойново масло и настойката от мехурчесто водорасло. Какво чакам и аз не знам... Тук вече се изложих... :oops: Хомеопатията също неволно я пропуснах този месец - просто я забравих... срам... :oops: :oops: За следващия ще си направя алармата на телефона за да ми напомни...
4. Закусвам само овесени ядки.
5. Приемам си количеството кълнове за деня.
6. Успявам да се справя с течностите, дори повечето дни са повече от 2 литра, за което съм доволна
7. Нямам проблем с количествата плодове и заленчуци дневно, успявам да ги изконсумирам
8. Като за първа седмица успях да включа 2 пъти риба в менюто.
С физическата активност съм доста далеч от желаното. За сега правя само коремни преси всеки ден и мога да се похваля само с една единствена дълга и продължителна разходка. С останалите неща яко изоставам...
Но за сметка на това съм много горда с факта, че не съм вкусвала нищо сладичко от 13-ти януари, т.е. от преди детокса. Това си е голямо постижение за мен, преди не минаваше ден без да се подсладя с нещо. За цялото време от края на детокса до сега съм хапвала месо точно 2 пъти. Ограничих до минимум хляба, като го консумирам единствено на обяд и то само пълнозърнест. Вечер хапвам само и единствено салати или задушени зеленчуци. Правих си 3 пъти и карфиола на Бобичан - страхотен е и определено ще продължавам да го хапвам честичко и занапред.
В резултат на всичко изброено до тук резултатът които успявам да задържа е -2 кг, от теглото с което стартирах детокса. Доволна съм. Дано успея да ги задържа и до следващия детокс.
Ами това е от мен за сега, ще се постарая следващия път да съм изпълнила и обещанията, които този път не съм...
Хубав ден на всички!
Никога не е късно за ново начало!
mechonka

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от mechonka »

Това с целулита ще е дълга борба,килограмите се свалят,ама той остава :126
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни, амбициозна, но и напълно осъществима програма си си набелязала. Желая ти успех. Виждам, че вече имаш такъв - задържаш си кг от ДЕТОКС-а, което, вярвай ми, е лукс за 95% от подложилите се на детоксикация. :)

Не мога да пропусна факта, че когато аз бях на 31 г., моето голямо дете - синът ми беше на 6 г., а сестра му - на 2.5 :954 . Съвпадение отново. :954 С тази разлика, че аз съм висока 160 см и на мен 67.300 кг са ми доста. Повечето от тези кг ги качих с бременностите и за съжаление тичането по децата по време на майчинството въобще не ми помогна да ги сваля :328 .

Когато чета за чая от джоджен не мога да пропусна да напомня, че той намалява свободния тестостерон в тялото на човека. В случая с женски организъм, това си е супер, т.к. може да помогне на жените да намалят някои типично мъжки външни полови белези. Но от друга страна явно джодженът има свойството да стимулира свръхпроизводство на естрогени, което е противопоказно при миоми. Аз самата бях много силно изненадана, когато след почти половигодишен прием на чай от джоджен при годишния ми АГ преглед се установи доста голяма миома. Спрях чая, направих една профилактика срещу миома по съвети на д-р Михайлов и след 3 месеца миомата се беше свила с 2/3 от първоначално установения й размер. Разбира се, това с мен си е частен случай, и въобще не е задължително да се случи при някой друг. Пиша го просто като инфо.

Що се отнася до мазането с масло от хвойна, приема на мехурчесто водорасло и хомеопатия, Бъни, съвсем малко ти трябва да си сериозна - кажи си просто, че почваш от днес и ще се справиш. :954

СПОРТ - сигурна съм, че при тебе той би дал много бързи резултати. Затова се опитай да си осигуриш малко свободно време. Аз почнах да тичам в парка, малко преди дъщеря ми да навърши 3 г. - казах си, че достатъчно време съм отделила на децата, за да ги отгледам, и сега е време да помисля за себе си! :954

Желая ти най-искрено успех и все си мисля, че можеш да се запишеш в конкурса на Тами! :) (да не кажа - да го спечелиш :940 )
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
mechonka написа:Това с целулита ще е дълга борба,килограмите се свалят,ама той остава :126
Да, борбата ще е дълга, но аз не съм си и помисляла, че ще е лесно и бързо... То и живота е постоянна борба, но не се отказваме да живеем, нали? Колкото и да е трудно, все пак накрая ще знам, че съм дала всичко от себе си и поне психически ще съм удовлетворена...! :923 :923
Чери, наистина много съвпадения... :1095 И аз съм качвала килограми главно през двете бременности. По време на първата качих 25 кг. Но за мое огромно учудване след раждането ги свалих много бързо. Една година по-късно бях само с 2 кг повече от преди бременноста. Реших че е добре, все пак вече бях раждала... :lol: По време на втората качих доста по-малко - 15кг. Кърмих 16 месеца и до тогава си бях добре, но като спрях да кърмя направих един бърз мастит и личната ми даде антибиотик за 13 дни... От тогава започнах да качвам. И на мен това че съм по цял ден на крак и постоянно вървя след децата изобщо не ми помогна. За това реших да започна този режим за 3 месеца. Ако не постигана желаните резултати най-вероятно ще удължа срока. Искам лятото като ида на море да не се притеснявам да се съблека по бански... :1209! Чери, трябва да си призная, че това което си написала за чая от джоджен малко ме притесни... Замислих се сериозно дали да продължа да го пия. След първото раждане и аз имах миома, но слава Богу се сви и изчезна 1 година след това. Сега не знам как да постъпя, да продължа ли да го пия...? Объркана съм...
За конкурса на Тами и аз се замислих дали да запиша участие... Но аз все пак съм започнала вече да спазвам определени неща и имам и малък резултат и за това мисля, че няма да е честно спрямо другите участнички. Но може пък да стартирам с килограмите с които съм в момента. Имам още 2 дни да размисля :roll:
И не на последно място, Чери, благодаря ти за подкрепата! Тя е много важна за мен! :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни написа:Чери, трябва да си призная, че това което си написала за чая от джоджен малко ме притесни... Замислих се сериозно дали да продължа да го пия. След първото раждане и аз имах миома, но слава Богу се сви и изчезна 1 година след това. Сега не знам как да постъпя, да продължа ли да го пия...? Объркана съм...
Истината, Бъни, е че аз нямам доказателства за думите си. Или случайно така се наредиха нещата при мен, или наистина чаят от джоджен все пак не влияе добре на всички ни. Решението ще си го вземеш ти самата след един контролен АГ-преглед, когато и да е той. И моята миома се сви...... незнайно как. :1062

Аз също много искам най-сетне да не се притеснявам като съм на плажа. Не че го правя - аз обожавам да плувам и нищо не ми пречи да си обличам банския и да прекарвам много време във водата и на пясъка след това, но мечтата да изглеждам друго яче, е жива. :954 Успех на конкурса ии стискам палци за победа........ над килограмите! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Понеделник е и е време за отчета!
Имам само няколко свободни минутки, затова ще бъда по-кратка от предишния път. Като цяло продължавам да си спазвам хранителния режим , който сама си определих. Старая се да хапвам от всичко , но в малки количества и предимно около обяд, вечер съм само на салатки или плодове. Със сладкото се препънах само веднъж тази седмица и то с едни палачинки със сладко от ягодки... До сега устоявах на всичко, но на тях не успях.. Направих си задължителния ПОД. Продължавам с кълновете (всъщност чудех се може ли през ПОД-ен да се хапват кълнове?), чая от джоджен, пчелен прашец, овесени ядки+трици и т.н. Започнах мехурчестото водорасло и масажите с хвойново масло. С физическата активност доста изоставам, но и времето в момента е доста не подходящо... Правя само нещата, които мога в домашна обстановка.
Резултатът си е все същия: задържам си 2-та свалени килограма от детокса. Мисля, че не е чак толкова зле, с много малка физическа активност и това е добре...
Това е от мен, за сега...
Хубава вечер на всички и до скорооооо!
Никога не е късно за ново начало!
mechonka

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от mechonka »

моето обещание е да сваля онези 3-4 килограма,да махна "пояса" на кръста ми и да откажа тази бира! :328
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

mechonka написа:моето обещание е да сваля онези 3-4 килограма,да махна "пояса" на кръста ми и да откажа тази бира! :328
Мечонка, щом имаш такива желания значи правилно си се ориентирала, този форум е точното място! Но защо тогава не се записа в конкурса за здравословно отслабване?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

ПОНЕДЕЛНИК! ВРЕМЕ ЗА ОТЧЕТ!
И така... Този път започвам първо с резултатът! А той е задоволителен за мен! Все още си пазя 2-та свалени килиграма, дори тази сутрин кантара показа , че вече са повече от 2, но не бързам да се радвам, да не се окаже нещо временно... Но дори и така съм много щастлива , че успях да си запазя сваленото от предишния детокс и ще стартирам този с още по-голямо желание!
Като цяло през изминалата седмица почти успях всичко да си изпълня, само 2-3 дни поизостанах с кълновете, но малкото ми момче беше болничко и покрай него позабравих за тях, старите заминаха, а докато станат готови новите се наложи кратка пауза... Иначе другото ново от изминалите дни е , че започнах да тичам!!! :1216 Най-накрая! Преодолях себе си и доста ниските темперетури навън ( след като прочетох поста на Чери, че е тичала дори в снега, реших, че няколко капки дъжд и малко вятър не са фатални...) и вече 4 дни поред тичам! Е, то май може да се каже , че е не точно тичане, защото първите 2 дни едва успявах да го докарам до 1мин и половина, но за мен е важно, че започнах. А след тези "страшни" 90 секунди езика ми стигаше до коленете... :221 Но съм оптимистка, ще продължа , няма да се отказвам! Много добре се чуствам след това!
Е, това е моя отчет за изминалата седмица. Не е много подробен, но няма смисъл всеки път да повтарям всичко. Спазвам си всичко, което съм си поставила за цел и се радвам, че имам и някакъв резултат, защото иначе щеше да е доста разочароващо. Замислям се дали да включа и пектин, да речем 1-2 пъти на ден. Но ще си помисля още няколко дни, да мине захранването и тогава.
Толкова от мен, сега ще се разходя и из другите темички, да се разпиша и там... Хубава вечер...!
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор