Моите желания, цели и обещания

Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Привет!
Ето ме!
Завръщам се тук! Най-сетне... Дойде му времето...
ОТ толкова отдавна се каня да напиша този пост, че вече дори ме е яд на самата себе си, че отлагах. Не за друго, ами защото просто имам чувството, че съм забравила много от нещата, които исках да напиша. Но ще пиша каквото се сетя и това е.
Като за начало само ще припомня, че в началото на миналата година си поставих едни цели и някакъв срок, а впоследствие се оказа, че нещата не се случват толкова бързо , колкото ми се иска. Продължих борбата. В крайна сметка за една година отчетох -4 кг. До крайната цел оставаха още 3.
За известно време зациклих. Беше някакъв малко смахнат период, но предполагам всеки има такива. В резултат на това кантара започна леко да пълзи нагоре и 1 кг от свалените се стопи...
Горе-долу в този момент реших , че отново е време за промяна. Но този път наистина трябваше да е нещо различно!
И така:
Стартирах на 11 февруари. Този път го направих както трябва: снимах се и си свалих обиколките. Реших твърдо, че започвам да тренирам редовно с 6 седмичната програма на Руми за начинаещи. Започнах отново да тичам, малко, но все пак нещо. Всяка сутрин стартирах с чаша зелен чай, а закуската ми беше смути от 1 банан, повечко спанак, 3 ореха и малко вода. В храненето започнах да наблягам на месото и рибата в комбинация с голямо количество зеленчуци, като разбира се избягвах картофите. Ориза също. Намалих хляба до минимум. Същото важи и за сладкото. Плодове - 1-2 на ден, предимно до обяд. Започнах редовно да правя следобедна закуска и колкото е възможно по-ранна вечеря. След известно време овесените ядки отново започнаха да присъстват в менюто ми, като ги редувах със смутитата. Вода - 2-3 литра на ден. Стараех се всяка свободна минута да превръщам в движение, каквото и да е. Купихме и колелото. Всеки ден пиех магнезий и рибено масло. След 2 месеца спрях рибеното. Стараех се да си лягам по-рано и да спя достатъчно, за дам възможност на тялото да се възтановява качествено. И изобщо опитвах се по всякакъв начин да подобря метаболизма си.
Може би тук някъде е момента да кажа, че не съм си забранявала абсолютно нищо на 100%. Като ми се дояде хляб си хапвам, като ми се прииска сладко - също. По-скоро внимавам с количеството.
Нещата като цяло вървяха доста добре. Но със затоплянето на времето и излизането на децата във ваканция нещата малко ми се объркаха. Вечерята стана по-късна, лягането също. Не съм очарована от този факт, но не се вманиачавам в някакви конкретни часове. Все пак е временно, скоро нещата пак ще вкязат в познатите коловози.
Продължавам да тренирам. Продължавам да се храня по този начин, разбира се с издънки от време на време - човек съм, какво да правя. Но се научих да не се вторачвам в грешките, а да се опитвам да намаля вредата от тях.
И изобщо, научих много неща - от вас, от Руми също и вярвам, че вече се справям по-добре. Вярно било, че човек се учи докато е жив! :954
Ами мисля това да е. Казах основните неща. Ако съм пропуснала нещо и се сетя по-късно, ще дописвам.
Желая на всички, които ще прочетът този постинг много усмивки и прекрасно настроение...! :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни, ето това най-силно ме впечатли в постинга ти:
Бъни написа:И изобщо, научих много неща - от вас, от Руми също и вярвам, че вече се справям по-добре. Вярно било, че човек се учи докато е жив! :954
И то не защото казва една стандартна истина - за това, че човек се учи винаги. А защото си го претворила в реалност. Признавам си без бой - това, което си стартирала на 11 февруари тази година, аз категорично не мога да го направя. Първо, защото не знам какво точно да огранича, за да подобря метамолизма си. Второ, защото не мога сама да си съставя режим. И трето - защото няма да го спазвам. При теб се е получило и е проработило, за което :826 .....

После - ти наистина имаше затруднения с това да тренираш редовно. Или пък да бягаш. Това - в началото. Сега - нещо повече - имаш колело, което ползваш. Изпълняваш тренировки редовно, че даже ги и усложняваш. Направила си огромна крачка напред - към онова, което искаш и търсиш. А може би крачката е и към теб самата! :954

Харесва ми много и това:
Бъни написа: Може би тук някъде е момента да кажа, че не съм си забранявала абсолютно нищо на 100%. Като ми се дояде хляб си хапвам, като ми се прииска сладко - също. По-скоро внимавам с количеството.
...............................................................
Не съм очарована от този факт, но не се вманиачавам в някакви конкретни часове. Все пак е временно, скоро нещата пак ще вкязат в познатите коловози.
Вярвай ми, това е сигурно и най-хубавата част от промяната ти. Познавам хора, които се вманиачават на тази тема. И бъди сигурна - те не са щастливи. При тях успехите са точно както при анорексията - нещо, което не осъзнават, не виждат и не регистрират, и повод да продължават да се вманичават на темата. Радвам се, че това не важи за теб и ти пожелавам никога да не е валидно!!!

Страхотна ти е промяната, Бъни! Този подфорум беше създаден именно за това - да ни изправи "до стената" и да видим себе си! Сами да се притиснем и да разберем, че всичко зависи от нас! Само ние можем да управляваме живота си!!! Продължавай все така! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cvety_rz »

Бъни, рядко се включваш в темата, но качествено!Звучиш чудесно и балансирано.Дано скоро време да постигнеш мечтаната от теб визия.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Kleo »

Бъни, чистосърдечно се присъединявам към написаното по-горе от Чери и Цвети :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Момичета,
благодаря ви за подкрепата! От сърце! Защото си е друго, когато знаеш, че някой те подкрепя и се радва на успехите ти искрено и от сърце! Без злоба, завист и задни мисли!
cvety_rz написа:Дано скоро време да постигнеш мечтаната от теб визия.
Дано , Цвети!
Вече се примирих, че за това лято няма да съм в мечтаната форма, но силно вярвам, че за следващото ще ми се получи! Най-вече, защото началото вече е поставено, а много пъти това е най-трудното. Освен това, мога да се похваля, че вече започвам да харесвам това , което виждам в огледалото!!! Не мога да отрека, че все още има доста "трески за дялане", особено в коремната област, НО талията вече се очертава по различен от преди начин... И това ме радва, не мога да го скрия :1209
cchery написа: Признавам си без бой - това, което си стартирала на 11 февруари тази година, аз категорично не мога да го направя. Първо, защото не знам какво точно да огранича, за да подобря метамолизма си. Второ, защото не мога сама да си съставя режим. И трето - защото няма да го спазвам.


Черитке, аз също не знам как да си съставя сама режим. Говоря за режим като тези например дето изготвя Руми или пък тези, които изготвят диетолозите и т.н. Измерването на всяка хапка, която ще сложа в устата си и пресмятането на всяка калория не е за мен... Най-малкото ми отнема доста време, което нямам и се налага да "крада" от времето с децата или да отлагам задачи, а пък това допълнително изнервя обстановката, а смятам, че нервите не са желани от никого. Аз по-скоро действам по интуиция. Опитвам се да вкарам в действие всичко, което някога съм чела и разбрала за правилното хранене като вид на самата храна, часове на хранене и т.н. Като цяло може би взаимствам най-много от разделното хранене и се старая максимално да не смесвам храни в неподходящи комбинации. Освен това намалих пърженето, въглехидратите (както вече споменах). Наистина се старая да "слушам" тялото си и си давам сметка кое ми се отразява добре и кое не. Научих се да се храня без хляб. Храня се бавно и се старая да не преяждам.
За подобряването на метаболизма също действам спрямо всичко , което съм чела (включително и тук - във форума).
Гледам да не пропускам хранене. Включих движението. Опитвам се да спя достатъчно. Пия много вода. Ами в общи линии май е това. Не е кой знае колко много, но всичките неща в комбинация плюс много желание и достатъчно физическо натоварване в крайна сметка дават резултат!

А защо казваш, че няма да си спазваш режима...? Ами този, който ти изготви Руми как го спазваш? :roll:

Моята идея е да превърна този начин на живот и хранене в нещо постоянно и за това не го възприемам като режим...

За финал искам да помоля да ми помогнете със съвет как се правят снимките преди - след. В смисъл, трябва ли ми специална програма...? Никога не съм се занимавала с подобен вид дейности и не знам... :oops:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Kleo »

Бъни, не знам за снимките как се прави.

Звучиш ми прекрасно! Все така да си!!!

Чета те, вдъхваш вяра и даваш мотивация, мерси... :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни написа:За финал искам да помоля да ми помогнете със съвет как се правят снимките преди - след. В смисъл, трябва ли ми специална програма...? Никога не
съм се занимавала с подобен вид дейности и не знам... :oops:
Бъни, разбира се, вездесъщият фотошоп би ти свършил работа :954 . Но с него винаги има едно "но" :lol: . Препоръчвам ти още една много добра и доста по-лека от гледна точка заемане на ресурси на компа програмка - PaintNet. За нея не ти трябва дори замунда, за да я свалиш. Линк за даунлоуд. Разбира се, трябва малко да я разучиш, за да работиш, но не е толкова трудно. А и аз ще мога да помагам. :222

И винаги имаш вариант да си свършиш тази работа и с уърд - доста по-тромав е, защото не е графичен редактор, но.... определено секцията му за работа със снимки става. НО пък няма запаметяване на готовата "продукция" като имидж, т.е. jpg или png. В крайна сметка и за това има решение - когато си готова и си сложила двете снимки една до друга, натискаш бутона PrtScr на клавиатурата. След което отваряш програмата Paint - тя е част от Windows-а. Когато ти зареди бял лист, натискаш десен бутон и от менюто избираш пейст. След което можеш да си намалиш или увеличиш снимката с наличните инструменти на Paint и да я запазиш, натискайки save As във един от двата формата jpg или png.

Стъпки да сложиш 2 снимки една до друга с уърд - моят е на английски и затова съм ти описала секции и бутони с английските думи - на български мога само да предполагам как са, да не говорим за испански :221 :

1. Отваряш нов файл в програмата и от меню Page Layout му даваш за ориентация Landscape.
2. От главното меню горе избираш секция Insert (вмъкване).
3. В секция "вмъкване" избираш бутон Picture (картинка).
4. Избираш си съответната снимка и даваш insert.
5. Кликваш върху сниката с ляв бутон на мишката.
6. Отгоре на реда с менютата се е активирала секция Picture Tools/Format.
7. Избираш Format и от отворилата се редичка с възможни редактори за картинки, кликваш върху Position.
8. От падащото меню на Position избираш в коя част на листа да ти се позиционира снимката - без този избор няма да можеш да местиш снимката както си искаш. След като си избрала горен, среден или долен ляв/десен ъгъл или по средата, снимката се позиционира. За да я наместиш там, където ти харесваш, кликваш върху нея с ляв бутон и я влачиш. Ако е прекалено голяма или малка, можеш да я намалиш/увеличиш като с ляв бутон на мишката влачиш навън/навътре появяващите се в ъглите й и по средата стрелкички.
9. Повтаряш всичко с втората снимка и след това действаш с бутона PrtScr както съм ти написала по-горе. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от Ванчето »

Чери, много, много , много благодарности за старанието и времето, които си отделила, за да ми напишеш всички тези подробни обяснения!!! :940 :940
Но си признавам, че въпреки подробните инструкции все още ми се струва доста сложно... Ще пробвам де, не съм се отказала. Може да имам и допълнителни въпросчета... :roll:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cchery »

Бъни написа:Ще пробвам де, не съм се отказала. Може да имам и допълнителни въпросчета... :roll:
Бъни, в никакъв случай не се отказвай преди да си пробвала! :954 :954 Питай каквото се сетиш.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от cvety_rz »

Бъни, не е толкова сложно колкото звучи.Браво, на Чери за добрите разяснения.И ако все пак видиш затруднение можеш да ми пратиш снимките на мейла и ще ти направя колажите :923
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
ellyto

Re: Моите желания, цели и обещания

Мнение от ellyto »

Бъни, хареса ми поста, които си написала. Резултат има - 4 кг. са си 4 кг. и за колкото и ще време да си го постигнала си е чудесен резултат. Не се подценявай, както важи това и за мен и за всички тук, които понякога просто омаловажаваме резутлатите си. Псотигнала си много, променила си много и начина на живот и мислене и нещата, които са ужасно трудни за промяна и си го направила по своя воля и си положила усилия в тази посока. А това само по себе си е огромен успех. В крайна сметка си положила началото на това да се грижиш за себе си и това си е грандиозно постижени.

Не бъди толкова строга със себе си, винаги ще има какво да искаме да постигнем да осъвършенстваме в тялото си, все ще има нещо, което не ни харесва...винаги винаги винаги винаги ще намерим за какво да се критикуваме и това според мен много пречи на самооценката и себевъзприемането ни.
Не подценявай нещата, които си постигнала за този период, в който реши че ще трябва да се променят нещата, защото нещо не харесваш и искаш да е различно. :922 :922
Публикувай отговор