Обещано от Чери

Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

олеся написа:След седмица и аз ще бъда в кулинарното предизвикателство на Париж, но тъй като мъжа ми е на противоалергична диета няма да се впускаме в разни пиршества.
Ще го отложим за следващ път, когато ще посетим Прованса допълнително надъхани от разказите на Питър Мейл, които ти ми помогна да открия. :940
Еееееее, Оли, ако стигнете преди нас в Прованс, да знаеш, че ще те търся после за консултация кои места непременно трябва да посетим! :954 :954 Уф, размечтах се!!! Пожелавам ви страхотно, зареждащо и мечтателно пътуване и състояние на духа и тялото :1062 в Париж...... :) :)


И така - трябва да напиша нещо важно - трябваше още миналия четвъртък, ама..... :oops: . И така - почнах програма с домашни тренировки. Тренировките са на един пич, известен като Ти Шаун - ето едно видео с него:

[youtube]y5mPEpBT_TQ[/youtube]

Тази програма, към която е видеото му, е по-нова в сравнение с това, което аз почнах. А то се казва Insanity Workout - вижте видеото долу, за да стане ясно за какво иде реч:

[youtube]XP4-r_wws6I[/youtube]


Това са си доста трудни (за мен специално) упражнения, които натоварват бедра, дупе и корем - досега съм изпълнила само 3 видеа. Самите видеа с тренировки са не по-дълги от 35 минути и спокойно ги вмествам сутрините. Това, което съм правила досега много ми допада, защото натоварва именно проблемните ми части, а и най-вече онези мускули, които искам да станат силни, за да мога да тичам - бедра и седалище. Програмата си има и календар - т.е. в кой ден от седмицата каква тренировка да се изпълнява. Неделя е почивен ден. Вече 2 пъти ги изпълнявах след тичането сутрин ииии където има кардио-серии, просто ги намалявам до 1 (обикновено са 3), след което продължавам с другите упражнения. Не ми се иска да "подобрявам" програмата, обаче след 35-40 минути тичане в парка, нямам възможност да тичам и вкъщи.....

Както казах - почнах четвъртък. След петъчната тренировка имах жестока мускулна треска.... навсякъде. Честно казано трудно дори вървях - упражненията в петък бяха основно за бедра. Но пък се чувствам някакси много енергична... не ми се спи целия ден и .... като цяло имам тонус. Самата програма Insanity Workout е за 5 седмици. Искам да видя ще има ли резултат или няма. Засега съм си дала 1 седмица да видя всички тренировки, да ги пробвам по веднъж и евентуално така да ги комбинирам, че когато тичам в парка, после да нямам кардио-серии или поне да са много малък процент. И все пак - ето мерките, с които стартирах четвъртък сутринта:

кг - 67
талия - 88
ханш - 99
бедра - по 60 сантиметра


Смятам в петък да видя дали ..... няма пък да се окаже, че ..... разбираш ли..... е възможно програмата да действа и на мен. :1069
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Чери

Мнение от Cheva »

Чери, успех !
Аз съм много доволна от този тип домашни тренировки. Набързо прегледах видеата,
някой от упражненията ги има и в моята тренировка.
Благодаря, че уточни името на програмата, за да го намеря в замундата.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

cchery написа:
15 май
кг - 67
талия - 88
ханш - 99
бедра - по 60 сантиметра
23 май
кг - 66,5
талия - 87
ханш - 98
бедра - по 60 сантиметра


.......... ХМ, щеше ми се нещо повече като че ли :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

Чери, а колко си висока?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Чери

Мнение от Cheva »

cchery написа:
cchery написа: 15 май

талия - 88
ханш - 99


23 май

талия - 87
ханш - 98
.......... ХМ, щеше ми се нещо повече като че ли :1044 :1044
За една седмица си смъкнала по 1см от талия и ханш ( много трудна зона )!
Резултатите са чудесни, Чери ! :326

Защо не мериш бюст ?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Cheva написа:За една седмица си смъкнала по 1см от талия и ханш ( много трудна зона )!
Чева, нали знаеш, че всичко зависи и от това колко опъваш сантиметъра :lol: :lol: ..... Надявам се, че при мен все пак не е това.
Cheva написа:Защо не мериш бюст ?
Ми откровено казано....... не знам :1044 :1044 . Не съм се сещала.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Чери

Мнение от Cheva »

Там също се сваля много. Мери, мери ! :)
И още ръка - горе предмишницата, прасец също. Следи си всички мерки.

Мерките се взимат сутрин след тоалет.

За една седмица не се сваля от всякъде. Въпрос на организъм е и е съвсем нормално.
Ако тази седмица имаш -2 гръб (бюст) как ще разбереш ? :razz:

Аз смъквам и по 0,5 от бедро, да но за 2 седмици - ето ти -1 см !

Това е твоето тяло и не се състезавай с никого. Сваляш индивидуално, но сваляш!
Продължавай да тренираш + хранителен режим! :922
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

И аз мисля, че за една седмица това си е много добър резултат! :524

И пак да питам:
Бъни написа:Чери, а колко си висока?
:D :D :D
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Бъни написа:Чери, а колко си висока?
:D :D :D[/quote]
Уф, с голямо закъснение, но все пак - 159...... висока и стройна като табуретка :221 ......
Cheva написа:И още ръка - горе предмишницата, прасец също. Следи си всички мерки.
Ами замерих бюста миналата седмица - да видим. Виш предмишница - малко зор работата, ама мога и там да се заема. Обаче за прасеца :oops: :oops: - заради редовното тичане съм заформила едни буци :1062 - хич не харесвам такива женски крака, ама кво да се прави.....

Cheva написа:Продължавай да тренираш + хранителен режим! :922
Виж, хранителен режим още нямам по-специален. Засега съм "хвърлила" око на детокса на Надя Петрова. Вчера си купих книгата - искам да изчета всичко подробно и тогава ще си помисля какво да правя.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Уф, да си дойдем на думата :1062 . Вече 2 седмици (стартирах на 15 май) съм на една малко по-хард спортна програма, а именно:

понеделник - сряда - петък: тичане (6-7 км) и 30-35 минути Insanity workout - домашни тренировки тип комбо тае-бо

вторник - стийл тоник в залата

четвъртък - 30-35 минути Insanity workout и канго-джъмпс в залата

събота - 30-35 минути Insanity workout

Съвпадение или не, но точно от толкова време почна едно "напрежение", прерастнало в лека болка под ушите. Отначало го отдадох на възпаление на ушите, т.к. бях изкарала на крак едно вирусче. После обаче... напрежението прерастна към нещо, което мога да определя само като мускулна болка - усещам мускулите на врата си напрагнати и леко болезнени. Когато легна и отпусна глава на възглавница, всичко това изчезва - това ми даде повод да си мисля, че ме болят мускули. Борбата с това неразположение се изрязява основно в мазане с кремове за мускулни травми - ползвам ето това:

[img]http://static1.framar.bg/product/1-Asam_gel_arnika.jpg[/img]

С променлив неуспех, чак днес се чувствам по-добре..... Не че съм я закършила особено много, но просто е неприятна тази тежест в областта на врата. Въпреки това днес отново бягах и правих домашна тренировка. Но ..... тичайки се замислих - то и без това няма какво друго да правя освен да си движа краката, та остава време и за мислене :1069 ...... замислих се, че с този режим доста трудно бих се справяла в ежедневието. Т.е. ако ми бяха само тренировките, мисля, че щях да търся и да искам и още. Но в случая - ходя на работа, върша си домакинските задължения, вечер кибича с Бела в парка до 9 и нещо..... определено не ми се ще да се чувствам изтощена и да ме боли каквото и да било. Та..... реших, че ще редуцирам малко домашните тренировки, за да мога да свикна първо с тяхната интензивност и натоварване, а и второ - да давам възможност на организма ми да си почива. И така...... вместо домашни тренировки 6 пъти седмично, минавам са схема 3 пъти седмично. Стийл-тоник и кангото си остават. За бягането - няма какво да коментирам :lol: :lol: .

Ами това имах да кажа...... може би по-скоро да споделя наложилия ми се извод, че ..... все пак човек си има някакви предели, които не всеки път е добре да се преминават.. Аз казах! Хау! :1140 :1140 :1140 :1140

Що се отнася до хранителния режим - в момента усилено чета "14 дни детокс" на Надя Петрова. Засега не замислям да направя цялата схема, т.к. нямам възможност, а и желание като че ли :oops: :oops: . Но ми е интересно да почна да експериментирам със смутитата, със суровите десерти и да си въведа седмично по 1 ден изцяло на растителна храна. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

Хей, Черита, време беше малко да намалиш темпото...! :222
Вече ти се чудех как се справяш с всичко и най-вече, кога намираш ВРЕМЕ за всичко...? :roll:
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор