Обещано от Боби

tita

Re: Обещано от Боби

Мнение от tita »

Благодаря, Сиренце. :922
Ех, че сладко бебе е била малката ти дъщеря. Сега е нежна госпожица. :954

Иначе точно така изглеждат бузките на бебчо като се обостри положението. Може да е наистина резултат от някакви лекарства и вливания в родилния дом, защото той е раждан със секцио. Още сега ще се обадя, да предам споделеното от теб.

Прочетох и писаното в Библиотеката на Мецата ... :1210 как не се сетих по-рано да търся там.


П.П. Оспамих темата на Боби, но преклонно я моля за извинение.

[img]http://0.tqn.com/d/treesandshrubs/1/0/F ... on.d40.jpg[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Боби

Мнение от cchery »

tita написа:Благодаря, Сиренце. :922
Ех, че сладко бебе е била малката ти дъщеря. Сега е нежна госпожица. :954

Иначе точно така изглеждат бузките на бебчо като се обостри положението. Може да е наистина резултат от някакви лекарства и вливания в родилния дом, защото той е раждан със секцио. Още сега ще се обадя, да предам споделеното от теб.

Прочетох и писаното в Библиотеката на Мецата ... :1210 как не се сетих по-рано да търся там.


П.П. Оспамих темата на Боби, но преклонно я моля за извинение.

[img]http://0.tqn.com/d/treesandshrubs/1/0/F ... on.d40.jpg[/img]
И аз ще внеса малко :1024 :oops: :oops: - Коки почна да ми получава студови лишеи - или поне аз си ги нарекох такива. В първите месеци от живота му (а той е ноемврийско бебе) бузите му бяха нацепени и червени - точно като клоун. Изчезваше от самосебе си лятото. Някъде след 2-ата му годинка на чястото на тези зачервявания почнаха да се появявят участъци с големината на 1 и или 2 стотинки, в които кожата беше силно изпръхнала и зачервена. Опитала съм абсолютно всичко да го мажа и до момента, до който не открих Хомеоплазмина, тези лишеи не минаваха.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Обещано от Боби

Мнение от danid »

Само не забравявайте, че Хомеоплазмина не става за бебета.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Обещано от Боби

Мнение от cvety_rz »

Боби, разплаках се като прочетох постовете ти.Съжалявам, за всичко през ,което си преминала :940 и се радвам, че си намерила правилния път :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Боби

Мнение от cchery »

danid написа:Само не забравявайте, че Хомеоплазмина не става за бебета.
Това го пише на листовката - абсолютна истина е! А аз предполагам, че всеки родител, който прибягва до лекартсва, чете листовките! Дани, благодаря за намесата!

И още нещо - от док знам, че за да бъдат пуснати на пазара някои лекарства, техните производители са принудени да пишат в листовките към тях онова, което им се каже. За хомеоплазмина - също! Защото нашата бивша педи не се посвени да изпише мехлемче с кортикостероиди на Бели, когато беше на 2 месеца, но хомеоплазминът според листовката си е ЗАБРАНЕН! :126 :126
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Обещано от Боби

Мнение от bobichan »

Само на бързо да се разпиша. Не съм влизала няколко дни, а вие каква дискусия сте спредтнали...
Тит, въобще не се коси за спама. Всъщност то пак си е по темата.
С Цвети ми помогнаха ленено масло/чист зехтин/прополисов вазелин. Много е важно и дрехите какви са. Хубаво е да са от биоорганичен памук. Доста скъпо излиза, но ако кризата е сериозна нека поразрови, може някъде да намери нещо на промоции.
Само натурални сапуни, прахове и т.н. Внимателно с Био-то, че има ментета. Трябва да се проверява какво пише в съставките все пак.
Довечера ще пиша сладурани.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Обещано от Боби

Мнение от droidd »

Боби, благодаря ти, че сподели с нас :922 .....и най вече поздравления, че си успяла да намериш верния за себе си път и да се придържаш към него :826
Откакто сподели за неволите си, не спирам да чета постовете "на прибешки"....и да се замислям.... :922 :524
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Обещано от Боби

Мнение от bobichan »

Дроид, радвам се че историята ми въздейства - в положителна посока надявам се :1062 права си, човек трябва да се замисля и да не отдава това и онова на случайността!
За АД щях да пиша. АД може да се лекува и с хомеопатия, но си трябва назначено от хомеопат лечение. За пумон хистамина знам че се препоръчва при червени, сърбящи обриви, но това е така да се каже симпроматично лечение на самия обрив. Трябва си теренно хомеопатично лечение, което при всеки е различно. Интересното е че с Марчи сме си говорили - и нейната малка дъщеря е с АД и тя е хомеопатичен тип Калкарея Карбоника. Моята Цвети също е с АД и също е Калкарея Карбоника! Не се бях замисляла досега. Явно са по-чувствителни. Дали се израства не знам. От моята хомеопатка знам, че ако не се лекува създава проблеми цял живот.
За АД наистина лекарите не могат да кажат от какво се получава. Има една такава теория, че когато лекарите не знаят какво им е на децата го кръщават АД. Според мен основно се дължи на вътрешнобилнични паразити (знаем, че в родилните домове е пълно с такива), за съжаление секциото все по-често се сочи като причина, ваксини, АБ. Абе общо казано алергени. Затова трябва да бъдат максимално изолирани. Алергени има в храната, дрехите, козметиката, химията в дома... абе дори в мебелите!!! Много е страшно положението.
Но не трябва да се примиряваме.
Има данни, че водораслите и особено Спирулина мноог добре повлияват АД. Моя позната ги дава на нейното дете, когато е било на по-малко от 2 години и от тогава е нямало проблем. Сега е на 13 години.
Една консултация с нутриционист (какъвто е Надя Петрова) също би имало резултат. Важно е обаче подхода да е общ. Тоест да се вземе предвид храна, добавки и да се работи за намаляване на алергените.
Успех и дано да му мине на детенцето.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Обещано от Боби

Мнение от bobichan »

И така да споделя как върви при мен. Минаха трите месеца на кандида режим. Имам осезаемо подобрение. Всъщност всички симптоми са се повлияли. Повечето дори са изчезнали. Остана само косопада, който почти е изчезнал, но все още леко напомня за себе си. Косата ми, обаче е по-жива. Абе всичко, вклюително и килограмите ми са ок - е остава 1, но той просто е без коментар. Ще трябва по-усилено да се работи в залата :roll: тъй като се вижда, че се е съсредоточил в проблемните зони. Така това е добрата новина. Лошата е, че при включване на алергенни храни реагирам веднага :lol: В края на втори месец направих 2 нарушение с глутен по невнимание и едно по "принуда" с минимлно количество захар. И познайте - веднага яко акне, веднага усилен косопад, веднага бяло течение :1053
Извода: Кандида няма, но очевидно увреждането на стомашната стена е по-тежко от колкото сме мислили в началото и тя все още не е напълно възстановена, в резултат на което не може да се справи с малки дози алергени и реагира светкавично.
Така наложи се последваща консултация и назначаване на нов режим - елиминационна диета. Интересно какво елеминира, ами... то от заглавието се подразбира почти всичко - глутен, захар, соя, царевица, силицилати, шоколад :328 , картофи :1215 , чушки, домати, краставици, бадеми, фъстъци, цитруси, млечни, телешко и свиско месо, яйца ... абе доооста неща. Добрата новина - говорим само за 1 месец :mrgreen: Важното е че психически съм готова да го направя! А през това време ще имам мнооого билки за регулиране на стомашната стена и за изграждане на нови тъкани, които ще ми помогнат за цялостно оздравяване на стомаха и последващо изчистване на кандида. По думите на Надя след това ще съм като нова :1209 та ще видим.
Започвам във вторник 5.03.2013г. със 3 дневен зелен детокс. На какво се основава - 3 дни ще съм само на зеленчукови сокове, нооо внимание с добавка на сок от пшенична трева. Ето малко инфо "Що е то пшенична трева!?" за любопитните. Аз няма да имам възможност да го правя с пресен сок от пшенична трева, затова ще използвам пшенична трева на прах, която да разреждам с мъъъничко водичка. Ще ми е много интересно, тъй като съм чела доста противоречиви мениения. Според някой тя е много сладка, според други детоксикиращите и свойства са толкова силни, че директно ти се :1052 . Мисля обаче, че закалката ми с английска сол е толкова мощна, че няма да ми направи впечатление :221 . Дали е така... само времето ще покаже. По пример на Чери ще си водя таблица с храненията и ще си направя темичка с рецепти. Тя ще е интересна за хората на киото им се налага да следят рецим без житни и без млечни, и въобще почти всякакви антиалергични диети. Ще ви пусна таблицата, когато съм готова с нея.
Еми това е мацки, продължавам да се нстройвам за диетата, като временно си давам почивка с мааалко суров, веган шоколад.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Боби

Мнение от Cheva »

Скоро четох много хубави неща за пшеничната трева и тази на прах
е най-достъпния и удачен вариант. Защото да се отгледа истински
пълноценна тревичка се искат много фактори и време (200+ дни).
Ще чета с интерес как протича този един месец.
Успех и нека здравето да бъде с теб! :922
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Обещано от Боби

Мнение от bobichan »

Благодаря Чева. Ще споделям.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор