Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:За какво убийство говориш, че не те разбрах?
Представи си, че Киро-бичето е решил да ограби баба Радка от Горно поле. Влиза в къщата ѝ. Жената нещо се опъва и той я убива.

Въпросът е:
Kleo написа:Понякога всички позиции са верни, правилни и правдиви! Просто всеки си е прав за себе си.
Има ли повече от 1 правилна позиция тук? И всеки ли е прав за себе си?!
Да ти отговоря и тук все пак, възможно е и някой друг да ни чете нас двете :221

ОТ СКАЙП:

Принципно съм ПРОТИВ убийствата, разбира се и естествено! Всички морални и религиозни принципи са ПРОТИВ убийството! Тоест априори убиецът е криванделът, ... , хм - уж. Сега слизаме до КОНКРЕТНИЯ пример ... препращам те към Клетниците, Виктор Юго, престъпникът Жан Валжан, свещеникът, кражбата на сребърния свещник ... ПОМНИШ ЛИ ИСТОРИЯТА? Конкретният пример МОЖЕ ДА Е следният: баба Пена е женица на 97 години, супер болна и изнемощяла, загубила вече всичките си близки, бедна и уморена от живота. Всеки ден отправя молитви към Бога да я вземе при себе си, но не - сякаш напук продължава да живее... до момента, в който бива "посетена" от убиеца си, психично разстроеният Жечко, който заради безпаричие не си купува лекарствата, изпада в жестока криза, има адски агресивен епизод, привиждат му се чудовища, причуват му се страхотии, точно от къщата на баба Пена, затова взема нощ и отива натам, за да убие чудовищата, обзет от страх, паника, но и гняв. Намушква жената и край, убийството е извършено. Престъпление има - да, но старицата вече е жадувала да умре, а престъпникът не е бил временно с всичкия си, за да преценява разумно постъпките си... пита се - виновен ли е той, ако духът на баба Пена е щастлив? ИЗМИСЛЕНА ОТ МЕН ИСТОРИЙКА, РАЗБИРА СЕ! Но това, което исках да напиша, е, че не всичко в този свят е просто черно и бяло, има различни нюанси на сивото, да не говорим, че има цикламено, розово, червено, жълто, синьо и зелено... и всеки цвят има своето основание да съществува!


Как смешно съм сменила имената на главните герои :1069
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Сменям темата за тайната, Вселената и т.н.... просто защото друго нещо ме провокира!!!

Пак се повдига водещата до напъни за повръщане у мен тема за наборната военна служба: http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=60380" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето мой коментар от тази сутрин, написан в рамките на една ФБ дискусия по въпроса:

...... Та коментарът ми е следния.... защо е тази масова заблуда, че умения, знания и известен опит, добити в една изкуствена, затворена среда, биха били полезни в реалния живот?!?!? Не мога да си го обясня.

Как може да се твърди, че времето, прекарано в казармата, те подготвя за живота "навън"?!?! Извинете, ама.... по какъв начин го прави, когато всички вие пишете за установения ред в казармата, който видиш ли се спазвал и т.н. ......... Я се огледайте - да виждате подобен ред около вас си?!?! И въобще някой да спазва какъвто и да било ред?!? А да познавате случай на човек, придобил специалност за работа със стругове и да практикува медицина, за да е оправдано млад мъж да се обучава за войник, а после да живее добродетелен живот?! Докога в този живот ще се готвим за война?! Вие реално живяли ли сте в такива условия, че толкова много мечтаете за военна подготовка...... Считам подобни брътвежи за изгубено време - време, което може да се оползотвори да се създаде 1 хубаво нещо, да се помогне на някого да сбъдне 1 мечта, да направите 1 добро дело........

И още нещо не разбирам - защо вие, които толкова защитавате казармата, не пледирате за това и жените да минават оттам?! Какъв ви е проблемът?! Не можете да носите оръжие?! Нямате достатъчно ум да разучавате военни тактики?! Не можете да научите морзовата азбука или да управлявате танк, самолет?! Искате да ми кажете, че във века на еманципацията, жената трябва да се завре до печката и да чака мъжа да я защитава ли?! И..... нека не бъркаме кавалерството и джентълменството с умения, добити (евентуално) в казарма! Защото знаете ли какво им липсва на българските мъже?!? Не е престой в казарма...... а школа по уважение към жената!!!

Тонът ми е рязък, предполагам, но...... аз като майка на син НЕ ИСКАМ ДА ПРЕКЪРШВАМ ЖИВОТА МУ НА 18 годишна възраст, изпращайки го на място, което би ограничило свободите му. Ако до това време съм си чоплила носа и не съм го научила да бъде българин, човек, личност, кавалер, родолюбец, смел и безстрашен, не една, ами 50 казарми няма да ми/му помогнат!!! Така че, мили майки....., не си измисляйте оправдания за нехайството и липсата на отговорност във възпитанието на синовете ви, с възстановяването на казармата!!! Ами си седнете на дупетата и си помислете как да отгледате по 1 достоен млад българин!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Знаеш ли коя твоя черта винаги ме е възхищавала, Черитко? :329
Жарта, с която защитаваш своята лична позиция и мнение! :326
Аз самата невинаги успявам да отстоявам себе си и се уча от теб, за което сърдечно ти благодаря :922
Интересно е да "размахвам словесни шпаги" с теб, защото си човек, който умее да убеждава :524
Радвам се, че и ти ме смяташ за "достоен противник в спор", а и нали е казано: "В спора се ражда Истината!" :524
"In vino veritas!" - съвсем скоро ще си поговорим на маса, гледайки се в очите и смеейки се заедно, нали така? :1211
П.П. Тъй като сега съм в сериозна понеделнишка оперативка, а после влизам в консултация, засега спирам с писането тук, чао :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Деска, сигурна съм, че с теб ще продължим темата на живо. Но тук аз ще се опитам да си синтезирам мнението по проблема. Бих искала да го пусна във фейса. Епитетите в обръщенията, които ще използвам, са директно обидни!! Искрено се надявам действително да имам способността да съм:
Kleo написа:..... човек, който умее да убеждава :524
защото само в този случай ти би променила позицията си и в никакъв случай няма да се припознаеш в епитетите! :923


В отговор на всичките оплаквачки, любителки и квачки на казармата!!!

Откакто е отменена задължителната наборна служба, а това беше в недалечната 2008 година, воплите за нейното връщане източиха не един и два сопола - кой от кой по-гнойни и възпалени!!!! Туй то - искаме да върнете казармата, за да възмъжават мъжете ни в нея!!! Това е най-най-най-най-сериозния аргумент в полза на горното искане, който се лелее основно от женската част на нашето общество!!! О, да! Масово жените плачат, че мъжете в днешно време са се изпедерастили, станали са женчовци и мекотели и им трябва една яка казарма да им налее тестостерон и да станат мъжкари! С 2 думи -

върнете ни казармата и ни произвеждайте мъже в нея!!!

Как да отговоря на този солиден, подплътен с житейска мъдрост, аргумент!!! Направо се чудя откъде да почна..... И понеже изтърканите до болка истории за извращенията в казармата, ги знаят и кварталните кучета, ще ви ги спестя. Затова ще изложа нещо по-различно като теза. Та.... почваме оттам, където искащите казарма, я фантазират със свойството ѝ да произвежда мъже. Мъжът, подобно на жената, е човешко същество! Само че от мъжки пол. Мъжът има своите различия с жената като първични и вторични полови белези, биохимични параметри и обусловени от физиологията качества като сила, специфичен тембър на гласа, стойка и т.н. С 2 думи - или се раждаш мъж, или се раждаш жена! Точно 18 години преди евентуалното ти постъпване в казармата. Ако разчиташ на това тя да те произведе мъж..... брррр :1053 , ами позакъснял си!

Да бе, знам за какво ми говорите! Да не съм Мунчо.... за поведението тип "мъж". Странно, но..... ако в казармата се даваха универсални правила за подобно поведение, защо.... тя не почваше от най-ранен неонатален период на пеленачето?!?! Защо новороденото от мъжки пол бива оставено на смешните грижи на своите родители в продължение на цели 18 години, за които една казарма би произвела от него не мъж, ами МЪЖище, МЪЖмъдък, МЪЖак, МЪЖур.... Я си ги представете онези ми ти повити в пелени бебешори, които чинно се подреждат за строева още небозали, захапали фаса измежду нежните си устни, да си гукат за военни тактики!!! Баси и гледката - от умиление ми се насълзиха очите! И въобще..... наистина ли не ви хрумва, че..... "произвеждането" на поведението и характера "мъж" е ваша работа, плачещи жени!!!! Повечето сте майки именно на момчета..... и сте толкова нахални, че обвинявате липсата на една изключително отживяла институция за своето нехайство, немърливост, безотоговорност и смехотворно съществувание на родител!!! За мен е необяснимо да очаквате 6 месеца казарма да оправи вашата 18 годишна родителска липса!!! Това е като със здравната каса - пушите, пиете, живеете като тролове без грам физическа култура и после се редите пред кабинетите на личните си лекари и чакате за направления, с които си гарантирате дозата (химия)! Доза, която би трябвало да лекува вашия мързел и нехайство!!!

Искате ли и още нещо да ви споделя?! Защо вашите момчета са женчовците?! Защото с инфантилното си поведение на загрижени майки, вие решавате цялото им ежедневие - ребус от въпроси, чиито отговори те не само няма да попълнят, но и никога няма да намерят сами...... Защото, ще цитирам от статия, към която ще ви пусна линк:

Атмосферата у дома е отровна – в очакване на катастрофа. Ето, всеки миг вероятно ще се случи нещо. Ще паднеш, ще се порежеш, ще се отровиш, ще умреш от инфекция, ще те премаже камион, няма да те приемат в университета, ще ходиш на полето да копаеш, ще си пълен провал…
Ето къде са те – малките, незначителни психотравми.


Разпознахте ли се в малките и незначими психотравми?!? Не, вие не сте психотравмите, вие сте малките и незначимите! Онези, които са отнели всичко от синовете си, за да ги наградят с 6 месеца затвор!!!

А, вие женички, които ..... все още не сте родители, но за сметка на това очаквате МЪЖан на бял кон да дойде и да ви притисне в бицепса си, ще кажа, че..... мъжът като тип поведение в дадени отношения, е ВЗАИМЕН процес между двете страни на тези отношения! :222 Сетихте ли се?!? Да, дръжте се като кифла или мамашка, и очаквайте нежност, разбиране, кавалерство и сила. Ще получите..... ама най-много някой тупаник или защото много знаете, или защото много искате...... Даваш кифла, получаваш .... кроасан. Това е простия закон на обществото ни.... което, между другото, също не е много умно.....

И като сме се заговорили за години..... искам да попитам 18-те години до евентуално влизане в казарма.... дали не трябва да носят нещо като образование, образователен ценз?!? Дали преди да поискате опоскване на държавния бюджет за казарма, не вземете да вземете отношение по проблемите в образованието. Ама асъл отношение, т.е. .... да си понапънете приклещените в тесни дънки големи задни части и да излезете на някой и друг протест!!!! Или не ви дреме - вие пращате чаавето на училище, където се очаква учителите да го отгледат и после го провождате в ръцете на любимата казарма, където пък ще го произведат в чин "мъж", а вие се тупкате в гърдите, че сте "дали нещо на света". Да, дали сте - ДНК-материал..... това е!

Ако проблемът в сферата на образованието продължи да съществува и да се задълбочава, обществото ни е обречено със или без казарма!!

Следващ изключителен аргумент "за" казармата -

..... мъжете да защитават Родината си!

Ха!!! Смяяяяях....... нека първо се разберем - родолюбие означава акт на обич към отечеството. И това не е еднократно действие, а състояние на духа. Но докато духовете в България се хранят с чалга-антиматерия, ще се раждат само призраци!! Не си правете илюзии - никой няма да се метне да защитава България, онази "тъпа държава, в която нищо не става". Такива "балами" няма, защото.... в парка, където разхождате невръстния още войник, не можете да си насмогнете на плюнките със шушльопи/шупки/обелки от слънчоглед и я сте казали нещо за родолюбие, я сте си изплюли несдъвканото семе....

Родолюбие, обич към Родина и отечество, се възпитават през първите 7 години. Изпуснете ли ги.... вашите войничета ще вдигат българското знаме само по повод победа на някоя "национална гарнитура"...

А няма ли да ви бъде странно и да се чувствате нелепо, вашето момче да бъде изпратено на война, която вие не одобрявате, не подкрепяте политиката за нея и изцяло сте против?!? Склонни ли сте да изпратите детето си в Сирия, защото политиците ни са подписали споразумения с този и онзи, по силата на които, България е длъжна да се включи в "решаването" на конфликта със своя редовна войска?!?!?! Вие друго бъдеще за детето си не желаете ли????

Още нещо абсурдно прочетох тези дни - една дама поиска:

..... мъжете да я защитават от мигрантите!

Майко мила...... че то по тази логика, Меркел трябваше отдавна да е насмела целокупния германски народ, барабар с гастарбайтерите, и да подготвят ВЕРМАХТА за трета световна война!!! Обаче тя не го прави! И се случват изцепки като в Кьолн! И стават още по-драматични изцепки - кметица заявява, че поразголените и фриволни германки са причина за нападенията срещу тях! Пък интересно... къде бяха в този момент мъжете на Германия, които до 2011 година задължително отбиваха военна служба, да защитят нападнатите жени!!!! Т.е. ... само 5 набора са изпуснали този "шанс"!!!!!!!!!!!

И да питам.... вие всъщност взели ли сте мнението на вашите синове, когато им "подписвате" командировъчното за казармата?!?! Попитахте ли ги дали нямат друго желание за реализация. Дали пък не им е интересно да продължат живота си с наука, с образование, с бизнес...... или да създадат семейство???? Ето още малко цитат:

"Много хора страдат от проблеми с комуникацията – на тях им е сложно да споделят мисли и емоции с останалите, а това им пречи да реализират себе си. И защо? Хиляди причини има за това, но най-вероятната отвежда в трудното им детство, когато някой от най-близките му – майка или баща, недвусмислено и постоянно е демонстрирал, че неговото мнение не го интересува, че въпросите му са неуместни, че неговото съществуване в този свят е неуместно."

Мисля и върху още един сериозен проблем с казармата, за който нямам идея как ще бъде решен, а именно -

нейното бюджетиране.

Не съм чувала досега ЕС да отпуска пари за военно обучение. Не знам - може и да има такъв случай. Но ми се струва, че евентуалното връщане на казармата ще е свързано с точене на пари от държавния бюджет!!! И сега се сетете от чии средства се сформира този държавен бюджет! Да, вие - същите, дето пищите, че винетките ви са скъпи, данъците - високи, административните такси - абсурдни!!! За 97 лв/годишно "стопихте" свободното виртуално пространство наполовина от празнословия, но..... за казармата, която ще вземе много повече от вашите пари, сте съгласни! Честно - не ви разбирам и не искам да ви разбера!!! Да се създава една институция - чудовище, която от самото начало е обречена на това да е финансова ламя без каквато и да било възможност да се контролира, одитира и държи под контрол, е щение на луди! Същото като това да се поддържа миража на войната - близката, неизбежната, поредната!!! Не ви ли харесва да живеете в мир?! Малко ли жертви даде този народ, та се готвите и собствените си синове да поднесете?!? Не го питам напразно, а защото постоянно чета за страха от нова война заради мигрантските драми.... Наистина ли няма на какво да научите синовете си, та ще им бутате оръжия в ръцете!!! С какво сте по-добри от радикалните ислямисти, обучаващи невръстни момченца в собствените си казарми!!!

Знаете ли... аз мисля, че вие заслужавате съдбата си на жени, подложени на домашно насилие!!! Да - вие! Тези, които "навирате" моя син в институция за изроди, в която да си оцелял физически, не значи, че си се съхранил!!! Ако допреди 6 месеца на вашето плахо момче не се е налагало да се защитава съвсем пряко от идиотчета, то трябва да сте пълни махмути да вярвате, че няма да му се наложи да преживее най-големите си кошмари на място, което не може да напусне, защото ще го съдят. На място, на което отива против свободната си воля. На място, което ще го откъсне от мечтите му. И се гответе за момента, в който то излезе оттам, застане пред вас и с поглед, който не можете да разпознаете, ви попита:

"Ти "за" или "против" казармата беше?!?"

В интерес на истината, считам за тотално абсурдно някой да решава за друг някой дали да му отнеме 6 месеца свобода или не. И въпреки това, предлагам на всички оплаквачки следното абсолютно равнопоставено организирано мероприятие - задължителна 6-месечна школа за всички момичета, навършили 18-годишна възраст - "ИДЕАЛНА ДОМАКИНЯ" - най-прекрасното място, където ще те научат да бъдеш жена! Женичката на мъжкарчето, което ще се излюпи от казармата и на което да прислужваш доживот!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Да, НЕ ни трябва такава казарма!
Съгласна съм с теб. И понеже си спомням, че ти, аз и Момчил /+ декс, Цони.../ вече дискутирахме тази тема, я издирих къде беше:
http://metsababa.net/forum/viewtopic.ph ... 0&start=30
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Честит 8-и март!!!

Мнение от cchery »

Днес е 8-и март. От лето 2016 г. И както всеки друг ден, машинката за мисли, намираща се на височина 160 см от земята (в моя случай :razz: ), завъртя тежко зъбчатото си колело. Редят се епизоди, случки, думи, разговори, мнения. Прочетени и набързо прелистени неща се пързалят на воля върху вледенението на части от мозъчната ми повърхност. Спомен от тази година. От предишната. От няколко десетилетия назад. Чувствам се като... перачка от средата на 19 век - изваждам от коша с "мръсни" мисли една, поизтупвам я, топя я в чистата вода на съзнанието, поизтърквам малко с шкурката на съмнението, доверието и знанието, и воала - на простора увисва съвсем новичка, ухаеща на чисто идея. Бръкна пак в коша с мисли, а те милите - като прясно наловени и притиснати в тясна кофа рибки - скачат, борят се - всяка иска първом нея да уловя и да изчистя. Но къде ти.... умората от няколкото години, които са ми в повече (но не ми личат, разбира се :razz: ) слага тежката си десница на рамото ми и с бавен, басов глас заговорнически ми подсказва, че мисли за пране ще имам цял живот. Но нямам цяла вечност на разположение :mrgreen: ... И аз се предавам... посърнала и посивяла, седнала на крайпътния камък на четиридесетата миля, гледам с празен поглед към чистата звездица на моя мисловен простор.... Днес е 8-и март.... но какво от това?!?!

Какво от това, че днес изпращаме и получаваме поздрави?! Всъщност какво от това, че днес получавам поздрави?! Днес всички ми честитят.... отново с обичайните "живи и здрави", "да те слушат".... това така и не разбрах защо не се изтърка, та чак да се погуби, като никой за нищо не ме слуша!!!! То и аз сама себе си не слушам..... Но е факт, че близки приятели се сещат за мен, и студения камък на 40-тата миля стопля своята каменна душа и невидим художник рисува усмивката на лицето ми....

А къде се беше скрила тази палавница, усмивката?! Улавям се все по-често как искам да си закача на всички стени у дома, във всевъзможни варианти на шрифтове, езици и цветове "Анелия, УСМИХВАЙ СЕ!!!". И ще го направя... и без това белите тапети в коридора станаха матови за има-няма 2 години.... даже най-добре е да пиша и рисувам директно върху тях!!! Не страдам от скрупулите на орловото майчинство.... "не пипай", "не драскай", "не тичай", "не се поти", "не пърди" и т.н. Но говорех за бягството на моята усмивка - в дни като днешния не я обвинявам. Ние тук, в единия край на света празнуваме, та пушек се вдига. Но има и друг край. И друг свят. И други жени.... Ние тук си благоговеем пред цицорести джуки, които припознаваме като тестени произведения на сладкарското изкуство. Но има и други жени. На които операциите са необходими, за да заличат следите от изключително насилие, съчетано с хитро измислено подтисничество. Ние тук си разцъкваме кобилката напред и назад и си говорим за секса все едно е хапче за кръвно налягане. Но има и други жени, за които изпитването на удоволствие е отнето завинаги.... Ние тук се борим да сме успешни жени. Но има и други жени, за които успехът се състои в това да оцелеят физически.... а емоциите им са навряни на едно място, до което на този свят достъп няма!!!!

Не, не ви казвам да си разваляте настроението.... Както обикновено искам съвсем простичко да ви обърна внимание на това, че животът ви днес и сега не е даденост, ..... мили дами!!! Тук, в България, имате това, което имате, защото неизброимо много жени преди вас са нямали нищо. Освен... едното желание - слънцето да огрее онова недостъпно място, където са поробени емоциите им!!! Вие можете да си позволите да бъдете доброволно държанка на тоя и оня. Жените преди вас са живели по този начин. Вие избирате да сте кифли, защото това ви осигурява някакъв мним комфорт. Жените преди вас, на които дължите този избор, са работили от тъмно до тъмно за това.... Няма да правя безкраен разбор "преди" и "сега". Защото онова, което искам да ви кажа е......
мислете преди доброволно да вземете решението да дарите свободата си!!! И ако го правите, нека има смисъл..... не само за вас! Останалото е ..... (R2SiO)n в мозъка!!!!

И разбира се, днес е 8-и март! :954 :954 Знаете ли... аз избирам да се вдигна от камъка, на който съм заста(И)нала. Точно сега и точно днес не е времето да унивам заради онова, което съм оставила на четиридесетата миля. Днес и сега е моментът да видя простора пред мен... Да видя безкрайните мили на пътищата, които така ме мамят. Днес е денят да почета сама за себе си женската ми същност. Не, моля ви! Без вулгарни асоциации...... Да си жена не значи само да имаш определените за целта полови белези!!! Но това го разбират малцина посветени.... и от двата пола! Има нещо изключително предизвикателно в пребиваването на тази земя като представител на нежния пол. И то е в гъдела от това да хем да те носят на ръце, защото си нежен цвят с деликатно ухание, хем.... ти да можеш нежно да отблъснеш тази прегръдка, да се обърнеш към човека, на който принадлежи, и на свой ред да върнеш същата емоция!!!!


Честит празник, дами!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Черита, ще те поздравя специално с тази песен:

[youtube]ahUE0WJJHNw[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Kleo написа:Черита, ще те поздравя специално с тази песен:

[youtube]ahUE0WJJHNw[/youtube]
Ха, а сега ми обясни каква твоя асоцияция ме свърза с тази песен?! :) :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Никой не може да се скрие от собствената си отрова

Ричард ГИЪР

Източник

Майката на мой приятел през целия си живот е спазвала здравословен режим. Никога не е пила алкохол, не е опитвала никаква вредна храна, всеки ден е правила физически упражнения, винаги е била подвижна и активна, взимала е добавките, предписвани от лекаря, никога не е излизала на слънце без слънцезащитен крем. Грижила се е за своето здраве и е полагала всички възможни усилия. Днес тя е на 76 години, има рак на кожата, рак на костния мозък и остеопороза в тежка форма.

Бащата на моя приятел хапва бекон след бекон, маже масло върху маслото, реди сланина върху сланина, никога, наистина никога не е спортувал, всяко лято се пече на слънце докато кожата му буквално хване „коричка”. Той живее живота си на пълни обороти. Живее го така, както го разбира, а не така, както го съветват другите. Днес той е на 81-на, а докторите казват, че здравето му е като на млад човек.

Знаете ли, никой не може да се скрие от собствената си отрова. Тя съществува и ще ви намери, затова ще го кажа с думите на майката на моя приятел, тя все още е жива: „Ако знаех, че животът ми ще свърши по този начин, бих го живяла максимално наслаждавайки се на всичко, което ми казваха да не правя!”

Никой от нас няма да се измъкне жив от този живот, затова моля ви, не се отнасяте пренебрежително към себе си. Яжте вкусна храна. Разхождайте се под слънчевите лъчи. Гмуркайте се в океана. Споделяйте истините, които криете в сърцето си като скъпоценни съкровища. Бъдете глупави. Бъдете мили. Бъдете ексцентрични. За друго, просто няма време…
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Честит 8-и март!!!

Мнение от Kleo »

cchery написа:Днес е 8-и март. От лето 2016 г. И както всеки друг ден, машинката за мисли, намираща се на височина 160 см от земята (в моя случай :razz: ), завъртя тежко зъбчатото си колело. Редят се епизоди, случки, думи, разговори, мнения. Прочетени и набързо прелистени неща се пързалят на воля върху вледенението на части от мозъчната ми повърхност. Спомен от тази година. От предишната. От няколко десетилетия назад. Чувствам се като... перачка от средата на 19 век - изваждам от коша с "мръсни" мисли една, поизтупвам я, топя я в чистата вода на съзнанието, поизтърквам малко с шкурката на съмнението, доверието и знанието, и воала - на простора увисва съвсем новичка, ухаеща на чисто идея. Бръкна пак в коша с мисли, а те милите - като прясно наловени и притиснати в тясна кофа рибки - скачат, борят се - всяка иска първом нея да уловя и да изчистя. Но къде ти.... умората от няколкото години, които са ми в повече (но не ми личат, разбира се :razz: ) слага тежката си десница на рамото ми и с бавен, басов глас заговорнически ми подсказва, че мисли за пране ще имам цял живот. Но нямам цяла вечност на разположение :mrgreen: ... И аз се предавам... посърнала и посивяла, седнала на крайпътния камък на четиридесетата миля, гледам с празен поглед към чистата звездица на моя мисловен простор.... Днес е 8-и март.... но какво от това?!?!

Какво от това, че днес изпращаме и получаваме поздрави?! Всъщност какво от това, че днес получавам поздрави?! Днес всички ми честитят.... отново с обичайните "живи и здрави", "да те слушат".... това така и не разбрах защо не се изтърка, та чак да се погуби, като никой за нищо не ме слуша!!!! То и аз сама себе си не слушам..... Но е факт, че близки приятели се сещат за мен, и студения камък на 40-тата миля стопля своята каменна душа и невидим художник рисува усмивката на лицето ми....

А къде се беше скрила тази палавница, усмивката?! Улавям се все по-често как искам да си закача на всички стени у дома, във всевъзможни варианти на шрифтове, езици и цветове "Анелия, УСМИХВАЙ СЕ!!!". И ще го направя... и без това белите тапети в коридора станаха матови за има-няма 2 години.... даже най-добре е да пиша и рисувам директно върху тях!!! Не страдам от скрупулите на орловото майчинство.... "не пипай", "не драскай", "не тичай", "не се поти", "не пърди" и т.н. Но говорех за бягството на моята усмивка - в дни като днешния не я обвинявам. Ние тук, в единия край на света празнуваме, та пушек се вдига. Но има и друг край. И друг свят. И други жени.... Ние тук си благоговеем пред цицорести джуки, които припознаваме като тестени произведения на сладкарското изкуство. Но има и други жени. На които операциите са необходими, за да заличат следите от изключително насилие, съчетано с хитро измислено подтисничество. Ние тук си разцъкваме кобилката напред и назад и си говорим за секса все едно е хапче за кръвно налягане. Но има и други жени, за които изпитването на удоволствие е отнето завинаги.... Ние тук се борим да сме успешни жени. Но има и други жени, за които успехът се състои в това да оцелеят физически.... а емоциите им са навряни на едно място, до което на този свят достъп няма!!!!

Не, не ви казвам да си разваляте настроението.... Както обикновено искам съвсем простичко да ви обърна внимание на това, че животът ви днес и сега не е даденост, ..... мили дами!!! Тук, в България, имате това, което имате, защото неизброимо много жени преди вас са нямали нищо. Освен... едното желание - слънцето да огрее онова недостъпно място, където са поробени емоциите им!!! Вие можете да си позволите да бъдете доброволно държанка на тоя и оня. Жените преди вас са живели по този начин. Вие избирате да сте кифли, защото това ви осигурява някакъв мним комфорт. Жените преди вас, на които дължите този избор, са работили от тъмно до тъмно за това.... Няма да правя безкраен разбор "преди" и "сега". Защото онова, което искам да ви кажа е......
мислете преди доброволно да вземете решението да дарите свободата си!!! И ако го правите, нека има смисъл..... не само за вас! Останалото е ..... (R2SiO)n в мозъка!!!!

И разбира се, днес е 8-и март! :954 :954 Знаете ли... аз избирам да се вдигна от камъка, на който съм заста(И)нала. Точно сега и точно днес не е времето да унивам заради онова, което съм оставила на четиридесетата миля. Днес и сега е моментът да видя простора пред мен... Да видя безкрайните мили на пътищата, които така ме мамят. Днес е денят да почета сама за себе си женската ми същност. Не, моля ви! Без вулгарни асоциации...... Да си жена не значи само да имаш определените за целта полови белези!!! Но това го разбират малцина посветени.... и от двата пола! Има нещо изключително предизвикателно в пребиваването на тази земя като представител на нежния пол. И то е в гъдела от това да хем да те носят на ръце, защото си нежен цвят с деликатно ухание, хем.... ти да можеш нежно да отблъснеш тази прегръдка, да се обърнеш към човека, на който принадлежи, и на свой ред да върнеш същата емоция!!!!


Честит празник, дами!!!
8 МАРТ - световен ден на жената. С него се признават икономическите, политическите и обществените постижения на жените. В някои страни темата за политическите и човешките права на жените, отстоявани от ООН, е силно застъпена, а на борбата за признаване на тези права на жените по света се гледа отговорно и с надежда. В България денят се празнува и като Ден на майката, въпреки че Благовещение (25 март) е християнският празник на майката и жената.

„Ако ги нямаше жените, всички пари на този свят не биха означавали нищо” - Аристотел Онасис

„Ако една жена не е права, по-добре отидете и ѝ се извинете.” - френска поговорка

„Без жена не може да се живее също така, както не може да се живее без храна и вода. Родени и откърмени от жените, ние в значителна степен живеем техния живот и нямаме никаква възможност да се отречем от тях.” - Мартин Лутър

„В нашето общество жените, които събарят бариерите, са именно тези, които пренебрегват границите.” - Арнолд Шварценегер

„Всяка жена е мистерия, чакаща да бъде разрешена, но никоя жена не крие нищо от истинския си любовник.” - из филма "Новият Дон Жуан"

„Добрият съпруг винаги помни рождения ден на жена си, но не и възрастта й.” - неизвестен автор

„Ева е произлязла от криво ребро, затова всяка женска извивка е така очарователна.” - Венцеслав Константинов

„Жената е най-могъщото същество в света – и от нея зависи да насочи мъжа натам, накъдето иска да го поведе Господ Бог.” -Хенрик Ибсен

„Жената е покана за щастие.” - Шарл Бодлер

„Жените нямат недостатъци, те имат особености.” - Чарли Чаплин

„Жените са моята дрога и алкохол.” - Бърт Рейнълдс

„Жените са по-красиви, отколкото изглеждат.” - Габриел Лауб

„Когато прелестната жена влиза през вратата, здравият смисъл излита през прозореца.” - Маргарет Атууд, из романа "Наричаха я Грейс"

„Където жените са уважавани, там витаят боговете.” - индийска пословица

„Най-хубава е обичаната жена.” - Симеон Спиридонов

„Обичайте и уважавайте жената; търсете в нея не само утешение, но и сили за вдъхновение и за удвоение на вашите нравствени и умствени способности.” - Джузепе Мацини

„Проблемът е, че аз наистина харесвам жените. Неприятностите идват само от омъжените.” - Джон Стайнбек

„Само жената може временно да спре времето.” — Юзеф Булатович

„Уважението към жената е мерило на прогреса на нацията и социалния живот.” - Виктор Юго


Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Черита, ще те поздравя специално с тази песен:

[youtube]ahUE0WJJHNw[/youtube]
Ха, а сега ми обясни каква твоя асоцияция ме свърза с тази песен?! :) :)
Не знам. Беше интуитивно. Прочетох текста ти за 8 март, жените, свободата ни. Помислих си за теб и ... тази песен просто изскочи от нищото-на-съзнанието-ми :922 После просто я издирих в тубата и те поздравих с нея :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор