Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Две изпълнения на песента "Майко, всичко ти прощавам!":

[youtube]iznYp2J0UCA[/youtube]

[youtube]oN8ae8syB-4[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

В крайна сметка реших да я направя с мая и се спрях на ето тази рецепта Пухкава питка с мляко.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Ето този пръстен много ми хареса, но не зная къде мога да го намеря:

Изображение

- Не ми казвай да се стегна! Аз да не съм възел, че да се стягам. Кажи ми "Отпусни се!". Чудесата не идват докато не им разчистиш място!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Въпрос на късмет? - Не мисля!

Творец на живота си или пионка на съдбата – какво различава двата типа хора?

08.01.2018 от Ирина Кръстева

Изображение

Има ли хора, които, както биха казали англичаните, са родени „със сребърна лъжица в устата“, и вярна ли е нашата поговорка „Роди ме, мамо, с късмет, пък ме хвърли на смет“? Съществуват ли съдбата и късметът? Кой човек не се е питал доколко животът му е предопределен и доколко има свободна воля! Един от най-интересните отговори, които съм чувала на този въпрос, принадлежи на великия Дийпак Чопра. Той казва, че колкото по-осъзнат е човек, толкова повече му се позволява да избира преживяванията си и да твори живота си. Съответно, неосъзнатите хора се ръководят изцяло от съдбата и животът им е предопределен. Излиза, че възприеманите като чиста проба късметлии, са всъщност осъзнатите хора – тези, които познават себе си, приемат себе си и са наясно какво движи изборите и поведението им.

Да станеш осъзнат човек звучи като привилегия, но всъщност е въпрос на избор. Всеки може да бъде осъзнат и да увеличи многократно своя дял в създаването на живота си. Изследователите на човешкото поведение са открили множество сходства в мисловните нагласи, навиците и начина на живот на хората –творци на живота си. Ето какво различава тези хора от пионките на съдбата и как можеш да се прехвърлиш от едната към другата група:

• Чували ли сте за написаното от Иванчо съчинение на тема „твоето куче“, което се състояло от едно единствено изречение: „Ние нямаме куче“? В случая: „Ние нямаме мечти…“, животът просто ни се случва…. Голяма част от хората живеят реактивно – тоест по навик, без цел и посока, ден за ден, отблъсквайки ударите на живота и неприятните обстоятелства… Както подсказва думата реактивно – като реагират на живота, а не като го създават активно. Просто са затънали в своите проблеми, а умът им е зациклил в обяснения защо им се случват тези несгоди. Най-смелите мечти на съвременния човек са от типа „да ги няма проблемите“ и „да не ми се случват тези неща“. Ето и конкретни примери: „Само да сме здрави, друго не искам!“, „Господи, дай ми само един ден, в който да нямам проблеми за решаване!“, „Нужни са ми 10 000 лв., не ми трябват повече!“… и т.н. Никога няма да забравя как преди време, когато бях затънала в рутина и скука, просто за да има вълнение в живота ми, пожелах силно да се влюбя, а после добавих „може и да е несподелено“. Защо го направих? Така ми се струваше редно. Разбира се, още след месец срещнах мъж, в когото се влюбих, а той разби сърцето ми. Нали така си пожелах! Тези минималистични очаквания към живота, това примиренческо мислене са типични за живеещите в режим на оцеляване. Когато оцеляваш, не може да има креативност и творчество, на ниво оцеляване си пионка на съдбата. Надскачането на това ниво започва с формулирането на ясно желание –истинско желание, а не изказване на ограниченото ни вярване какво е възможно. Единствено от нас зависи да повярваме, че сме достойни за изобилие на всички нива в живота. Късметлиите всъщност са хора с ясно формулирани мечти, желания и не само това – те имат план как да ги постигнат. Навремето имах една колежка, която тогава имаше бебе и живееше със съпруга си в едностайно жилище в краен квартал на София. Тя ми разказа подробно плановете си – да изтеглят кредит, да построят къща, след 3 години да се роди второто дете, тя и съпругът й да са се издигнали на мениджърски позиции, да намерят жена да се грижи за децата… Всичко ми звучеше като пълна фантасмагория и аз се смеех, и открито й казвах, че е направо богохулство до такава степен да планираш живота си. Тя обаче не искаше да чуе и дума… И знаете ли, днес животът й е точно такъв, какъвто го описваше преди 15 години – три деца, жена, която ги гледа като собствена баба, хубава къща в подножието на планината, високи позиции за нея и мъжа й.

• Човекът е единственото същество, което е способно да чувства и мисли едно, да говори второ и да действа по трети начин. Човекът е и единственото същество, което може да се изправи срещу собствените си импулси и да си налага решения с воля. И ако години наред се е смятало, че тези умения трябва да се култивират, то в последните десетилетия излезе много информация за вредата от подобно разединение между мисли, чувства и действия. Автентичността или каквото е вътре, това е и навън, е едно от отличаващите качества на творците на живота. Те живеят, водени от желанията на сърцето и вътрешния си глас. Този процес включва прецизно опознаване на себе си, индивидуалните ценности и мотивиращи сили. Да си автентичен не означава, както много хора се опасяват – да казваш всяка глупост, която ти е на езика или да се държиш неприлично, или недай Боже, престъпно. До такива крайности се стига именно ако потискаш с години желанията и импулсите си. Късметлиите познават себе си, ценностите си и изграждат живота си в синхрон с тях. Например, ако ме привлича природата и тишината, няма да отида да живея в голям, шумен град и обратно – ако съм обожаваща забавленията и тълпите натура, селото не е моето място. Ако съм човек с изявени лидерски качества, няма да работя като секретарка, но ако съм отговорен и по-плах човек, ще предпочета точно тази позиция и няма да се хвърлям към частния бизнес… Автентичността ни дава възможност да отхвърлим придобитите ценности и желания и да сме такива, каквито сме, а само така можем истински да преуспеем и да сме щастливи. Автентичността се проявява и в ежедневните ни избори – да кажа „не“, когато така го чувствам, да общувам със зареждащи хора и да огранича общуването с енергийните вампири, да отделя време за почивка, вместо да поема екстра задачи на работа.

• Хората, чийто живот е мечта, при това тяхната собствена мечта, влагат изключително прецизно времето и енергията си в мисли и дейности, доближаващи ги до мечтите и щастието. Направете си малък експеримент – задайте си въпроса какъв искате да е животът ви след една или две години и после проверете дали в днешния ви ден има време, посветено на постигането на тази мечта и ако да, колко е то. Преди две години открих за себе си с голяма изненада, че мечтая да съм известен автор, включително извън България, а към онзи момент не отделях за писане повече от няколко часа за целия месец. Тогава започнах да пиша всеки ден поне по час и така се роди книгата ми „Рецепти за щастлива любов“, а преводът й на английски издърпах напред в приоритетите си, именно защото е част от мечтата ми. Когато ежедневните ни задачи се разминават напълно или до голяма степен с бъдещата ни визия за живота, ние хабим ценна енергия. Ако направим приоритетите си според своите желания или поне включим малко, но ежедневно време, посветено на мечтата ни, като цяло ще се чувстваме много по-добре – по-мотивирани, по-здрави, по-толерантни към близките. Вероятно ще кажете, че няма физическо време да включим нова задача, колкото и да е важна, но физическото време е доста субективно понятие – ако ни е приятно, не го усещаме, не се натоварваме, не се изтощаваме. Ако пък сме бодри и весели, ще свършим доста повече неща за същото време… Така че, съхранявайки енергията си, реално ще си осигурим и повече физическо време.

• Творците на живота пазят ревностно сетивата си от претоварване със стимули и информация. Човекът не е създаден да обработва такова количество зрителни и слухови стимули, каквото има в съвременния свят. Повечето от нас не си дават сметка колко енергия изтича от тази обработка. Аз започвам да се чувствам физически зле ако съм в МОЛ повече от 30 минути. Масовото обяснение е, че няма свеж въздух, но всъщност е много повече от това – има прекалено много ярки светлини, цветове, екрани, миризми, шумове, музика, разговори, енергиите на множество хора, електромагнитното поле на много техника. Липсата на естествена светлина и свеж въздух е само една от съставките на токсичното преживяване. Възможно повече тишина, по-малко зрителни стимули – гледайте каквото гледате и спрете телевизора. Години наред и аз съм го пускала ей така за фон, а сега, когато отида на гости и работи телевизор при това със звук и той се смесва с нашите разговори, не мога да издържа и 10 минути на това. Допускайте звук и картина към себе си, само ако са във фокуса ви на внимание в този момент! Ограничаването на стимулите, които идват към сетивата ни, подпомага фокусирането върху важните неща в ежедневието. Консуматорското отношение и импулсивното пазаруване буквално похабяват ценно време и пари, които бихме могли да вложим в осъществяване на мечтите си. Колкото по-малко рекламни съобщения достигнат до вас, толкова повече ще улесните фокусирането.

• Обсъждането на хората и безцелното дискутиране на проблеми са табу за творците на живота. Преди години любимото ми занимание беше да обсъждам хората и да намирам съюзници, с които да осъждам нечии думи и действия, както и да дълбая до побъркване в собствените си тревоги. Събудих се от този кошмар, когато бях напълно отчаяна от проблемите в първия си брак и четях постоянно книги за самопомощ. Всъщност събуди ме едно конкретно изречение, което гласеше, че не може да настройвам радиото си на една честота и да очаквам да чуя програма от друга честота – тоест, не може да живея в осъждане, мрънкане и негативизъм и да очаквам любов, радост и разбиране. Тогава осъзнах, че раздухвах и най-малкия проблем или дори проблем в потенциал… и разказвах негативните си истории по няколко пъти на всички приятелки. Това осъзнаване така ме разтърси, че изкорених поведението си като плевел. Животът ми е в пъти по-хубав, откакто обсъждам с хората идеи и планове, а не други хора, а собственото си мрънкане пресичам още в главата си! Внимавам да насочвам мислите си към активно търсене на решение, а ако споделя с друг, то да е, за да помоля за конкретна помощ. Щастливите хора не са хора, при които липсват изцяло негативни мисли и преживявания, а хора, които НЕ надграждат негативното!

Светът се движи напред от най-смелите мечтатели, които другите наричат „луди“. През 19ти век служител на патентното бюро в Англия казал, че едва ли ще се патентоват още много неща, защото човечеството вече е измислило почти всичко! Е, добре, че има много луди с много луди идеи, благодарение на които не спираме да се развиваме. Осъзнатите хора са около 10-15% от населението. Ако са ти нужни практически упражнения и още информация, за да станеш част от тяхната група, включи се в моя онлайн мастър клас „Превърни 2018 в най-вълшебната си година до сега!“. Пълна информация ТУК!

Ваша,
Ирина


Изображение

Ирина Кръстева

Аз съм Ирина – автор, съветник и приятел на жените в техния път към себе си и щастието. Моята мисия е да ги вдъхновявам да променят живота си, както аз промених своя. В моите статии, курсове и книги ще откриеш всичко, което научих, изпробвах и проработи за мен, както и искрено описани чувствата и процеса, през който преминах. Става все по-хубаво, идваш ли?


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Димитър Хаджиев във Фейсбук

Изображение

А ти в кой свят живееш?

Изображение

Жените на истинските мъже са щастливи! Останалите са силни!

/тук бих добавила - по неволя, да, просто им се налага/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Откакто чета Димитър Хаджиев във Фейсбук, се замислих отново и отново за мъжа и за жената, а и за мъжката и женската енергия в частност.

Ето един мъж как беше коментирал една негова статия и той се съгласи с него:

Изображение

Срещала съм горното и като текст, не като картинка: "Жените на истинските мъже са щастливи! Останалите са силни!".

Лично аз тук бих добавила - по неволя, да, просто им се налага - да бъдат силни, за да оцелеят и за да се справят с многобройните предизвикателства на деня и на нощта. И друго, слава Богу!!!, вече не е задължително и всеобщоприето, че човек трябва да бъде в двойка. Все повече стават хората, включително жените, избрали съзнателно да живеят сами или пък живеещи сами, докато намерят правилния за тях човек. Така че от друга страна, според мен, всъщност е много полезно за нас жените да можем да бъдем едновременно И силни, И щастливи!

[youtube]n0foTsx9uXg[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Обидиха ме... - Ванеса Виденова:

[youtube]BI8DCOppDLk[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Много добра статия за депресията, бих вкарала целия текст, но самият сайт не ми го позволява:

За Депресията с Любов - Емилия Цанева
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Защо се провалят бедните хора или направи първата крачка

Миглена Ангелова

Сигурно сте чували името на един от най-вдъхновяващите съвременни предприемачи на планетата - Джак Ма. Историята на китайския милиардер прилича на приказка. Разбира се, ако не съществуваха фактите.

През 2000 година, роденият през 1964 г. Джак Ма е учител с много скромни финансови възможности. Заплатата му е около 15 ЩД на месец. През 2013 година The Financial Times обявява китайския бизнесмен за “Човек на годината”. През 2017 година “бащата” на империята Alibaba Group, и неговите нетни активи се оценяват на 37.9 млд щатски долара.

Днес Alibaba Group контролира 80% от електронната търговия в Китай. Две трети от покупките се разплащат чрез системата Alipay, чиито годишен оборот е над 148 милиарда ЩД. В Китай компанията на Джак Ма развива шест търговски сайта и притежава пакета на китайския еквивалент на Фейсбук - Weibo, чиято месечна аудитория е около 156.5 милиона потребители.

Книгите на Джак Ма се разпродават със скоростта на светлината. Една от хитовите му книги е: “Никога не се предавай. Историята на AliExpress”. Мисля, че еманацията на неговия успех се съдържа в един от любимите ми негови цитати:

"Най-трудно се задоволяват бедните. Ако им дадеш безплатно, мислят че е капан. Ако им кажеш, че е малка инвестиция, те ще кажат, че не може да се изкара много. Кажи им да вложат много, ще кажат няма пари. Кажи им да опитат нови неща, ще кажат нямат опит. Кажи им: това е традиционен бизнес, ще кажат: трудно е да се пробие. Кажи им, че е нов бизнес модел, ще кажат, че е мултилевъл маркетинг. Кажи им да отворят магазин, ще кажат, че е заробващо. Кажи им да стартират нов бизнес, ще кажат, че нямат познания. Те имат нещо общо: обичат да се допитват до Гугъл и да се вслушват в съветите на приятели, които са също толкова отчаяни като тях. Мислят повече от университетски преподавател и правят по-малко от слепец. Просто ги попитай, какво могат да правят. Няма да могат да отговорят. Моето заключение: вместо сърцата ви да бият по-бързо, защо просто не действате малко по-бързо? Вместо да мислиш за нещо, защо не направиш нещо? Бедните хора се провалят поради една обща черта: целият им живот е свързан с чакане."

Не разказвам всичко това, за да напомня за сковаващите страхове, които пречат да реализираме мечтите си, а за да отворя една тема, която ми се струва много важна за хората в нашата страна.

Лично съм се убеждавала неведнъж, че у нас много трудно хората се решават. На каквото и да било. Трудно се осмеляват.

Поне тези от нас, които безкритично са минали през пионерската организация и комсомола. Там нещо се случваше. Нещо, което отрязваше крилете и сковаваше желанието да опиташ. Култивираха се страхове. Страх от евентуалния провал, от другарския съд, от упреците до черната дъска. Дори от проявите на индивидуализма, толкова характерен за всеки, който иска да промени себе си и света.

А как да промениш света, ако си като всички останали?

Няма как.

Затова трябва да се осмелиш. Трябва да спреш да чакаш. Да овладееш страховете, че ще имаш проблеми, че можеш да се провалиш. Да си повтаряш, че не проблемите ти те характеризират, а начинът, по който се справяш с тях. Да не забравяш, че провалът всъщност донякъде е приятел, че не е толкова важен, по-важно е как и кога ще се изправиш след него.

Колективни организации като пионерската и комсомолската не само не учеха на осмеляване, а постигаха точно обратното. Затова понякога толкова трудно се разбираме с децата си, които живеят в съвсем друга среда.

Не зная дали сте гледали последния сезон на ВИП Брадър, в който МегЗ - младо момиче - след като над 10 часа беше вадила вода от басейна, докато всички останали обсъждали я Съквартиранти вече спяха, обясни защо не може да се откаже.

Тя каза нещо много важно - че не може да предаде сама себе си, защото ако веднъж се откаже, винаги ще се отказва.

Тази позиция много ми харесва. Към нея ще добавя и твърдението на Джак Ма:

“Няма нищо по-лошо от това да се откажете от амбициите си. Оставяйки работата си недовършена, вие не само признавате поражението си, вие се отказвате от самите себе си!”
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор