Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Розмари Де Мео е рожденичка днес и ето какво е постнала на стената си във Фейсбук:

РЕД

Имало едно време един човек с дарба.
Дарбата му била да помага на хората да си помагат сами.
Хората не разбирали тази дарба. Били готови да плащат за помощ, а не да си помагат сами.
И му рекли:
- Бог ти е дал тази дарба да ни помагаш. Длъжен си!
А той им рекъл:
Бог е мъдър. Той иска да ви науча как сами да се справяте. Бог не иска слепци с водач на земята си!
Но те не чували. Искали той да изпълни дълга си и да им служи.
Провикнал се някой:
- Ела да прекопаеш нивата ми, ще ти платя!
А той отговарял:
- Купи си лопата! Ще дойда да ти покажа как се копае.
И други го питали:
- Кажи ни кое е правилното и кое грешното?
А той отговарял:
- Затуй имате воля и съвест!Сами да решавате!
И някой пак го питал:
- Как да излекувам болестта си?
А той отговарял:
- Помисли първо как я повика!
И най-вече го молели:
Върни радостта ни! Имаш дарба, използвай я!
А той отговарял:
Сами ще успеете. Учете! Познайте я!
И една сутрин полетял първия камък.
От ръка на жена, пресушена от мъка.
После друга посегнала.
После мъж от безсилие...
- Да бъдеш проклет! – някой изсъскал.
До вечерта го убили на поляната с камъни.
До камъните останала майка му и вдигнала очи към небето:
- Господи, защо не спря хората? Защо не наказа беса им и глупостта им?
- Не е твоя грижа тяхното наказание, майко – рекъл й Господ. - Всеки камък, който са хвърлили, на всеки е паднал в градината. И другия път, като си дойде на белия свят, същият камък ще си го чака.
- А защо Господи, му даде дарба, която в клетва да се превърне?
- Защото някога, като е бил пак на белия свят, твоят син пръв е хвърлил камък по дарбата!
- Ти си зъл Господ, синът ми беше светец! – извила глас майката
- И доброто и злото са само от хората, майко! – рекъл й Господ. - Аз само подържам реда на училището!

Бабинден, 2019 г.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

[youtube]wlSxVft1iWU[/youtube]

НеСеминарът 2019 беше в зала 1 на НДК. Беше прекрасно събитие! Аз бях с още трима човека на него. Мои приятели и потребители от Центъра.

Запознах се с нови хора. Приятно и полезно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

22.01.2019 ОТ ИРИНА КРЪСТЕВА

Мъжкото сърце е в женските ръце!

Изображение

В древността мъжете се съревновавали за жените, владеещи женската си сила, защото те ги предпазвали докато са на бойното поле – любовта на любимата жена формирала нещо като невидим енергиен щит, пазещ живота им. Ние, жените, действително притежаваме необикновени сили, а женската ни същност е така устроена, че преживяваме себе си чрез взаимоотношенията, любовта и грижата за другите. Генерираме енергия и чрез нея зареждаме себе си и семейството си. Мъжът преживява и изразява себе си чрез работата и постиженията, чрез външния свят, той не може сам да създава енергия, затова му е нужна жената и нейната любов. Но не тази любов, която познаваме и от която, за съжаление, са си отишли много мъже – онази изискващата, поставяща условия, измерващата даването да е равно на получаването. Не и онази – задушаващата грижа, напомняща на майчина любов…

Става дума за истинската любов от жена към мъж, онази, която малцина от нас познават. Повечето двойки се обичат условно и с годините трупат горчилка, негодувание, гняв, тъга и страхове. В общия случай голяма част от тези чувства са багаж още от детските ни години, а в брака само се умножават и дори застрашават здравето ни, особено здравето на сърцето. Това потвърди и проф. Чирков в едно интервю, което гледах по телевизията – хората, които не умеят да прощават, които трупат отрицателни чувства, са много по-застрашени от сърдечни инциденти, дори и да водят здравословен начин на живот. А мъжете са като цяло по-застрашени, защото по-рядко признават чувствата си и, защото ги преживяват в самота. Така са възпитани. Ние, жените, говорим помежду си за проблемите си, плачем, споделяме и така облекчаваме болката си и всичко, което „тежи“ на сърцето. При мъжете не е така – те с години живеят със своята мъка, със своя гняв и толкова свикват с тези чувства, че дори забравят за тях, улисани в работа и ежедневни задачи. Но потиснатите чувства не изчезват, те стават част от нашата физиология под формата на хормони и други вещества. Всяко ново разочарование и повод за гняв се трупат върху купчината от стари емоционални рани.

Но мъжкото сърце е в женските ръце! Можем да направим много, за да получава любимият мъж истинска, безусловна любов, която да излекува раните му, да обнови живота му и дори да пази сърцето му. Ето какво ви препоръчвам:

1. Първо се грижете за себе си – една жена без енергия не може да даде любов и грижа на никого. Това е все едно да искаш от празна кана да сипеш вода в две чаши. Намирайте време за почивка и забавления, приготвяйте си или си купувайте качествена храна, виждайте се с приятелки, смейте се и правете любимите си неща. Вече виждам как много от вас цъкат с език: „Лесно е да се каже…“. Мислите, че нямате време за това? Нямам време = не ми е приоритет. Ако грижата за себе си не е сред приоритетите ви, значи не обичате себе си, значи не можете да обичате и никой друг, включително децата си. Можем да дадем само толкова любов, колкото имаме в себе си. Повтаряйте си това всеки път, когато подреждате грешно приоритетите си.

2. Не се отказвайте от мечтите си! Жените неправилно разбират любовта като саможертва – те зарязват мечтите си, за да бъдат с любимия мъж, а в ежедневието си се фокусират върху децата, къщата и нуждите на мъжа си, като пренебрегват своите копнежи. Тук вече не говорим за базови нужди като сън, храна, почивка и забавление, тук говорим за големите компромиси със себе си. Например, една жена е мечтала да се занимава с мода, но след раждането на децата зарязва мечтата и посвещава дните си на грижи за тях. Друга е мечтала да живее в голям град, да излиза, да води разнообразен живот, но заради любимия е отишла да живее в съвсем малък град. Това, което не знаят жените е, че всеки компромис с истинските ценности и големите мечти ни прави нещастни, потиснати или раздразнителни. А за мъжа няма нищо по-тежко от това жена му да е нещастна. Нейното нещастие е като огромно доказателство за неговия провал, а чувството за провал го яде отвътре и руши здравето му. Нещастната жена не може да бъде и добра майка – саможертвите на майките не носят добро на децата. Балансът между личното щастие на жената и грижата за любимите хора е постижим, но изисква желание и действия от страна на жената.

3. Вярвайте в него и силите му! Жената дава на мъжа грижа, защото тя самата би искала да получи грижа. Дава му пуловер, когато е студено, гони го със здравословна храна, напомня му по сто пъти да не си забрави ключовете, предупреждава го, че новият бизнес партньор може да го излъже и не на последно място – настоява да говори, когато има проблеми. Ако друга жена би оценила всичко това и би видяла проява на любов, то за мъжа нещата не стоят така. Той иска да му се доверите и да вярвате в него, за да се чувства обичан. Доверете се, че той може да се грижи за себе си, че може да преценява правилно хора и ситуации и да взима добри решения. Колкото до говоренето, мъжете не говорят просто така за проблемите си, както ние, жените. Не настоявайте и не го разпитвайте, когато е готов с решението, той сам ще ви сподели. Ако искате да дадете на мъжа си любовта, от която има нужда, забравете за наставления, конструктивна критика, непоискани съвети или помощ. Дайте му доверие!

4. Виждайте хубавото в него! Жените обожават идеята, че някой ден ще променят партньора си, а някои вярват, че любовта им ще го промени. Всяка, която е опитвала, знае, че това начинание е обречено на неуспех. Ако искаме да променяме някого, значи не го харесваме такъв, какъвто е. Това важи и за нас самите – когато настояваме, че трябва да се променим, като че ли сами саботираме себе си, точно защото си изпращаме послание, че не се харесваме в момента. Ако се държите с партньора си като майка, която сочи с пръст недостатъците му и дава наставления какво да промени „за негово добро“, то дните на любовта ви са преброени. За мъжа, одобрението е храна от първа важност, както и вярата в него. Той ще е щастлив с вас само ако може да бъде себе си без да го укорявате постоянно и без да го сравнявате. Дори да допуска грешки и да ви кара да се чувствате зле понякога, трябва да знае, че вие продължавате да го обичате. Ако се почувства напълно приет, много вероятно е той сам да поиска да се промени. Виждайте хубавото в него! Позитивният фокус е нещо, което се учи – тренирайте да забелязвате хубавите му качества и постъпки всеки ден. Спомнете си какво у него ви омагьоса, защо се влюбихте? Колкото повече позитивни неща и поводи за възхищение виждате в него, толкова повече той ще разгръща потенциала си.

5. Не го щадете и не го съжалявайте! Ако имате например мъж, който има здравословни проблеми, ще сгрешите ако го третирате като болен. Мъжете мразят да ги съжалявате, да са в тежест и да се чувстват ненужни. Може би вече негодувате срещу този съвет и го смятате за нечовечен, но помислете пак. Молете го за всичко, което състоянието му позволява, така дори ще оздравее по-бързо, защото ще знае, че е нужен. Той иска да се чувства нужен на семейството си! Жените обичайно се спускат да вършат всичко за дома и когато партньорът е твърде ангажиран… Обаче, колкото повече поемате върху себе си и го щадите, толкова повече му изпращате посланието: „Ти си слаб и трябва да те щадя, ще натоваря себе си, понеже съм по-силната!“. Това послание унищожава любовта, а съвсем отделна тема е, че мъжът свиква с това всичко да си правите сама и се затваря в своя свят. Така вие сте преуморена, а той се отчуждава от вас.

Любовта на жената може да сътвори чудеса, но ние често разбираме погрешно любовта. Обичайте мъжа, но го обичайте осъзнато, мъдро, давайте му точно любовта, която търси, а не тази, която вие бихте искали да получите.

Ваша,
Ирина

Изображение

Ирина Кръстева
Аз съм Ирина - автор, съветник и приятел на жените в техния път към себе си и щастието. Моята мисия е да ги вдъхновявам да променят живота си, както аз промених своя. В моите статии, курсове и книги ще откриеш всичко, което научих, изпробвах и проработи за мен, както и искрено описани чувствата и процеса, през който преминах. Става все по-хубаво, идваш ли?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

:222 :222 :222 :222 :222 :222 :222 :222 :222 :222 :222

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

16 личностни типа - онлайн тест

Лично аз съм Активист, от групата на Дипломатите, и по-точно ENFP-A :222 За няколко години няколко пъти съм попълвала този въпросник, винаги излизам Активист. А вие какви сте, дето ме четете тука? :plezya se :923 Помня, че Чери беше споделила, че е треньор... сега не зная дали така пак би излязла, ако отново го попълни.

Изображение

Скалите, благодарение на които става разделението на типове, са следните:

Екстраверт или Интроверт /E или I/

Наблюдателен или Интуитивен /S или N/

Разсъждаващ или Чувстващ /T или F/

Отсъждащ или Търсещ /J или P/

Асертивен или Турбулентен /А или Т/

Повече за самата теория можете да прочетете ето тук :222

А 16-те типа можете да разгледате по-подробно тук :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Колие и обици ЗЛАТНО СЪРЦЕ, 18К розово злато, Zerga Brand, Код 18KG S02320

Изображение

Тези бижута много ми харесват. В момента за 42 лева вместо за 85 лева.

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

С какво да почерпите на работа за рожден ден, освен с бонбони?

1. Плодове в шоколад

Изображение

За това ви трябва повече време и умение, но пък е много ефектно.

Предишната вечер разтопете на водна баня шоколад и потопете наполовина в него ягоди, както са с дръжките. Дръжте в хладилника за през нощта, за да се стегне шоколадът.

Може да го направите като "шведска маса". Нареждате в офиса ягодите, бурканът с шоколад, цветни лъжички за всеки и рожденият ви ден се превръща в шоколадова наслада.

2. Желирани бонбони

Изображение

Цветни, весели и в най-различни форми, желираните бонбони са весел начин да почерпите за рождения си ден. Купувате насипни, сервирате в няколко големи купи и се превръщате в рожденик - звезда, разчупил монотонността на шоколадовите бонбониери.

3. Кюфтенца

Изображение

Изключително уместна идея за офис с преобладаващо мъжко присъствие. Кюфтенцата трябва да са малки, а бирата към тях - студена.

4. Шоколадови яйца с играчка

Изображение

Ако ще е шоколад, нека да е с играчка. На каквато и възраст да са колегите ви, ще се зарадват на шоколадовите яйца с малка изненада вътре. Става някак по детски непринудено, когато на всяко бюро има купчина станиол и миниатюрна количка, например.

5. Лично изработени соленки, например добруджанки:

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Днес Стели навършва 10 години :922 Алекс празнува заедно с тях, на пейнтбол са преди училище :222 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Въпреки че нямам дъщеря, Трите неща, на които ще науча дъщеря си! - Лилия Дюлгеров :222

Изображение

- Нямаш нужда от мъж, за да бъдеш завършена личност
- Инвестирай винаги на първо място в себе си
- Не моли за любов
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор