Личният дневник на Зори

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Личният дневник на Зори

Мнение от Мърмори »

cchery написа:Очи затварят се последно
чезне погледът във тъмна бездна.
Телцето малко се отпусна
душа на слънце ни напусна.....


Сълзи безмълвни по лицето
капят и горят сърцето.
Болка пари и разкъсва
дете от майка се откъсва......



Срината тя тялото прегръща:
"Сбогом, моя, малка свидна дъще.......!"
Още едно малко слънчице изгасна. И светът вече е по-тъмен без него. По-тъмно е и в душата ми. Няма го. Край.
А то беше толкова мъничко, но толкова силно!По-силно от мен, по-силно от много от нас. И Господ знаеше това.Още преди то да се роди. Затова натовари крехкото му тяло с толкова много болка и страдание, още с първата му глътка въздух. Но то не спря да се бори, то се справяше със всяко изпитание, което му изпратеше Господ. Победи дори порока на сърцето.То беше едно малко победителче,което от първия ден на живота си знаеше, че той, скапаният и несправедлив живот, е една вечна борба. То победи всичко и всички. Загуби само последната си битка. Битката с грипа.


Спи спокойно, миличка Вили, ангелче крилато! Дано там, на небето, успееш да намериш покой за крехкото си телце! Дано там никога вече не изпиташ болка! Дано там никога повече сълза не капва от очите ти ! Ти беше тук за много кратко. Но с мисията да научиш нас, големите, да сме силни като теб, да обичаме като теб и да се борим до последния дъх, също като теб. Благодаря ти, че беше част от живота ми ! Никога не ще те забравя, мила моя! И в най-трудните си моменти ще мисля за теб, като за детето,което се роди, за да ме научи как да бъда силна.
Поклон пред теб!


[youtube]7h3_Zn59sWQ[/youtube]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от cchery »

Зоринка, мога само с песен да изразя това, което чувствам...............

[youtube]jPK9kr4_imM[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
jasmin

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от jasmin »

Съжалявам за загубата ви! Винаги е толкова тъжно когато от този свят си отиде невинно детенце...
tita

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от tita »

:940 Зоринка, много силно те моля да се пазиш!
Изключително рядко ми се случва, но тази нощ съм плакала .. за теб. Сънувах ужасен сън, чудех се как да напиша във форума, тъгувах, скърбях, измъчвах се. И тъй като подобни сънища, обикновено ме предупреждават за нещо, бързам да те помоля от цялото си сърце да се пазиш ... много. Особено в следващите седмици. :940


А за малкото ангелче, което е извървяло нелекия си път в този живот мога да споделя ето тази песен, която изцяло изразява моето мнение за смърта.

[youtube]V1bFr2SWP1I[/youtube]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от Мърмори »

Тити :922 :922 :922 ! Благодаря от сърце за предупреждението!
Тъкмо идвам от ехомамография и засега е ясно, че от цици няма да умра (поне не и в близките 6 месеца,след които отново съм на преглед)
Втората възможност е да умра докато карам шофьорския курс-от страх или от нещо друго (Пази Боже!)
За друго...незнам.

Не е майтап,сериозно,нещо става...Някакъв наниз от събития, които не знам как да тълкувам.
Първо в петък ми се обажда една приятелка,че Велинка е починала. Ей така-за 2 дена! Толкова години се мъчиха с порока на сърцето,операции,лечение в Германия и всичко беше наред. Дори тръгна на училище.Не спираше да играе, да бяга и изобщо да се държи като едно напълно здраво дете. И изведнъж в понеделник вдига температура, получава органна недостатъчност и край. Всички треперихме над нея и очаквахме всичко друго, но не и да си отиде от грип.
Днес докато чаках пред кабинета внесоха на носилка моя бивша съученичка.Беше много зле, пострадала при катастрофа. Съпругът й (също наш бивш съученик) изглеждаше с 10 години по-стар, откакто го видях преди 2 месеца.
Незнам на мен какво ми предстои. И незнам дали искам да знам. Може би би било добре. Незнам, разни мисли се въртят в главата ми и съм много объркана. Но ...ще се опитам да ги озаптя и да намеря смисъл във всичко, което ми се случва.

Още веднъж, благодаря за предупреждението! :922
tita

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от tita »

:922
Ехеее, ама ти започна ли курса? :222

На мнение съм, че няма нищо случайно в тази Вселена. Убедила съм се стократно в това - и за добрите и за лошите неща, които ни се случват. Дори смъртта, колкото и внезапна и нелепа да ни се струва. Винаги е много по-тежко за онези, които остават тук и скърбят за близките и обичните си хора. Някак тя и начина по който я преживяваме се явява един пореден урок, който трябва да научим. Затова и всеки човек по различен начин скърби. Знам, че в някой следващ живот пак ще бъдем заедно с хората които по-рано са поели към следващото си прераждане. Това ми знание ме измъкна от невероятната депресия, в която бях преди години.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от Мърмори »

tita написа:Ехеее, ама ти започна ли курса? :222
Ами да, записах се, започвам в понеделник. Човек трябва да работи над себе си и слабостите си. Това е един страх,който вече 12 години не мога да преодолея. И все си търсех оправдание да не го направя. Но вече стига!Казват, че най-добрия начин да пребориш страха е да се впуснеш в нещото,от което те е страх. Това смятам да направя. Дано не се изложа, че като се знам каква съм паника...
tita

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от tita »

:326 Браво,Зори! Това е само първата крачка, но нали всеки път започва с една единствена стъпка. Щом си се почувствала готова да започнеш курса, то на 50% си успяла. Обаче останалите 50 % са доста трудни, поне при мен беше така. Може би, защото съм на 39години, твърде отговорна и разсъдлива. В началото, първите часове кормуване бях спокойна и абсолютно сигурна в себе си, дори малко самоуверена, защото нищо в автомобила не ми беше непознато, пък и карахме на полигон. Ела да ме видиш на 10-тия час, - шаш и паника. Бях убедена, че за да преборя страха си да шофирам в движението в града, са ми нужни месеци кормуване с инструктор. Тогава много ме окуражи и помогна именно инструктора с думите "Тук не е важно ти как се чувстваш, а какво виждам аз в твоите реакции. А аз виждам, че се справяш повече от добре!". Колко пъти ми се е случвало след часа да сляза от колата и да си порева от напрежение, няма да ти казвам. Въпреки това само за месец минах курса и ето ме сега возя дори децата в колата. Пожелавам ти успешно преминаване на курса, вярвам в теб! :922

А кой е инструктора, който си избрала?
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от Мърмори »

Благодаря Тити за куража! Имах нужда от точно тези думи! Благодаря!
Инструктора е от школата "Ради Маринов", един от синовете май ще ми преподава, още незнам кой. И двамата са млади момчета и изглеждат спокойни пичове, а това за мен е от изключително значение. В понеделник със сигурност ще знам.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от cchery »

Мърмори написа:Благодаря Тити за куража! Имах нужда от точно тези думи! Благодаря!
Инструктора е от школата "Ради Маринов", един от синовете май ще ми преподава, още незнам кой. И двамата са млади момчета и изглеждат спокойни пичове, а това за мен е от изключително значение. В понеделник със сигурност ще знам.
Зори, нямам почти какво да добавя след онези неща, които си писахме в чата! Освен, че малките стъпки удължават пътя! Онзи, който го кара "на едро", демек самоуверено, не знае в кой момент голямата му крачка ще го вкара в някоя пропаст.

Спокойно седни зад волана - това е машинка, за която не се иска образование или ценз. Колата просто се управлява след като се научиш как. А за това са курсовете и инструкторите! Тяхната работа, онази за която им плащаш, е да те научат, а не да те карат да се чувстваш притеснена - не го забравяй! Успех още веднъж!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личният дневник на Зори

Мнение от Kleo »

Зори, успешен курс и от мен, вярвам в теб, ще се справиш! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор