Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

:922 :922 ЧЕРИ :922 :922

А на мен ми е снежно в душата...

А на мен ми е толкова бяло и тихо.
Сякаш спрял е за миг този свят...
Сякаш времето тайно на шега се усмихва,
и снежинки – усмивки валят...
А на мен ми е някакво, нещо, такова...
Даже всичките думи мълчат...
И съм толкова бяла, и дори чисто-нова,
и мечтите ми просто летят...
Ето, хуквам след тях, и прегръщам небето –
няма кой в този миг да ме спре!
Вътре нейде във мен, там, дълбоко в сърцето
аз за вечност оставам дете...
Виж, снежинки-усмивки от безкрая валят
и танцува във бяло земята...
Да вали! Да притихва щастливо светът...
А на мен ми е снежно в душата...

Мира Дойчинова - irini


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

cchery написа:Онова, което ме зарежда положително в този момент, е че след зимата винаги идва лято :1062 :1062 :1062 Тази зима вече дойде, което иде да рече, че дните ѝ са преброени и с всяко изминало денонощие краят ѝ е все по близко :1209 :1209 :1209 . ...
Тогава тази снимка е за теб, Черитке!

[img]http://f23.ifotki.info/org/b5f0b487a1c2 ... 533502.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Къде ти е бил акълът, приятелю, когато си казвал онова заветно „Да“ в църквата?

05.12.2017

Росен Карамфилов

Чета ежедневно в интернет за това колко често хората си изневеряват. Независимо какви обети са си дали и колко пъти са се подписали в документите за гражданския си брак. Като се замисли човек – това е една хартийка. Хартийка, която уж ни прави съпрузи и съпруги. Уж ни прави едно. Но това всъщност действително ли е? Сватбеният купон минава, меденият месец и той, нежност, ласки, еуфория... Колко ли ще трае? Три месеца? Шест месеца? Девет?

Една сутрин се събуждаш и жената до теб ти е чужда. Няма я тръпката вече. Няма го дивия секс направо от вратата. Няма го желанието да ѝ правиш изненади, да я заведеш далеч от суматохата на големия град, да ѝ купиш подарък. Какво остава за вечеря на свещи?! Абсурд!

Сега пред теб стои друг проблем – как да се измъкнеш от капана, в който сам си попаднал. Вече имате деца, те се нуждаят от грижите ви като родители. Трябва да им помагаш да си решават задачите по математика и да ги изпитваш по биология. Трябва да си баща за пример, а на теб въобще не ти е до това. Ти искаш да се излегнеш на дивана в хола и да потънеш в размисли за славното минало, а защо не и да подремнеш за десетина минутки?!

Ах, какво стегнато тяло имаше тя, преди да ти роди близнаци! Ах, каква купонджийка беше и как те желаеше нон-стоп, докато бяхте млади! Ах, каква страхотна баница ти правеше за благодарност след поредната бурна нощ, а сега готви само за дечурлигата и на всичко отгоре те изяждат всичко, понеже са едни малки змейове!

Ах, ах, ах! Къде ти е бил акълът, приятелю, когато си казвал онова заветно „да“ в църквата и си променил живота си завинаги. Обърнал си го с краката нагоре. Дори и да съжаляваш – от подобно положение за съжаление рядко има повече от един изход. Раздяла.

Ето какво правиш. Тактиката ти ми е ясна. Първоначално не предприемаш нищо, траеш си, караш на автопилот година-две-три, докато с едно око заглеждаш мадамите по улиците. После отваряш и другото око. После започваш да подсвиркваш след тях и да сънуваш мокри сънища през вечер, докато жена ти се чуди защо не я поглеждаш.

После тя си намира любовник и ти я обвиняваш. Ставаш лют като червен пипер, когато ти сложат рога! Знаеш, че вината е твоя, но въпреки това беснееш. После се правиш на предаден. Ударът по мъжкото ти достойнство те е разклатил. Принцесата от мечтите ти вече е грозна жаба и ти я презираш в червата!

Искаш развод. Получаваш го. Разреваваш я. Събираш си багажа. Напускаш дома си. Изоставяш децата си. Започваш да плащаш издръжка, която е смешна сума в сравнение с почивките до Бали, които новата ти любовница изисква, за да не те зареже на мига. С нея ти е рай – макар да е временно.

И така. Докато не остарееш съвсем. Сам. Разорен. Извини ме, ако съм те сдухал. Просто се опитах да те накарам да прогледнеш. Просто се опитах да ти спася брака.

Изображение

............................................................................................................

Иначе аз днес празнувам имения си ден. Днес честваме деня на Света Сава. Това е едната от сестрите на Свети Никола, другата сестра е Варвара, празнувахме вчера.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Приказка за завистта

категория: Мъдрост
сайт: Гнездото

Било някога, много отдавна. Страшен морски звяр обитавал морските дълбини. Наричали го Демонът на завистта. Когато бил малък, бил прекрасен като ангел, но завистта полека-лека го превърнала в най-грозния обитател на планетата. Демонът на завистта мразел целия свят, защото винаги намирал за какво да завижда на всяко живо същество. Някой му се струвал по-красив, друг – по-щастлив, трети – по-умен... Живеел в непрекъсната злоба и цялото си време посвещавал да унищожава хората. Минали векове и ужасното морско чудовище остаряло, а силите му започнали да го напускат. То разбрало, че въпреки всичките си старания да унищожи света, животът продължавал. От безпомощност и яд започнало да се самоизяжда. Престанало да се движи и да се храни. Настъпил смъртният му час и демонът повикал единствената си дъщеря, за да се сбогува с нея:

– Енви, аз умирам! Ти ще наследиш всичко, което имам, и ще довършиш моето дело. Знай, че ти си по-силна от мен, защото твоята майка беше земна жена. Затова ти ще можеш да властваш не само над моретата и океаните, но и над сушата. Давам ти моя отровен спрей, с който ще можеш да впръскваш в душите на хората завист. Едва сега разбрах, че вместо да ги убивам, на хората е трябвало да давам от моята завист и те сами щяха да се погубят взаимно. Спреят никога няма да свърши. Пази го и го използвай на воля. Когато отровиш със завист и последния земен човек, планетата ще бъде само твоя. Ти ще властваш над нея завинаги. Помни още, че спреят действа само върху недоволни и сърдити хора. Видиш ли усмихнат и добронамерен човек, подмини го и чакай мига, когато той ще се почувства слаб и беззащитен. Тогава му вкарай отровата.

Енви, чието име било „завист" (envy – завист от английски), била любопитна и напориста девойка. Тя наследила от баща си желанието да поразява мними и реални врагове, но за целта използвала лъжливия си заядлив език. Енви живеела в пълна самота, защото никой не искал да я доближи. Не била способна да се гордее със себе си, тъй като смятала, че е неудачница за разлика от всички други хора. Вярвала, че животът е безкраен низ от несправедливости. По тази причина тя не желаела никому добро освен на себе си. След като получила отровния спрей, с който да заразява хората с вируса на завистта, сърцето й за пръв път се изпълнило с радост. Без да губи време тръгнала по света. Повечето хора, които срещала, били такива, каквито искала – с навъсени лица и недоверчиви погледи. Пръсвала частички завист върху тях, които бързо прониквали в душите им. Завистта мигом пораждала омраза и злоба към околните. Заразеният човек започвал да вярва, че е нещастен, защото някой друг го превъзхождал с нещо. Така приятелки се разделяли, мъже спирали да си говорят, деца разваляли приятелството си... Причини за завист се появявали лесно и бързо, но колкото и глупави да изглеждали отстрани, хората страдали истински.

За жалост, завистниците измъчвали не само себе си, но търсели начини как да навредят на щастливците. Едни отмъщавали с груби и обидни думи. Други клюкарствали и сплетничели. Трети клеветели. Четвърти биели. А някои дори убивали от завист. Енви била във възторг от постигнатото. Завистта отравяла първо душата, а след това и целият човешки организъм. Някои започвали тежко да боледуват, влошавали здравето си и умирали, а други се избивали. Така човечеството било изправено пред самоунищожение.

За да изпълни изцяло пъкления си план, на Енви й пречели само онази част от людете, които се радвали на малкото, което имат, и чуждият успех не ги натъжавал. Това били лъчезарни хора, с усмихнати лица и добри сърца. Те знаели, че всичко е в техните ръце. Били уверени в собствените си сили. Не обвинявали другите за своите неуспехи, а се учели от грешките си.

Тук завършва тази приказка. Защото Завистта и днес продължава да върви по света и да впръсква отровата си в човешките души. Какво ще се случи по-нататък, все още никой не може да предскаже. Дали Завистта ще успее да погуби човечеството, зависи само от нас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Днес се навършват 10 години, откакто ни напусна нашият кум. Тогава беше на 30. Сега щеше да е на 40. Няма как да не сетя за него. Винаги на 8 декември си спомням за мъжа, който беше истински приятел толкова много години. Почивай в мир, Веско.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Коя си ти спрямо египетския хороскоп?

Анубис (18 февруари – 2 март)

Анубис е богът на мъртвите и съдия на всички богове. Дамите, родени под покровителството на Анубис, се отличават с изключително остър ум. За тях спорът е начин на забавление. Способни са да затворят устата и на най-устатия опонент, и то без особени усилия. Обикновено дават вид на сурови и властни жени, но само най-близките им знаят какво се крие зад това. Когато преценят, че си заслужава, жените, родени през този период, са готови да обърнат света, за да докажат всеотдайността и любовта си.


Кой коледен филм ви подхожда според зодията?

РИБИ - Да пропуснеш Коледа / Christmas with the Kranks (2004) - Имате богато въображение. Приятелите държат на вас, защото сте добри слушатели.


Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 11000
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:00 am
11 000 постинга в Меца-та от мен!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от cchery »

Деситааааааа, може и да има нещо много вярно в този египетски хороскоп що се касае до уклона ти да спориш :1062 :1062 . НО определено тестът за коледния филм, който ти подхожда, е напълно верен:
Kleo написа:Кой коледен филм ви подхожда според зодията?

РИБИ - Да пропуснеш Коледа / Christmas with the Kranks (2004) - Имате богато въображение. Приятелите държат на вас, защото сте добри слушатели.
Така е - имаш богаааааааааааато въображение! И да, приятелите държат на тебе, защото умееш И да слушаш наред с другите ти качества и предимства! :940 :940
Kleo написа:Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 11000
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:00 am
11 000 постинга в Меца-та от мен!!!
ЩО се отнася до горното - май не е "Вятър в косите", ами "Буря в клавиатурата" :1069 :1069 :1069 ....... Честити ти 11 хиляди писания тук :1085 :1085 :1085
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Има снимки, които разглеждам. И които, като вникна в тях, ми изплува нещо много повече от образ. Има чувство, има дълбочина в тях:

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

За парите в енергиен план, на руски език:

Пример человека с трудной денежной судьбой.

Игорь Мерлин (support@igormerlin.com)

Здравствуйте!

Сегодня мы рассмотрим пример человека с трудной денежной судьбой. Я постарался наиболее точно изобразить пример на картинках.

Изображение

На рисунках изображен уставший человек, с низким уровнем энергии, да еще и в противогазе. Это очень символично. Этот человек поднимается в гору и ему трудно дышать, он будто в противогазе… и мало чего видит вокруг.

Все сферы жизни, которые присутствуют в жизни человека изображены как здания и структуры, чтобы было наглядно.

Первое - это денежный поток от Вселенной он закрыт на кучу замков и открыть их крайне тяжело.

Второе - повышение на работе и повышение доходов по жизни, все это тоже закрыто.

Если у человека закрыт денежный поток, он вынужден питаться дешевыми некачественными продуктами, ведь хорошие ему недоступны.

В результате ухуджается здоровье. На дешевом топливе далеко не уедешь, только загрязнишь организм. Отсюда возникают болезни.

Свобода, радости жизни и хорошие яркие впечатления, отдых - это все также недоступно для человека с трудной денежной судьбой.

Кстати, обратите внимание. Мало того, что все эти сферы закрыты от нашего героя, так они еще находятся за забором.

Есть лишь одна сфера, которая всегда открыта даже для человека с трудной денежной судьбой.

Это подарки Вселенной и новые возможности. Вселенная дает их каждому. Проблема в том, что наш герой находящийся в противогазе не всегда может увидеть эти возможности, к тому же они еще находятся за забором.

А теперь посмотрите на нижнюю часть картинки. На ней изображены сферы, которые открыты для человека с трудной денежной судьбой.

Изображение

Это банковская система, которая вынуждает людей брать деньги в долг под грабительские проценты.

Такие люди часто становятся жертвой обмана и афер, попадают в пирамидки. Деньги у них утекают очень быстро, бОльшая часть которых уходят нанепредвиденные расходы.

Если Вы узнали себя в этом человеке, то рекомендую это исправить в рамках тренинга “Перерождение Денежной Судьбы 2.0”

Искренне Ваш, Игорь Мерлин.

Основатель школы "Тантра Денежного Потока"

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

За парите в енергиен план, на руски език:

Пример человека с благоприятной денежной судьбой

Изображение

Игорь Мерлин (info@merlin-club.ru)

Здравствуйте!

Посмотрите на этот уверенный взгляд. В данном примере это женщина, которая идет по ровной дороге. Дорога это жизненный путь. И на этом пути практически нет серьезных препятствий которые помешали бы получать деньги.

Вселенная благоволит, денежный поток течет полноводной рекой, здоровье на высоте, энергетика сильная, здоровье тоже прекрасное, так как человек может себе позволить хорошее питание и медицину.

Есть возможности получать самое лучшее образование, обучение. У нашей героини есть свободное время. Она не впахивает как ломовая лошадь с утра до вечера. Она может позволить себе яркие эмоции и путешествия, которые дают отдых и силы.

Изображение

Эгрегор богатства подпитывает ее денежной энергией. Появляется возможность инвестировать свободные деньги в высокодоходные активы, акции, облигации недвижимости , интересные проекты.

Не даром говорят: Богатые становятся богаче, а бедные беднее. У богатых есть свободные деньги и они всегда могут использовать возможности, которые появляются на их пути.

Например: появилась возможность купить долю в ресторанном бизнесе. Богатый использовал ее и заработал на этом, а бедный не сможет найти нужную сумму денег и не воспользуется возможностью.

И конечно нашей героине доступно самое лучшее окружение. Правильно говорят: Связи решают. Так и есть. В некоторых сферах даже с огромными деньгами не пустят, только по рекомендации проверенных людей.

Хорошая новость в том, что абсолютно любой человек можете перепрограммировать свой денежный сценарий. Конечно мало кто станет миллиардером. И у многих действительно есть ограничения на большие деньги в этом воплощении.

Но абсолютно каждый может обеспечить себе комфортную жизнь, так чтобы ни в чем не нуждаться и иногда шиковать.

Но нужно время. Моя система рассчитана на два месяца и включает в себя специальную систему практик,

при помощи которой любой человек гарантированно может устранить все финансовые преграды, навсегда избавиться от денежных проклятий и порч, освободиться от подключений вредоносных эгрегоров и удвоить свой доход за 45 дней.

Искренне Ваш, Игорь Мерлин.

Основатель школы "Тантра Денежного Потока"

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор