Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cvety_rz »

И аз те прочетох, Ани.
Не бях чувала за нито една от жените.Каквото и да кажа ще бледнее, но се радвам, че е имало Хора преди нас, които са работили днес да ни е по- добре на жените.Освен да си пожелаем и ние след нас да оставим света една идея по- добър, защото ни е имало!
Деси, браво, че си се справила с дискусиусията.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от ellis_stoyanova »

И аз те прочетох и то на един дъх. И аз като Цвети не бях чувала за тези жени които са се борили за правата си, за това ние днес да живеем и да имаме позиция върху живота като жяло.Но знаете ли...понякога ми се иска просто да съм жена-нежна и крхка,но не безволева,такава която не си прави сама ремонта в апартамента,такава която знае какво е мъжка помощ и най-важното знае че може да разчита на такава.И в никакъв случай не се опитвам дс те оборвам в позицията,която заемаш.Само изказвам вътрешно усещане в момента
Като цяло и аз не усещам днешния ден като някакъв осо ен празник,дори на моменти ми се доповръща буквално и без всякакви извинения от всичката помпозност за комерсиалност просто няма да говоря.
Единственото уникално нещо днес бяха картичкитр от децата и една прекрасна песен,която ми изпяха,защпто както каза Деската в тази възраст днес просто празника на мама
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Момичета, Деси, Цвет, Елисче, вие с вашите постове тук сте второто най-хубаво нещо, което ми се случи днес!!! :954 Второто чисто и просто по време, защото първи ме зарадваха (естествено) Момчил и децата!!!

Благодаря.... за мен беше разтърсващо да разбера, че има смисъл... Благодаря ви!!! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

ИМА смисъл, Ани, ИМА :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Току-що прочетох новината за кончината на Стивън Хокинг. Да почива в мир. Харесах си много един негов цитат:

"Вселената не би била вселена, ако не беше дом на хората, които обичаме."
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Радвам се, че се ЧУХМЕ днес, Черко :329 Кога ще пием бира с теб? :1211 Когато и да е - ще бъде прекрасно :954 Липсваш ми. Това е всичко. Иначе всичко е наред с мен, приятелко! Благодаря ти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Гърция 2018 - морски вълнения

Мнение от cchery »

Тези дни гръцкото слънце така да ме е напекло, че..... забравям какво искам да пиша и дали въобще искам да пиша. Но познавайки се добре, едва ли бих преживяла каквото и да е приключение, събитие или пътуване без да го споделя със широката публика :221 . Затова като ми пожелават "Наслаждавай се!" и първото, за което се сещам, е да.... споделям :lol: . Бях си обещала, че ще изоставя технологиите докато сме на море и няма да пускам комп, но.... рядко бих си позволила да "обнародвам" такова обещание, т.к. от самото начало ми е ясно, че въобще няма да го изпълня :221 :221 . А и кому ли е необходимо?! На мен... не особено.

Та.... за какво е това включване :221 ? Исках да споделя очарованието на о-в Тасос... Преди 4 години беше първата ни морска почивка там - 2014 г. Признавам - тогава нищо от острова не ме впечатли според очакванията ми. Дали защото бях слушала много разкази на познати или защото лъскавите реклами за острова се оказаха умело обработени предварително, но островът си беше една малка шепа пръст с читаво море около себе си. Кой знае?!

Този път... сякаш всичко се беше разтворило на показ - природа, хора и архитектура - целият малък свят на Тасос туптеше в животворния ритъм на столетното си съществуване и примамваше с очарованието на синия поглед на топлото си море :954 .

Тасос има един главен път - крайбрежният :954 . Откъдето и да тръгнете по него, направите ли пълна обиколка на острова, пак на същото място ще акустирате. Но ако сте достатъчно приключенски настроени, тази обиколка може да ви отнеме месец-два. Всеки завой крие малък чаровен плаж в гънката си, всеки нос те изкарва на височина, достатъчна да обемеш с поглед лъскавата синева на море и небе и притеснената от тяхната силна хватка суша на континента. А зад гърба на туриста вековни кедри с мастилено зелени въздишки обгръщат в свежест ноздрите и съзнанието. Стои човекът и се чуди - надолу към мамещото злато по гребените на вълните ли да поеме или нагоре, към стръмните върхове на зверски нагънатата снага на Тасос, където студени потоци мият каменните си легла.....

От разходката с малкото круизно корабче (или гемия - специално за Стефчо М. го пиша :lol: ) по североизточното крайбрежие на Тасос се убедих в собствените си очквания - крайбрежният път казва и показва твърде малко от красотата на Тасос, която силно прорязаните му брегове крият. Никога, шофирайки по пътя, човек не би си представил тюркоазената утроба на Chery Beach :954 :

Изображение

Там, където старото черешово дърво, покосено от годините на своето съществуване, лежи и напомня откъде идва името на заливчето, млада фиданка с неистово желание е устремила клоните си към небето - ще продължи рода си. :)

Или пък Angels' Pool - басейнът на ангелите:

Изображение

да знаеш, че се къпеш там, където всички ангели са избрали да бъде техния плаж е колкото инфантилно смешно, толкова и изпълнено с ирационално усещане за досег с боговете..... :954

Разбира се, гледките на по-луксозните яхти, блеснали в белотата на фона на кристалните води, е..... също примамлива и караща ме да мечтая, да вярвам, че има накъде повече:

Изображение

Изображение

Но все пак - има нещо повече от красивите гледки, луксозните яхти и палитрата от нюанси, която слънцето и водата създават..... Нещо, което истински разкрива какво всъщност е Тасос. Нещо, което разказва историята, такава, каквато е била и каквато е, защото когато слънцето удави последните си жежки летни лъчи в морето и есента провлачи перелини от сив дъжд, тогава животът се завръща в реални измерения - суров и изпълнен с тегобите на делника - труд и мисъл за преживяване. Всичко това може да бъде усетено дори и през лустросания летен сезон стига човек да се качи високо в планината, в планинските села, които са сгушили къщичките си из гънките на стръмните баири. Там, където медните гласчета на хлОпците напомнят, че кози и овце дирят спасение в сенките, търсейки случайно оцелели филизи на зелена трева.

Две вечери се качвахме в планината, за да вечеряме в автентични таверни в селата. С огромно удоволствие и наслада опитахме от ярешкото и овнешкото месо, пихме домашно червено вино, чийто белезникав цвят няпомняше със силата на смазваща истина, че ..... "Не всичко е пари, приятелю!"... и че там, където те свършват, започва животът - с естествения аромат на зрялото есенно грозе, узрелите маслини и медените гласчета на звънците по стадата.... А поточетата все така дивашки гонят студените си води от разтопен сняг надолу към морето, където задължение на кръговратът е да ги върне пак по върховете Тасоски... Пък ние нека се лъжем, че сме успешни и постигаме много, вървейки напред и нагоре.... странно или не, много малко хора се замисляме, че единствената посока на нашия път е... надолу - 2 метра под земята. И затова, пречистени от всичките си помпозни очаквания и наизустени фрази, се усещаме, че всъщност.... значение има само онова, което сме свършили по пътя си. Всичко, което сме преживели, усетили и споделили.... (помните ли - така почнах - със споделянето) :923

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от ellis_stoyanova »

Много силно.... :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Ани, много те обичам :329 Съпреживявам с теб твоето синьо :922 А освен синьото, колко много още неща сподели :954 Казах ли вече, че те обичам?! :222 Хубаво, зелено, синьо, изумрудено, божествено да ви е :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Елисче, Деска, благодаря ви, че ме прочетохте. Че коментирахте. Че съпреживяхте с мен :954 :954 ...... Чакам сега нови емоции на новото място, на което сме, за да се вдъхновя за още писане......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Изображение

:954 :923 :954 :923 :954 Целувки и приятно изкарване! :954 :923 :954 :923 :954

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор