Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Обичам котки! И то много. Харесвам и кучетата. Но те са.... толкова различни - някои огромни като телета. Другите напомнят на новородено коте..... Високи, ниски, дълги, къси, с големи или с малки уши.... Удивителен "океан" от породи и видове.

Докато котките - мда, не са малко и техните породи. Говоря специално за домашните котки. Но някакси нещата са стиковани при тях и съм свикнала като ми се каже котка да си представя ювелирната порода "улична превъзходна" :221 . Тази есена ваканция Музев ме изненада с идеята си - снимаха ми се котки. И макар Коки и Бели да определят Горна като града на котките... намерих само 10 модела на новата ми страст. Ето тези долните:
IMG_1394.jpg
IMG_1464.jpg
IMG_1493.jpg
IMG_1494.jpg
IMG_1496.jpg
IMG_1588.jpg
IMG_1589.jpg
IMG_1591.jpg
IMG_1631.jpg
IMG_1639.jpg
IMG_1651.jpg
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Друга страст

Мнение от cchery »

Освен котки, имам и друга страст - ЦВЕТЯТА и ................. водните капки :roll: .
IMG_1852.JPG
(91.48 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1858.JPG
(91.7 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1859.JPG
(107.32 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1861.JPG
(94.94 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1862.JPG
(62.03 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1864.JPG
(91.34 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1865.JPG
(50.78 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1867.JPG
(101.95 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1869.JPG
(100.41 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1893.JPG
(156.27 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1894.JPG
(152.01 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1895.JPG
(110.83 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1896.JPG
(122.79 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1899.JPG
(123.82 KiB) Свалено 1464 пъти
IMG_1918.JPG
(196.13 KiB) Свалено 1464 пъти
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
MortishaAdams

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от MortishaAdams »

Черитка,страхотни снимки си постнала!!!! :524 :326
Аз също обичам котки ,но май повече обичам кучетата.На село имаме един малък красавец-котарак.Целият е с тъмно-оранжеви шарки и и светло жълта козинка.Страшно умен е и погледа му е като на човек.Намерих го един ден на улицата и го прибрах.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

MortishaAdams написа:Черитка,страхотни снимки си постнала!!!! :524 :326
Аз също обичам котки ,но май повече обичам кучетата.На село имаме един малък красавец-котарак.Целият е с тъмно-оранжеви шарки и и светло жълта козинка.Страшно умен е и погледа му е като на човек.Намерих го един ден на улицата и го прибрах.
Ами аз нали си имам "котка" вкъщи........ :1062 А котка е в кавички, щото това нещо вкъщи е ...... сборна формация от нокти, зъби и гаден характер. :1209
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Няма да има възраст, на която да спра да искам да променям хората. Мислех си, че съм се оттървала от тази "мания", но уви.... И си мисля, че поне от собствената си майка бих могла да го искам... обаче не! И се изправям сама в болката си да бъда оценявана и одобрявана от околните, а от жената, дала ми живот да получавам недоверие, мнителност и неразбиране. Разбих 100 стени, преодолях 200 високи препятствия, 300 пъти умирах и се раждах наново, ала се провалих в житейски план що се отнася до майка ми.... Не разбирам защо!

Наскоро посетих страницата във фейсбук на един приятел - за мнозина от вас той е познат - Иво Иванов. Там видях едни от най-нежните фотографии на майка, които може би съществуват...... от тях лъхаше ОБИЧ! Всичко говореше за отношенията между тези двама души, в които отношения съществува всичко друго, но не и недоверие..... И ми стана болно, защото колкото и да се правя на перде, това ми липсва.....

Конкретният повод за това ми излияние в личния ми дневник е участието на док тази сутрин в предаване по Нова телевизия на тема "За и против хомеопатията". С майка ми дискутирахме след като предаването свърши и тя, разбира се, е твърд отрицател на нежната медицина. Не можела да вярва, защото преди няколко седмици в същото това предаване участвал някакъв мъж - не известна личност, просто участник и той в опита си да докаже как хомеопатията никаква не я върши, отворил едно флаконче с монопрепарат и го изгълтал цялото. На живо! Пред цяла България! И така, понеже нищо не му се случило, доказал на всички българи как хомеопатията е шарлатанство и измислица. Тя не лекува, щом очевидно нищо не ти става от предозирано лекарство.

Тогава реших да питам майка ми как така собствената й внучка е оцеляла цели 6 години само с хомеопатия и без да изпие нито един АБ. Отговорът насреща беше неочакван дори за мен, която имам буйна и рошава история на отношенията си с майка ми - "Аз не ти вярвам, че Бела не е пила антибиотик! Няма дете на нейната възраст, което да не е пило! Ти й даваш и криеш........."

Първоначално избухнах, защото ме обвини в лъжа, но когато осъзнах какво всъщност се беше случило, ми прималя - майка ми вярва на напълно непознатия мъж по телевизията - онзи, който няма грам отношение в нейния живот и който е отишъл да се прави на шут пред всички. Ала не вярва на дъщеря си .......

Вбесих се! Избухнах.... Навиках я за това, че приема торба с лекарства и нарича това състояние нормално..... За това, че аз самата съм й давала съвети какво да си вземе в спешни състояния и т.н. Но не помогна - поредната буца стои в гърлото ми и скоро няма да се разкара оттам.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

И въпреки всичко не мога да мразя! Не мога да се сърдя на майка си... Дали защото преди съм го правила или наистина съм станала по-добра... не знам! Но не мога да се зарека "НИКОГА ПОВЕЧЕ!" ........
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от dexter »

Чери, позволено ли е да се пише в личните дневници на другите? Сериозно питам. Щото може да си е само ваше място за изливане на душата :).
Е, аз ще ти напиша малко, пък ако не може - за друг път ще знам :lol: . Ясно ми е какво ти е на душата. И на моята е такова, понякога. Много по-често не мисля за това, най-вече защото не ми се налага. С майка ми се чуваме веднъж седмично и говорим на неутрални теми - как е Яна (аз я хваля, майка ми цъка колко умно внуче има), кой какво готви, как са роднините. Аз винаги съм добре, нямам проблеми, нищо не ми тежи на душата :) . Чудно какво такова безпроблемно дете съм и винаги съм била - рядко, да не кажа никога, майка ми ще ме чуе да се оплаквам. Предполагам се досещаш защо е така :). Оооо, не си мисли, че не съм се опитвала да променя майка ми - опитвала съм и още как. И сигурно ще се сетиш и за резултата....
От 5 и половина години, откакто съм станала и аз майка, се наблюдавам внимателно. Една от причините е, че не искам да съм майка като майка ми. Не искам отношенията ни с Яна да се сведат до размяна на рецепти по телефона :). И знаеш ли какво откривам - човек трудно се променя само защото е станал родител (понеже си е мое откритие, едва ли е общо валидно, така че правя уговорка, че разсъжденията ми се отнасят за мен и за моя опит). Та - за да има промяна, за да избягам от клишетата и реакциите, които ми идват първосигнално и предполагам са резултат от възпитанието ми и модела родителство, който съм наблюдавала - трябва да спра, да се замисля и да действам с разума си. Т.е. трябва да се постарая. И трябва да съм видяла нужда са се променя и да се старая. За целта съм търсила информация, анализирала съм, наблюдавала съм и пак съм анализирала - и въпреки това усещам колко ми е трудно да избера някакъв разумен и правилен подход. Познай обаче дали майка ми го прави? Не - тя си кара както си знае, може би вижда, че нещо куца, но няма идея какво е, нито пък знае начин как да промени нещо. А аз колкото и да се мъча да обясня, не ми се получава. Все си казвам, че е моя отговорността да затопля отношенията ни и всеки път нещо се прецаква. Защото някак си пак се връщам на първосигналните си реакции.... Така че сега поне се опитвам да бъда учтива, да не споря, да не се карам. Ако съм на кеф - обяснявам, ако не съм - се съгласявам и сменям темата :). Според мен няма как да стане едностранно, трябва и двете страни да полагат усилия. Но когато от другата страна нямат идея за какво иде реч - тогава дали може нещо да се направи? Не мисля.... За съжаление. Мъчно ми е, болно ми е, но това е положението, няма пълно щастие. Просто хората са си личности, характери, имат си вярвания, мироглед, морал, който няма нищо общо с родителството. Да си родител не означава автоматично да си добър човек, въпреки, че всеки родител прави най-доброто за децата си, иска те да израснат с някакъв морал и човешки качества.
Така че според мен майка ти не може да ти повярва не заради теб, а просто защото мирогледът й е такъв. Не може да искаш от нея да срине целия си свят и да го построи отново по твоя начин :). И на мен ми е мъчно като гледам как майка ми нехае за здравето си, как не може да си наложи минимални ограничения в храненето, как баща ми не иска дори да си измери кръвното при доктора. Но нямам контрол над тези неща. Така че си страдам всеки път като видя родителите си да остаряват, да са тържи, огорчени и разочаровани. Но не мога да им споделям философски теории за позитивно мислене и здравословно хранене. Просто няма да ме разберат :).
Извинявай за дългия пост.... Нещо ме осени музата понеделнишки :954 .
jasmin

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от jasmin »

Момичета, недейте така! Я, какви хубави майки имате! Алкохолички ли са - не, наркоманки, побойнички, истерички?
Я бързо се сетете какви ужаси има на този свят и благодарете за това, което имате. Винаги има нещо по-хубаво от нашето, затова не се карайте с родителите си, а ги обичайте, колкото можете и с всичките им недостатъци. Нали именно благодарение на тях сме станали това, което сме. Друг е въпроса, ако сами не се харесваме, но те милите, надали имат много пръст в това.
Имам една любима приятелка - майка й е мечта - води йога, храни се здравословно, рейки, масажи, споделят си всичко и т.н., ноооо няма семейство. Не е успяла да създаде здраво семейство и за съжаление не е успяла да научи и дъщеря си как да го направи. Сигурно иска, но не може, защото не знае как...
:1144
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Чери, на твое място и аз бих побесняла, честно! Така че прекрасно те разбирам. Познато ми е и желанието да променям близките си, да контролирам поведението им, да съдя някои техни постъпки и думио... уви, хора сме, грешим, учим се, явно това важи за всички ни, но някои просто по-остро преживяват тези неща (визирам себе си и теб). Аз също като теб се стремя съвсем съзнателно да спра да критикувам, да бъда по-приемаща, особено щом открих, че каквото не приемам у другите, в един момент аз самата ставам като тях и борбата става още по-ожесточена, този път насочена срещу мен самата. Трудно е за осмисляне, но лично при мен така се получава - по време на депресивните си епизоди ставам досущ като онези, които преди съм съдела. Ужасно е! ... И колкото повече живея на този свят, толкова повече стигам до извода, че всеки един от нас има свои си уроци за усвояване, свои си битки, свои си болки...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Вихърче, Джази и Декс, благодаря ви, че минахте, прочетохте ме и ми писахте! Декс, няма никакви ограничения за писане в тези лични дневници - щастлива съм, че толкова обширно ми отговори - в много от твоите редове открих и собственото си отношение към "проблема". Моите лични първосигнални реакции, моите очаквания. Моята "безличност" в отношенията с майка ми, породена от желанието ми да не се караме......

Джази, не ми стига само това да знам, че майка ми е жива - то е все едно да не се чуваме въобще. А аз искам да общуваме. Искам да ми каже веднъж открито "Вярвам ти! Справяш се прекрасно!", защото не съм го чувала. Защото дори и сега, когато съм се реализирала по някакъв начин - работа в ИТ сферата и си разбирам от работата, чувам само едно и също - "Голяма грешка направи ти като не записа да учиш литература - там ти е силата!". Въобще не се интересува, че с едно литературно образование нямаше да вземам и 1/3 от настоящата си заплата. Или пък че съм превърнала писането в свое хоби и все още съм силна в това начинание.

...................................
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Мърмори »

Ани, разбирам те и то прекрасно! Знаеш, че при мен нещата дори са още по-зле- нямам вече бащин дом, нямам и родители, нямам семейство. Болно ми е много. Но...гледам напред. Загърбих всичко и всички. Останах сама. И много плаках, когато го разбрах. Но връщайки се назад осъзнах, че дори, когато са били близо до мен пак съм била сама. Само дето съм си мислела,че имам опора. Сега поне не живея в лъжа.
Много се отплеснах, исках само да ти кажа, че те прегръщам силно- с много обич и разбиране. :922
Публикувай отговор