Меки курабийки с тиква

Всякакви сладки изкушения
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Меки курабийки с тиква

Мнение от dexter »

МЕКИ КУРАБИЙКИ С ТИКВА

Днес моята мила дъщеря гостува на баба си. По този повод имам около 6 свободни часа и реших да пробвам тази рецепта

http://tanitaang.blogspot.com/2008/09/blog-post_21.html" onclick="window.open(this.href);return false;

.... с известни подобрения :221 . Сложих един шоколад (остатък от Коледните торбички с лакомства) и сега курабийките са с шоколад. Тиквата ще пазя в тайна от щерката - по разбираеми причини :lol: :lol: . Използвах пълнозърнесто брашно (истинско, не от магазина, но всякакво върши работа - кой каквото обича).
И така, след дегустацията (лично от мен), първите впечатления са следните - доста вкусно нещо :1209 ! Тиквата не се усеща, но курабията е много сладка, макар да сложих само 1 чаша захар, защото тиквеното ми пюре беше със захар. И се усеща някаква пикантна нотка, не знам дали не е от индийското орехче, не съм ползвала до сега тази подправка. Бих казала, че рецептата е сполучлива, но не смея докато не мине качествения контрол на Яна :221 :221 .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Меки курабийки с тиква

Мнение от Kleo »

Декс, супер вкусно звучи! :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор