Козунак с мас

Всякакви сладки изкушения
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Козунак с мас

Мнение от cchery »

Преди доста години, когато бях млада майка :D и се подвизавах в "Бъдещи и настоящи майки - happy mama" на клубовете на дир-а, с дружинката майки на набор 2006-а бяхме доста гъсти. Уцелихме се все страхотни жени - точни, ангажирани, непрефърцунени, а някои от нас дори доста сръчни. :954 Не, не говоря за себе си - по изключеине :1062 . Едно от момичетата - с ник Джаста-Праста (нашата Деси си я спомня със сигурност), правеше всичко... готвеше прекрасно, рисуваше, изработваше различни сувенири с декупажна техника - дърво, стъкло и т.н., работеше в семейния магазин за бяла техника, гледаше сина си и на всичкото отгоре ни учеше как да бъдем неустоимите съпруги за своите мъже :954 . Е, как ще съм аз, ако не направя всичко възможно да се запозная с Джаста наживо..... тя живееше в Русе, което....... ей го де е - айде не на един, но на два хвърлея място от София :1062 . И така - в един прекрасен ден, след гостито у майка в Горна, ние се дигнахме и отидохме в Русе. Като видях Вени (истинското име на Джаста е Невена), направо паднах......... към всичките й положителни качества, възможности и способности, които изброих по-горе, добавете само изящната й фигура на средно висока мацка, русата буйна и дълга грива и изключително красивото лице на момиче, което е щастливо не защото живее мечтания живот, а защото превръща сама живота си мечта! :954 Не че не бях виждала снимки на Джаста .... но на живо тя просто ме порази!!!

Защо ви разказвам всичко това?! Защото от Джаста, освен прекрасния спомен от времето, което изкарахме заедно в Русе, ми остана и привкуса на истински козунак за Великден по нейна рецепта!!! Беше я публикувала в мамешкия ни форум. "Тази рецепта eдва ли мога да намеря..." - това тръгнах да пиша преди 3 минутки.... и в този момент ме озари идеята как да намеря рецептата на Джаста!!!! Признавам, вчера търсих, но не стигнах до нея...... и днес....... оооо, воала - днес е моя ден... намерих я: тук. Ако искате да стигнете точно до мнението на Джаста, т.к. дискусията е дъла, натиснете Ctrl+F и в отвореното прозорче напишете 12:07 и натиснете Find. Но и да не го направите, аз копирам директно и съвсем буквално рецептата й тук. Забележете датата - 20 март 2007 година.... нашите дребчовци от набор 2006 все още нямаха и по годинка :954 , а сега вече правят 10....:

Козунак с мас


Това е любимата ми рецепта за козунак,и понеже е изпитана и става страхотен я споделям с вас:

Необходими продукти:

1кг.брашно
1ч.ч.свинска мас
1ч.ч.захар
6 бр.яйца
1ч.ч.прясно мляко
30гр.прясна мая
1с.л. сол
2-3с.л ром или коняк
настъргана кора от 1 лимон
ванилия


Начин на приготовление:

1с.л. захар, 2-3с.л брашно, 2/3 от млякото се смесват заедно с маята на каша. Поръсва се с малко брашно, за да хване коричка сместа.

Яйцата+захарта се бият до побеляване, прибавят се млякото, солта, настърганата лим.кора, ароматите. Накрая се добавят маята и брашното. По време на месенето се прибавя постепенно и маста. Готовото тесто трябва да е меко. Покрива се с кърпа и се оставя да втаса поне 40мин. Готово е, когато увеличи двойно обема си. Оформените козунаци намазвам с жълтък, посипвам с захар и украсявам с цели ядки орехи и бадеми, може и от кайсии. Слагам в силно загрята фурна, след 10мин намалявам температурата до умерена.

ВАЖНО!!!В стаята, където се меси тестото трябва да е доста топло, докато втасва също. Внимавайте да не превтаса!
Можете да направите козуначно руло от тестото, като сложите плънка от леко кисел мармалад (сливи,шипка,кайсии) и орехи и бадеми.

Аз обикновено правя 2рула и 1 оплетен козунак от една доза тесто.А когато замеся 2 дози оформям козуначни кошнички(в които слагам няколко яйца за раздаване) и кифлички. За съжаление нямам снимки да ви покажа, но предлагам една виртуална борба с великденски яйца.


Ееееех, славни времена бяха тогава..... :954 :954 . Върнах се назад във времето и ми е така добре..... Не знам какво прави Джаста в момента - отдавна не сме се чували... Всъщност твърде отдавна.... а няма пречка за това.

Т.к. на мен това количество ми е много, ще редуцирам яйцата до 4, брашното до 600 г, маста - до към 80 мл... и днес ще меся!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Козунак с мас

Мнение от Kleo »

Помня Джаста-Праста от клуба, да.
Браво, че ще месиш! Да ти стане готин и празничен козунакът!
Нашите се бавят... Домашното по математика е написано вече. Време е да потегляме, почвам да губя търпение...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Козунак с мас

Мнение от cchery »

Kleo написа:Помня Джаста-Праста от клуба, да.
Браво, че ще месиш! Да ти стане готин и празничен козунакът!
Аааа, още не съм почнала, но...... след 5 минутки.... Благодаря ти! Дано наистина ми се получи козунакът!

Аз се вдъхнових иии успях да изровя снимките от Русе от далечната 2008-а година. Ето я Джаста с Искрен върху раменете й. Другите участници в снимката ги познавате със сигурност - само дето някои са пораснали, а други..... остаряли:

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Козунак с мас

Мнение от cchery »

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Козунак с мас

Мнение от Kleo »

Разкошни!!! /и козунаците :326 , и снимките от лето Господне 2008 :1062 / :524

А как ти изглеждаха изпечените козунаци, хванаха ли приятна червеникава коричка, сложи ли им захар отгоре?

Ех, майсторка си ти, майсторкаааа....
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Козунак с мас

Мнение от futarela »

Чери , какви козунаци само !!!! А казваш ,че не те бива да готвиш..... НЕ Е ВЯРНО ! Каквото поискаш го постигаш :1216
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Козунак с краве масло

Мнение от cchery »

ВЕЛИКДЕНСКИ КОЗУНАК
/рецепта на surfline/

ПРОДУКТИ:
1 кг брашно
30-40 г прясна мая
8 яйца
1 жълтък
300 мл прясно мляко
300 г захар
щипка сол
150 г краве масло
настърганата кора на 1 лимон
2 ванилия
щипка индийско орехче
50 г бадеми, обелени
100 г стафиди(бели)
евентуално 3 с.л. ром


ПРИГОТВЯНЕ:
Накиснете стафидите в топла вода или ром.
Необходимо е всички продукти да бъдат предварително позатоплени и помещението в което ще се меси тестото и ще втаса да бъде топло и да няма въздушни течения в него. Подгрейте млякото до 30-35 градуса. Разбъркайте маята с малко топло мляко(2-3 с.л.) и 2-3 с.л. брашно, 1 с.л. захар за да се получи гъста кашица. Покрийте с кърпа и оставете на топло да втаса (шупне). Брашното се пресява два пъти в предварително затоплен съд(по този начин ще влезе повече въздух в него). Сложете брашното в голяма купа, направете кладенче в средата, прибавете маята с млякото, леко разбитите яйца, захарта, , лимоновата кора, ванилията, индийското орехче, ованяните в брашно стафиди, малко сол, 100 г разтопено масло. Омесете гладко тесто, като при месенето ръцете се потапят постоянно в мазнината. Когато в тестото се получат мехурчета, го оставете в купа намазана с масло и покрита с кърпа на топло (при температура 28-30 градуса) за около 2 часа докато увеличи двойно обема си, Отново се омесва тестото, като се добавя останалата част от маслото и отново се оставя да втаса при същите условия. Може да оформите козунака – плетен с 2,3 или 4 рула или да изпечете във форма. След оформяне и поредно втасване се намазва с разбито с малко вода жълтък и се поръсва с нарязаните на люспи бадеми или едра кристална захар и се пече в обилно намазана с мазнина тава в продължение на 40-45 минути при температура 180 градуса.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Козунак с мас

Мнение от Kleo »

Благодаря за рецептата!
Аз ще меся козунаци.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор