Re: Течен шоколад (the real one)

Всякакви сладки изкушения
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от baimomchil »

Течен шоколад (the real one)


Необходими продукти:

какао:сухо мляко в съотношение 1:4
какао - 100 г
сухо мляко - 400 г
захар - на вкус, в зависимост от какаото, щото има едни дето са много горчиви, други по малко.
краве масло - 125 г (1 пакетче) или същото количество какаово масло
ванилия - 1 бр.
прясно мляко - колкото е нужно да стане сместа, която трябва да е като на тесто - нито рядка, нито много гъста.

Приготовление:

Не се вари. Смесват се сухите съставки (сухо мляко, шоколад, ванилия и захар), най-добре да се смесят в кухненски робот. Към тях се добавят мокрите (разтопено масло и прясно мляко), бърка се докато се получи еднородна смес и се слага в хладилника да стегне.

Ми това е.

Забележка: за перфектен вкус препоръчвам да се използва био-какао - от Зоя.бг или от Зелен Био, защото какаото в супермаркетите е смесено с нишесте и няма вкус на шоколад.
elefteria

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от elefteria »

Вкъщи родителите ми са си разделили готвенето буквално по рецепти - гювеч прави само баща ми, защото го прави прелестно, а майка ми - мусаката и сладкишите, аз и брат ми също се включвахме, докато живеехме с тях. Така винаги похапвахме вкусни манджи, по същия начин стоеше въпросът с останалите семейни ангажименти всеки правеше това, в което го бива най-добре.
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от baimomchil »

Като се замисля детокса свърши. Ще трябва да спретна едно шоколодче - утре или вдругиден.

Апък децата не го харесват този шоколад :128, ще си го ядеме сами :129
elkrato

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от elkrato »

И моя "бай" е готвач от казармата,ама само съвети дава :lol: Я,като го спетнете шоколада,метнете :974 как си хапвате,че да поточим лиги :mrgreen:
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от lindorina »

baimomchil написа:Момичета, в 21 век живеете. Що страдате от предрасъдъка, че готвенето е женска работа???
ООО,аз изобщо не страдам от този предразсъдък,бай Момчил!
При все това много обичам да готвя,но когато мъжът ми се захване :820 ,сътворява изумителни неща - но защо????!!! - :1002 - защото е окрилен от нещо и има стимул!По този повод ,няма как да ви покажа каква салата беше сътворил в моя чест - но пък всички тук имаме въображение,така че си я представете:

Червени домати,гарнирани с лук,магданоз,копър+зехтин и отгоре украсени с картофен чипс,приготвен от него,като всяко картофче беше буква и съединявайки се,се получаваше моето име!
Освен това,не мога да отрека,че е бог в :821 и с нетърпение го чакам да се завърне,живот и здраве,защото не е тук в момента,за да ми е отмяна! :221
Като ми дойде музата и аз ще пусна някоя рецептичка!
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
djud
Една птичка пролет не прави
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2010, 20:09

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от djud »

baimomchil написа: ще си го ядеме сами :129
Не може ли и нас да поканиш ? Ще се състезаваме кой повече чашки / или купички / ще изяде :982 :957 :960
После ще ти дам рецептата и за " шоколадов фъдж " :981
emi-1

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от emi-1 »

baimomchil написа:
mari_ko написа: Чери, доброто ти име яко пострада. И не само твоето...Трябва да се засрамим дружно - вижте я темата за манджите - единствената рецепта е на Бай Момчил. Вярно, без мерки и теглилки, но пък ШОКОЛАД :326
Очаквам като се захраним,
дружно тук да се отсрамим

:221 :221 :221
Момичета, в 21 век живеете. Що страдате от предрасъдъка, че готвенето е женска работа??? :523

Виж за гладене, чистене и пране да, но готвенето ... най-добрите готвачи са мъже. Факт! :1015

В тоя ред на мисли да разкажа и една дълбокомъдрена, житейска история. Чери и децата заминават в Горна на гости на баба за известен период от време.

Бай Момчил го закършва откъм бельо и решава да пусне една пералня :125 :126 . Добре ама на коя програма ???
Гледам ги аз умно :424 и си викам:

- Надали ще е на А, точно първата да е за бельо, ще ги пусна на Б.

И ги пуснах :324 . После се оказа, че това било програма за чаршафи с предпране за около 2 часа. Ама се изпраха :221
Много ми хареса този пост и затова се връщам към него.
Ами така е.В 21 век живеем.Как може една работеща жена да навакса на всичката домакинска работа.Трудна работа...
Аз нямам дъщеря,само син.Т.е. заобиколена съм от мъже.И ако те не ми помагат в почистването,ще се заровим в боклуци.Пиша това,без да се чувствам неудобно,че не мога да свърша "женската" работа.Защото наистина при прането и чиниите не желаят да се включат,въпреки наличието на уреди за това.Просто трябва да се зареди пералня и миялна.Но да,да речем,че това е женска работа...
Обаче в почистването и боклука помагат.Мъжа ми без да го моля,сина ми след като му се каже няколко пъти и ако през това време,през което се ослушва,на мен ми остане малко свободно време и ми е писнало да чакам,и взема,че си свърша сама работата.
Няма да си забравя един случай.Изчистила съм 2-ри етаж и казвам на мъжа ми да изтупа един китеник от пода/не тупам и не ползвам постелки на пода,за да поддържам по-лесно хигиена,но този китеник е на земята,защото той иска там да има постелка/.Неговият отговор беше-"Нека да се стъмни,че има опасност мъжете от отсрещния блок да дойдат да ме набият,задето давам такъв пример".Естествено,че го казва с чувство за хумор,но защо ли му минава през главата тази мисъл,че щели да го видят.След този разговор,аз започнах да се заглеждам в тупащите в отсрещния блок-99% бяха мъже...
И в този ред на мисли,се чудя момчетата,които са студенти и не живеят при мама и тати,как ли се оправят сами?Дрехите може и да замъкнат при мама в събота и неделя тя да ги изпере,но какво се случва с чиниите?...Май са доста тежички,за да се влачат в багажа...Да,но те са мъже и не се притесняват да носят тежко,но се притесняват да не вземат да свършат някаква женска работа...
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Да се похваля

Мнение от baimomchil »

че ми умря циганката :129

Двете малки мечетата, не само харесаха шоколада и го изядоха лакомо, изкльопаха и порцията оставена за леля им :626 и като за финал днес ще правя бис, по тяхно желание :729
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от mari_ko »

Тъкмо реших да си спазя обещанието и като не съм на работа да спретна шоколадчето :1026 и тя пълната рецепта изчезнала :1080 Май се приготвяше без варене :523 ? Ако някой си спомня да ме светне :327, че баш-майстора нали е на спа :942
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от baimomchil »

mari_ko написа:Тъкмо реших да си спазя обещанието и като не съм на работа да спретна шоколадчето :1026 и тя пълната рецепта изчезнала :1080 Май се приготвяше без варене :523 ? Ако някой си спомня да ме светне :327, че баш-майстора нали е на спа :942

Как така изчезна? :523

Не се вари. Смешваш сухите подправки (сухо мляко, шоколад, ванилия и захар), слагаш го в миксера и добавяш мокрите (разтопено масло и прясно мляко), бъркаш и го слагаш в хладилника да стегне.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Течен шоколад (the real one)

Мнение от mari_ko »

Момичета, току що направих шоколада :1026 Ако още не сте го пробвали, да ви кажа, че става супер бързо и лесно, буквално за минути. На вкус е страхотен и то опитан преди да го сложа в хладилника. Снимките ми също от преди да е охладен, веднага след насипването. Поръсих 2 порции със съвсем малко кокосови стърготини, т.к. не сложих ванилия, но мисля, че натуралния какаов вкус ще е по-добър.
Благодаря за рецептата.

[img]http://storage3.album.bg/108/alim5105_9 ... 032455.jpg[/img]
[img]http://storage3.album.bg/7aa/alim5106_0 ... 032457.jpg[/img]
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор