Овесени бисквити

Всякакви сладки изкушения
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Овесени бисквити

Мнение от Сиренце »

След многократни, къде полу-, къде съвсем безуспешни опити да направя хрупкави овесени бисквити, преди месец, на гости на едни приятели опитах перфектните такива. Оказа се, че ги е правил техен гост, с който не успях да се запозная, но пък беше така любезен да ми изпрати рецептата. Вчера ги правих и станаха наистина великолепни!
Поствам рецептата така, както ми е изпратена

БИСКВИТИ Oatmeal
ОВЕСЕНИ ЯДКИ

В голяма купа се разбиват с миксер за 2-4 минути :
3/4 ч. чаша (170 гр) краве масло безсолно размекнато на стайна температура и
1 ч. чаша (210 гр) кафява захар.

След това в голямата купа се прибавя и
1 бр. голямо яйце и
1 -2 (0,4г) ванилии (1 капсула)
и се разбива още 2-3 минути до получаване на крем.

В друга по-малка купа се разбъркват следните сухи съставки:
3/4 ч. чаша (105 гр) универсално брашно (аз ползвам пълнозърнесто или ръжено)
1/2 ч.л. сода за хляб;
1/2 ч.л. сол;
1/2 ч. л. канела (може и повече);


Така разбърканите сухи съставки се прибавят в голямата купа с крема от захар и масло и се разбъркват до получаване на еднородна смес (рядко тесто) с дървен лъжица.

След това се добавят и омесват в голямата купа:
3 ч. чаши (260 гр.) мюсли (овесени ядки);
1 ч. чаша натрошени печени ядки – орехи, лешници бадеми (аз ползвам сурови, които запичам за 8-9 минути на сух тиган и след това охладени ги натрошавам с точилка);
1 ч.чаша микс от Стафиди (или други сушени плодове ...) и/или натрошен черен шоколад;

Оформяте се с мокри ръце колкото кюфте и се разплескват с дебелина 1,3 см. и около 5 см. диаметър. Нареждат се на разстояние около 1,5 см. една от друга върху пергаментова хартия за печене. Може с мокра ръка да се загладят за лъскавина ... и се пекат на 177 гр. около 15-17 минути, докато се зачервят по краищата и в средата да са опечени, но не прегорели. Може да се пекат и на духалка два реда. Фурната да се загрее предварително. Излизат около 20 бр.
След като се извадят от фурната почиват минута след което се вадят и охлаждат на решетка.

Ще добавя само, че се уголемяват доста, затова разстоянието може и да е по-голямо. Излизат точно 2 тави от тези на фурната.
Ver

Re: Овесени бисквити

Мнение от Ver »

IMG_5749.jpg
(99.28 KiB) Свалено 849 пъти
Ето ги и моите овесени бисквити :)

3 с.л. меко масло (може и повече)
1 ч.ч фини овесени ядки (може 1 и 1/2ч)
1 ч.ч. захар (може и по-малко)
2-3 с.л натрошен черен шололад (аз сложих 1 шоколад)
1-2 с.л. натрошени какаови ядки (нямам)
1 ч.ч. брашно (използвам ръжено)
1 ч.л. бакпулвер
2-3 с.л. вода


Пекат се на предварително загрята около 160-180 градуса фурна между 5-7 минути.
Аз ги изпуснах тези, леко като се надуят значи са готови :)
Много са вкусни :)
Направих си някои изводи и другия път бисквитите няма да имат формата и размера на чинийки за кафе :1062
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Овесени бисквити

Мнение от Kleo »

записче
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Овесени бисквити

Мнение от dexter »

А ето и моите :)

ОВЕСЕНИ БИСКВИТИ

Необходими продукти:

250 гр. овесени ядки (1 пакет)
1 чаша кафява пудра захар (може и кристална)
125 гр. меко масло (1 пакет)
4 супени лъжици с връх пълнозърнесто брашно
2 яйца
2 ванилии
Добавки - орехи, сушени боровинки, стафиди, парченца шоколад. Трябва да има поне една от изброените съставки. Според мен стават най-добре със сушени боровинки и орехи :).

Начин на приготвяне:

Всички съставки се смесват в купа до получаване на еднородно тесто. Тестото се оставя в хладилника за 30 мин., за да стегне. След това от него се оформят бисквити с диаметър около 3-4 см. (или по-големи по желание), с дебелина около 1/2 см. Нареждат се в тава върху хартия за печене. Пекат се в предварително загрята на 180 градиса фурна за 15-18 мин.

[img]http://lcd.alle.bg/53e58b5a34urn-jpg-22 ... re6exu.jpg[/img]
Публикувай отговор