Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Свобода на словото
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Линк към старата ни тема, а именно равносметката за 2011, цели и желания за 2012
Хайде да видим коя какво е постигнала от набелязаните си мечти и задачи за текущата 2012 година!
Хайде да помислим кои са новите ни желания и цели за идващата съвсем скоро вече 2013 година!
Отварям тази нова темичка с искрено и горещо желание да стане активна и любима на милите мецанки!
Лично аз първо малко ще помисля и тогава ще пиша в нея. Сега вече много ми се спи, а и утре съм на работа.
Обичам ви всичките и ви очаквам тук с нетърпение!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Пу първа:

Да си припомня желанията, целите и мечтите ми за отиващата си вече 2012 година:
- любов, пълноценно общуване и разбирателство в семейството ми;
- здраве на мен и близките ми, да нямам депресивни епизоди;
- да достигна с лекота оптимално за мен тегло и да го поддържам (с детокси, лунна диета, 90-дневна диета, повече движение, спорт, правилно мислене, разумно хранене);
- да продължа да се занимавам с астрология и психология, както и да помагам на хора, които имат нужда от мен;
- да продължим с ремонта вкъщи (нови мебели, щори, спалня, гардероб, секция и т.н.);
- да придобия вътре в себе си положителен образ, касаещ "второто ми дете" (тоест да изтрия страховете си, от депресия, от "провал" през първата година", от "трудно и ревящо бебе", безпаричие и т.н.);
- да вдъхна тази позитивна представа у съпруга си (в противовес на неговото нежелание да имаме второ дете главно поради страх от финансови проблеми);
- да продължа да вървя в посока на по-голяма осъзнатост, будност и духовност (чрез книги, разговори с интелигентни хора, форуми, обучения и др.);
- да продължа да творя и да пиша, да си водя по-стриктно личния дневник;
- да посрещна достойно промените, които ме очакват (визирам енергийните планетни промени, които очакват всички ни);
- да си намеря по-добре платена работа от една страна, а от друга - да засиля дейността си с хороскопите;
- да стана по-търпелива и спокойна, особено с детето си;
- да се виждам по-често с приятелите си.
- да се чувствам добра и красива, да обичам истински, да бъда щастлива и силна.

Хайде сега да видя какво от гореизброеното свърших и кое - не:
- вкъщи се обичаме и разбираме, усещам семейна хармония и уют;
- здрави сме всички, слава Богу;
- уви, в началото на месец юли 2012 отново изпаднах в депресия, която пак много ме измъчи!;
- не постигнах оптималното за мен тегло, уви, но вървя към тази цел; все пак съм доста по-слабичка отпреди; сега съм 55 кг вместо бленуваните 50;
- занимавам се с психология и астрология, както и помагам на хора, поискали това от мен;
- продължаваме да купуваме нови неща за дома си - бавно, но славно; да, съвсем скоро си взехме нова секция за хола!!!;
- все още нямам изграден положителен вътрешен образ, касаещ "второто ми дете" - дали изобщо ще го изградя някога?!; :oops:
- чета книги, общувам с качествени хора, участвам в обучения, пиша и мисля;
- смених си работата, като за първи път от 10 години насам РАБОТЯ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА СИ - психолог съм в Дневен център за социална рехабилитация и интеграция на лица със зрителни увреждания, в центъра на София;
- имам прекрасни нови шефове и колеги;
- като че ли постигнах напредък по отношение на общуването и поведението си спрямо Алекс - станах по-търпелива и спокойна с него;
- като че ли успях да се чувам и виждам по-често в сравнение с преди с приятелите и близките си;
- като цяло наистина се чувствам щастлива и общо взето балансирана, в мир със себе си и света.
С две думи: доволна съм от постигнатото, ноооо... има какво да желая от себе си занапред, разбира се!!!

Мечти и желания за идващата съвсем скоро 2013 година (ако не дойде свършекът на света преди това де!):
- всички цели, които бях изброила за 2011 и 2012 години, виж по-горе!, важат и за 2013-та година;
- да нямам повече депресия, нито хипомания, да успея да се преборя с кризите и епизодите си ДЪЛГОТРАЙНО; за целта се записах на психотерапия, а не само да пия хапчета и пак хапчета;
- да обръщам повече качествено внимание на детето си, на съпруга си и на дома ни;
- да бъда по-мила дъщеря и по-добра сестра;
- да започна с писането на КНИГА; да й избера заглавие, тема, всичко необходимо за написването и публикуването й;
- искам мъжът ми да се чувства щастлив;
- искам Алекс да се чувства щастлив.

Вие сте на ред! :524
Последно промяна от Kleo на 19 Ное 2013, 15:09, променено общо 2 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от cchery »

Деси, страхотна равносметка! Обещавам да се включа в най-скоро време и аз! Радвам се на твоето завръщане тук! :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, Черо, ще те чакам :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Момичета, очаквам ви, сега е точното време за равносметка на миналото и поставяне на нови цели за бъдещето! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от cchery »

Миналата година съм си пожелала това:
cchery написа:1. Да стана по-разбираща!
2. Да работя до обяд!
3. Да разбера какви таланти имам и мога ли да осъществя някой от тях?
4. Да науча какво искам от този живот!

Малко телеграфно, ама...

..................................................

Честно казано съм доволна от себе си и знам, че мога и още! :954 :954
  1. Да стана по-разбираща! - DONE!
  2. 2. Да работя до обяд! - DONE! and notDONE! :954
  3. 3. Да разбера какви таланти имам и мога ли да осъществя някой от тях? - Ничего! :cry:
  4. 4. Да науча какво искам от този живот! - DONE! and notDONE! :954
С две думи, нещата са свършени на 1/4. За т. 2 и 4 съм на път да реализирам взети решения, т.е. работя по въпроса. Относно т.3 .... ако това е талант - играя футбол в женски демонстрационни мачове и ми казват, че съм добра :955 :955 :955 ....... Господи, каква ирония! :1069 :1069 :1069


Какво искам от 2013?!

  • Да си ремонтираме апартамента.
  • Да почиваме лятото на яхта в Гърция - може и да ви звучи скъпарско, но се оказва, че в Гърция това е съвсем, съвсем лесно осъществимо за не по-голяма сума от тази, която и иначе даваме за летата си там. Сега въпросът е да навием нашите приятели и да .............................. си намерим капитан на яхтата. :1062
  • Да ми разрешат да ползвам 4 или 6 месеца неплатен отпуск за отглеждане на дете до 7 годишна възраст, т.е. за Бели и да си остана цяло лято с децата вкъщи.
  • Да напиша нещо, от което и аз самата да съм доволна.
  • Да се запиша на балет/театър или певчески курсове.
  • Да отслабна.
  • Да се разделя окончателно с хипохондирята.


Уау, какъв списък!! :1210 :1139

И извън пожеланията за 2012 не мога да подмина факта, че почнах да спортувам при това редовно - пилатес, фитбол и комбинирана гимнастика. Стигнах до кардинални изводи за здравето ми и въобще живота ми, свързани с теглото - нещо, което ми беше много важно. Освободих се от едни окови..... и като цяло мога да отбележа тази година с много добра!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от ellyto »

Каква хубава темичка :326 :326
Вихърче, Чери - браво за постиженията!!! :326 :326 :326
Аз никъде не си записвам какви са ми целите и какво е псотигнато от тях, но като цяло моята равносметка показва, че съм много доволна от изминалата година :1069 :1069
Част от нещата, които исках да се случат:
- да стана малко по-уравновесена и балансирана - това успях да го постигна през първите няколко месеца, след това се поразбалансирах и все още съм в тази фаза, но лека по лека това трябва да променя до следващия опит
- да направим опит - получи се, минах по най-добрия възможен начин през целия процес и съм доволна от себе си. Даже направихме 2 опита.
- да спортувам по-активно - е не се получи, защото имам проблеми с кръста и това стопира процеса. Е това е напът да се преодолее, така че остава за следвщаата година като цел.
- да започнем ремонт - :524 :524 :524 щастлива съм, че почнахме, имах своите страхове и притеснения, но като цяло всичко мина леко и спокойно.
- да се забавлявам и да почивам много - е тази година почивах много през годината, много емоции насабрах, много неща ми се случиха и съм доволна и щастлива, че въпреки че трябваше да пестим пари за ремонтни дейности, това не се отрази на почивките ни.
В общи линии май това е моята равносметка, сигурно има и други неща, но не се сещам в момента.

Част от целите за следвщаата година:
- да съм по-спокойна
- да се грижа по-добре за домашната обстановка и атмосфера
- да включа в ежедневието си разни креативни занимания
- да се преборя с "мигрената" и с всички болежи в тялото си и да съм по-здрава и щастлива сама със себе си
- да съм по-добра към околните и със себе си
- да постигна вътрешен баланс, който да ми помогне да мина през изпитанията на живота.

Май май целите за догодина са свързани най-вече с върешното ми аз и подобрения по себе си. Всичко останало ще се нареди, след като успея да постигна вътрешната промяна.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Чери и Ели, браво, че се разписахте и браво за постигнатото вече и за хубавите цели :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

Мисля, че постът на Сиренце от една друга тема е подходящ да бъде постнат и тук:

Сиренце написа: ... ми е коледно, и хубаво, и уютно и... декемврийско ...

Декември е уют. Кори от портокали. Пукащи дърва. Запалени свещи. Червено вино, понякога розе. Тихо пиано. Вълнен шал и дебели чорапи. Първи сняг.

Декември е грижа. Внимание и мисъл към най-любимите ти хора, подаръци, изненади, срещи. Топло мляко с канела, писма и картички. Очакване.

Декември е искри и фойерверки, блясък по улиците, в очите. Светлини.

Декември е (равно)сметки. Разплащаме се с 365 дни случвания и пропускания, всичко онова, което сме можели да бъдем, а не сме, всяка неказана дума и закъснял жест, онзи телефонен разговор, който пропусна, пътуването, което не направи, работата, която не прие, думите, които не каза.

Декември е обещания, наравно стари и нови. Да бъдем по-добри, по-щедри, по-благодарни. Да мечтаем повече.

Декември е поглед навътре, носталгия по детството, по това какви бяхме, какво търсихме, в какво вярвахме. По приказки с щастливи начала, не краища, по онова утре, което все търсим и все не стигаме.

Декември е всичко в едно - най-студения и най-топлия месец, най-пълния с хора и най-самотния. Едновременно край и ново начало. Прошка.

Декември идва и си отива като сън. Всяка година се питаш кога пак стана декември. Никога няма да разбереш.

Декември е вселена.


Изображение


Сиренце, благодаря ти! :329 Само не разбрах горният текст твоя рожба ли е или ...? :1044 Прекрасно е, много уютно, много празнично, много коледно-новогодишно, много декемврийско послание носи в себе си :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от cchery »

Ели, като противопоставих твоите желания на моите.......... хахаха ще каже човек, че съм постигнала пълно съвършенство, щото не искам да усъвършенствам нищо по себе си - а само материални неща :955 :955 :955 ........ А реално..... инак стоят моите собствени и лични дела..... Но пък аз ..... аз обичам да се уча, т.е. ако е речено, ще вземам пример от теб! :923 Както сега шпионирам Чева в нейната борба за физическа форма след бременността.... :).
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Равносметка за 2012 година, цели и мечти за 2013 година!

Мнение от Kleo »

А "край на света" ще има ли сега, на 21.12.2012 ?
А събира ли се една "критична маса от хора", които вибрират вече на по-висока честота от обичайната човешка такава?
На първия въпрос отговарям с категорично "не", но ще има "нещо" - някакви дълбоки планетарни трансформации...
На втория въпрос отговарям с твърдо "да", с всеки изминал ден усещам как все повече и повече хора се променят към по-добро...
Ако ме питате - къде са тези хора? - ще ви отговоря веднага: тук, в МецаБабаФорум :222 :940 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор