Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Притеснена съм. Ани не е онлайн във вайбър и сега. Пише, че последно е била там на 17 юли :1044 Дано просто си е изключила вайбъра и затова не е на линия. Не пише и във форума. Сега ще видя във Фейсбук как стоят нещата в профила й. Проверих и там - нищо, от 17 юли насам :oops: :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cvety_rz »

Деси, Ани има качвани снимки във фейса от 18.07.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Добре, Цвети, но последно като гледах имаше от 17-ти.
После тя се включи във вайбър и ми писа следното:
"Вчера камара хора ми звънят да питат как сме. А ние бяхме на круиз с кораб в открито море. До едни близки тук острови. Топло е. Слънчево е. При нас не е паднала и капка дъжд. И въобще е морско. Ние сега пътуваме на север към Палеокастрица."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cvety_rz »

Kleo написа:Добре, Цвети, но последно като гледах имаше от 17-ти.
После тя се включи във вайбър и ми писа следното:
"Вчера камара хора ми звънят да питат как сме. А ние бяхме на круиз с кораб в открито море. До едни близки тук острови. Топло е. Слънчево е. При нас не е паднала и капка дъжд. И въобще е морско. Ние сега пътуваме на север към Палеокастрица."
Радвам се, че всичко е наред.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

Добро утрооооооо!!!

Момичета, нямам възможност да минавам да пиша постове - успявам само да кача снимки във ФБ-то. Затова и не съм се обаждала тук. Но понеже вчера Деската беше поредния човек, който се е притеснил за мен, влизам да кажа, че ............ нямам никаква представа какви са новините в България, каква буря и къде точно е минала, кой е потопен и кой не, но...... тук на Корфу не е валяло изобщо!!! ИЗОБЩО! Не сме имали ден без плаж или нещо, свързано с морето. И единственото, което мога да кажа е, че този циклон, който е минал на Балканите, понижи температурите до човешки такива........ Иначе едвам дишах от жега.

След малко се отправяме на пътешествие с лодка - ние ще си наемем такава за 8 души, ще сме с още едно семейство. Така че, ставам сега да се оправям. А ето това са последните снимки, които направих от вчера от северозападния край на острова: " onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се, че всички сте добре :923 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Черитко,проследявах всеки ваш ден в Гърция във фейса,радвам се ,че никакви земетръси не са помрачили чудесноте дни там,как минават летните ви дни,момичета?Аз се надявам скоро да се похваля с нещо позитивно.А сега единственото,което правя е да се радвам на прекрасните дни с децата.Да кажем,че съм и аз в лятна ваканция....уникално е...шетам си,готвя,излизаме постоянно и имам време за всичко,ей така искам да живея,ей това е моя начин на живот
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Обичам летните бури!Жега е,препича,а изведнъж започва да духа ураганен вятър,удря лицети ти,сякаш с камшик,прашните улици заприличват на сцена от страшен филм.Стъмва се небето,а във въздуха се носят капчиците влага,които предвещават дъжд.Това усетих сега....чакам само едрите капки да зачукат пи стъклото на прозореца
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Estel

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Estel »

:1057 Здравейте! :954
Честито лято и от мен! :222
Дълго време не съм се появявала :roll: . Попрегледах темата назад...много неща са ви се случили, много неща сте преживели... :922

Сиренце, :cry: :cry: :cry: :922

Нели, успех и вдъхновение в писането! Толкова образно и чувствено си описала писателската си мечта :826

Чери, :cry: :922 за края на фирмата и всичко, което си вложила в нея - емоция, енергия, страст...и същевременно това е шанс за нови хоризонти, ново израстване и личностно доизграждане...

Клео, възхищавам се на постоянството в тренировките ти. Имам 10 кг. от последната бременност и все не мога да се мотивирам достатъчно да ги смъкна.

Dexter, поздравления за твоето момиче, за това, че има път и затова, че ти си до нея. Стискам палци да се сбъдне желанието й, когато му дойде времето!

cvety_rz, голямо браво на твоята Рая за успеха, който е постигнала! Да расте умна и щастлива!

Elis , чудесно лятно ежедневие си описала :954. Прекрасни летни емоции прозират от него :222

А аз, аз вече официално съм на 39! В този ред на мисли може би лятото би трябвало да е моят сезон, но някак си все не успявам да го преживея много ефективно. В повечето случаи за мен лятото се изчерпва с около 2 седмици лятна отпуска, дори и сега, когато не съм на работа.
Другите дни ми минават някак топло и безлично.
Не обичам много рождения си ден. Като дете всички все бяха заминали нанякъде, а от няколко години, по фамилни причини, го празнувам само с мъжа ми и децата и гледам да съм някъде далече от вкъщи. Тази година, както и миналата, включихме рождения ми ден в двете седмици на "Голямото ни лятно пътешествие".

Споменах преди време, че дестинациите за тази година са Дания, Швеция и Норвегия.

Изкарахме чудесна почивка, наситена с много преживявания и емоции от първия до последния ден.

От няколко години, когато организираме тези пътешествия не спим по хотели, а си резервираме квартири през един американски сайт. С всички изненади, които тези квартири могат да поднесат, към днешна дата мога да кажа, че съм пристрастена към този вид пътувания. Така изживяването ми е по-пълно и сливането и потапянето в атмосферата на живота в съответната страна по-пропиващо и натурално.

Обикновено обиколките ни са между 3 и 4 000 км. Тази година го раздавахме малко по-лежерно и за 15 дни изминахме около 3 000 км.

Бяхме си организирали по 2-3 нощувки в квартира. Правим резервациите обикновено веднага след Нова година, с цел по-добро организиране на отпуските.
Първата ни спирка беше Копенхаген. В деня преди заминаването ни, получихме съобщение, че резервацията ни в Копенхаген е отменена, защото хазяйката си е "загубила къщата". До вечерта намерихме нова квартира.
Следващата изненада беше колата под наем. Бяхме заявили "Форд Фокус" или подобна - дадоха ни BMW 420d без това да се отрази на цената.
След като взехме колата отидохме до квартирата, за да си оставим багажа и веднага след това се отправихме към Tivoli - един от най-старите увеселителни паркове в света. Пристигнахме в парка около 20ч. и атмосферата ни грабна буквално от вратата. Паркът е построен в романтичен китайски стил, през погледа на хората от началото на миналия век. Близо до входа е Peakockteather. По времето на нашето посещение там имаше изключително приятно балетно представление на "Пепеляшка". Представлението беше с изключително интересна съвременна музика, с чудесни пъстри костюми и с класическа хореография. Беше прекрасно изживяване. Трябваше да се насилим, за да се откъснем и да продължим с разглеждането. Посетихме няколко атракциона, хапнахме и обиколихме парка. После се насладихме на чудесен джаз концерт, на шезлонг, на поляна в центъра на парка и зачакахме кулминацията на вечерта - фойерверките, които са атракция всяка събота и започнаха в 23:45. Прибрахме се след 24ч. заредени с много настроение и емоции.

Следващия ден започна с изненадваща и солена глоба (120лв.) за неправилно паркиране на паркинга на "Лидл".

В Дания, Швеция и Норвегия колите имат залепени едни часовници на предните стъкла. Тези часовници дават право на 30 мин. безплатно паркиране и винаги, когато спираш на общински паркинг трябва да бъдат нагласени с 30 мин. напред. Ние знаехме това, но не знаехме, че то важи и за паркинга на "Лидл" и ни глобиха.

Иначе денят мина прекрасно, времето беше слънчево и топло и видяхме града в най-добрата му светлина: чудесен - стар и модерен, жив и пулсиращ, пълен с история за отминали времена и пишещ новите си истории.

На следващия ден се отправихме към Одензе, родният град на Ханс Кристиян Андерсен, посетихме музеят му и родната му къща. Присъствахме на занимателно музикално представяне на приказките му и си купихме сокове с безплатни билети за възрастни за Legoland. Спахме в обширна ферма на 30 мин. от Legoland, в която имаше кози, овце и 3 ОГРОМНИ домашни котки.
Следващия ден прекарахме изцяло в Legoland и децата се раз-ма-заха. Обядвахме тържествено в замъка на NexoKnights и платихме около 200 лв. за удоволствието от храната, от която ядохме до пръсване.
На следващия ден отпътувахме за "Кронборг", известен като "Замъкът на Хамлет", защото е послужил на Шекспир, като вдъхновение да пресъздаде замъкът "Елсинор" от едноименната пиеса. Там присъствахме на забележително адаптирано представяне на "Хамлет" на чудесен английски език, което започна от двора и се пренесе в различни зали на замъка, които служеха като естествен декор на сцените. Актьорите играеха все едно нас, туристите ни няма и това превърна представлението в преживяване.
За съжаление бързахме и не можахме да изгледаме постановката до края - качихме се на ферибота и заминахме за Гьотеборг.
Гьотеборг не ми хареса много. Стори ми се някак разхвърлян и индустриален.
Спахме в чудесна голяма къща с двор и изключително елегантно и женствено обзавеждане.
Втората вечер реших да готвя мусака, но олиото загря прекалено бързо и когато пуснах лука в него от тенджерата излезе облаче дим, което включи противопожарната система. Алармата спря, но дойде охраната, снима ни паспортите, трябваше да се обясняваме, обади си хазяйката...

Малко по-късно (около 24ч.) разбрахме, че имаме проблем със следващата квартира - била свалена от сайта преди няколко месеца, никога не ни били приемали резервацията и в момента апартаментът бил обявен за продажба. Никой не знае как при това положение са ни взели парите, с които сме предплатили.
Няколко часа е-мейли, търсене на нова квартира докато попаднем на "Апартамента на Мартин". Изключително любим на всички ни заради това че, можахме да го наемем веднага, заради това че, той беше много любезен, заради плочите му с чудесна музика и чудесната му уредба, заради плейстейшъна, който ни разреши да ползваме и невероятната кафе машина и заради местоположението му - недалече от центъра на Осло.
Осло много ми хареса - чудесен динамичен, модерен и развиващ се град. Прекарахме незабравими 2 дни там. Забавлявахме се много в музея "Фрам", където се намира единственият дървен кораб, с който е ходено и до Северния и до Южния полюс. Музеят е много модерен, всичко има преводи на английски и различни други езици и всички научихме много неща.
Към всичко това прибавям и добрата новина, че ни възстановиха предплатата за пропадналата резервация и ни компенсираха с ваучер за $100 за разликата в цената на новата квартира.

Следващата спирка беше Стокхолм.
Там спахме в апартамент от 1920 г., който имаше около 30% наклон на пода и усещането за мен беше все едно съм на кораб.
Някяк не успях да усетя атмосферата на Стокхолм. Имаше много ремонти, а и може би голямо разделение между стария и новия град или програмата ни не беше много добре съставена...
Чудесни преживявания от там имам от парка-музей "Скансен" и Историчесния музей, както и от обиколката на кметството, където се дават Нобеловите награди.
Предпоследния ден отделихме на Лунд и Малмьо на път за там преминахме и през Грена - романтично курортно селище на брега на езеро . За съжаление по пътя между Грена и последната ни квартира блъснахме сърна. Ударът беше неизбежен, на нас нещо ни няма, но леко поизмачкахме предницата на колата. За щастие бяхме направили застраховка и очакваме щетите да се покрият от нея.
Лунд е университетски град и в него се намира най-старият университет в Швеция. Направихме приятна разходка из центъра.
Малмьо също много ми хареса. Има много сгради в стил "Ар Нуво".
От Малмьо до Копенхаген преминахме по най-дългия мост в Европа през протока Йоресунд. 8км от моста са над водата и 5км са под вода.
За капак на всичко за малко щяхме да си изпуснем самолета, защото 3 пъти ни връщаха на security check заради едно масло и се качихме последни 15 мин. след затварянето на гейта.

В събота се прибрахме и още сме запленени и подвластни на емоциите и преживяното.

Илюстрация на описаното по-горе можете да видите на линка по-долу:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 298&type=3

Сладък и приятен остатък от нощта! :1057
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро,момичета!
След снощният дъжд няма и следа,слънчо отново е в небето,но все още е прохладно и приятно!
Естел,има ли сте прекрасно пътуване,с красиви дестинации,всяка по свое му.Винаги съм се възхищавала на хората,които правят такива екскурзии,за спокойствието им от неуредиците понякога и всичко свързано с толкова дълго пътуване .Аз за съжаление като един земен знак,дори не мога да си представя,че ще успея да го организирам....а и всичките ми страхове от това...спомням си скоро и Чери пътува сама с децата по самолетите...много съм си смотана в това отношение,така че наистина ви се възхищавам.
За днес сме планували една разходка до Велико Търново.Ще свърша малко работа и после с децата ще се разходим...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Естел, благодаря ти, че ни "заведе" в Дания, Швеция и Норвегия :923
Пратих ти покана за приятелство във Фейсбук.
Колкото до тренировките, аз съвсем отскоро съм активна. Благодаря за куража и милите думи!
Пиши по-често, ще се радвам да те чета.

Елис, и аз обичам летните бури! Толкова е свежо и приятно прохладно след тях. Както е сега в София. Вчера по това време не се траеше от жега и задух. Днес е прекрасно! :1216

Аз съм на работа. Но тук е тихо и спокойно. Почти нямаме клиенти, а и повечето ми колеги в момента са в отпуск. Отмарят на морето. :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета....... Срам, не срам..... губя се!!! :oops: :oops: Така ми се щеше да си допиша пътеписа за Корфу и така не мога да смогна, че ми е мега гадно от това.... Не успях да прочета и всичко от тази тема, което е по-нагоре. Видях, че Естел се е завърнала с пресни впечатления от чужбината и обещавам тържествено - утре ще чета..... Всичко и подробно. По обяд ще пътувам с децата към Горна, за да си приберем котките...... и ще останем до неделя, че и ракия ще варим :mrgreen: . Трябва да има начин да прочета всичко, което съм изпуснала. А дестинациите в Скандинавието и около него са ми прелюбопитни.


Eлисче, и аз чакам тогава да се похвалиш скоро с нещо любопитно..... :lol: :lol: . Като си идем утре в Горна и разбера плановете на Вездесъщия, разбирай майка ми :lol: :lol: , ще ти се обадя да си чукнем една срещичка.

Мили момичета, кратка съм, но обещавам реванш! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор