Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от dexter »

ellis_stoyanova написа:Деска,върлуват някакви вирусчета,не са много упорити,но е неприятно.Аз умах болки в гърлото цял ден и ми е леко отпадноло.Само това.Дано премине бързо
И аз съм така тази сутрин - отпаднала, със зараждащи се гърлоболки, главоболие, схванат врат и рамене. За сега мисля да не взимам хапчета, но понеже съм на работа, може и да се наложи. За сега съм си направила чай. Забравих да пия витамин С сутринта, можеше и клеева тинктура да взема, но не ми дойде на ум :lol: . Тъкмо на Яна й мина хремата, сега е мой ред :).
Успешен ден, момичета - повече слънце и топлина и по-малко главоболия :954 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета. Снощи "кълвах" 1 пост на тела и накрая имаше някакъв проблем с хоста на форума и не можах да го пусна :lol: :lol: :lol: ..... Съдба!

Но ето ме сега съм тук. И да ви пожелая първа за деня:

Изображение

Дано днес наистина утрото и денят, последвал го, да са добри!!! :954 :954

Моят ден не започна добре. Пред цикъл съм и вътрешното напрежение, натрупано от хормоните, има много лоша външна изява. И имам чувството, че с годините става все по-лоша. Всеки път си казвам, че трябва да променя нещо..., но защо ли не успявам. Изпратих Бела на училище разревана. А я разревах аз.... за неща, които не са от вчера или от днес. И не ми се случва за първи път. И пак го направих.... Мисля, че колкото и да е дразнещо това, че Бела не се променя, повече дразнещо е че ........ и аз не се променям. А това, за което Бела се разрева, е че ѝ повиших тон, че се мота и закъснява за училище........ ТРИВИАЛНО, нали?!? Това е нашата обща болка, мъка и проблем още от детската градина..... има нещо, което не разбирам и дори не мога да го формулирам.

А пък вчера се случи още нещо много странно - Бела се прибра от училище и заяви, че я боли глава, че я боли гърло и кашля.... и въобще доста добре изглеждаше на болна, но ... в очите ѝ не видях никаква болест. Но така или иначе в резултат на всички тези оплаквания, тя не отиде на английски..... и аз не се сдържах, а доволно се скарах за това, че симулира и направо ме лъже по този банален за учениците начин..... За мен тя вчера просто "ската" от английски. Вярвам ѝ само за главоболието, защото си личеше, че я боли глава....., но чак да е болна - не беше....

Иначе какво друго?! Направихме си кефа оная вечер, неделя, и с Бела отидохме на СПА след като я прибрах от тренировка... В басейна и СПА-то бяхме не повече от 10 човека (барабар с децата) и беше супер спокойно и разпускащо....., а и нещо различно за неделя вечер....

Обмислям отново да тръгна на народни танци, но този път в друга школа..... ей така за разнообразие. Ще видим. :)

А иначе, има една тема, която периодично се появява в медиите, за да се поддържа интерес - 14-годишната Сузанита..... И вчера така зачетох заглавие на поредна статия, в която се казваше, че настоящето занимание на 14-годишната ученичка е ............. писане на текстове за песни!!!! :1215 :1215 :1215 :1215 И се втрещих..... Как е възможно дете, което само казва, че не било прочело много книги (а пък такива с поезия вярвам, че напълно липсват от "библиотечния ѝ фонд"), да създава текстове??! Или е наякой невиждан и нечуван гений, раждащ се на 300 г. веднъж или..... това, което се случва, и ни се дава като пример, е онази капка, която наистина ще ме накара да си грабна куфарчетата...... Има неща, ситуации, хора, които очевидно не търпят промени. И се оказвам в ситуация да обяснявам как правилно е онова, което е изцяло обратно на общоприетото (негласно) в обществото, и се губя все повече и повече, ставам малка и смешна с жалките си хапливи опити да обясня, че не е нормално да пушиш, когато си на 14 години, да се снимаш в клипове по начин, който е повече от провокативен към мъжете и единствената асоциация, която прави, е за секс и т.н., и всичко това да е със (съз)знанието и одобрението на родителите ти........ Чувствам се здраво объркана на тази тема......

Знаете ли кой ми липсва най-много тук?!? :954 :954 Ванчето! И то защото не съм я "виждала" и "чувала" откакто почна и тяхното училище..... Ванче, :222 :222 ...

Хайде, момичета, засега е това от мен! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Докато е преди обяд все още :plezya se и от мен благопожелание за вас

Изображение

Аз да си споделя, че в службата ми в момента е пълна лудница :plezya se много хора, много клиенти, много документи :fan , септември и октомври подновяват договорите си с Центъра, и има много работа, ама много!

Изображение

Хубавото, което разбрах от вчера вечерта от майка ми, е, че на 1-3 ноември аз, тя, Алекс и двете ми племеннички отиваме във Велинград на СПА. Така че ще си взема три дни от платения годишен отпуск, имам още неползван такъв. И така...

Изображение

Днес е 10.10., желая ви да ви е щастливо! А сега виждам, че си имаме и рожденичка във форума :1211 Марчи, бъди жива, здрава, щастлива, чувствай се обичана и удовлетворена, сбъдвай мечтите си с радостна лекота :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Нели »

Здраейте, мецанки!
При мен е натоварено, напрегнато и т.н. Освен това Ани се тръшна с някакъв тъп хремав вирус, но това е малка беда. Взех болничен, че поне да пиша уж на спокойствие, а то цял ден не успях дори да започна. А нямам време, направо...

Пиша обаче за друго - събирам идеи за подарък за рождения ден на Вили, която ще става на 18 години след малко повече от месец. Иска ми се подаръкът да е значим. Нямам предвид скъп, а с послание. Пълнолетието е важно, нали така.
Мислех си за нещо, което да е свидетелство за пълнолетието - ще ѝ дам акта ѝ за раждане например, вече тя да си го пази и съхранява. Обаче това само по себе си не може да е подарък, макар да носи послание и смисъл. Така че, ако някой има хрумване, ще се радвам да го сподели. Буквално нямам идея, а детето (или младата жена) заслужава нещо наистина хубаво.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Писах-брисах и по другите теми, и за тук остана време ню-ню. Трябва да се изнизвам да ходя са събера Бела от тренировка. Но все пак.... ето ме. Днес не ми е хич ден.... не ми вървят делата и това е.

Нелка, идея нямам какво точно да подариш на пълнолетното си момиче... като се замисля... въобще дори не бях мислила, че този момент е близко... и не знам какво се подарява за пълнолетие. Да - трябва да има послание. Знам ли и аз. Все си мисля, че принципно обществото обвързва пълнолетието с още повече отговорности... и някак си ролята на семейството почва да се размива... А не би трябвало да е така. Та... ако ѝ подариш нещо като топлина, която ще носи за цял живот?!..... Знам ли..... имам чувството, че говоря несвързано.

Спокойна вечер от мен.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Ани, не зная за Нели, но аз те разбрах за топлината :922

Сега ... въпросът е какво топло, уютно, сгряващо е подходящо точно за пълнолетието на Вили. Така че посланието да стигне до нея самата. Не знам, наистина. Но ми се прииска да споделя какво ми подари баба ми за 18-ия ми рожден ден и абитуриентския ми бал /признавам си, че не помня какво ми подариха родителите ми... да кажем, че тяхното съгласие и подкрепа по отношение на избраната от мен специалност за следването на висше са ми били толкова важни, че който и друг подарък от тях би бил засенчен/:

Баба ми /Бог да я прости!/ ми подари комплект златни бижута - изящни гривничка, обеци и пръстен - първото и единствено злато, което имам до момента ми е от нея. Аз обичам да нося сребро по принцип. Златото от баба не нося, но си го пазя като едно от най-скъпите неща, които имам от нея. За мен златото от баба е символ... на вечната й любов и грижа... на чистата й обич и нежност... на всеотдайната й душа... защото въпреки това, че разполагаше само с пенсийката си и от много години беше вдовица, с три деца, които е отгледала сама след смъртта на съпруга си, тя беше съумяла да задели пари, за да ми купи златни бижута!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро!!! Днес денят по-добър ли е от вчера?!? :954 :954 Ха, дано.......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от dexter »

Нели написа:Пиша обаче за друго - събирам идеи за подарък за рождения ден на Вили, която ще става на 18 години след малко повече от месец. Иска ми се подаръкът да е значим. Нямам предвид скъп, а с послание. Пълнолетието е важно, нали така.
И на мен ми хрумва за бижу. Красивото бижу винаги помага за настроението и самочувствието (колкото и повърхностно да звучи), а съм сигурна, че Вили ще има много поводи да носи бижута. Друго символично нещо би било малката черна рокля - всяка жена има нужда поне от една в гардероба си :954 ! Може и спа почивка/уикенд - за Вили и някоя приятелка, сами, или за теб, Ани и Вили - ей така, да се поглезите по женски. Хубавите спомени могат дълго да топлят :).
Най-добре си спомням подаръците от родителите ми за 16-тия и за 19-тия ми рожден ден. На 16-тия ми подариха една камара книги, които се оказаха все хубави (напр "Мъртва зона" на Кинг :lol: ). Много се изненадах, защото бях свикнала да получавам все "неща, от които имам нужда" (т.е. дрехи за ежедневна употреба). А с книгите беше различно - майка ми и баща ми заедно бяха ходили в книжарницата, бяха разпитвали какво е подходящо и бяха избрали книги като за мен, а дори не бяха чували авторите. Определено успяха да ме изненадат :)! На 19-тия ми рожден ден ми дадоха достатъчно пари да поканя приятели на заведение вечерта (по онова време и в Карлово си беше събитие :plezya se ). Бях облечена както подобава, леко гримирана и определено се чувствах голяма. Беше нещо, което исках и което ми достави удоволствие, и очевидно все още си спомням.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Ванчето »

Привет, мецанки! :940 :940
cchery написа: Знаете ли кой ми липсва най-много тук?!? :954 :954 Ванчето! И то защото не съм я "виждала" и "чувала" откакто почна и тяхното училище..... Ванче, :222 :222 ...


Права си, Чери, няма ме. Но истината е, че напоследък музата ми за писане никаква я няма... Не само за тук във форума, а изобщо... Малко ми е сдухано напоследък и чесно казано нито ми се пише, нито ми се говори много. Не се е случило нищо кой знае какво, но просто има такива моменти. В края на миналия месец имахме визита от шефовете (за първи път от една година, т.е. откакто ни уволниха и след това възстановиха). Нещата не минаха особено гладко, но това си беше съвсем очаквано и нямаше изненади. Точно в този период и Гого и Марти лепнаха първия вирус за сезона и ми се събра малко в повече. Вируса вече отмина, но още влачим някакви досадни сополи и малко кашлица - и аз включително.
Иначе ежедневието си върви, едно и също, няма нищо ново. В момента сме на "режим изчакване" :???:

Нели, с това, което сподели ме накара да се замисля за моя 18-ти рожден ден :)
Определено това си е специален момент а всеки един човек и си заслужава да бъде запомнен!
Аз лично не си спомням какъв подарък съм получила от семейството ми, но никога няма да забравя какво аз самата си подарих по този повод! А именно - шофьорска книжка! При мен нещата се стекоха така, че завърших училище на 17 год и веднага започнах работа. Събирах си пари от заплатите и сама си платих курсовете и изпита. Това беше моя мечта години наред и буквално нямах търпение да навърша годините, за да го направя! И винаги съм искала да го направя сама! И го направих в крайна сметка, взех си изпита няколко дни след като навърших 18 и бях много щастлива! През всичките тези години от тогава много пъти съм си спомняла за този момент. И определено човек се чувства пораснал и отговорен, осъзнаващ, че вече носи отговорност (не само за себе си) когато седне на шофьоркото място (или поне така би трябвало да е...).
Бижутата също са много добър подарък, особено предвид факта, че са "завинаги"... :) Но в крайна сметка ти най-добре познаваш твоето момиче и съм сигурна, че ще избереш най-добрия, емоционален и запомнящ се подарък за нея!

На всички болни пожелавам бързо оздравяване!

Хубава вечер от мен, момичета!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Момичета, вече сме пред Националния стадион. След половин час е стартът ни на 10,5 км на маратон София 2017. Тази година не съм посрана :1062 за разлика от миналата, когато лепнах ентеровирус 12 часа преди събитието. Таза година единствено си контузих десния глезен при последното ми тичане в петък :221 .Боли ме, но ще тичам колкото мога. Бели вече е по трасето на 3-километровата дистанция.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Чери, как мина? :524

Ванчето, радвам се, че пак си тук! :923

[img]http://kartichki.bg/images/upload/2014- ... W58I_l.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор