Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

cchery написа: (Нелка дано не ти е противно, че те обсъждам :oops: )
Хи-хи, неееее, такова "обсъждане" не може да е неприятно. :222
Kleo написа:за да не си помисли някоя мецанка, че с теб се караме :lol:
Деси, това вашето не са караници, това е ЛЮБОВ! :1216
Много сте ми сладки и двете! :954



Ванче, влязох тук най-вече, за да мога да ти кажа


Честит рожден ден! Пожелавам ти да запазиш всичко ценно за теб и да успееш да се отървеш от всичко, което ти пречи! Нека всяка промяна в живота ти бъде за добро! Бъди здрава!


[img]http://www.omda.bg/uploaded_files/image ... zuhari.jpg[/img]
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cvety_rz »

Чета ви и рева, защото се чувствам докосната и всичко е толкова истинско и преживяно.Върнах се назад във времето и се сетих за много пишещи тук, за нашето си местенце :940
Деси, няма да си помислим, че се карате.Хубаво е да се дискутират теми дори и да не сме съгласни една с друга.Нали знаете, когато всички мислят еднакво на какво е израз това.... :)
За болестите и аз мисля като вас.Защо съм с хашимото?! Защото не харесвам част от себе си и не я приеамам и ето ти физически "изказ" на случващото се на емоционално ниво.Работя по въпроса.
Нели, радвам се, че вече си по- добре и за този успешен разговор.
Тази година я започнах не по- най добрия начин с болест и разочарование.Бях подведена от човек, на който имах доверие и държах страшно много.Човек, пред когото оголих душата си.Сега остава само болката......Ще се справя.Така стават нещата.Продължавам да уважавам човека, но нямаме вече много общо.Всеки си пое по своя си път и така вече съм с приятел по- малко а те не са ми никак много.
Ани, пиши полсе как е минало всичко.Закъсняхте ли? Пеш ли отидохте? Какво те впечатли?
Ванче, Честит Рожден Ден и тук! Бъди изобилно благословена!
Елисче, радвай се на написаното и го повярвай, защото е истина!
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Момичета, БЛАГОДАРЯ ВИ...!
Благодаря на всяка от вас по отделно и на всички ви заедно едновременно!
Благодаря ви, че отделихте от времето си за мен... Благодаря ви, ЧЕ ВИ ИМА...!
:922 :922 :922

Утре ще разказвам повече, сега просто съм много уморена...
Лека нощ! :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Цвети, жива и здрава да ти е рожденичката Рая! Желая й много щастие, веселие, радост, успехи и вътрешна удовлетвореност от нещата, с които се занимава! Хубав празник на цялото ви семейство! :923 :923 :923

Линди, където и да е сега, каквото и да прави, с когото и да е - да й е мирен и светъл празничният рожден ден! Признавам си, че има моменти, в които се сещам за нея и ми липсва... Да е жива, здрава, щастлива и благословена!

Желая на всички мецанки, мечоци и мечета чудесна неделя, изпълнена с положителни емоции и чувства, изпъстрена с приятни занимания, вдъхновена от добри дела и любов в сърцата!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Цвети, честит празник! Честита да ти е рожденичката! Нека расте честита!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cvety_rz »

Благодаря ви, мецанки :940

Линди, и от мен Честит Рожден Ден! Слънце и попътен вятър в живота!
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Цвети, надявам се, че не съм закъсняла... много... :cry:
Честит да е рождения ден на красивата Рая! Да расте здрава, винаги щастлива, силна, уверена,
борбена и постигаща целите си! Нека цял живот ви дава поводи за гордост!


Честит рожден ден и на Линди! Да е здрава и щастлива!
Тя скоро не е минавала от тук, но никога не се знае, може пък да хвърля по едно око от време на време и да се появи и да ни разкаже как е и какво прави сладката и внучка... :222
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Привет, мецанки, в този късен час...

Трябваше да пиша вчера, но така и не стигнах до тук...
Изкарах един страхотен рожден ден! Още сутринта се събудих с приповдигнато настроение и тъй като ни предстоеше излизане (водихме децата на българското училище) си облякох рокля, хванах си косата (уж си направих прическа... :1062)... Почувствах се хубава... :plezya se! Все неща, които обикновено не правя :). Нямаше много елементи от традиционното празнуване на този празник като торта и духане на свещи, гости и т. н., но въпреки това настроението ми цял ден беше чудесно, а моите "мъже" :razz: успяха да ме накарат да се почувствам наистина специална! Цял ден ми правиха различни малки жестове, с които ми казваха и показваха колко много ме обичат, а какво и трябва повече на една жена... :roll: И подаръци имаше :) : децата много старателно ми бяха приготвили собственоръчно изработени от тях картички с красиви послания и техни снимки, а от тримата общо с татко им получих фитнес гривна/смарт гривна - все още не знам кое е правилното наименование на тази джаджа... :1069 Успяха да ме изненадат! Изобщо не очаквах подобен подарък! Освен това същия ден си купихме и нов матрак - покупка, която плануваме отдавна, но все не успявахме да си изберем, но точно този ден сякаш съдбата беше с нас и мисля, че наистина намерихме "нашия" матрак. До края на седмицата чакаме да ни го доставят. По случай рождения ден се почерпихме на ресторант, което пък ми спести часовете приготовления в кухнята... :222 Да... И с много хора се чух, получих много положителна енергия и изобщо - денят беше великолепен!
За съжаление бързо слязох от облаците, защото от снощи Марти ми е с температура, без никакви други симптоми. Казва, че дори гърлото не го боли. Предишната нощ почти не спахме с него, надявам се тази да е по-добре. Не вдига кой знае колко много, най-много стигна до 38,4. Давам му само инфлуцид и клеева и много течности. Сега за през нощта съм си приготвила ШС номер 3. Утре имаме час при педиатъра, да видим какво ще каже. В началото си мислех, че е грип, но вече не съм сигурна. Утре ще се разбере.
Това е от мен.
Лека нощ! :923
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добър ден от мен!!!! Надявам се, че ви намирам в добро здраве и разположение на духа :923 :923 .

Ванче, как изкарахте нощта?! Пиши после какво е казал педиатъра за Марти. Трябва да ти кажа, че миналата сряда Бела по същата "схема", както при Марти, ми вдигна неочаквано Т - около 38 градуса. При това само за един следобед и вечер. Да, вярно, че кашляше малко преди това, но аз вече си мислех, че всичко затихва. Е, оказа се, че кашлицата смени характера си и стана влажна и отхрачваща. Така или иначе Бела не се влоши, а си остана вкъщи да почива и да се лекува. Доверих се на личния ни лекар и ѝ купих едно билково сиропче (не хомеопатично) - Бентус. Оказа се добро попадение. От вчера си е по график на училище.

Страхотни неща си ни написала за рождения си ден. Най-важното наистина си остава обичта на хората към нас. А ти в този ден си получила много и мили жестове - особено от Гого и Марти. :954

Цветката, тук не успях да мина да поздрава Райчето, но пък се надявам да сте изкарали добре. На 15 вече никак не е лесно. Освен, ако не си момче, де......, щото моят 15-годишен Коко си е все същия онзи прекрасен младеж..... Но пък за Белунка нещата се променят.... както и за мен. Предстои интересен период.

Ние с Бела си изкарахме страхотно в събота... отидохме в 10.15 часа - така и не успяхме да стигнем навреме с нея :lol: :lol:, но поне отидохме пеш и се раздвижихме. Останахме до 18 часа...... Тръгнахме с ясно и слънчево небе и с маратонки, а си излязохме на 5 санта сняг и сипеща се влажна, бяла пелерина :1069 :1069 :1069 . Една приятелка ни беше поканила на гости същата вечер, така че от Ескпо центъра направо на гости.... и се прибрахме каталясали в 9.30 часа. Имах сили само да се изкъпя и да се трупясам....

Лекциите от съботния ден не ме впечатлиха особено. Очаквах много от единия лектор, който е написал книгата "Живот без диети", но той първо въобще не си събра мисълта и не си синтезира изложението. И второ - клонеше към това да обяснява предимствата на вегетарианството......

Коко и Момчил се прибраха нощес - към 1 часа. Днес Коската едвам си отвори очите, за да иде на у-ще, ама ще спи като се прибере. :)

Аз почвам да работя и се надявам днес да сложа началото на освобождението от 1 много досаден проект, който влача от миналата година. А, дано!

Хубав ден на всички!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cvety_rz »

Ванче, рожден ден мечта си изкарала.От поста то личи, че си доволна, а това е важното в случая.Как е Марти? Благодаря за поздравя за Райчето.
Чери, права си 15 години си е сложна възраст.Прибра се с толкова плюшени играчки, които са и подарили, че за момент се обърках Калинка ли е имала рожден ден или Рая :1062 Партито беше на Италианския ресторант до нас и както казах баща и си намери куп причини да мине няколко пъти от там :lol: Важното е, че е доволна.Подаръка от нас беше разрешение за 3 дупка на ухото и съответно финансирането.Определено я зарадвахме.
Чери, ха дано да се свършва с този проект вече! Момчил и Коко успяха ли да наваксат със съня? Страхотно сте си изкарали с Бели, бравос.
Нели, ти как си?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Здравейте, ДАМИ...! :954

Темичката ни е с толкова хубаво зимно заглавие, а при мен навън е пекнало толкова ярко слънце, че несъзнателно потърсих друга тема, в която да пиша... :1062

Марти е добре. Чери, Цвети, благодаря ви за загрижеността! Температурата му изчезна толкова внезапно, колкото и се появи. Онази вечер си легна с температура, вчера сутринта се събуди без. Но пък вече го наболява гърло. Педиатъра каза, че му е червено, но няма полипи. И ушенцата са леко зачервени, но не е отит. Препоръча да му давам ибупрофен 2-3 дни и това е. Бях на кантар дали да започна да му го давам, но в крайна сметка го дадох, най-вече заради ушите. Продължавам също с инфлуцид-а и ШС 3. Детето е весело, играе, яде и утре заминава на училище... :lol: :lol: Защото вкъщи днес му е много скучно вече :lol:

Цвети, да ти отговоря за нашата зимна ваканция, беше ме питала ... Тук 6-ти януари е официален празник и ваканцията свършва след него. В зависимост от това какъв ден ще се падне се е случвало да започваме училище и на 10-ти. Спомням си, че и в България преди беше така, тази година мисля, че заради нововъведената ваканция през ноември така се получи.

Нели, оздравя ли напълно?
Преди 10-ина дни беше споделила едно видео във фейса за едно "забравено" село в северозападна България... Много тъжно видео... А това между другото е моето село, селото на баба ми и дядо ми (родителите на баща ми), където е минала една много голяма част от моето детство. Много мъчно ми стана като гледах кадрите, но за съжаление това е действителността. Спомням си, че преди време с теб бяхме дискутирали, че и ти имаш връзка със северозапада и ако помня добре, майка ти беше от там... Ако не е прекалено личен въпрос, от къде по-точно...?
cvety_rz написа: Тази година я започнах не по- най добрия начин с болест и разочарование.Бях подведена от човек, на който имах доверие и държах страшно много.Човек, пред когото оголих душата си.Сега остава само болката......Ще се справя.Така стават нещата.Продължавам да уважавам човека, но нямаме вече много общо.Всеки си пое по своя си път и така вече съм с приятел по- малко а те не са ми никак много
Хубав ден! :923

А пък ето това сякаш аз съм го писала... И при мен се случи същото. И буквално го преболедувах. Но след разочарованието идва безразличието. Преди с този човек се чувахме всеки ден и буквално всяка знаеше всяка стъпка на другата, споделяхме и добро и лошо, а сега ако си пишем в чата веднъж на 10 дни е добре и то само общи приказки. В началото ми беше много,много криво, няколко пъти се опитах да проведа разговор на тази тема, но стигнах до извода, че хората разбират приятелството по различен начин и се примирих. Не мога, а и не искам да се опитвам да променям никого. Ако тази моя приятелка не е оценила всичко, което съм и предложила като подкрепа и разбиране, то това си е неин проблем. Просто някой ден ако реши да се "завърне" към мен ще остане неприятно изненадана, защото аз вече няма да съм там и да съм вечно изслушващата, разбираща, подкрепяща и винаги на разположение.
През изминалата година "изчистих" и няколко други "приятелства", от които реално нямах нужда. Тези хора ми действаха като енергийни вампири, ужасно ме натоварваха с тяхно винаги ужасно негативно настроение и черногледство. От както не се срещам с тях ми е много по-спокойно. В крайна сметка нищо не е на всяка цена и явно започвам да се уча да се самосъхранявам :D ! Време ми е, все пак вече съм на 35... :1216
Никога не е късно за ново начало!
Заключено