По нощници, по пижами и по без

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Брак без секс или дали двойките трябва да са потни и запъхтяни, за да бъдат щастливи?

Изображение

* Из edna@netinfocompany.bg

След 11 години заедно, Петя и Иван в много отношения събират завистта на приятелите си. Самите те, често казват "Ние все още можем да прекараме 24 часа заедно и никога да не се отегчим един от друг", това твърди Петя, 34 годишна учителка от София. И добавя, "Ние сме си 100% опора един на друг".

Извън приятелското си обкръжение обаче, те споделят неща, за които никой от приятелите им не подозира. Някъде през втората си година заедно, Петя осъзнава, че двамата не са правили секс от месец. Дори и след първоначалния й шок, минават три месеца, в които нищо не се случва. След седмата година заедно, сексът започва да бъде мираж вече цяла година.

Наталия, 30 годишна блогърка също има какво да каже по въпроса. "Един месец преди сватбата ни миналата година осъзнах, че двамата не сме правили секс от месеци"., Истина е че след четири години съвместно съжителство, сексът се е превърнал в маловажно събитие. Само, че това изглежда като "евтината, странна част" от всичко.

Докато през цялото време Наталия твърди, че сватбата е преди всичко "празник на любовта им". "Поради множество причини сексът заема все по-малка част в живота ни, а Пламен ще е чудесен партньор. Държи се прекрасно с деца и внася огромна доза щастие в живота ми. Според вас не е ли достатъчно това".

Липсата на интерес към секса е една от най-честите причини една двойка да не го прави редовно. „Разбира се, не всяка семейна двойка прави секс редовно и не е ли това нормално след като сме заедно от цяла вечност?“ ме попита приятел веднъж. Отговорът ми беше, че има много, което може да се направи в тази посока. „Много двойки, също така се развеждат и независимо дали ти харесва, или не, то между двете определено съществува връзка“. Ако двойката има приятни, задоволителни сексуални преживявания то това й дава 20% от добрата връзка.

В случай, че се случи или случва обратното, двойката спира да прави секс, или той вече не е приятен за двамата партньори, то това съсипва всичко и в крайна сметка и двете страни решават да сложат картите на масата. Нещо повече, напълно наясно съм с факта, че съществуват двойки и отношения, в които либидото и на двамата е на ниво нула, но нека си го признаем, колко ваши познати наистина попадат в тази категория?

Истината е, че да намерите, или да „забиете“, „ забършете“ някого с точно същото като вашето либидо да изключително редки. Дори партньори, които се гордеят със съвпадащите си и взаимно съвместими сексуални нужди имат различия в подобни ситуации: единият прекалено идеализира случващото се, докато другият действа директно. Последното, поне според мен, означава, че двама души, които спират да правят секс рискуват връзката си. И ето причините за това:

- На първо място, ние хората получаваме от секса много повече, отколкото можем да си представим. Да оставим настрани факта, че той ни дава физическо задоволство, освен това той ни осигурява вълнение, емоции и стимул за действие.

- Второ, сексът ни кара да се чувстваме желани и атрактивни, нужни и обичани. Чувстваме се емоционално свързани с човека, с когото правим секс: докосванията и оргазмът стимулират производството на ендорфини ( химикалите, които ни карат да се чувстваме щастливи) и увеличават усещането ни за благополучие.

- Задоволителният секс повишава имунната ни система и насърчава производството на окситоцин, вещество, създаващо усещане за комфорт. Именно защото кара сърцето ни да бие силно, сексът е добър за сърцето, не само във физическия, но и в емоционалния смисъл.

- Хората по природа търсят удоволствие, а сексът насърчава тялото ни да освободи субстанция, която ни кара да се чувстваме безгрижни, наречена фенилетиламин. Наред с това намалява нивата на стрес и фрустрация и прави косите и очите ни искрящи.

И вие искате да се откажете от всичко това? Сериозно ли?

Дори и вие да не искате да преразгледате мнението си, след като прочетете тази статия, то партньорът Ви със сигурност ще го направи. Ето и още нещо: лесно е да се забрави колко приятен е секса и усещанията свързани с него, ако не правите никакъв. Но съвсем случайно може да Ви бъде напомнено колко добър може да бъде.

Представете си, че сте на бизнес пътуване, работили сте до късно и се храните в ресторанта на хотела, където приятелски настроен, привлекателен сервитьор се навежда напред, за да почисти остатъците от храната ви, а вие усещате полъха на афтършейфа му ….изведнъж изникнаха спомени на горещ, вълнуващ, потен секс и всичко се случи невероятно бързо, нали?

Дори двойките, които правят вълнуващ секс чувстват притегателна сила и си задават въпроса „ Защо не?“ Как вие или вашият партньор бихте се справили с подобна ситуация, след като не сте правили секс от месеци, или дори години и знаете, че ако не се възползвате, то ще се приберете при скуката и старото ежедневие у дома? Да бихте могли да се приберете у дома и да започнете разговор с думите „Скъпи, спомняш ли си колко вълнуващ е секса. Нека го направим на вратата, както преди“.

Но погледнете реалността, това ще бъде последвано от прозявка и неодобрително мърморене. Или изсумтяване от рода на „Мисля, че го обсъдихме, ние отдавна не сме такива.“

Без значение колко ви обича партньорът Ви, без значение, колко ви вярва, без значение, колко според вас е имунизиран срещу изкушението – той не е. И вие не сте.

Спрете да правите секс един с друг и рискувате и двамата да искате да правите секс с някой друг.

Просто е нали?

Така че, ако вашето извинение е „семейните не го правят“,„ заедно сме от цяла вечност“, или „това е огромно усилие“, то вие наистина само „гледате телевизия заедно“.

И да, двойките трябва да са потни и запъхтяни, за да бъдат щастливи!!!

Автор: Силви Стаменова

Edna търси най-талантливите писатели сред своите читатели! Изпращайте специално написани за нас текстове на edna@netinfocompany.bg, а одобрените ще публикуваме в рубриката "Из edna@".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Какво палаво секс изживяване трябва да опитате според вашата зодия?

Изображение

Когато говорим за секс, знаем, че най-важното нещо е партньорът, с който го правим. Но изненадващо или не, зодията също оказва своето влияние върху нещата, които ни се случват в спалнята.

Ето защо днес ще ви разкрием какви са новите неща, които трябва да опитате в спалнята според вашата зодия - предупреждаваме ви, че повечето са доста палави и има опасност да нажежите обстановката до краен предел.

Разгледайте галерията ни, открийте своята зодия и вижте какво трябва да опитате.

Фото-галерия, палаво секс изживяване според зодията

Риби - завържете очите на партньора си с шал и се насладете на ласките си със затворени очи. Така останалите сетива се изострят и всичко става по-интензивно.


[youtube]Rpc8pTvNHwA[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Защо изневеряват Жените?

[img]http://natalia.bg/HWA/wp-content/upload ... 58x505.jpg[/img]

Защо изневеряват жените?

Жените за разлика от мъжете винаги много обмислят преди да си позволят изневяра. Освен това жената трябва да събере доста неудовлетворение, липса на внимание и нещастие, за да направи тази радикална стъпка.

10 причини за женската изневяра:

1. Генетична предразположеност – има жени, които имат нужда от много мъже и принципно не са склонни да бъдат с един мъж. Както в един виц, когато жена отива при лекаря и казва: “Имам нужда от много мъже. ”Лекарят заключва: “Вие сте нимфоманка”. А тя отговаря: “Докторе, моля ви напишете тази диагноза, защото мъжът ми не разбира това и постоянно ме нарича «к….»! И добавете, че мъжете са лекарство за мен.”
2. Обремененост от семейството (ако в семейството детето е било свидетел на изневери между своите родители, често или ние ставаме любовница на женен мъж, или изневеряваме на своите половинки, или другите изневеряват на нас. За лекуване на тази травма е необходима терапия с психолог.
3. Тя е по-силна от своя мъж (или както ние казваме, тя е жена-алфа, докато партньорът е бета или гама) и ако не ти стига силата в твоя партньор много вероятно, че ще я потърсиш на другото място.
4. Скучно ми е ….твоят мъж не ти дава внимание и не те ухажва, вече не се чувстваш специална, цялата романтика е изчезнала.
5. Влюбих се в друг – влюбването е една от най-честите причини за изневяра при жените, защото тогава тя се чувства по-малко виновна, понеже се оправдава с чувствата си.
6. Сексуална незадоволеност – ти искаш най-накрая да разбереш какво означава тази дума «оргазъм». Особено след нашумялата книга “50 нюанса сиво” жените направо изискват всички тези удоволствия от своите благоверни и ако това не се случва, те са готови да поемат риска да разбият семейството си, за да намерят тези преживявания.
7. Вдигане на самочувствието – и тук ако се появи мъж, който да дава внимание и комплименти, жената, която има нужда да повдигне самочувствието си, казва «да».
8. Иска нещо ново – и жените търсим разнообразие и нови неща. И често за любовник тя избира коренно различен мъж от своя стабилен партньор.
9. Отмъщение – това е много по-често срещана мотивация при жени, които обожават да отмъщават на своите половинки и го намират за много нормално. Често отмъщението толкова ги увлича, че в един момент забравят за причината да изневерят.
10. Има мъж с пътуваща професия (моряк, постоянно в командировки) и тя има нужда от някой, който ще стопли леглото й. Не случайно в Амстердам, град на моряци, жените не са имали право да слагат завеси, за да може всички комшии да виждат какво правят. Може би точно затова Амстердам се превърна в най-освободената в сексуално отношение столица в Европа.

Ако можем да обобщим – доказано е, че по-често изневеряват хората с висше образование, с високо ниво на сексуалност, с повече финансови възможности, живеещи в по-големи градове и имащи повече опции за изневяра. Също броят на изневерите се е увеличил в стотици пъти след създаването на Фейсбук, туитър и другите социални мрежи. Дори в наши дни изневярата често се случва в собственото ти легло, докато любимият спи до теб, а ти правиш виртуален секс с другия.

Както би казал Цицерон: «о времена, о нрави…»

Ако искате да научите повече за изневерите – вземете култовия уебинар «Тайните на любовните триъгълници» – там давам стратегии, упражнения и техники при изневери.

Пожелавам на всички моногамни и щастливи отношения!

Наталия Кобилкина
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

10 причини защо изневеряват мъжете:
1. Той е полигамен и не може да бъде с една жена.
2. Иска малко разнообразие и забавление.
3. Не може да казва «не», например "бях в командировка и тя сама ме свали, не успях да й откажа".
4. Липсва му секс вкъщи.
5. Съпругата е прекалено отдадена на децата и не се интересува от него.
6. Жена му е скучна в секса и не получава удоволствие.
7. Той иска пак да се почувства млад и да вдигне статуса и самочувствието си с млада любовница.
8. Той се е влюбил в другата жена.
9. Той се е напил и не се е контролирал достатъчно.
10. И най-забавното: искал е да отмъсти и да накаже силната жена, която го мачка и не го уважава.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Симо Колев, Прави секс, дори и да те боли глава!

Изображение

Продължава да има жени бих казал „жени от старо време“, които приемат секса за много формално преживяване, което изисква предварителна настройка, месец-месец и половина, изисква концентрация, подготовка, подходящо място, подходяща музика, подходящо осветление, подходящо стечение на обстоятелствата и разбира се – планетарно равновесие.

Абе, за един секс се търси перфектният момент. За един секс...

И когато толкова се фиксираш и формализираш едно нещо, съвсем естествено издигаш все повече бариери пред него. И става все по-тегаво просто да се отпуснеш. Сама се спираш и сама се блокираш.

И обикновено, когато се блокираш, никога не идва перфектния момент за секс, защото все нещо не е като хората.

Все нещо не отговаря на критериите за перфектност и край - сексът отива на кино. А сексът не трябва да отива на кино, освен ако не те е взел със себе си. В киното.

И се започва с оправдания. Ама не сега, ама боли ме глава, ама не съм ходила на козметик (а не се ходи на козметик, защото през зимата, кой ще те гледа), ама децата трябва да им видя домашните по математика, ама трябва да сготвя, да изчистя, пералнята чака – жената има да пуска осма пералня. Този път с цветно.

Бягането от секс е грубо и незаслужено самоотхвърляне. Страх нещо да не те харесат, нещо ти сама да не си харесаш.

Отказването на секс на „твоя“ пък е невъзпитано, а използването на секс като награда за добро поведение е селяшко, та селяшко.

Защо бе, Симе?! Най-напред, защото човек винаги помни моментите, в които е правил секс, а не самотните моменти безсексие, в които гордо и безкомпромисно си защитила правата си да не бъдеш принуждавана да прави нещо, което не искаш. Само така! „Браво!“

Добре, бе, нали сте двама. И ако ти не искаш, но той иска е също толкова важно, колкото когато той иска, но ти не искаш. И какво толкова ще стане, ако просто му пуснеш?

Добре, няма да е триумф, няма да е шедьовър, но пускането ще е изпусне напрежението. Един от вас ще е щастлив, а друг няма да е толкова нещастен. Алтернативата каква е? И двамата да са нещастни. Единият с главоболие, другият – страдащ от главоболието на първия.

Винаги е време за секс. Бърз, бавен, в асансьора, в обедната почивка, в колата, на масата в кухнята, в мокрото помещение, в мазето. Сексът не е създаден само за леглото на тъмно в четвъртък, на Коледа, на Кирил и Методий и на рождените дни, като тук влизат и рождените дни на децата (нали е празник).

А ако не ти се прави? Я, сега се сети за всички неща, които не ти се правят. Ходи ли ти се на работа? Всички задачи в работата ли правиш с нечовешка страст, отдаденост и желание? Не, разбира се. Ама ходиш на работа, нали? Да не би най-якото нещо в живота да ти е да намираш обема на басейн, в който влизат две тръби, едната с 43 кубика в секунда, а другата с 1,3 пъти по-малък дебит?! Или да кибичиш на родителската, където ти казват, как трябва да си възпитаме децата? От това боли глава, ама ходиш.

Преговорите за секс с теб, които са сходни по трудност с преговорите за мир в близкия изток, не те правят жена с характер, която си знае цената, а те правят жена, която не е наясно, колко ценен клонящ към безценен е секса.

И разбира се, лесният достъп до секс с теб не те прави лесна. Прави те щастлива.

Пишете на Симеон Колев на edna@netinfocompany.bg
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Симо Колев, Прави секс, дори и да те боли глава!

... Преговорите за секс с теб, които са сходни по трудност с преговорите за мир в близкия изток, не те правят жена с характер, която си знае цената, а те правят жена, която не е наясно, колко ценен клонящ към безценен е секса. И разбира се, лесният достъп до секс с теб не те прави лесна. Прави те щастлива. ...
Прочетох горната статия, съгласих се общо взето с всичко написано БЕЗ ПОСЛЕДНИЯ АБЗАЦ :plezya se Да, може би лесният достъп до секс наистина не ни прави лесни в очите на мъжете, НО ... !!! Дали ни прави точно ЩАСТЛИВИ ?! По-скоро загрижени и за другия човек, за партньора ни, толерантни, разбиращи, мили, отзивчиви - това да.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Нели »

Ето нещо приятно за окото... най-малко. :954 Календар на френските пожарникари.
Да му се не види, какви пожарникари имат хората! :1062
Да се чудиш тези момчета пожарите гасят ли ги или ги... разгарят. :lol: Календар на френските пожарникари
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Много яки ... пожарникари ... мда! :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

5 горещи правила за страхотна вечер заедно... в леглото

Доказано е, че с възрастта сексът става все по-добър, защото се залага повече на качеството, отколкото на количеството. Ако искате по-голямо удоволствие в леглото, предлагаме ви няколко съвета, които могат да ви помогнат за това.

Изображение

Поискайте си това, което ви харесва

Какво е един неловък момент пред това да получите това, което искате. Не се срамувайте да споделите, какво харесвате, за да се насладите на страхотен секс.

Отдайте се на момента

Да се притеснявате дали ще получите оргазъм е най-сигурният начин да не стигнете до него. Когато си мислите, дали ще се случи и дали не правите нещо нередно, вие мислите, а не се отпускате в момента. Съсредоточете се върху прекрасните физически усещания и скоро няма да можете да мислите изобщо, в добрия смисъл.

Колкото повече секс правите, толкова повече ще искате

Много е просто: пресният спомен от хубавите преживявания ще ви накарат да искате още от тях. Но и обратното също е вярно: ако не сте правили секс отдавна, забравяте колко много всъщност ви харесва.

Разбийте рутината

Забравете за графиците – “не правя секс във вторник “, „днес е ден за секс“. Забравете за догмите – “секс довечера “ или “секс само в спалнята“. Не робувайте на навиците и предразсъдъците си и не оставяйте да ви се изплъзне мигът.

Намерете точната позиция

Всяка жена има позиция, в която извлича максимално удоволствие. Намерете вашата. Пробвайте различни варианти, докато не намерите този, който ще ви носи сигурно удоволствие всеки път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: По нощници, по пижами и по без

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор