Коледни подаръци

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Коледни подаръци

Мнение от dexter »

Яна иска микроскоп за Коледа! Написала е писмо до Дядо Коледа, но не сме го пуснали - струва ми се, че вярата й се е поразклатила, но не я е напуснала съвсем :).
Обаче не знам за микроскопа... Виждала съм по детските магазини, но дали са истински или играчки - не съм се интересувала. На мен ми се иска да е истински и използваем, да може наистина да гледа през него и да вижда каквото там има за гледане. тя иска да го използва да гледа от какво са направени камъните и кристалите - поръчала си е и "Енциклопедия на кристалите". Книгата намерих доста трудно, беше се изчерпала по всички сайтове.
Искам да питам - ако сте купували микроскоп за децата си, какво бихте ми препоръчали? Какво да гледам, за какви характеристики да питам? Каквито и да са съвети и насоки, все ще са от полза. Нямам никакво време за обиколко по магазините, както се подразбира :plezya se .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Декс, не ти отговорих досега, защото Алекс никога не е искал микроскоп, така че не съм наясно нито с моделите, нито с цените, нито откъде може да се купи такова нещо. Как сте вие? Писмото до Добрия Старец пуснахте ли го вече? Въобще, как я карате? Купи ли някакви подаръци вече за Коледа и за НГ? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Коледни подаръци

Мнение от cchery »

Kleo написа:Декс, не ти отговорих досега, защото Алекс никога не е искал микроскоп, така че не съм наясно нито с моделите, нито с цените, нито откъде може да се купи такова нещо.
Декс, аз съм с абсолютно същия отговор относно въпроса с микроскопиите. :) :) Но ще ти бъда благодарна, ако споделиш докъде ти стигна с проучването си. :1062

При нас отново изниква проблема с подаръка за Коледа на Коко :plezya se :plezya se ..... И той даже не знае какво иска. Май пак ще се дават пари.... което е и най-доброто в случая, т.к. той почна да си събира пари за хубав лаптоп.

При Бела нещата се изясниха точно преди малко. Тази година тя се е заинатила да не ни казва какви подаръци иска, т.к. желае да провери дали наистина дядо Коледа съществува или ние го заместваме :lol: :lol: . Но по ЗИП БЕЛ имаха за домашно да нарисуват най-желания от тях коледен подарък и да го опишат в текст. Та...... я принудих едва ли не :) да ми издаде тази своя малка тайна :lol: :lol: . Всъщност са цели 4 щения - русалска опашка, таблет-лаптоп "като тези в училище" :1062 , ръкавици без пръсти (нямам идея нито какви са, нито откъде е идеята за тях) и ръкавици като на Елза от "Замръзналото кралство", които пускат пяна. :1216 :1216 :1216 ...... Ех, ще падне търсене. :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Коледни подаръци

Мнение от Сиренце »

Декстър, миналата година и ние бяхме в същата ситуация :) . Купихме на Кеми ето този http://www.toy.store.bg/p67126/detski-m ... arche.html" onclick="window.open(this.href);return false; , но тогава беше към 70 лв. Баща й, като биолог, разбира се искаше да купим истински, но цените на добрите такива тръгваха от 200-300 лв. Цялата радост и гледане на всичко възможно продължи около месец. След това го е вадила от кутията 1-2 пъти.
За тази година съм в ужас с коледните подаръци, защото малката не знае какво иска, а голямата иска телефон, който не можем да си позволим :126 .
Относно Дядо Коледа - още миналата година заяви, че това са измишльотини :1062 и ни реже като заговорим по въпроса.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Коледни подаръци

Мнение от dexter »

Купихме микроскоп от Хиполенд - много подобен на този, дето Сиренце го е показала - пак в пластмасово куфарче, метален. Не съм го разглеждала подробно, защото е запечатан. Ясно ми е, че интересът към него ще е от ден до пладне, какво с всичко останало.
Чери, тези ръкавици на Елза ги има в каталога на Хиполенд - сн ощи Яна ми ги показа :). Струват 59,99 :plezya se ! За другото не мога да ти помогна :923
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Коледни подаръци

Мнение от cchery »

dexter написа:Купихме микроскоп от Хиполенд - много подобен на този, дето Сиренце го е показала - пак в пластмасово куфарче, метален. Не съм го разглеждала подробно, защото е запечатан. Ясно ми е, че интересът към него ще е от ден до пладне, какво с всичко останало.
Чери, тези ръкавици на Елза ги има в каталога на Хиполенд - сн ощи Яна ми ги показа :). Струват 59,99 :plezya se ! За другото не мога да ти помогна :923
Декс, благодаря за инфото - ще ги погледна тези ръкавици. :) Поне вече знам къде да търся.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Момичета, украсихте ли си вече у дома? Ние с Алекс преди малко украсихме елхичката с играчки и гирлянди. Тя е изкуствена и малка, но веднага създаде коледно-новогодишно настроение.

[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/21809 ... koleda.jpg[/img]

Не празникът, очакването е магията на живота

Из edna@netinfocompany.bg

Аромат на нежност.

И на топлина.

На корички от портокал и нотка канела.

На обич. Приказна вълшебност.

И тиха споделеност. Сгушени мигове щастие.

Пазени. Докоснати. Потрепващи и нежни.

На вратата хлопа онова усещане – за обич и уют. За прегърнати мигове и стоплящи въздишки. За приказни думи. И две сърца. Пулсиращи в безкрая.

За всички мигове, които предстоят, които ще бъдат изживени, ще оставят отпечатък в сърцата ни и ще ни подарят магичност. Защото щастието не се търси, нито се пожелава.

Не се описва и не се разказва. То се намира. То се усеща. То е във всички мигове живеене и във всички пърхащи потрепвания от любов. То е в радостта от споделеното усещане, което очаква да ни усмихне.

Намира ни в уюта на всички блестящи случвания и тихо ни прегръща. Тогава поглеждаме през прозореца и улавяме всеки акорд на душите си , обгърнат в парченце тишина.

В усмивка. В топлина. В тиха улица. Безкрайни стъпки. И малки чудеса. Дъхът по прозореца рисува красота. Подарява ни ефирност. Всичко става вълшебно и тайнствено...

Точно тогава усещаме. И знаем. Коледа започва от момента, в който усетим нейното вълшебство и ухание. Нейната обич и споделеност. Защото духът на празниците е в една дума, която се чете в очите на семейства ни – обич.

В тихото припомняне, че сме хора. И умеем да сътворяме чудеса. Изборът е личен. Изборът се крие там – в сърцата ни. И сме щастливи може би, защото не празникът – очакването всъщност е цялата магия на живота.

За светла вяра. И една мечта – да бъдем по-добри и по-човечни.

Автор: Лора Бачийска
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

[youtube]L2HtEHx6FT8[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Коледни подаръци

Мнение от cchery »

Kleo написа:Момичета, украсихте ли си вече у дома? Ние с Алекс преди малко украсихме елхичката с играчки и гирлянди. Тя е изкуствена и малка, но веднага създаде коледно-новогодишно настроение.
Аз не съм украсила. Честно казано не ми се и украсява..... особено като се сетя, че трябва да я свалям. И то не, защото е физическо усилие, а защото ме е яд, че развалям красота.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Ние си имаме малка изкуствена елхичка и не е зор нито украсяването й, нито прибирането й после. Вие каква си взимате за празниците по принцип?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор