Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Но какво да ти кажа? - с ръка на сърцето , ОБИЧАМ ЗИМАТА :1028
Е, пак де!!! Че си мечтая за синевата на лятото, не означава, че не обичам зимата.... но с ръка на сърцето - безкрайно СКУЧНА ми е. Вече! Отначало беше пухкава и бяла, вдъхновяваща и магична!!! Но..... искам да вървя свободно. Искам да имам само един къс ръкав и къс панталон по себе си и (вече) любимите ми маратонки за бягане и да се нося...... спокойно и щастливо сред различни гледки... Да спирам, там, където морето е най-съблазнително и да се мятам в него!!! Да чувствам горещината на пясъка......

Изображение
Това ми е една от любимите ми от вашите летни снимки, ЧеритаС! :954 :954 :954 Слънце, море, плаж, вода, забавления, игри, безвремие, радост, емоции, пясък, синьо небе, споделеност, заедно със семейството и децата... Разбирам защо ти липсва лятото.

Хм, сега като излезе постът ми и изумих :1044

Не беше ли пуснала друга ваша снимка? Там, където ти и Бели скачате в морето от едно корабче ... :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от cchery »

Kleo написа:
Това ми е една от любимите ми от вашите летни снимки, ЧеритаС! :954 :954 :954 Слънце, море, плаж, вода, забавления, игри, безвремие, радост, емоции, пясък, синьо небе, споделеност, заедно със семейството и децата... Разбирам защо ти липсва лятото.
Това е най-точно казано по темата :954 .
Kleo написа:Хм, сега като излезе постът ми и изумих :1044

Не беше ли пуснала друга ваша снимка? Там, където ти и Бели скачате в морето от едно корабче ... :940
На предната страница на тази тема е, Деска :954 !

Онова, което тези дни много ме зарежда, е един валс - пак Деси е замесена :954 :954 - видях го при нея във ФБ. Обичам го. И затова го поствам:

[youtube]h8QmV8wxEeE[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от cchery »

Хубавите новини за България - отговор на въпроса, който е заглавие на тази тема.

Захарна фигурка на Валя Балканска донесе златен медал на България

[img]http://uspelite.bg/uploads/2016/11/14786923512677.jpeg[/img]

Наши сънародници обраха наградите на международно кулинарно състезание за сладкарство и украса на кейкове Cake International (бел. авт. - ноември 2016 г), провеждащо се в Бирмингам, Великобритания. Сред тях е и Валентина Терзиева. Нейната Валя Балканска, сътворена от захарно тесто и шоколад, спечели сърцата на жури и публика.

Самата фигурка е с височина 50 см, а всичко по нея е изработено ръчно от сладкарската дизайнерка. Валентина започва да се занимава с украса на сладкиши неотдавна - през 2011-а. Само година по-късно печели първия си златен медал. Днес тя преподава декорация на торти както в страната ни, така и в Германия, Швейцария и Австрия.


Друга участничка, която показа майсторско умение и трудът й бе оценен високо, е Златина Люис. Тя е доказан професионалист, получил много награди. Благодарение на упоритостта и таланта си, днес е акредитиран преподавател и демонстратор към Гилдията на Британското захарно изкуство.

Това не е единственото отличие за страната ни. На състезанието общо 6 дизайнери се представиха на високо ниво. Резултатът е общо 5 златни медала, сребърен и бронзов.

Със злато за своето групово представяне си тръгват Елза Балджийска и Цветелина Герова, както и Златина Люис, Костадин Николов, Мария Владимирова и Валентина Терзиева. Сребърен медал бе връчен на Мария Владимирова, а бронзовата награда бе за Мина Бакалова.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Изображение

МАНИФЕСТ ЗА ОПРОСТЕН ЖИВОТ:

Яж по-малко, движи се повече
Купувай по-малко, създавай повече
Стресирай се по-малко, смей се повече
Чувствай се благословен, обичай повече
Намирай тихо местенце всеки ден и ДИШАЙ :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от cchery »

Kleo написа: МАНИФЕСТ ЗА ОПРОСТЕН ЖИВОТ:

Яж по-малко, движи се повече
Купувай по-малко, създавай повече
Ами...... да, добре звучи..... Стига да не ти се навира в носа идеята, че създавайки повече правиш "непоискано добро"....... Деска, не мога да пропусна :1062 :1062 :1062 :922 .



Моята новина:


Строят нов град на 20 км от София



Нов град ще бъде издигнат на 20 км от София. Той ще носи името „Хълмовете на Плана” и ще се намира в Плана планина, между София и Самоков. По проект след седем години броят на жителите му ще достигне 3000, пише Dariknews.bg.

„В града предвиждаме детски градини, основно училище, търговски център, фитнес център, ресторанти. Всичко, което е необходимо на един жител, за да може да живее спокойно”, съобщи пред БНТ2 Емил Магрисо - мениджър на проекта

Идеята за градчето е на израелския бизнесмен Авиноам Катриели, който живее в България от 10 години. Казва, че е купил 2000 декара в Плана планина заради гледката, която се разкрива от хълмовете там и чистия въздух.

„В тези 2000 декара има само 22 декара дървета. Не само, че нямаме намерение да ги изсичаме, но искаме да засадим и нови”, уверява собственикът на имота.

За да се улесни достъпът до града, ще бъде ремонтиран пътят, който минава през село Плана и ще се изгради нов през село Горни Окол. Разходите ще са за сметка на собственика на земята, както и тези за прокарването на ток и вода до всички сгради.

Освен на електропровода, който минава през терена, в новия град ще разчитат и на соларни системи. Очаква се така да се избегнат проблеми с тока и през зимата.

"Искаме да дадем добра възможност на средния клас, който живее в България, да си купи тук къща с много добри условия. Надяваме се и да успеем да върнем част от напусналите страната българи. Говорим за повече от 1,4 млн. млади българи”, споделя още Катриели.

Последният град, строен в България, е Димитровград.

Цената на повечето къщи в града ще доближава тази на тристайните апартаменти в крайните софийски квартали. Предлагат се и парцели. Очаква се строителството да започне през пролетта, а според експертите от Министерството на икономиката с проекта ще се разкрият над 100 нови работни места.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Това, че мама ми каза, че ще празнуваме заедно рождения си ден /1 март/ във Велинград, на хотелче с басейнче :1216 Тя навършва 60, аз - 39. На един и същи ден. Юпииии!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от dexter »

Не съм писала в тази тема, защото май не са много нещата, които ме зареждат положително :). Но от няколко дни оттук-оттам ми попада думата "хюга". Днес прочетох тази статия:

http://egoist.bg/#!/articles/shte-se-na ... i-na-hygge

"Не струва пари да цениш повече времето си и това, което правиш. Независимо как го наричаш, съзнателното решение да извличаш максимума от това, с което разполагаш и да го правиш по начин, който ти носи удоволствие, е най-доброто решение, което някога можеш да вземеш."

Не е кой знае какво, ще кажете :). Не е голяма тайна, сензационна новина или нещо подобно. Но се замислих за бившия ми шеф, който беще датчанин и беше овладял хюга до савършенство :). Сещам се как понякога с колегите го гледахме в недоумение, тайничко му се присмивахме зад гърба. А кой сега се смее последен :plezya se ?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Декс, изчетох материала, който ни изпрати, на един дъх, и веднага се почувствах положително заредена :954 Благодаря ти! :923 Аз си харесах изключително много ето този пасаж :222

...ако се замислиш, ще осъзнаеш, че хюга не е просто изкуството да си правиш кефа по всевъзможни начини. В концепцията на понятието лежи идеята да вършиш всичко спокойно, с удоволствие и позитивна мисъл за себе си и за околните. Но най-вече да ги вършиш осъзнато. Да търсиш най-симпатичните малки елементи, които ще сглобят волтрона на твоя прекрасен ден.

[img]http://backend.egoist.bg/upload/images/ ... 581280.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор