Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Свобода на словото
Публикувай отговор

Има ли нови енергии след декември 2012 година?

Не, разбира се! Какви нови енергии? Това са глупости.
7
44%
Естествено, че има! Усещам ги с пълна сила вече!
4
25%
Сигурна съм, че има нещо променено, но лично аз още не го чувствам.
5
31%
Не разбирам въпроса.
0
Няма гласували
Друго - какво? - моля споделете в отделен постинг! - предварително благодаря за което.
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 16

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Предизвикателство: 100 дни Щастие :) :) :)

[img]http://2.bp.blogspot.com/-27WXKQ2GXOM/U ... piness.jpg[/img]

"Можете ли да бъдете щастливи 100 дни подред?" Този въпрос привлича вниманието на страницата "Предизвикателство: 100 дни щастие". Оказва се, че забързаното ни ежедневие ни оставя все по-малко време да се насладим на нещата, които истински обичаме и ни правят щастливи. Парадоксално, но 71 процента от хората не успяват да отделят време, за да завършат предизвикателството, защото нямат време. С други думи - нямат време да бъдат щастливи!
Дали и вие сте между тях?

В какво се състои това предизвикателство?
Ами всеки ден да отделяте време за нещата, които ви правят щастливи - и така поне 100 дни.

Как точно може да стане това?

Избирате един миг, предмет, човек, гледка или нещо друго около вас, което ви прави щастлив, без значение какво е и без всякакви ограничения - и го снимате. С други думи, превръщате го в картина на вашето щастие. След това качвате по избор чрез "Фейсбук", "Туитър", "Инстаграм", Tumblr или изпращате по е-мейл наmyhappyday@100happydays.com по една такава снимка всеки ден. Авторите на сайта предлагат да се регистрирате при тях, но разбира се, не е необходимо да правите това, за да изпълните предизвикателството. Можете просто да пускате снимките си тази тема, в този форум, на своята стена във Фейсбук, Туитър, Пинтерест, на приятелите си - където пожелаете! Изборът е изцяло ваш. ^-^

Защо да го правя?

По този начин естествено започвате да отделяте повече време за нещата, които ви карат да се усмихвате и ви правят щастливи. И така - поне 100 дни. На пръв поглед е лесно. Оказва се, обаче че малко хора издържат по време на целия 100-дневен период, та това са си 3 месеца и нещо! Дори и да не издържим до края на срока, обаче, ще изпитаме положителния ефект от експеримента, той ни помага да се научим да обръщаме повече внимание на нещата, които ни правят щастливи, носят ни по-добро настроение и т.н.

Ето и причините, които посочват авторите на сайта:

"Хората, които са завършили успешно това предизвикателство, твърдят че: - са започнали да забелязват какво ги прави щастливи всеки ден;
- са в по-добро настроение всеки ден;
- са започнали да получават повече комплименти от останалите хора;
- са осъзнали колко големи щастливци са да имат живота, който имат;
- са станали по-оптимистично настроени;
- са се влюбили по време на предизвикателството."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Отеца Абсолют - Възнесение на Земята (За вашата работа с енергиите)
24 ноември 2016

Здравейте, любими мои деца!
Днес ще ви разкажа, как да използвате новите си енергийни способности, които се разкриват във вас все повече и повече.
Постепенно всичко това става за вас истински инструмент за въздействие върху различни органи в тялото ви, върху съзнанието ви, върху едни или други събития.
С други думи, учите се да управлявате тялото си, емоциите си, живота си.
Нека да разгледаме всичко поред.
Да започнем с тялото.
Ако преди, енергийното лечение ви се е струвало нещо сложно, необичайно, недостъпно, то сега мнозина от вас са способни да призовават Божествената енергия и да я насочват към участък на тялото си, който има проблем и усещате, как ви се подчинява енергията, как се затопля болното място, а понякога, започва да пулсира, да взаимодейства с насочената към него енергия.
Някои от вас, призовавайки енергията, започват да я усещат в ръцете си и да полагат на болното място горещите си длани.
В доста много от вас се пробуждат лечителските способности, скъпи мои, и започвате да лекувате не само себе си, но и своите близки.
Същото става и със съзнанието ви.
Усещайки раздразнение, гняв, обида, призовавате енергията на светлината и любовта, и разтваряте негатива, като не му позволявате да се разраства и да набира сила.
По този начин лекувате и очиствате душата си, като не позволявате да се стресне и затъне в ниските енергии на тримерния свят.
А мнозина са се научили да управляват и живота си, призовавайки на помощ с въображението си Божествените енергии с високи вибрации и формирайки с тяхна помощ събитията в живота си, които отговарят на душевните ви желания.
И днес ми се иска да подредя тази ваша работа и да ви дам някои съвети, които да ви помогнат да избягвате грешките и да използвате максимално дадения ви Божествен «инструмент», който някога сте можели да използвате чудесно, но с времето сте загубили способностите си.
И така, първото и неизменно правило за прилагането му гласи: «Използвайте своя дар безкористно и за всеобщо благо».
Второто правило. Никога не го използвайте като средство да демонстриране на превъзходство над другите хора, което да доведе до духовно възгордяване и да ви върне назад.
Трето правило. Лекувайте другите хора само в тези случаи, ако те ви молят за това и усещате, че ще приемат дара с пълно разбиране, че е само тласък за самостоятелна и осъзната работа над себе си, като начало за духовно израстване.
Четвърто правило. Работете с енергиите, само когато сте в спокойно и хармонично състояние, иначе работата ви ще е непълноценна, а понякога може да причини вреда, понеже, вместо Божествени енергии с високи вибрации, ще споделяте с хората нисковибрационни енергии, във властта на които сте попаднали.
Пето правило. Никога не преувеличавайте своите способности и не се хвалете, понеже така може да привлечете астрални същности, които се хранят с енергиите на гордостта, високомерието и многознайковщината.
Шесто правило. Постоянно се усъвършенствайте в работата си, понеже, всеки ден на Земята постъпват нови енергии, които са способни да творят чудеса.
Седмо правило. Помнете, че възможностите ви нямат предел. Вярвайте в себе си и никога не се задоволявайте с вече достигнатото.
Благославям ви, родни мои, за тази необикновено увлекателна творческа работа с високовибрационните енерги, които щедро споделя с вас Вселената!
Обичащия ви безкрайно, Отец-Абсолют, говори с вас.
Приела Марта, 24 ноември 2016
Превод: Йосиф Йоргов

http://yosifyorgov.eu/articles.php?lng=bg&pg=10372" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Исус - Любов има във всеки от вас - 4.12.2016

Божественото сърце гори в пламъка на огъня. Този огън е вашата безкрайна и безусловна любов към всичко съществуващо. Може да пламти много ярко или едва-едва, но съществува във всеки от вас.
Няма нито един от вас, който завинаги да се е простил или загасил Божествения огън на любовта. Тази любов свързва душата ви с Бога.
Докато сте още тук, на плътното ниво, можете да обичате, можете да разпалите пламтящ огън, дори от малка, незначителна искрица от светлина в сърцето си. Важно е само да имате желание — да поемете по пътя на любовта, да следвате душата си, да сътворявате наоколо само прекрасен, вълшебен свят.
Любовта е безкрайна Божествена енергия, преобразяваща Божествения поток, пред който никой не може да устои.
Любовта е най-мощната и непобедима сила във целия свят. Тя побеждава без бой и сражения, прониква там, където никой не може да стигне, тя е неуязвима и безсмъртна.
Любовта е невидима и не усещана в плътната материя, но при това, с нея е напоено всичко. Любовта се усеща навсякъде: в предметите, които са създадени с любов; в отношенията, които са изпълнени именно с нея; в домовете, където живее; в храмовете напоени с тази енергия; в хората, в очите и в сърца, в които пламти с ярък, омайващ огън.
Истинският майстор, БогоЧовека, притежава този вътрешен огън, притежава искрена Божествена любов и може с нейна помощ да променя живота си, да помага на близките си и на всичко наоколо, да излекува тялото си, да насочва любовта във всички сфери на живота си, във всички жизнени ситуации, абсолютно навсякъде.
Да, майстор, който е опознал любовната енергия, може да се излекува с нея, да напълни тялото си с преобразяваща и животворяща Божествена светлина, само като го вдиша в себе си, във всяка своя клетка и атом, в цялото си същество.
Да, майстор, който е опознал любовната енергия, може да я сподели с друг човек. Може със своята безкрайна и безкористна любов да го измъкне от тъмнината, да го напълни с жизнена сила, да му даде небивал тласък за развитие и израстване, да го вдъхнови за прекрасното и вълшебно бъдеще, бъдещето в любовта.
Да, майстор, който е опознал любовната енергия, има безкраен и безграничен Божествен поток. Той усеща с чистото си сърце, къде има нужда от любовта му. Раздава я безкористно и неограничено, и получава още повече любов. Изпълва с любовта си целия си живот, винаги е в живота си с нея, като скъпоценен бисер в сърцето си.
Любовта съществува във всеки от вас, любими мои, освободете я в себе си и я изливайте като неспирен поток в ежедневието си, във физическия си свят, споделяйки я с всички.
Любещия ви, Майстор Исус.
Приела Магда, 4.12.2016 г.
Превод: Йосиф Йоргов

http://yosifyorgov.eu/articles.php?lng=bg&pg=10408" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Архангел Метатрон - Семейните конфликти
15 декември 2016

Много често членовете на едно семейство не се разбират едни други, стават врагове или не искат да общуват помежду си.
Любими мои, вашето семейство е от светли души, небесни ангели, които заедно с вас, предварително са планирали този необичаен опит, дошли сте да си помогнете един на друг да се развивате и да растете. Родители и деца, братя и сестри, близки и далечни роднини, мъже и жени.
В някои семейства, съществува постоянно напрежение и имат желание да зарежат всичко и да си идат, да избягат, за да не може повече никой да им причинява душевна болка и страдания.
В действителност, те не ви причиняват болка, а вие самите, приемайки неправилно това, което искат да ви кажат, отблъсквайки подсказките им и не забелязвайки духовната помощ, която са се задължили да ви предадат.
Много е по-лесно да избягаш, да се скриеш и да не преминеш опита, който сте запланирали. Но това е само илюзия, самозалъгване, никъде не може да се скриете от опита, който ви очаква, не можете да избягате от съдбата си, тя ще ви среща отново и отново с такива хора, с такива жизнени ситуации. Те разбира се, ще са различни, но по същество, ще са същите. Не си струва да бягате, най-добре, погледнете истината в очите, вижте, почувствайте, какво искат да ви намекнат.
Вашите близки са светли и любещи същества, вашето семейство е, както на небето, така и на Земята. Те не искат да ви причиняват болка и страдания, искат да ви помогнат да забележите несъвършенствата си, да видите вътрешната си дисхармония, страхове, обиди, вина… за да можете да ги отработите, да ги очистите, да се напълните с любов и да станете още по-близо до светлината.
Ако нечии слова ви обиждат, нечии постъпки, запитайте се: Защо?
Не смятайте обкръжаващите ви за виновни. Вгледайте се в себе си и намерете вътрешната си болка — това, което ви ядосва, което ви дразни и отблъсква — това е нишка, подсказка, за която трябва да се хванете и да разплетете кълбото от негатив в себе си.
Трудно е, това е вътрешна работа над себе си, но е най правилния и кратък път за духовно развитие и повишаване на вибрациите. Колкото повече такива кълбета разплетете, толкова повече болка ще излекувате, толкова по-лесно ще напредвате.
Ще престанете да притегляте сложните жизнени ситуации, които срещате по пътя си; ще престанете да привличате обидните думи, които казват близки и роднини; ще престанете да изпитвате болка от илюзиите на тримерния свят.
Няма да има, на какво да ви учат вашите близки и ще забележите, как се променят отношенията ви. Ще престанете да привличате семейни конфликти, скандали, агресия.
Когато вътрешния ви свят е хармоничен и чист, изпълнен с истинска любов към всичко съществуващо, ще привличате само подобното — Светлина и Любов.
Когато престанат да ви интересуват илюзорните игри на тримерността: обсъждане, клюки, скандали — няма да ги привличате в живота си.
Когато в сърцето ви е само безусловна любов, с енергията си: любещи думи, позитив, вдъхновение, Божествено състрадание и милосърдие — ще можете да успокоите всяка външна агресия.
Не си струва да отговаряте на агресията с агресия, а с любов и благодарност да преминавате всички жизнени уроци и да разплитате всички тъмни кълбета във вътрешния си свят, а от това да ставате все по-спокойни, хармонични и щастливи, изпълвайки се все повече с светлина и любов.
Ваш Метатрон.
Приела Магда, 15 декември 2016
Превод: Йосиф Йоргов

http://novzhizn.ru/semejnye-konflikty/#more-3484" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yosifyorgov.eu/articles.php?lng=bg&pg=10445" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Един разказ за смисъла на живота ни

В тази Вселена сме само Аз и Ти...

Днес ни попадна един разказ, който ни накара да се замислим за всичко, което някога се е случвало в живота ни и ще се случва.

Предначертано ли е всичко?

Имаме ли наистина бъдеще и минало?

И най-важният въпрос - какъв е смисъл на всичко това?

Прочетете краткият разказ „Яйцето“ от Анди Уиър:

***

Беше на път за вкъщи когато претърпя автомобилна катастрофа. Нищо специално, но катастрофата беше фатална. Остави зад теб жена и две деца. Беше болезнена смърт. Докторите направиха всичко по силите си, но не се получи. Тялото ти беше така натрошено, че по добре, че не се получи – повярвай ми. И тук ти ме срещна.

- „Но какво… какво се случи?“ Попита. „Къде съм?“

- „Ти умря,“ обясних ти, без излишно увъртане.

- „Имаше… камион, той поднесе и…“

- „Да,“ потвърдих аз.

- „Аз… аз съм мъртъв?“

- „Мхм, но не се чувствай зле за това. Всички умират,“ казах аз.

- Огледа се наоколо. Нищо, освен ти и аз. „Какво е това място?“ Попита. „Това ли е животът след смъртта?“

- „Нещо такова“, отвърнах аз.

- „Ти ли си Бог?“ попита ти.

- „Мда,“ Отговорих ти, „Аз съм Бог.“

- „Децата ми… жена ми,“ каза ти.

- „Какво за тях?“

- „Те ще бъдат ли добре?“

- „Това обичам да чувам,“ казах аз. „Току що умря, а се притесняваш за семейството си. Тук това е нещо хубаво.“

Погледна ме с удивление. Въобще не ти приличах на Бог. Изглеждах по-скоро като някакъв мъж. Или може би жена. Може би някакъв неясен авторитет. Повече на учител по граматика отколкото на всевишният.

- „Не се притеснявай,“ казах аз. „Те ще са добре. Децата ще те запомнят като перфектния баща. Те нямаха времето да развият презрения към теб. Жена ти ще плаче външно, но вътрешно ще бъде тайно облекчена. Да бъдем честни, бракът ти се разпадаше. Ако това е някаква утеха, тя ще се чувства много виновна, че изпитва облекчение от смъртта ти.“

- „Оу,“ каза ти. „Какво следва сега? Ще отида ли в рая, или в ада, някъде… ?“

- „Нищо подобно,“ казах аз. „Ще бъдеш прероден.“

- „Ах,“ възкликна ти. „Значи индусите са били прави.“

- „Всички религии са прави по техен си начин,“ казах аз. „Върви с мен.“

- И ти ме последва, тръгнахме заедно из нищото. Попита ме „Къде отиваме?“

- „Никъде всъщност,“ казах аз. „Просто е приятно да вървиш докато говориш.“

- „Какъв е смисълът тогава?“ Попита отново ти. „Когато се преродя ще бъда празно платно, нали? Бебе. Всички мои преживявания и опит, всичко, което съм направил през изминалите животи. Няма да има значение?“

- „Не точно!“ поправих те аз. „В себе си притежаваш всичките опит и знание от предишните ти животи. Просто в момента не си ги спомняш.“ Спрях да ходя и те хванах за раменете. „Твоята душа е много по-великолепна, красива и огромна от колко можеш да си представиш. Човешкият разум може да побере само частица от това, което всъщност си.

То е сякаш да потопиш пръст в чаша с вода, за да разбереш студена или топла е тя. Поставяш малка част от себе си в съда, и когато я вземеш обратно при теб, придобиваш цялата опитност която тя носи. Ти прекара последните 48 години в човешко същество и все още не си се разгънал напълно, за да усетиш другата огромна част от твоето съзнание. Ако се задържиш достатъчно дълго тук, ще започнеш да си спомняш всичко. Но няма смисъл да правим това между различните животи.“

- „Колко пъти съм се прираждал тогава?“

- „О, много. Безброй много. И в много различни животи.“ Обясних аз. „Този път ще бъдеш китайско селско момиче през 540-а година след Христа.“

- „Чакай, какво?“ запъна ти. „Изпращаш ме назад във времето?“

- „Ами, технически погледнато – да. Но времето, както ти го познаваш, съществува само в твоята реалност. Там откъдето идвам аз, нещата са различни.“

- „От къде идваш тогава?“ попита ти.

- "О, разбира се,“ обясних ти „Идвам от някъде. Някъде другаде. И там има други като мен. Знам, че искаш да разбереш какво е там, но да сме честни, не би могъл.“

- „О…,“ каза ти, разочарован. „Но почакай. Ако бъда прероден на различни места в различно време, в един момент може да срещна себе си.“

- „Разбира се. Случва се постоянно. Но и в двата живота осъзнаваш само собствената си линия на живот, и не разбираш какво се случва.

- „Тогава какъв е смисълът на всичко това?“

- „Сериозно?“ попитах. „Наистина? Питаш ме за смисъла на живота? Не е ли малко изтъркано вече?

- „Мисля, че е разумен въпрос,“ настоя ти.

- Погледнах те в очите и ти казах. „Причината за всичко това, че създадох тази Вселена е, за да можеш ти да съзрееш.“

- „Имаш предвид човечеството? Искаш ние хората да съзреем?“

- „Не, просто ти. Направих всичко това за теб. С всеки изживян живот ти ставаш все по-голям и велик интелект.“

- „Само за мен? Ами всички останали?“

- „Няма никой друг,“ казах аз „В тази Вселена сме само Аз и Ти.“

- Втренчи празен поглед в мен и каза. „Ами… всичките хора на Земята…“

- „Само ти. Различни твои инкарнации.“

- „Почакай. Аз съм всички!?“

- „Сега вече схващаш,“ казах аз, с поощрително потупване по гърба.

- „Аз съм всяко човешко същество, което някога е живяло?“

- „Или който някога ще живее, да.“

- „Аз съм Ейбрахам Линкълн?“

- „Също и Джон Уилкс Бут“ добавих аз.

- „Аз съм Хитлер?“ Каза ти си изумление.

- „Ти си и милионите хора, които той изби.“

- „Аз съм и Исус?“

- „… и всички, които го последваха.“

Остана безмълвен за известно време.

- „Всеки път когато си пожертвал някого,“ обясних аз, „всъщност си жертвал себе си. Всеки мил жест, който си направил, си направил за себе си. Всеки весел или тъжен момент, минал или предстоящ, всъщност си ти.“

Помисли си дълго време.

- „Но защо?“ Попита ти. „Защо правиш всичко това?“

- „Защото един ден ти ще станеш като мен. Защото това си ти – един като мен, мое дете.“

- „Уоу,“ изумен извика ти. „Искаш да кажеш, че аз съм Бог?“

- „Не, все още не. Ти си зародиш. Все още растеш. Когато изживееш всеки човешки живот през вечността, ще станеш достатъчно голям за да се родиш.“

- „Значи казваш, че цялата вселена е само…“

- „Яйце.“ Довърших аз. „А сега е време да започнеш своя нов живот.“ И те изпратих по пътя…

„Космосът е в нас самите;
направени сме от звездите.
Ние сме начинът на космоса да опознае себе си“

Карл Сейгън

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

12 закона на Кармата

Какво е Карма?

Карма е санскритската дума за „действие”. Тя е еквивалент на третия закон на Нютон, който гласи че
„Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие”. Когато мислим, говорим или действаме, ние предизвикваме сила, която реагира съответно. Тази ответна сила може да бъде променяна и дори прекратена, въпреки че повечето хора, надали биха могли да го сторят.

Законът за причината и следствието не е наказание, той се използва с цел образование или обучение.

Човек не може да избегне последствията от своите действия, но той ще пострада от тях само тогава, когато моментът наистина назрее. Непознаването на законите не е извинение, независимо от това дали те са създадени от хора или са Универсални.

Ето какво трябва да знаете за кармичните закони, за да престанете да се страхувате и да плувате в световете на кармата и преражданията като в свои води.

1. Великият Закон

– „Каквото посееш, такова ще пожънеш!” Този закон е познат още като „Законът за Причината и Следствието“;

– Каквото изпращаме към Вселената, такова ще получим като отговор;

– Ако искаме да получим Щастие, Мир, Любов, Приятелство… то тогава ние би трябвало да Бъдем Щастливи, Миролюбиви, Любвеобилни, Истински Приятели.

2. Законът за Създаването

– Животът не се Случва от само себе си, той изисква нашето участие;

– Ние сме едно цяло с Вселената, както отвътре, така и отвън;

– Всичко, което ни заобикаля, е в тясна връзка с вътрешното ни състояние;

– Бъдете себе си, обградете се с това, което искате да присъства в живота ви.

3. Закон за Смирението

– Това, което отказвате да приемете, ще продължи да ви съпътства;

– Ако това, което виждаме в околните е ВРАГ, или човек, притежаващ главно негативни черти, то тогава няма как да преминем към по-високо ниво на съществуване.

4. Закон за Израстването

– Където и да отидеш, пак ще си ти;

– Ако искаме да израснем духовно, то промяната трябва да дойде от нас и в нас, а не в хората, местата и нещата в обкръжаващата ни среда;

– Единствената даденост в живота сме самите ние и имаме власт единствено над себе си;

– Когато променим нашето вътрешно Аз, тогава и животът ни ще се промени.

5. Закон за Отговорността

– Когато нещо не е наред в живота ми, нещо не е наред в мен;

– Ние отразяваме това, което ни заобикаля и това, което ни заобикаля отразява нас. Това е Универсална Истина;

– Трябва да поемаме отговорност за нещата, случващи се в живота ни.

6. Закон за Свързването

– Дори и ако нещо, което трябва да предприемем, да изглежда без значение, важно е да го извършим, защото всичко във Вселената е свързано помежду си;

– Всяка крачка води до следваща и така нататък, и така нататък;

– Някой трябва да свърши първият етап от дадена работа, за да може да се стигне до последния;

– Нито първата, нито последната стъпка са от изключително значение, и двете са нужни, за да се изпълни задачата;

– Минало-Настояще-Бъдеще са едно Цяло.

7. Закон за Фокусирането

– Не можете да мислите за две неща по едно и също време;

– Когато се фокусирате върху Духовни ценности, става невъзможно да изпитвате алчност и гняв.

8. Закон за Даването и Гостоприемството

– Ако вярвате в нещо, че е истина, то по някое време в живота си ще трябва да докажете, че това наистина е така;

– Тук е мястото, където да изкажем това, което сме научили от житейската ни практика.

9. Закон за Тук и Сега

– Гледайки назад, за да изследваме какво е било, ни пречи да бъдем изцяло ТУК И СЕГА;

– Стари мисли, стари модели на поведение, стари мечти…

– Ни пречат да имаме нови изживявания.

10. Закон за Промяната

– Историята се повтаря, докато не научим нужните уроци, за да променим своя път.

11. Закон за Търпението и Отплатата

– Всички награди, изискват първоначален труд;

– Награди с трайно значение изискват търпение и упорит труд;

– Истинската радост идва, когато правим това, което се очаква от нас и очакваме наградата, когато й дойде времето.

12. Закон за Значимостта и Вдъхновението

– Получаваш това, което си дал;

– Истинската стойност на едно нещо е пряк резултат от енергията и намерението, които са вложени в него;

– Всеки личен принос е принос към Цялото;

– Липсата на бляскав принос не оказва влияние върху цялото, нито го отслабва;

– Действия, извършени с Любов, дават живот и вдъхновяват Цялото.


Когато птицата е жива.. Тя яде мравки.

Когато птицата е мъртва.. Мравки ядат птицата.

Времето и Обстоятелствата могат да се променят по всяко време.

Не подценявай, не наранявай никого в живота.

Днес може да си силен. Но помни.

Времето е по-силно от теб!


Източник: http://www.social-consciousness.com/201 ... -life.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Смисълът на живота. Душата идва на Земята по шест основни причини оттук

Рано или късно човек се замисля за смисъла на живота. Това е много по-широко понятие, отколкото е на пръв поглед. Все пак човекът е сложно същество. Всеки от нас е способен да определи смисъла на живота на нивото на човешкото съзнание, макар и понякога това да не е толкова просто. Но ако се замислим над това какъв е смисълът на живота за душата, която слиза на земята и се въплъщава в човешко тяло, можем да направим интересни открития.

В периодите на живота, когато човек губи смисъл да живее, помислете за това, защо душата трябва да преминава през тези изпитания, какви задачи е дошла да изпълни тя в това прераждане. Разбира се, че всяка душа си има своите конкретни задачи, nо можем да отделим основните причини за идването на душата на земята в човешко тяло - причини, общи за всички или за почти всички души:

- Изпълняване на желания;
- Растеж и развитие;
- Повторение;
- Компенсация;
- Възмездие;
- Служене.

Шест основни причини за прераждането на душата и идването и на Земята:

1. Изпълняване на желания
Това е един от стремежите на душата, като част от Духовния свят, още преди да започне безкрайният цикъл от прераждания. А докато душата е в човешко тяло или успява да изпълни своите желания или тя ги пренася по-нататък в следващите животи, но още по- силни и натрапчиви.

Привързаността превръща желанието в една много силна емоция, отчаяние, което води до дисбаланс и в резултат на това, че нещо сме го искали толкова силно, се оказва блокирано и недостъпно за нас. За да не стане това, трябва да пожелаваме нещо без болезнени пристрастия, страх и его.

Някои желания, които водят душата в човешко въплъщение:
- да се наслаждава - да вдишва аромата на цветята, да усеща полъха на вятъра, да се къпе в топлината на слънчеви лъчи, да слуша песните на птиците и шума на морето, да опитва на вкус, да чувства, да усеща, да се радва.
- да се изразява - да генерира идеи, да се възхищава на прозрения, да представя прекрасното и да разпространява истината, да твори, да създава, да рисува, да пее, да пише, да танцува, да проектира.
- да познава - да трупа опит, да наблюдава, да разбира, да знае, да преживява.
- да израства - да излиза от рамките на обикновеното, да се освобождава от навици, да разширява кръгозора си, да изследва нови пътища.
- да бъде в отношения – да обича и да бъде обичана, да чувства родството с другите, да споделя, да помага
и да служи.

2. Растеж и обучение
Душата се стреми към еволюция. Като преминава през различни уроци и опити на Земята, тя се развива, става все по-мъдра. Човешкото възприятие в повечето случаи отбелязва значителни победи и големи придобивки, но ние можем да погледнем на себе си и на живота с очите на душата. Това означава, че във всяка ситуация- лоша или добра - да не забравяме за своята вечна ценност. Това винаги помага да вървим напред по пътя на живота.

Като погледнем от тази гледна точка, ние преставаме да бъдем безпомощни жертви, а ставаме наблюдатели. Но дори и да минаваме през трудности и тежки ситуации, длъжни сме да помним,че неприятностите, тъгата и болката са ни дадени не заради страданията, а заради ценностите- „перлите на мъдростта“, които ние намираме по пътя си. Това е дар, който ние ще получим, когато можем осъзнато да преживеем своите болезнени и емоции, и да се освободим от тях. Следващите три пункта; повторение, компенсация и възмездие водят до уравновесяване, трансформиране на негативните енергии в ценен опит и до освобождаване от кармични дългове.

3. Повторение
Намеренията на душата могат да се повторят от въплъщение във въплъщение. Понякога ни се иска да повтаряме приятния опит, например истинската любов или реализацията чрез призванието. Но се случва така, че душите повтарят и неприятни преживявания: тежки времена или отрицателни въздействия.

Работата е там, че по време на лични трагедии и катастрофи душите натрупват много силен емоционален заряд. И душата е принудена да преживее подобен опит отново и отново, докато не го преодолее. С времето душите се стремят да се освободят от вредните, неподходящи връзки. Те излизат от затворения кръг, възстановяват баланса и чистотата на мотивациите.

Примери за повторение:
Действия, носещи удоволствие.
Например, ако в някой от животите не сме имали достатъчно време за обикновените радости: да се полюбуваме на изгрева или да се насладим на вкуса на узрели ягоди- ние не сме изпълнили желанието на душата. В следващия живот душата може да ни покаже напълно точно какво да направим, така че да разберем какво сме загубили. На пръв поглед дребните неща създават най-красивите епизоди от живота.

Повтарящи се пристрастия:
Понякога усещането ни се струва приятно и може да стане толкова необходимо, че да стане движеща сила на целия ни живот. Храната, цигарите, алкохолът и други пристрастия стават така обикновени и важни, че ни отдалечават от реалността. Ако е станало така в един от нашите животи, то в следващия, като правило, е необходимо да излезем от подобни разрушаващи алгоритми, защото пристрастията пречат на нашата връзка с духа. В такава ситуация душата се стреми да освободи човека от зависимостта и отново да го върне обратно към истинската му същност.

Повтаряне на личните качества:
Например, ако не умеете да устоявате правата си (такива са били обстоятелствата в детството ви), възможно е този опит да продължи от предишни прераждания. Вие може да притежавате някакво качество, което в настоящия живот вместо да ви помага ви пречи. В такъв случай задачата на душата е да ви освободи от тези вкоренени алгоритми на поведение. За това ще помогнат осъзнаването, приемането и волята.

Повтарящи се отношения:
Случва се, душите да се върнат по едно и също време, за да бъдат отново заедно. Когато в отношенията има любов, приемане, доверие и уважение един към друг- такова желание е разбираемо.

Изображение

Но се случва така, че въплътените в човешки тела души повтарят отрицателните, напрегнати, и даже унизителни отношения. Защо?
Душата иска да си научи урока и да промени този опит. Така че дългът на човека в подобна ситуация е да изясни реалните мотиви за тези отношения, а след това да се върне към истината, любовта и честта. Даже събитието, което ни се струва ужасно, ни учи как може да трансформираме отрицателния опит, да станем по-мъдри и да обичаме по-силно.

4. Компенсация
Появява се, когато много силни преживявания от един живот, предизвикват силна реакция в другия. В тези случаи ние отиваме твърде далеч в обратна посока, като се опитваме да разгърнем енергията от минали преживявания. Такава компенсация е толкова силна, че става източник на абсолютно противоположни преживявания на тези, от миналия живот.

Примери за компенсация:
Компенсаторни пристрастия
Пример може да бъде човек с наднормено тегло, който в миналото е преживял глад и недояждане. Силните пристрастия се променят чрез самоусъвършенстване и уравновесено поведение.

Силното желание обикновено става кармична причина за компенсация. Когато неблагоприятните обстоятелства продължават дълго, се появява силно желание за промени. Само че това желание може да не се сбъдне така, както би ни се искало или въобще да не се сбъдне в този живот, в който е било актуално. Например в миналия си живот ви е не сте се реализирала като художник, защото сте се омъжила и не сте отделяла време за себе си, а в този живот отношенията с любимия човек не се получават, защото вие се боите от брака, за да не загубите отново себе си в него.

Компенсация на силния дисбаланс
Например: вие сте живели в охолство, слугите са изпълнявали всичките ви капризи, но вие сте се отнасяли към тях равнодушно и без уважение; много вероятно е в следващия ви живот вие самите да сте в ролята на слуга и даже да бъдете роб. Но да осъждаш хората и да се отнасяш враждебно към тях, води до възмездие.

5. Възмездие
Както компенсацията и възмездието представлява енергийно махало, което се люлее от една крайност в друга. Разликата е в това: ако компенсацията е превръщане на енергийния опит, то възмездието е връщане на вашата собствена енергия от настоящия ви живот към вас самите. Още повече, възмездието не е наказание, вие просто плащате енергийно в аванс за грешките си от миналото: с вас ще се отнасят така, както сега вие се отнасяте с другите.

Възмездието в човешките прераждания често се проявява в смяна на ролите: двама души по ред еднакво се отнасят един към друг, докато един от двамата не разкъса този кръг. Кръгът може да се разкъса, като освобождавайки емоциите, изберем своята истинска сила вместо илюзиите.

Няколко сценария за възмездие:
Осъждане, предубеждение, неравноправие- възмездие може да се получи вследствие на вашето отношение към определени хора или група от хора. Осъждането, откровената враждебност или безсърдечност по отношение на някого ще бъде причина самите вие да преживеете това.
Отношенията между родители и деца- ако вашето детство е минало под акомпанимента на вечни критики и пренебрежение от страна на родителите, възможно е в минал живот вие да сте били точно такива родители.

Лошото отношение към вас предизвиква желание за реванш, но съвсем не е задължително да запазите емоциите, които придружават това състояние. Вие искате да бъдете обичани и заслужавате любов и признание. Разделете се с отрицателните чувства и старите обиди, бъдете за себе си един любещ родител.

Любовните отношения - гневът и отказът от любов водят до възмездие, което се изразява в отношения, пълни с кавги в опитите да се докаже кой е прав, кой е виновен. В подобни отношения е кодиран важен урок: трябва да се отнасяме един към друг със съчувствие. И още един урок: двамата партньори са равни.

Когато съпрузите се стремят към утвърждаване чрез собствената си правота и власт, те забравят за грижата един за друг. За да се избавите от подобна кармична връзка, освободете се от желанието да отмъщавате за лошото отношение, разделете се с тези, които не са готови за да вървят напред. Започнете нов живот,изпълнен с любов към себе си и другите.

6. Служене
Това е искреното желание да правим добро за благото на себе си и на другите. Едно от висшите проявления на любовта. Истинското служене излъчва много висока вибрация. Ако вашето служене не е искрено,вие помагате на другите от гордост, страх или конформизъм, вибрациите на вашата добра постъпка ще бъдат замъглени с отрицание. А това може да е причина за неблагоприятна карма.

Служенето бива:
Кармично - вашето намерение да служите е реакция от опита ви от минали прераждания. Например, ако в минала инкарнация вие сте имали самочувствието, че сте нещо повече от другите и всички са ви длъжни, то в този живот у вас може да се появи силно желание да помагате на другите.

Лично служене
- повишената грижа за хората около вас, с които ви свързват любов и признателност, за вас става по съвсем естествен начин.

Духовно служене
- акт на свободно дарение, насочен към цели свят. Тъй като всички сме свързани помежду си, всичко, което става с другите, се случва и с нас. Излиза, че като помагаме на другите, ние помагаме на себе си.

- Служене с чисти намерения - една от най-висшите цели на въплъщението на душата в човешко тяло. А любовта към себе си и към другите ще повиши вашите вибрации, ще ви помогне да живеете в душевно равновесие и да следвате пътя на служенето, идващ от сърцето. Душата има своите стремежи и да отричате това е абсолютно безсмислено.

Даже, ако вие не си давате сметка за своите дълбоки мотивации, те въпреки това влияят на вашите действия и на живота ви. Но, когато съзнателните намерения съвпаднат с истинските потребности и желания, започват чудесата. Следвайте чувствата си, защото чрез тях към вас се обръща вашата душа.

Текст: Маргарита Бончева / Портал12


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор