Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Свобода на словото
Публикувай отговор

Има ли нови енергии след декември 2012 година?

Не, разбира се! Какви нови енергии? Това са глупости.
7
44%
Естествено, че има! Усещам ги с пълна сила вече!
4
25%
Сигурна съм, че има нещо променено, но лично аз още не го чувствам.
5
31%
Не разбирам въпроса.
0
Няма гласували
Друго - какво? - моля споделете в отделен постинг! - предварително благодаря за което.
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 16

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Рождената ви дата разкрива всичко за вас

Изображение

Всеки от нас има специфични задачи и цели в своя живот. Различни приоритети ни мотивират за действие в различно време и ситуация, но винаги има едно основно, най-важно и неизменно нещо във всекиго поотделно и ако то не е както трябва, ако има там някакъв пробив – явен или скрит – всичко друго блокира. Тогава излиза от равновесие цялата система, наречена човек, на всички нива – телесно, емоционално, умствено, духовно. За един това най-важно нещо е едно, за друг – друго, за трети – трето… Но как да разберем кое е то за мен или за теб? Твърде точен отговор тук може да даде и едната дата на раждане само. Тя може да е ценен помощник, когато бързо искаме да открием главните движещи сили в живота си, да разберем себе си и да направим нужните корекции и усилия, за да срещаме по-малко съпротива от всичко насрещно, за да стават нещата.

Родените на 1-ви, 10-ти, 19-ти и 28-ми от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ЛЮБОВ. Главна тяхна потребност е да будят възхищение и обич сред околните. Основни индикации за добро тяхно състояние са: самочувствие, смелост и предприемчивост, благородство на характера, чувство за лично достойнство, творчески способности, организаторски талант, високо ниво на физическа и психическа енергия, здраво сърце, изправен гръбнак, магнетизъм, стремеж да застават в центъра на събитията и да привличат внимание, способност да създават настроение и да печелят одобрение и аплодисменти, артистичен дар. Слушането на любима музика и танците, както и всякакви прояви пред повече хора са онези занимания, които им помагат най-много за добрата им форма.

Изображение

Родените на 2-ри, 11-ти, 20-ти и 29-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от собствен дом и СЕМЕЙСТВО. Главна тяхна потребност е да се грижат за нещо или някого. Основни индикации за добро тяхно състояние са: добра памет, силна връзка с предците, с околната среда и природата, с енергията на родното място; здрав стомах и детеродни органи (гърди и матка), желание за деца, повече хубави емоции, способност за релаксация и почивка, хубава къща и домашен уют, задоволително спане и възстановяване, да полагат много грижи за децата си, да са обичани родители, да полагат грижи за собствените родители, да са патриоти. Тук Фън Шуй подредбата на дома дава най-бърз и видим резултат, както и поддържането на дома в съответствие с душевната нагласа.

Родените на 3-ти, 12-ти, 21-ви и 30-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ВЯРА. Както и от представа за жизненият Път, който им предстои. Главна тяхна потребност е да вярват в нещо или някого, да имат идеал и силна тяга към него. Основни индикации за добро тяхно състояние са: вътрешна сила, вяра в Бог и в Божието, способност да убеждават, самочувствие и душевно благородство, чувство за лично достойнство, здрави черен дроб, кръв и психика, устойчивост срещу алкохолни и наркотични изкушения, липса на световъртеж и гадене, чувство за хумор, наличие на радост, веселие и смях, желание за пътуване надалече, стремеж към приключения, вдъхновение, духовни занимания. За тях смехът и екскурзиите са много ефикасни помощници, но трайно решение има само, когато открият вечния Извор.

Родените на 4-ти, 13-ти, 22-ри и 31-ви от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от СВОБОДА. Главна тяхна потребност е да имат съзнание за мисия в живота, да познават и да следват себе си – своите качества и способности, да печелят подкрепа за жизнените си цели и планове, да се движат по „неутъпкани пътеки“, да изненадват приятно, да са непредсказуеми. Основни индикации за добро тяхно състояние са: непрекъснато генериране на оригинални идеи, здрави вени и артерии, оптимално кръвно налягане, устойчивост на нервни кризи, устойчивост на алергии, наличие на добри приятели, прилагане на творчески идеи. Планинският туризъм, алпинизмът, скачането с парашут и летенето с делтаплан (парапланер), пилотирането на самолет (хеликоптер) са точните занимания за тях с цел поддържане на добра форма.

Родените на 5-ти, 14-ти и 23-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ЯСНОТА. Главна тяхна потребност е да разбират и да правят тъй, че и другите да разбират – да са много убедителни словесно, да се аргументират отлично. Основни индикации за добро тяхно състояние са: чувство за хумор и дар слово, услужлива памет, ловък и съобразителен ум, полемична страст и способности, здрави бели дробове, липса на здравословни проблеми в тънки черва, здрави нерви, сръчни ръце без контузии, желание за пътуване, хубава кола, отлични отношения с братя, сестри и колеги, добра професионална квалификация, удовлетворяваща работа. Те непрекъснато се нуждаят от слушатели и не е никаква трудност да си намират такива. Така те поддържат своята форма. Другият начин е чрез постигане на все по-голямо майсторство в избраното поприще.

Родените на 6-ти, 15-ти и 24-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от КРАСОТА. Главна тяхна потребност е да будят възхищение и емоционална тръпка, да обичат. Основни индикации за добро тяхно състояние са: силно чувство за красота и хармония, впечатляващ външен вид, здрави бъбреци, яйчници или простатна жлеза, здрави щитовидна жлеза, панкреас и надбъбречни жлези, страст към музиката, стремеж към радости и удоволствия, желание за вкусна храна, ефектна външност и стил на обличане, точна преценка, липса на парични проблеми, липса на конфликти в личния и професионалния живот. Изпълнението и слушането на музика са онези занимания, които най-успешно поддържат техния дух, емоциите и тялото им. Другото са излети сред природата, най-вече – в гора.

Родените на 7-ми, 16-ти и 25-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ЕУФОРИЯ. Главна тяхна потребност е да омайват и да бъдат омайвани, да постигат емоционален екстаз. Основни индикации за добро тяхно състояние са: приповдигнато настроение, вдъхновяващо излъчване, връзка с божественото, вътрешна радост, силно въображение, здрави стъпала, желание за ходене пеш в парк или гора, психическа устойчивост, устойчивост срещу алкохолни и наркотични изкушения, еуфорични преживявания, усет към багрите, влечение към изкуството, слушане и изпълняване на мистична музика, мистични упражнения, практикуване на медитация, желания и умения за плуване, липса на егоизъм, духовни стремежи. Добре е да плуват по-често във вода, но още по-ефективни биха били заниманията им с изкуство или контакта им с изкуство + духовни учения и практики.

Родените на 8-ми, 17-ти и 26-ти от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ВЛАСТ. Главна тяхна потребност е да налагат и контролират, да защитават и осъществяват. Основни индикации за добро тяхно състояние са: твърд характер, уважение към предците, към традициите и унаследения опит, придържане към точността и числата, силна воля, физическа и психическа издръжливост, здрави кости, добре поддържани кожа, зъби и нокти, къси и стилно подстригани коси, влечение към труда и върховните усилия, стремеж към успеха, големи професионални амбиции, чувство за отговорност, удовлетворяваща кариера. Ако случайно се усетят вътрешно разлюляни и слаби, твърде добре е да прекарат няколко дни в някоя крепост (замък), или в близост до грамадни, величествени скали. За поддържане състояние на добра форма, добре им се отразява и земеделският труд.

Родените на 9-ти, 18-ти и 27-ми от всеки месец на всяка година най-напред имат нужда от ДЕЙСТВИЯ. Главна тяхна потребност е да се движат, да провокират себе си и другите, да са смели и дръзки, да воюват за своите цели, да разрушават старото и негодното и да започват нови дела и проекти. Основни индикации за добро тяхно състояние са: динамика, повишена енергия, стремеж към победа, спортен хъс, развита мускулатура, липса на възпалителни процеси в тялото, повишено сексуално желание, липса на здравословни проблеми в половите органи и дебелото черво, липса на главоболие и кръвно налягане, липса на контузии, оптимален хемоглобин, взривна сила, бързи реакции, състезателен дух. Ако по-рядко се спират на едно място, ще се чувстват в „своята кожа“. Заниманията със спорт или танци са задължителни за тях.

Бележки: Като видят какво пише срещу рождената дата, нека онези, чиито дати на раждане са съставени от две цифри, да погледнат отделно и втората цифра. Например, ако датата на раждане е 27-ми, да видят текста и срещу 7-ми. Това ще им даде ценна допълнителна информация, особено в случаите, когато годините им са повече от 30.

Друго: търсещите обяснение на феномена дата на раждане често са склонни към предварителен скептицизъм и предубеждения. Нека те направят проверка с датите на раждане на близки и познати или на известни личности и тогава да си съставят мнение. Например Левски е роден на дата 18-ти, Ботев – на 7-ми, Лили Иванова – на 24-ти, Христо Стоичков – на 8-ми, Никола Саркози – на 28-ми, Сесилия Саркози – на 12-ти… и т.н. източник: konkurent.bg РЕДАКТОР: АЛЕКСАНДЪР КОЛАРОВ

Прочети още на: https://www.actualno.com/curious/rojden ... 97560.html" onclick="window.open(this.href);return false;
© Actualno.com

Expert.bg
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Всеки от нас, вървейки през живота си преминава през различни етапи на разширяване възприятията на съзнанието си, които се явяват стъпала в изследването на глобалния въпрос "Кой Съм Аз". Преминавайки през различни драми включващи емоции като апатия, страх, желания, гордост, в един момент достигаме етап, в който усещаме в себе си готовност за промяна. Това е преломен момент на пробуждане за истинската цел на Душата ни, дошла в това физическо проявление да търси и преживява определена опитност.

Дейвид Хокинс, доктор по философия и дипломиран психиатър, е документирал духовната реалност на човека, използвайки техниката приложна кинезиология, основана на мускулно тестуване. Това изследване доказва, че всяко ниво на съзнание съответства на определено човешко поведение и разбиране на живота и Бог.

Зебележителен тук се явява преломният момент на нивото на Смелостта /200 т./, при което човек започва да използва конструктивността на Силата, вместо деструктивността на Насилието. Това е и разделителната линия, която разделя преживяванията ни от позицията на Любовта от тези - на Страха. Тук е първият проблясък на съзнанието, че не е жертва на безконтролно случващото се с него, а е пълноправен участник в пиесата и животът започва да се възприема като вълнуващ и изпълнен с възможности. Човек насочва енергията си към лично усъвършенстване.

Вторият ключов момент се явява нивото на Приемане /350 т./ когато човек окончателно се събужда и разбира, че е творец на собствената си реалност и единствено от него зависи какво ще излъчи навън, защото мислите стават неща. Тук човек започва да развива чувство за отговорност, разбирайки, че животът е огледало и всичко излъчено ти се връща обратно. Чувството на прошка е основен момент, защото разтваря негативните енергии, които ни държат като привързани с невидим шнур към човека, който ни е "обидил". Това е мястото на повечето езотерични сайтове свързани със сътворяването на реалност, използвайки Закона за привличането. Животът се изживява като хармоничен. Наблюдението ми е, че ако човек е позитивно насочен, започва да си сътворява една доста уютна реалност, която напълно го задоволява и може дълго да не мръдне от там.

Следващото ниво - на Интелекта е свързано с изучаване и анализиране на полученото знание. Това е етапът на "Правене", когато човек започва да чете много литература, свързана със себепознанието и тъй като се опитва да обясни реалността чрез ума, който е дуален, това го вкарва в една въртележка, водеща до блокаж и невъзможност да излезе извън противоречията /противоположностите/. На това ниво човек се идентифицира все още с ума и най-вероятно не разбира какво означава "да наблюдаваш мислите си". Тук човек вярва, че чрез усилие ще "постигне" следващото ниво, а по този начин прави така, че то още повече се отдалечава. . Разделението все още се усеща с пълна сила и основен момент е справянето с емоциите, произлизащи от това. Това е етапът, в който животът се преживява линейно чрез света на формите. Понякога усилията са насочени към медитации с часове или с определен хранителен режим или физически упражнения, които не само не ни приближават към "целта", а ни оставят разочаровани и дори отчаяни понякога. Но тук често страданието води до капитулация на ума /егото/ и така от дъното имаме възможността да се оттласнем към следващото ниво Любов.

Любов - това всъщност не е познатата до болка на всички ни емоция любов, която преживяваме чрез нейната противоположност - омразата. Това е чувството на Безусловна Любов към Всичко Което Е. Това е чувство, независещо от външни обстоятелства. То е като аромата на розата, който се излъчва без да има значение дали има кой да го усети или не. Тук душата осъществява основната си цел - връзката с Духа и чувството, че всички сме свързани в едно неразривно Цяло, измества тотално чувството за разделение. Дуалността се разкрива като илюзия. Светът се усеща като сигурно място, независимо от "действителната" реалност и една по-голяма сила, започва да се проявява чрез нас. Личността ти някак вече няма значение, както и оцеляването й. Това е нивото на неидентификацията със света на формите.

От тук много лесно се "стига" до Мир и съпътстващото го чувство за Блаженство. Светът се възприема като взаимосвързан и една невидима сила дирижира тази симфония, наречена Живот. Както Толе казва: "Животът е танцьора, а ние сме танца".

След това следват нови преживявания на съзнанието, които са неизразими и са свързани главно с нашата многоизмерна природа, като пребиваване на различни места в едно и също време и т.н.

Начинът по който виждаме реалността, съгласно тази карта, може да се сравни с очила през които гледаме света. Колкото по-нагоре се изкачваме, толкова повече намаляват диоптрите и виждаме все по-ясно, докато накрая вече гледаме със собствените си очи.

Интересните факти в тази карта за мен са, че 78 % от хората се калибрират на ниво под 200 т. и това, че хора на по-горните нива уравновесяват тези, под 200 т. като:

- 1 индивид на ниво 300 уравновесява 90 000 души под ниво 200
- 1 индивид на ниво 400 уравновесява 400 000 души под ниво 200
- 1 индивид на ниво 500 уравновесява 750 000 души под ниво 200
- 1 индивид на ниво 600 уравновесява 10 милиона души под ниво 200
- 1 индивид на ниво 700 уравновесява 70 милиона души под ниво 200

- 12 индивида на ниво 700 се равняват на 1 аватар (като Буда, Исус, Кришна) на ниво 1000

Друг интересен факт е, че е добре да бъдеш около хора близо до твоето ниво, т.е малко по-високо от твоето. Например ако си на ниво Вина /30 т./ е по-добре да бъдеш до ниво Страх /100 т./, докато ако си на ниво Желание /125 т./ това няма да бъде благоприятно. Но ако си на което и да е ниво и си до човек, вибриращ на нивото на Безусловната Любов е винаги благоприятно, защото тази висока вибрация резонира на принципа на камертона и се осъществява комуникация между вашите ДНК на квантово ниво.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Един разказ за смисъла на живота ни: "В тази Вселена сме само Аз и Ти..."

Днес ни попадна един разказ, който ни накара да се замислим за всичко, което някога се е случвало в живота ни и ще се случва.

Предначертано ли е всичко?

Имаме ли наистина бъдеще и минало?

И най-важният въпрос - какъв е смисъл на всичко това?

Прочетете краткият разказ „Яйцето“ от Анди Уиър:

***

Беше на път за вкъщи когато претърпя автомобилна катастрофа. Нищо специално, но катастрофата беше фатална. Остави зад теб жена и две деца. Беше болезнена смърт. Докторите направиха всичко по силите си, но не се получи. Тялото ти беше така натрошено, че по добре, че не се получи – повярвай ми. И тук ти ме срещна.

- „Но какво… какво се случи?“ Попита. „Къде съм?“

- „Ти умря,“ обясних ти, без излишно увъртане.

- „Имаше… камион, той поднесе и…“

- „Да,“ потвърдих аз.

- „Аз… аз съм мъртъв?“

- „Мхм, но не се чувствай зле за това. Всички умират,“ казах аз.

- Огледа се наоколо. Нищо, освен ти и аз. „Какво е това място?“ Попита. „Това ли е животът след смъртта?“

- „Нещо такова“, отвърнах аз.

- „Ти ли си Бог?“ попита ти.

- „Мда,“ Отговорих ти, „Аз съм Бог.“


Снимка: Weheartit
- „Децата ми… жена ми,“ каза ти.

- „Какво за тях?“

- „Те ще бъдат ли добре?“

- „Това обичам да чувам,“ казах аз. „Току що умря, а се притесняваш за семейството си. Тук това е нещо хубаво.“

Погледна ме с удивление. Въобще не ти приличах на Бог. Изглеждах по-скоро като някакъв мъж. Или може би жена. Може би някакъв неясен авторитет. Повече на учител по граматика отколкото на всевишният.


Снимка: Weheartit
- „Не се притеснявай,“ казах аз. „Те ще са добре. Децата ще те запомнят като перфектния баща. Те нямаха времето да развият презрения към теб. Жена ти ще плаче външно, но вътрешно ще бъде тайно облекчена. Да бъдем честни, бракът ти се разпадаше. Ако това е някаква утеха, тя ще се чувства много виновна, че изпитва облекчение от смъртта ти.“

- „Оу,“ каза ти. „Какво следва сега? Ще отида ли в рая, или в ада, някъде… ?“

- „Нищо подобно,“ казах аз. „Ще бъдеш прероден.“

- „Ах,“ възкликна ти. „Значи индусите са били прави.“

- „Всички религии са прави по техен си начин,“ казах аз. „Върви с мен.“

- И ти ме последва, тръгнахме заедно из нищото. Попита ме „Къде отиваме?“

- „Никъде всъщност,“ казах аз. „Просто е приятно да вървиш докато говориш.“

- „Какъв е смисълът тогава?“ Попита отново ти. „Когато се преродя ще бъда празно платно, нали? Бебе. Всички мои преживявания и опит, всичко, което съм направил през изминалите животи. Няма да има значение?“

- „Не точно!“ поправих те аз. „В себе си притежаваш всичките опит и знание от предишните ти животи. Просто в момента не си ги спомняш.“ Спрях да ходя и те хванах за раменете. „Твоята душа е много по-великолепна, красива и огромна от колко можеш да си представиш. Човешкият разум може да побере само частица от това, което всъщност си.

То е сякаш да потопиш пръст в чаша с вода, за да разбереш студена или топла е тя. Поставяш малка част от себе си в съда, и когато я вземеш обратно при теб, придобиваш цялата опитност която тя носи. Ти прекара последните 48 години в човешко същество и все още не си се разгънал напълно, за да усетиш другата огромна част от твоето съзнание. Ако се задържиш достатъчно дълго тук, ще започнеш да си спомняш всичко. Но няма смисъл да правим това между различните животи.“

- „Колко пъти съм се прираждал тогава?“

- „О, много. Безброй много. И в много различни животи.“ Обясних аз. „Този път ще бъдеш китайско селско момиче през 540-а година след Христа.“

- „Чакай, какво?“ запъна ти. „Изпращаш ме назад във времето?“

- „Ами, технически погледнато – да. Но времето, както ти го познаваш, съществува само в твоята реалност. Там откъдето идвам аз, нещата са различни.“

- „От къде идваш тогава?“ попита ти.

- "О, разбира се,“ обясних ти „Идвам от някъде. Някъде другаде. И там има други като мен. Знам, че искаш да разбереш какво е там, но да сме честни, не би могъл.“

- „О…,“ каза ти, разочарован. „Но почакай. Ако бъда прероден на различни места в различно време, в един момент може да срещна себе си.“

- „Разбира се. Случва се постоянно. Но и в двата живота осъзнаваш само собствената си линия на живот, и не разбираш какво се случва.

- „Тогава какъв е смисълът на всичко това?“

- „Сериозно?“ попитах. „Наистина? Питаш ме за смисъла на живота? Не е ли малко изтъркано вече?

- „Мисля, че е разумен въпрос,“ настоя ти.

- Погледнах те в очите и ти казах. „Причината за всичко това, че създадох тази Вселена е, за да можеш ти да съзрееш.“

- „Имаш предвид човечеството? Искаш ние хората да съзреем?“

- „Не, просто ти. Направих всичко това за теб. С всеки изживян живот ти ставаш все по-голям и велик интелект.“

- „Само за мен? Ами всички останали?“

- „Няма никой друг,“ казах аз „В тази Вселена сме само Аз и Ти.“

- Втренчи празен поглед в мен и каза. „Ами… всичките хора на Земята…“

- „Само ти. Различни твои инкарнации.“

- „Почакай. Аз съм всички!?“

- „Сега вече схващаш,“ казах аз, с поощрително потупване по гърба.

- „Аз съм всяко човешко същество, което някога е живяло?“

- „Или който някога ще живее, да.“

- „Аз съм Ейбрахам Линкълн?“

- „Също и Джон Уилкс Бут“ добавих аз.

- „Аз съм Хитлер?“ Каза ти си изумление.

- „Ти си и милионите хора, които той изби.“

- „Аз съм и Исус?“

- „… и всички, които го последваха.“

Остана безмълвен за известно време.

- „Всеки път когато си пожертвал някого,“ обясних аз, „всъщност си жертвал себе си. Всеки мил жест, който си направил, си направил за себе си. Всеки весел или тъжен момент, минал или предстоящ, всъщност си ти.“

Помисли си дълго време.

- „Но защо?“ Попита ти. „Защо правиш всичко това?“

- „Защото един ден ти ще станеш като мен. Защото това си ти – един като мен, мое дете.“

- „Уоу,“ изумен извика ти. „Искаш да кажеш, че аз съм Бог?“

- „Не, все още не. Ти си зародиш. Все още растеш. Когато изживееш всеки човешки живот през вечността, ще станеш достатъчно голям за да се родиш.“

- „Значи казваш, че цялата вселена е само…“

- „Яйце.“ Довърших аз. „А сега е време да започнеш своя нов живот.“ И те изпратих по пътя…

„Космосът е в нас самите;
направени сме от звездите.
Ние сме начинът на космоса да опознае себе си“

Карл Сейгън
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Защо на някои хора нещата им се получават толкова лесно?

Автор: Велина Томова

Изображение

Има хора, които спокойно можем да наречем „късметлии“. Каквото и да похдванат, все им се получава. Винаги намират това, което търсят, случват им се нещата, за които едва вчера са споделили, че искат да им се случат и вървят уверено напред в кариерата и личния си живот.

И има такива, на които никога не им „върви“, сякаш са преследвани от лош късмет, всяко начинание им се проваля и винаги нещо се изпречва на пътя им по пътя към целта.

Така ли се ражда човек? Със или без късмет? И трябва да търпи това, за което е „отреден“? Не.

Съвсем спокойно, само с малка промяна в мисленето, човек може да се превърне от „карък“ в късметлия. Просто защото това, за което говорим – да ти се случват нещата лесно, няма нищо общо с късмета.

Изображение

Британският коуч Питър Сейдж го обяснява много ясно, като определя 4 нива на осъзнаване, чрез които можем да променим живота си към по-добро и да станем от хората, на които нещата "им се получават".

Вижте ги:

Ниво 1: Все на мен ще ми се случи

Това е когато човек все е в ролята на жертва. Той стои и чака животът да му се случи и реагира спрямо събитията, които са му се „изсипали“ на главата. Това са хората, които се оплакват и оправдават с държавата, образованието си, съседите, шуробаджанащината, лошите хора, световния заговор и тайните сили. Хората от тип „Все на мен ще ми се случи“ оставят обстоятелствата да определят посоката на живота им и после се оправдават със същите тези обстоятелства.

Ниво 2: Всичко зависи от мен

Това са хората, които с много упорство, труд и усилия постигат всичко, което искат. Те са осъзнали, че да седиш и да чакаш да спечелиш от лотарията, е чиста загуба на време, затова запретват ръкави и действат сами. Мислят, планират, търсят възможности и работят сериозно за това да имат живота, за който мечтая. И често успяват, защото да си човек тип „всичко зависи от мен“, е значително по-продуктивно от типа „все на мен ще се случи“.

Изображение

За да премине човек от ниво 1 в ниво 2, трябва да замени оплакването с отговорност. Да си даде сметка, че проблемът се решава не само като го регистрираш, но и като поемеш отговорност за разрешаването му. Но да живееш с мотото „всичко зависи от мен“, казва Питър Сейдж, е много изморително. Това са хората, които работят по 14 часа на ден, организират и координират всичко не само в работата, но и личния си живот и в крайна сметка нямат и секунда време да се порадват на това, което вече са постигнали. Те все мечтаят да стигнат до следващото ниво:

Ниво 3: Оставям живота да тече през мен

Това е когато вратата се отваря преди да си сложил ръката на дръжката. Когато важните за теб хора се появяват в правилния момент. Когато си помислиш, че ти се иска да отидеш на представление и ти звъни приятел с два свободни билета. Когато се чувстваш така, сякаш си застанал под Водопада на изобилието.

За да преминеш от изтощителното ниво 2 към ниво 3, обяснява Сейдж, трябва да замениш нуждата да държиш всичко под контрол с вяра. Вяра, че всичко, което искаш, ще се случи. Тогава теглото на отговорността ще падне от плещите ти и ще усетиш, че нещата могат да се получават и без усилия и контрол, а просто като се пуснеш по течението и приемаш всичко, което животът ти даде.

Тъмната страна на вярата обаче е съмнението. А то, за съжаление, се появява много лесно. Нужно е само един скептичен приятел да имаш, който да ти каже „Абе да, няма как да стане това, което си намислил“, и вярата намалява. Затова, смята Питър Сейдж, трябва всички да се опитаме да стигнем до следващия етап.

Ниво 4: Всичко е като мен

Да започнеш да усещаш как всичко е свързано не само в живота ти, но и по принцип – в света, в природата, в Космоса. Да заместиш всички чувства с безусловна любов, тогава ще се настроиш на същата честота, на каквато трепти живота ти и ще живееш така, както ти се иска.

Ще разбереш, че не материалния израз на успеха, а собственото ти усещане за ценност са важни, че хората се променят към по-добро само като им засвидетелстваш тази безусловна любов и че всичко в живота ти ще се случва лесно, ако подхождаш към него с усещането, че всичко е свързано и всичко има своя смисъл.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

И така, момичета, къде бяхме и накъде отиваме, това е :?:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »





Преходът от Ерата на Рибите към Ерата на Водолея е дългогодишен период всъщност, всичко започна 2012, но ще продължи поне още няколко години, докъм 2027-2028 година, според някои прогнози. Останете спокойни! Всичко е такова, каквото трябва да бъде. И освен това - ние сме си го избрали, душите ни имам предвид, за да израснем, за да растем и усъвършенстваме, за да се включим и участваме в този Велик Преход. Видеото горе е на Ванеса Виденова и е 25 минутки, изслушайте я, ако искате душевен мир и спокойствие, а предното видео е Романтична Келтска Музика, за фон, за да ви бъде комфортно, задушевно, уютно, приятно, прегръщам ви.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Призив за обща молитва на 5-и Април с минимум 144 000 съзнания в Един Лъч

Обща молитва на 5-и Април цели събирането на минимум 144 000 съзнания в Един концентриран духовен Лъч. Колективната молитва следва да е естествено продължение на ежедневните молитви, включващи "Добрата молитва", Псалом 91 и дълбоки вътрешни молитви към Христос, Учителите и Абсолюта. Общата колективна молитва премахва граници и предразсъдъци по отношение на религии - общата молитва е отвъд религиите и ограниченията на умствеността. Общата молитва трябва да има за извор - Чистото сърце, Волята и Душата.

На 5-и април в 05:45 сутринта /българско време/, се отваря мощен енергиен космически портал обусловен от подреждането на Юпитер и Плутон в една ос със Земята.

Паралел на подредбата на планетите през 2020 с подобен съвпад е имало и във времената на гоненията на богомилите. Това са цикли, които се повтарят. Съвпад има и в това, че преди 700 години, е изгорен на кладата последният богомил през 1321г. От кладата той произнася едно пророчество, че след 700 години този богомилски импулс ще се върне отново на Земята и ще започне изграждането на Новата Епоха. Сега сме едва в навечерието на тази нова епоха.

Обединени в Един ден, в Един час с Цялото си сърце и Искреност, ние можем да се възползваме и да впрегнем тази мощна енергия точно в този миг, концентрирайки мислите си в обща молитва с цел израстване в най-добра и градивна посока за човечеството и душите ни. За целта ще е нужно МАСОВО УЧАСТИЕ и обединение на Сърцата и Съзнанията ни с един фокус и намерение на ниво, което до сега не е било постигано на планетата Земя. Нужна е промяна! Нека се събудим и обединим!

Съвпада на Юпитер с Плутон ще бъде в 10:45 на 4-ти април EST за Ню Йорк, САЩ

За Европа, Азия и Австралия ще бъде в ранните часове на 5-ти април:
3:45 am BST - London
4:45 am CEST - Paris
4:45 am EET - Cairo
10:45 am CST - Taipei & Beijing,
11:45 am JST - Tokyo
12:45 pm AEST - Sydney.

С цел нашите молитви да бъдат в синхрон, препоръчваме на всички да следват предстоящите инструкции по време на процеса:

1. Използвайте собствена техника за постигане на покой на ума и съзнанието
(в случай, че нямате предишен опит, концентрацията върху дишането е много силен метод за притихване)
2. Заявете вашето намерение в тази молитва, за вливане на Абсолютната Любов във вашата душа и към цялото човечество.

3. Визуализирайте стълб от Бяло Божествено Сияние. Извиращо от Космическото Централно Слънце, разпространяващо се...:
....1 - към Централните Слънца на галактиките в нашата вселена...след това към...
... 2 - към Галактическото Централно Слънце...
... 3 - към нашата галактика....
... 4 - към Слънчевата Система....
... 5 - проникващо през Земята....
... 6 - през вашето тяло и душа....
... 7 - към центъра на Земята.

4. Визуализирайте как това Сияние трансформира всичко нечисто, изцелява и възстановява устойчивостта в нашите души и във всички структури на земята.

5. Визуализирайте започването на новия велик космически цикъл на Ерата на Водолея, който носи Свободата, Равенството и Братството в синхрон и съответствие с Божията Воля.

6. Благодарност - Благодарността групира флуидите в себе си - така се образува светлината. Чрез благодарността флуидите се намагнетизират. Благодарност, но не на глас - вътрешна благодарност.

*****

2020 е изпълнена със сила и промени, не само от астрологическа гледна точка. Сега започва фактическото въвеждане в така дългоочакваната Ера на Водолея. От 2012-а до сега беше подготовката. Астролозите от цял свят казват, че 2020 ще бъде определяща година в съдбата на човечеството. Това се дължи до голяма степен на астрономични подредби, сред които и изключително мощният съвпад на Юпитер с Плутон, както и тройният съвпад между Сатурн, Плутон и Юпитер, който ще последва.

"Молитвата към Бога е дихание на нашата душа, ние трябва постоянно да се молим, както постоянно дишаме, защото както с дишането се пречиства кръвта, така и с молитвата се пречиства нашият ум и нашето сърце." Учителя

***

ДОБРАТА МОЛИТВА:
„Господи, Боже наш, Благий ни Небесен Баща, който си ми подарил живот и здраве, да ти се рад­вам, моля те, изпроводи ми Духа Си, да ме пази и закриля от всяко зло и лукаво помишление.

Научи ме да правя Твоята воля, да осветя­вам Твоето име и да Те славословя винаги.

Осветявай духа ми, просвещавай сърцето ми и ума ми, да пазя Твоите заповеди и повеления.

Вдъхвай в мен с присъствието си чистите си мисли и ме упътвай да ти служа с радост.

Животът си, който посвещавам на теб за до­брото на моите братя и ближни, Ти благосла­вяй.

Помагай ми и ми съдействай да раста във всяко познание и мъдрост, да се уча от Твоето Слово и да пребъдвам в Твоята Истина.

Ръководи ме във всичко, което мисля и върша за Твоето име, да е за успеха на царството Ти на Земята.

Храни душата ми с Небесният хляб, укрепя­вай ме със силата Си, да успявам в живота си.

Като ми даваш всичките твои благословения, приложи Любовта Си да ми е вечен закон.

Защото е Твое царството и силата и сла­вата завинаги. Амин."

************
ПСАЛОМ 91:

Който живее под покрива на Всевишнаго, ще пребивае подъ сянката на Всемогущаго.
Ще казвамъ за Господа: Той е прибежище мое и крепостъ моя. Бог мой, на Него ще се надея.
Защото Той ще те избавя от сетьта на ловеца и отъ губителен моръ.
С перата Си ще те покрива и под крилата Му ще имашъ прибежище: Неговата Истина е щитъ и всеоръжие.
Няма да се боишъ отъ нощенъ страхъ, от стрелата, която лети дене,
от моръ, който ходи въ тъмнината, от погибелъ, която запустява всредъ пладнина.
Тисяща ще падатъ отъ страната ти и десетъ тисящи отъ дясно ти; но при тебе няма да се приближи.
Само съ очите си ще гледаш и ще видишъ въздаянието на нечестивите.
Понеже ти си направилъ Господа моего упование, вишнаго свое прибежище,
няма да ти се случи никакво зло и язва няма да се приближи при жилището ти.
Защото ще заповяда на ангелите Си за тебе да те пазятъ във всите твои пътища:
на ръце ще те подигат да не би да препънеш о камикъ ногата си.
Ще настъпиш лъвъ и аспидъ: ще стъпчеш младъ лъвъ и ламя.
Понеже положи въ Мене любовьта си, за то ще го избавя: ще го туря въ безопасностъ, защото позна Името Ми.
Ще ме призове, и ще го послушамъ: Съ него ще съм, когато е в скръбъ: ще го избавя и ще го прославя.
Ще го наситя съ дългоденствие и ще му покажа спасението Си.

*********
Формула от Елеазар Хараш:

Господи, Ти се справи с този вирус в България и целия свят, и ОБЕЗСИЛИ го напълно!

**********
Молитва от Портал12:

Господи, Боже наш,
Нека бъде Твоята Воля в Замисъла ти да промениш Света.
Помогни на всички души, които сме изгубили светлината в своя Път,
да възстановим огнения стремеж и намерим правилната посока за развитие.
Премахни всяко було на неистина, измама и илюзия,
та да възстановим в душите си Изворът на Любовта, Мъдростта и Истината.
Бъди наша опора през бурните времена, в които старото си отива.
Дари ни с увереност, сила и смирение, за да съумеем да съградим Новия Храм.
Благослови ни с постоянен прилив на енергия, с която да Ти служим,
и изпрати ни помагачи, които да ни пазят в Твърдо избраният Път към Теб.
Във все що вършим от тук насетне на Земята, нека бъде подпечатано
от нашата воля за разумност, милосърдие и благост към всичко, което си дарил с Живот.
В името на твоя Промисъл, зареди ни със силата на Чистото Слово и
Подготви ни свещено за Висшата Истина, та да Ти служим съвършено, за Божия слава!

АУМ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Розмари Де Мео

Тази приказка се роди 2012г. Тогава едни хора, последвали духовните водачи на Новата епоха тръгнаха да се подготвят за квантов преход. Много пари бяха дадени за всякакви нива на обучение. Много хора дори напуснаха работа и семействата си в името на велико просветление. Беше страшно и тъжно, когато на 12.12 2012 преходът не се състоя... Някои научиха нещо. Други продължиха бягството си от живия живот по други духовни пътеки, търсейки себе си. Или търсейки оправдание за слабостта и бездействието си, обвинявайки смелите и силните в най-големия грях - високо его!

12 юни 2017 г. ·
ПРАВИЛАТА за щастие и Пазачът на Рая

Имало едно време едни Правила за щастие.
Тъй като били високооборотен продукт Правилата рязко забогатели. Клиентите обаче бавничко, но сигурно започнали да проумяват, че нещо не е в ред. Или Правилата били фалшиви, или имало някаква тайна съставка, дето никой не я казва. Щастието, което се получавало накрая било нетрайно, без чувство за хумор и със сериозно разхлабващо действие. Започнали да валят оплаквания.
Тогава Правилата създали Обучение по щастие, твърдейки, че щастието не е проста работа. Клиентите веднага се втурнали да се обучават. Щом не е проста работа, значи не е за всеки, следователно е престижно да се обучаваш на Щастие, нали? ...
Обучението започнало да дава резултати. Клиентите се превърнали в Последователи. Правилата за Щастие и тяхното обучение отново забогатели. А Последователите вече имали кого да следват. В името на щастието те били готови на всичко:
- да не работят, за да медитират!
- да не правят секс, за да изчистят съзнанието си!
- да изоставят половинката си, за да се посветят на Божественото!
- да напуснат родината си, за да се погрижат за Вселената!
- да се лишат от собственото си Аз, за да убият Егото си...
Крачели редиците с Последователи, крачели и един ден стигнали портите на Рая.
А там отпред седяла една бабичка и копаела нещо.
Притихнали редиците, а напред излезли Правилата и рекли:
- Бабо, отмести се, не виждаш ли че трябва да влезем!
- Виждам аз, нали туй ми е работата.
- Викни тогаз Архангел Михаил да отвори!
- Друга работа си има Рангел, аз съм Пазача!
Посбутали се Правилата, но Последователите напирали.
- Тогава отключи ни портата, бабо!
- Първом трябва да вземеш тая лопата и да прекопаеш ей онази леха – рекла бабата.
Излязло главното Правило за щастие и взело лопатата. Позавъртяло я и полека пристъпило към лехата, че било кално. Извадило от джоба си мокри кърпички и позабърсало дръжката. След туй замахнало и…ударило на камък
- Ти синко, лопата май не си държал – присвила очички бабата.
- Не е имало нужда. Друга ми е силата на мене. – гордо заявило Правилото.
- Тъй ли? – зарадвала се бабата.- Я кажи и на мене!
- На мене бабо, силата ми е в Щастието. Има едни правила. Ако ги спазваш и си щастлив. Аз съм ги писал. Ей тия всичките, дето ги виждаш, мене следват и моята сила.
- Тъй, тъй – заклатила главата бабата. – я да го питам аз тоз народ, дето се е навървил подире ти:
- Децата ви къде са, бре?
Редиците се размърдали. Никой не отговорил.
- Обичта ви къде е? Половинка викам, имате ли?
Пак никой.
- Земята ви къде е? – повишила глас бабата. – Бащи, майки, род имате ли?
Последователите понавели глави.
Скочило главното Правило.
- Бабо, ти недей ги обърква. Те са святи хора. Всичко са оставили и мечти, и земя, и семейства. И имена си нямат. Че всичко това е Егото. А Егото пречи на щастието. Тези хора тук са живели според Правилата и са постигнали Щастие. Те дори сянка не хвърлят. Самият рай е създаден за тях. Отвори им!
Изправила снага бабата и станала дваж по-висока. Бялата й плитка се спуснала пред рамото й до кръста и гласът й проехтял.
- Тоз, който е без род и без обич, таз порта не ще да премине! Вървете си и си намерете сенките, пък си ги облечете. Пък като си спомните как се плаче и как мирише земята, пак елате при Портата!
Навела се бабата и на всеки в шепата сложила по една стиска пръст.
- И да помните , че щастието и силата ви са в земята. Че докато сте живи по нея ходите и тя ви храни. Небето го оставете на Смъртта и на Господа!
Обърнали се Последователите и си тръгнали обратно.
А Правилата…
Те се поогледали, пък видели на земята да лежи една тетрадка. Отворили я и прочели:
…И заръчаха българите:
ПОЧИТАЙ КОРЕНА СИ!
РАЗБЕРИ ЗА КАКВО ТЕ БИВА!
СЛЕДВАЙ САМО СОБСТВЕНИЯ СИ ДЪХ!
ПОМНИ, ЧЕ САМО ВЪРВЯЩИЯТ ИМА ПЪТ!
А бабата засукала мустак и хлопнала вратата на рая.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор