РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:И друго нещо ми хрумна, ако може да помоля Чери, да даде на тази тема още месец съществувание. През това време всеки, който иска да пише в нея, да ми пише. И след това да й тури ключа. За мен тя вече е изчерпана тема. Време е да я оставя да потъне назад, но най-добре като че ли да бъде заключена, като затворена страница. Да не се трие, но да не е отворена за писане.
Деси, интересна е идеята ти и разбира се, че ще я заключа, щом така искаш. Моля те само да ми напомниш. :)
Моля те вече за ключе, Ани! И мерси много! Обичам те много и ти благодаря от сърце, че беше с мен при всички перипетии и критични сърдечни ситуации през миналите години :922 Не ми спестяваше критика, съвети, но си оставаше истинска ПРИЯТЕЛКА!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Тъй като темата ми е отворена отново, реших да драсна още няколко реда по нея :222 Пък който го вълнува, да чете. Който не е свободен да подмине поста ми.

И така, октомври 2019 година сме си все така заедно с Хри. Щастливи сме. Още се учим как да се обичаме по-подходящо за другия. Много сме различни. Но сме си все така разведени заедно :)

Преди няколко сутрини изведнъж се сепнах в съня си. Сънувах, че Хри ми е паднал на колене и слага на пръста ми годежен пръст :1062 Беше толкова сладко и едновременно смешно това!

Като му разказах, и той се засмя. Пръстен, разбира се, няма. От негова страна де. От моя - също. Аз втори път брак на един и същ мъж не предлагам! :fan

Виж, ако той предложи - тогава ще му мисля. Засега няма такива изгледи обаче :1044 ... Хм, днес е 13 октомври - преди 6 години на тази дата се нанесох да живея на село при таксиметровия. А днес се ровя нарочно в миналото си и си правя житейските изводи.

От март 2014, когато се върнах последно при него, до октомври 2019, са изминали вече цели 5 години и половина. Вече зная, че съм взела вярното решение за мен, за него и за Алекс :954

И така, живот и здраве, сега през 2020 година на 1 март ще станат точно 23 години от запознанството ми с него :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Нещо се случва.
Случват се неща.
Безброй неща между мен и Хри... :1044

19 тъжни, но мъдри истини за Любовта :222

И една песен на Ивана :cry:

[youtube]DTcvj-7WlZc[/youtube]

И още две :cry: Текстовете са важни, текстовете. Не толкова мелодията и певицата. Както и да е:

[youtube]mLSLLxSbUgw[/youtube]

[youtube]or5RmohZHRc[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

[youtube]PsZFRaj05HQ[/youtube]

[youtube]KtKxWl755YU[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

6 години и половина от развода ни по взаимно съгласие
разсъждавам си тука, размишлявам си за някои неща
дори току-що писах в бг-мамма на една жена, искаща съвет
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Купи ми червена роза точно вечерта, когато аз си купих бяла китка.
Купи ми лазерен принтер, защото съм учителка и съм имала нужда.
Ами какво друго да кажа? Благодарна съм му много! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от cchery »

Kleo написа:Купи ми червена роза точно вечерта, когато аз си купих бяла китка.
Купи ми лазерен принтер, защото съм учителка и съм имала нужда.
Ами какво друго да кажа? Благодарна съм му много! :1216
:1065 :1065 :1065 :1065
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Купи ми червена роза точно вечерта, когато аз си купих бяла китка.
Купи ми лазерен принтер, защото съм учителка и съм имала нужда.
Ами какво друго да кажа? Благодарна съм му много! :1216
:1065 :1065 :1065 :1065
:plezya se :plezya se :plezya se :lol: :lol: :lol: :1062 :1062 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

[youtube]L1XbHw_4wYo[/youtube]

Истините за брака, за които никой не ни предупреждава!

Едно от най-важните неща за връзката с партньора, които разбираме през годините, е, че вместо да се опитваме да я превърнем в съвършена, трябва да гледаме на нея като на истинска. Това означава да осъзнаем, че изграждаш живот с човешко същество, което си има своите странности, капризи и недостатъци – също като теб. И вместо очакванията, създадени от книги и филми, да се провалят пред очите ти и станат причина за разочарования, заложѝ на реалистични представи за обстоятелствата и работи върху тях.

Прекрасните моменти вървят ръка за ръка с недоразумения и кавги, които няма как да не причинят болка и на двама ви. Най-доброто решение обаче е не да ги игнорираш, а да вникнеш в причините за тях. Разровихме се за мнения на терапевти и консултанти, и подбрахме 5 ценни истини за взаимоотношенията с партньора, които се налага да приемеш, за да бъдеш по-щастлива и подготвена за предизвикателствата на брака.

Изображение

5 истини за брака, за които никой не ни предупреждава:

1. Сексът изисква работа. Или по-точно усилия за запазване на страстта, тъй като с времето той става предвидим и планиран, а с това и по-малко романтичен. Затова двойките трябва да се стремят да поддържат интимните си преживявания интересни, както и да се грижат за здравословните проблеми, които могат да повлияят на половия живот. Терапевтът от Флорида Ерин Паризи съветва да общуваш открито с партньора и да се грижиш за сексуалния си живот с оглед на своето и неговото здраве.

2. Понякога ще ти се струва, че мразиш партньора си. Обратното на любов не е омраза, твърди Паризи, а безразличие. Изводът от практиката ѝ като консултант и терапевт е, че единствено хората, които обичаш много, могат да те изкарат от кожата ти толкова, че понякога да ги мразиш.

3. Ще разбереш, че част от проблемите нямат решение. Важно е да осъзнаеш, че не всеки проблем е разрешим, казва терапевтът Сара Кларк, защото подходите към двата типа са различни. Например: ако ти си по-общителна, а съпругът ти не е, това може и да не се промени. Когато спреш с опитите да се намериш изход в задънена улица и започнеш да търсиш начин да се справиш със ситуацията такава, каквато е, повече няма да гледаш на някои неща като на проблеми.

4. Не можеш да отделиш време за всичките си контакти. Обещанието бракът да не променя социалния ти кръг може и да не се изпълни. Семейният терапевт Раби Слаткин казва, че срещите с други двойки може да създадат предпоставки за сравнения с околните. Необходимо е да изградите баланс, но и да прекарвате време само двамата, като според Слаткин тези моменти трябва да бъдат приоритет, дори това да е за сметка на срещите с други хора.

5. Ти не си половинката си. Не че е нещо, което не знаеш, но това е един от ключовите моменти на осъзнаване в една връзка. В началото колкото и да си мислиш, че с половинката си приличате, се оказва, че някои от възгледите му не съвпадат с твоите. Но именно в уважението към тези различни мнения се крие ключът към успешните взаимоотношения.


[youtube]icpQgbezS94[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от cchery »

Деси, изчетох с интерес какво си постнала относно брака. Аз се впечатлих и ще обърна внимание на 2 от тези неща, защото се доближават много до моите разбирания.

2. Понякога ще ти се струва, че мразиш партньора си. Обратното на любов не е омраза, твърди Паризи, а безразличие.

Действително не омразата, а безразличието е най-пагубното отношение, което някога съм получава. Следствие на което е и най-тежкото усещане за бездънна пропаст, липса на смисъл и безнадеждност, проявявало се у моята душа. Познавам тази болка. Тя не подлежи на словесно описание. Съотнесено към темата на поста - действително е много добре партньорът да си зададе въпроса: мразя или ми е безразличен/на половинката ми преди да поиска да прекъсне връзката.

5. Ти не си половинката си. Не че е нещо, което не знаеш, но това е един от ключовите моменти на осъзнаване в една връзка. В началото колкото и да си мислиш, че с половинката си приличате, се оказва, че някои от възгледите му не съвпадат с твоите. Но именно в уважението към тези различни мнения се крие ключът към успешните взаимоотношения.

Да осъзнаеш, че влизайки във връзка, това не те прави половинка на едно цяло, за мен е ключов момент. И чувам сега един хор, който граква срещу мен: "Ама как така?!?!?! Нали е точно обратно - двама души като се съберат да направят едно цяло!!!!". То пък всъщност къде ли и да го чуя този хор при положение, че тук сме си само ние :lol: :lol: :lol: . Но... се замислям дали да не споделя поста на Деси във фейса. Така де - разсеях се, а искам да обясня какво имам предвид. За мен ОГРОМНА грешка е партньорите в една връзка или брак да формират цялостност като допълващи се половинки. Рядко на света могат да се открият напълно еднакви личности - под еднакви се разбира като мислене, светоусещане, възприемане на околния свят, отношения, общностност, цели, мечти, реализации. Това дори ми звучи като създаване и сплотяване на екип, а не като двойка, определяща своето съществуване по правилата на любовта. От друга страна опитът ми показва, че запазиш ли своята индивидуалност, не загубиш ли нищо от образа, който е привлякъл партньорът ти, си гарантираш да бъдеш интересен на другия дълго време. Винаги съм се чудела, когато видя двойка, които правят всичко заедно, тези хора изпитват ли удоволствие или просто живеят?

И като капак за всичко мога да отбележа: една двойка осъзнае ли, че:

3. ..... част от проблемите нямат решение.

ще бъде завинаги щастлива. Защо ли?! Защото проумях, че ние хората отделяме много повече от 50% от времето си да си блъскаме главите как да решим даден проблем... при това с посредствени резултати от тази борба. Не знам защо така е устроен човек, че вместо да прегърне хубавото, да го мултиплицира и разпространи, изпитва неистов интерес да се блъска да решава драми. На 40+ мога смело да заявя, че по-често НЕ приемам битки, които не са мои. Като пряко следствие от последното е едно проглеждане, при което видях колко много хубави неща има в живота ми, които заслужват моето време, внимание и отношение. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, Ани.
Има и друго обаче, а то е, че огромна част от хората се събират или женят на 20+.
И после единият от партньорите или и двамата, много се променят.
Ако е в една и съща посока и темпо - чудесно. Продължавате да вървите заедно.
Но ако промяната на единия е в обратна посока с тази на другия или просто единият едва се влачи, а другият тича, тогава става … измъчена работа... и нищо не помага.
Поне нищо. За известно време. Тогава може да се появи /и най-често се и появява в действителност/ трети човек.
И става манджа с грозде.
Чери, благодаря ти, че ми четеш темата и че вземаш отношение по нея, когато почувстваш желание за това, ценно и важно ми е. Наистина.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор