РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

В момента съм в развод.
Бих искала тук, в този форум, да споделям свои вълнения и тревоги, свързани с предстоящия процес и дело.
Ако има развеждащи се или вече разведени, ще се радвам да споделяме, предварително ви благодаря за отзоваването :922
Последно промяна от Kleo на 07 Яну 2022, 14:21, променено общо 5 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от danid »

Деси,
нямам опит, но искам да ти пожелая да преминеш колкото се може по-бързо и безболезнено през това.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, ДаниД :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от bubalina »

Деси :524 Успех мила!Дано всичко приключи бързо и безболезнено. Аз не съм минавала през това,но мъж ми се разведе.Всъщност много ми е странно като го наричам "мъж ми" :221 Та за развода-при тях мина много леко-по взаимно съгласие,детето е голямо (на 21 тогава) и само с едно дело бяха разведени. Имаш ли спънки от страна на съпруга? А детенце как е? Абе пиши какво става с теб :922
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от Kleo »

Засега нямам никакви спънки от съпруга. Подписа ми молбата за развод. И ние ще искаме по взаимно съгласие, без драми и претенции, без адвокати, просто той и аз, вече нежелаещи да бъдем мъж и жена. Детето ни слава Богу е добре, спокоен, знае всичко, двамата го обичаме и се редуваме в гледането му, естествено - иска да ни събере по всякакъв възможен начин. Позволявам му, дори го стимулирам, да изрази чувствата си на тъга, гняв и разочарование. От момента, в който се изнесох от общия ни дом, мина вече близо месец. Имам нова любовна връзка, много страстна и със стремеж за съвместно бъдеще. Ами засега това се сещам, ще пиша отново, имах нужда от тази темичка, може би дори отдавна, но дълго време събирах кураж да споделя нещата, които ми се случват, във форума :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от tita »

:940 Деси, изненада ме с тази тема, честно.
Не съм минавала през развод официален, но съм минала през раздяла с мъжа, който е баща на детето ми. Не е лесно, никак. Дори и да е по взаимно съгласие. Сега, може би сме единствената разделена двойка, която има своето приятелство. За това съм благодарна на обичта към детето ни, двамата много я обичаме. Не стига това, ами и нашите нови половинки приемат добре тези наши отношения. Пожелавам ти и вие да успеете да запазите поне добрия тон, за да не се травмират децата ( нали не си решила да махаш бебето !?) Моят Митко мина през развод по взаимно съгласие, но ... отношенията му с бившата съпруга изобщо не са добри. Мога да ти помогна информация дали житейския период, в който си сега благоприятства по-лесното преминаване през развод. Нужна ми е само датата ти на разждане. :940
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от Kleo »

Родена съм на 1 март 1978 година, тита. :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от tita »

Ехааа , кой ще има рожден ден съвсем скоро. :954

Деси, Съдбовния ти път изисква да работиш и да раздаваш знанията си на обществото и на хората, предвид това, много точно си намерила професията си. Няма да се впускам в подробности от хороскопа ти, ще се спра на житейските ти периоди. Първият, от които е приключил на 25-тата ти година. Бил е много труден, изпълнен с много изпитания и трудности, които сякаш от нищото са изниквали пред теб. Не е бил подходящ за създаване на семейство, защото е трябвало освен с всичко останало да се справяш и с трудностите в живота и на твоя съпруг. Този период е изисквал от теб да работиш много, да изпиваш всичко в детайли,да постигаш всичко с цената на много преодолени пречки. Вторият ти житейски период е започнал с навършване на 25 и е продължил до 34-тата ти година. В тези години е трябвало да се отдадеш на развитие в професията. Това е бил период, подходящ за постигане на материална стабилност и успехи. По отношение на брака, не е бил от подходящите за теб периоди за хармонично и стабилно семейство, освен ако със съпруга ти не сте се събрали, следвайки лична материална изгода, т.е. брак по сметка. С навършване на 34 си преминала в третия си житейски период, който ще продължи до 43-тата ти година. Това е периода ти на мощно събуждане и истински добри и щастливи моменти. Сега имаш възможност да се срещаш с много хора, да създадеш приятелства, които ще ти носят положителни емоции. Сега вероятно и ще срещнеш човека, с който да създадеш семейство. Така,че ...мила моя, предполага се не така труден за теб развод. Съдбата ще ти помага, но все пак имай едно на ум, за да не градиш лоша Карма със съпруга ти, с който все пак ще имате да изглаждате натрупаното от този живот, в някой от следващите си прераждания. След 43-тата ти година, навлизаш в четвърти период, в който ще трябва да поставиш ново начало в живота ти - може би нова успешна дейност, бизнес, живот в нов град, ново място или ... кой знае какво, но новото начало ти е заложено за тогава.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от bubalina »

Всъщност Деси, като видях темата и аз :1215 като Тита,макар,че веднага навързах нещата имайки предвид споделеното от теб в последно време.Щото да си призная ме изуми като каза,че си бременна-уж си влюбена(щото си мислех,че е е само закачка,флирт някакъв),а с мъжо правиш бебе :1062 Но вече всичко се изясни :222
И моя Митко се раздели съвсем приятелски със съпругата си и продължават да поддържат приятелски отношения,да си помагат с каквото могат и т.н. Аз не се дразня, не ревнувам-никой не ми дава повод за това. А и смятам,че е по-добре така,отколкото да си правят номера,мръсотии,трошене на нерви....Детето колкото и да е голямо и да е наясно какво се случва мина през своя тежък период,след това като разбра,че съм бременна малко и докривя,но сега всичко е наред и умира за малката.Всичко с времето си дойде на мястото. Пожелавам и при вас да се получи така.Успех! :524
А как е бебо? Къде ти изчезна лентичката? :???:
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от Kleo »

Тита, БЛАГОДАРЯ ти много, не зная как да ти се отплатя за извършеното от теб? :1044 :922 :524 Ти само ми кажи, имаш го! Всичко прочетох и съм съгласна с точния ти анализ и преценка на живота ми досега. Само да те питам, никъде не споменаваш за децата, а за мен те винаги са били от първостепенна важност? Какво става по отношение на детето ми, моето си реалното, и един ден това, което ще дойде при мен, ТАКА ГО ИСКАМ, ама силно и мощно. Желая бебе. Още едно дете. Поне едно всъщност. Колкото дойдат, толкова искам, все са желани и добре дошли. Кажи ми моля те за децата!!! Мерси много!!! И защо аджеба я изживях тази тоооолкова тежка следродилна депресия преди 8 години???

Бубка, мерси и за твоите включвания :922 Да кажа и на теб, и на тита, и на всички заинтересовани, аз със съпруга си съм в изключително добри и близки взаимоотношения, дори сега, когато сме в развод, когато знае за изневярата ми, всичко прие супернормално и като скала, като невероятно силен и надежден мъж. Възхитена съм от него! Той е чудесен баща за Алекс. Оставаме твърдо приятели! И качествени родители на детето си! Така че в това отношение аз проблеми нямам!!! Слава на Бога!!!

А колкото до лентичката с бебчето цикълът ми дойде, оказа се, че не съм била бременна, но от голям свръхмерак за бебе, съм успяла да си внуша всички симптоми на тялото си, вкл. ми се гадеше и повръщах сутрините, забавих си менструацията, боляха ме гърдите, имах спазми в матката като предния път, дори препаднах веднъж, досущ като първата ми бременност. Не е имало спонтанен аборт, не е имало загуба на бебе, както си мислех аз, просто имаше мнима, внушена бременност, тоест нищо, въздух под налягане, но се чувствах тооооолкова бременна и сигурна, че е станало бебето.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Развеждам се. Има ли разведени тук?

Мнение от Kleo »

[youtube]ylof7hMHKnE[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор