Жени говорят за Мъже

Свобода на словото
Публикувай отговор
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от baimomchil »

vihrogonche написа:Добре, ще мисля още по темата.
Така и така НЯМА казарми вече.
Може би наистина е за добро.

И все пак, хайде сега помислим ЗАЕДНО:
- как да направим така, че момчетата да израстват като МЪЖЕ?
- как да внушим на майките да не отглеждат глезльовци и пъзльовци, неумеещи да отстояват себе си, да се грижат за себе си?

Момчиле, честно, не ти се обиждам, а и ще се радвам да дадеш някои препоръки по горното!
Ами дефинирай понятието мъже, защото за мен то е доста абстрактно. Какво разбираш под мъж? И какъв проблем точно виждаш с днешната младеж?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Едно ли са, две ли са... нещата, които искам да видя в днешната младеж, а не ги виждам, уви... като от момичетата съм също толкова недоволна, по-скоро разочарована, колкото от момчетата /визирам юноши и девойки над 13-14 години, естествено/...
Изображение
Мъжът за мен е силен. Успяващ и сам. Отговорен, надежден и стабилен. Знаещ какво иска и отстояващ го. Способен да обича истински. И жена, и деца. Да се грижи за тях. Кавалер, джентълмен, не желае да разстройва партньорката си, а напротив - иска да бъдат екип, тандем. Държи на свободата си, но и предоставя такава. Има воля. Има страст у него. Умее да върши нормалните битови дейности, а не разчита на мама или на съпругата си да ги свърши. Не чака да го подканят и молят и настояват и опяват, за да се включи в домакинството. Участва във възпитанието и отглеждането на децата, но не само да ги наказва, но и да играе и да се забавлява с тях, да ги води на интересни места, да спортува с тях, ако ще просто да ги разхожда в парка. Сексуален е. Нежен. Дава ласки. Идва му отвътре при това, не насилено, защото жена му така иска. Готов е да уважи нейно искане или молба. Слуша я внимателно какво обича. Каква е като цяло. И се съобразява с нейните желания и особености. Прощава. Уважава я и като отделна личност. Не просто като майка на детето/децата му. С нормална физика, а не да прилича на скъсан чувал. Хубаво би било да има свое хоби, свои любими занимания и дейности, както и приятели, и социална общност. Да продължавам ли да описвам МЪЖА или вече стана ясно какво разбирам аз под истински мъж?
Може би пропускам някои черти. Като например интелект и любознателност. Рационален ум. Логическо мислене. Усет и пространствено виждане. Стремеж към справедливост, хармония и красота. И духовност. Доброта. Да не е мързелив. Да е технически грамотен. Да е финансово независим. Защото не мисля, че е добра опция жената да издържа мъжа.
И пак... Сила.
Обичам мъжът да е силният. Не аз. Съжалявам, но наистина се чувствам жена. Истинска. Готова съм да дам всичко, буквално всичко от себе си!, но до мен да крачи силен, истински мъж.
Излях душата си пред вас. Хайде сега съм ваша. В смисъл, съвпада ли моята представа за мъжественост, за мъжество с вашата?
Интересно ми е дамите във форума какво мислят. Но още по-интересно ми е, признавам си, какво мисли Момчил.
Разбира се, горното е ИДЕАЛ, тоест нещо недостижимо. Няма идеална жена, няма идеален мъж. Но поне мъжът да се старае да покрива повечето и/или всички изброени по-горе качества.
Изображение
На шега - http://www.kozmetikata.com/show/%D0%97% ... %8A%D0%B6/
Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от baimomchil »

Ами те тия качества нямат нищо общо с казармата. Познавам мъже които са изкарали казармата и покриват част от въпросните критерии, познавам и такива които не са карали казарма и също така покриват част от тези критерии. В същото време и обратното е валидно има типажи и от обратният полюс пак в двете групи - карали и некарали казарма.

Аз по-принцип контактувам с много мъже не карали казарма и мнението ми е силно положително за тях. Мисля че са много отговорни хора и покриват голяма част от критериите които си описала (сега разбира се не мога да кажа нищо за сексуалност, ласки и нежност :lol: ). Тия хора разбира са малко по-различни от хората от нашето поколение, което е напълно нормално, предвид разликите във времената в които сме се изграждали като характери, но мисля че тази разлика е в тяхна полза и я приемам за положителна. Знам че тука голяма част от хората няма да се съгласят с мен, но това го отдавам на факта, че повечето хора считат, че следващото поколение "за нищо не става", като тези приказки съм ги чувал често и за нашето поколение, когато бях млад.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Благодаря ти за отговора, значи няма да губя вяра и надежда в днешните млади!!! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от dexter »

Аз пък искам да те запитам, Деси (надявам се да не го приемеш като нападка или заяждане) - защо смяташ, че е правилно да налагаш на мъжете твоята представа за тях? Това, че ти харесваш подобен тип как така означава, че това е единственият правилен начин за някой да е мъж? И ако ми кажеш, че не го налагаш - тогава защо искаш да разбереш начините, по които родителите (т.е. не само ти) да възпитават синовете си, за да достигнат до модела, който на теб ти е приятен? Наистина ми е много интересно да разбера отговорите на тези въпроси. Защото аз не ценя особено качеството "отваряне на врати пред дами" и никак не държа някой постоянно да ми казва колко съм красива (имам си огледало и ум в главата :mrgreen: ). Но да не изпадам в подробности, че наистина ще започне да звучи като заяждане. А е само интерес :).
О, и още един въпрос - как се вписва образът на социопата Хаус в идеала ти за мъж :)? Или този на Брус Уилис - до колкото си спомням, героите му във филмите са почти винаги разведени неудачници на средна възраст без личен живот и приятели.... Виж, ако беше сложила Джордж Клуни или Боно - по бих била съгласна - въпреки, че не се знае много за личния им живот, хората поне вършат обществено полезна дейност :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Декс, такава е МОЯТА представа за мъжественост. Откъде да зная самите мъже какво считат за мъжко поведение и какво не? За останалите жени също не мога да съдя по себе си! Но виж, знам какво със сигурност НЕ е мъжествено според повечето хора, които познавам, дори и според обществените нагласи, ако щете. Това са лигавщини от всякакъв вид, оплакване и жалване от трудностите и несгодите в живота, нежелание да се развиваш и да печелиш, лесно да се отказваш, предаваш и вдигаш ръце от всичко... Може и да бъркам :1044 а хаус, уилис и гибсън илюстрират какви мъже ме привичат чисто физически :razz: дали ти отговорих? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от dexter »

vihrogonche написа: :razz: дали ти отговорих? :923
Не, всъщност не ми отговори :). Въпросът беше защо смяташ, че мъжете трябва да са от вида, който ти харесваш :)? И понеже ти харесваш определен вид - родителите трябва да се стремят към съответното възпитание за добиването на точно такива характеристики :). Разбрах какво харесваш, какви са според теб обществените нагласи за Мъжа (с главно М). Обаче какво да правят тези, които не се вместват в този модел - може да не искат да са такива, или да не могат, или не знам... сигурно има стотици причини за отклонение от нормите? В крайна сметка светът има нужда от шофьори на камиони, стругари, кранисти - не бих казала, че те са особено финансово стабилни (едно отклонение от модела). Или пък да не се интересуват толкова от това как функционира Вселената, има ли Бог, къде отиваме след смъртта си... Е - на сапун ли да ги варим? Или да ги затворим в гето, та да не се размножават? Означава ли, че ако някой от мъжки пол не може да се вмести в обществените очаквания - няма право на щастие (както той си го разбира) :)?
Честно казано, никога не съм си падала по обществените норми - особено ще се отнася по очаванията, които т. нар. общество има спрямо отделните индивиди :). Не знам дали ме разбирате, но не искам обществото да ми казва как да изглеждам, какво да мисля, какво да чета, да слушам и пр. Сигурно ако бях мъж, щях да защитя по-досттойно позицията си и гледната си точка що е то мъж и има ли той почва у нас :). Усещам, че ставам леко заядлива, затова отивам да се поразходя :) :). Само да добавя - нищо лично към Деси - явно не е само тя с такива очаквания :)!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Не мисля така тогава, Декс.
Съжалявам, че повдигнах темата вече.
Просто наистина се бяхме събрали няколко близки приятелКи и обсъждахме мъжете като цяло.
После започнахме да говорим за днешните 20-годишни и тогавашните 20-годишни.
Обществото е различно като цяло, разбира се, не само казармата е отпаднала.
Не помня коя от нас предположи, че казармите преди все пак са правили момчетата мъже, а сега като ги няма всичко тръгва на зле.
И аз просто реших да разкажа на вас какво сме си приказвали по женски, нищо повече.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от cchery »

Деси, аз внимателно днес, на спокойствие най-вече :) прочетох твоето описание за МЪЖ. Признавам - толкова е лъскаво и изчистено от трески, че звучи като най-прекрасното човешко същество, което можеш да срещнеш. В доста от описанията, които си направила, имаме сходство на мисли и очаквания. Само че аз като се замислих дали искам да имам такъв човек до себе си и...... ме хвана страх. Страх от скуката :1062 . Този ТОЙ е толкова идеален, внимателен, старателен, интелигентен, безгрешен и т.н., че почти подуших и идеално чистата му кожа, ухаеща на на мъжкарски одеколон :1062 ... и нещо ми стана. Може би защото и аз съм типична жена, обичам да има трески за дялане - ние, жените, сме известни с желанието си да променяме мъжете, да ги довъзпитаваме, да ги шлифоваме (много пъти без да си го признаваме) - е, този лустрак, който ти и аз лелеем, какво ще му доизкусуряваме?!?! На мен толкова много ще ми омръзне някой път от вечното му отваряне на врати и взимане на чантите от ръцете ми, че ще му шибна един - ей така от скука и за разнообразие..... :1062 :1062 . А някой път бих му подменила одеколона с течност за отблъскване на домашни любимци :955 :955 ......

Та, ако трябва да се върна по-сериозно на темата, аз лично бих искала да възпитам един достоен българин, отличима личност и забележителен човек. Искам моя Коко да е честен, да е доблестен, да е отзивчив, състрадателен. Искам да знае стойността си и да я отстоява. Но и създава. Да блести с интелект, но само там, където е необходимо - да не е натрапчиво досаден, повлекан и ласкател..... и други такива. Дали ще отваря кавалерски врата или ще носи чанти..... ъъъъ предвид моите заплахи за побой над такива същества май ще се въздържа да бъда стриктна. :1062 Ще ми се Коската да може да чете по погледа, мимиките и израженията. И да развие силно шесто чувство.... да се осланя на разбиранията си и да трупа опит, който със сигурност ще му осигури и шамарите, но това е полезен урок.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Анджък де :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор