Жени говорят за Мъже

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Хайде, мацки, ние сме :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

[youtube]goew-xb9MpQ[/youtube]

Една от най-най-хубавите и добри, стойностни песни, изразяващи какво са мъжете за жените, и обратното, разбира се!

Чувствайте се поздравени от сърце, мили мои скъпи приятелки-мецанки :940 :940 :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »


Перфектната половинка


Не се притесняваш да се обвържеш емоционално, но за нищо на света не би определяла личната си стойност според мъжа, с когото излизаш. Ако нещата помежду ви не се получат, няма да се сринеш, защото не би си позволила да се откажеш от целия си социален живот заради него.

Опазването на личното ти пространство осигурява баланса на връзките ти. Когато гаджето ти отстоява личната си независимост и реши да излезе с приятелите си без теб например, ти чисто и просто ще се възползваш от възможността да се позабавляваш с твоите дружки и както обикновено да пофлиртуваш на някое шумно място. В допълнение към профила ти – чудесно знаеш точно кога е моментът да отрупаш гаджето си с нужната доза внимание. Именно тази комбинация от качества – знаеш, че взаимоотношенията се базират на взимане и даване - поддържа връзките ти балансирани.


http://www.cosmopolitan.bg/love-sex/test.php?i=26 - тестът!!!

http://www.cosmopolitan.bg/you/test-0.html - други тестове :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

В басейна, с джакузитата, докато навън беше -3 градуса, а вътре - +42, си говорихме няколко двойки за мъжете, жените, половите различия и т.н. Оказа се, че без изключение, всички до един искахме ВРЪЩАНЕ НА КАЗАРМАТА В БЪЛГАРИЯ, дори за 9 месеца да е, но да е задължителна за момчетата след училище. Та се заформи единодушие по темата де. Но на мен ми стана интересно тук, във форума, какво мислите, Жени, за Мъжете ни, за Синовете ни - трябва ли да ходят в казарма или не трябва? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от dexter »

vihrogonche написа:. Оказа се, че без изключение, всички до един искахме ВРЪЩАНЕ НА КАЗАРМАТА В БЪЛГАРИЯ, дори за 9 месеца да е, но да е задължителна за момчетата след училище. Та се заформи единодушие по темата де. Но на мен ми стана интересно тук, във форума, какво мислите, Жени, за Мъжете ни, за Синовете ни - трябва ли да ходят в казарма или не трябва? :1044
Единодушие на родителите, но някой сетил ли се е да пита децата :lol: :lol: ? Братовчедка ми и тя застъпи мнението за връщане на казармата, но синът й, който е на 16 каза, че това са пълни глупости :). Склонна съм да се съглася с него, даже направо съм съгласна :). Не виждам нищо полезно в това младите момчета да се учат да следват заповедите на някой малоумен чичка, да зарежат всякакво собствено мнение, да се потъпква свободата им и начина им на мислене в името на една много спорна идея. Колкото до отбраната на България - нека да не се заблуждаваме - всяка от армиите на съседите ни (може би без тази на Гърция) ще ни смаже за има-няма половин час - със или без запаса.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Идеята е самите момчета да станат МЪЖЕ.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Идеята е самите момчета да станат МЪЖЕ.
Деси, момчетата стават МЪЖЕ със семейно възпитание. Не с казармени извращения. Толкова голяма простотия отдавна не бях чела...... Извини ме, не казвам нищо за личността на твърдящите, че казармата е необходимост, а за изразеното от тях мнение. ПРОСТОТИЯ на ента степен!

Аз категорично отказвам моят син да ходи в казарма!!!! И още по-категорично заявявам, че той ще се превърне в доблестен мъж, защото:

1. Има подходящата семейна среда.
2. Има подходяща училищна среда.
3. Има подходяща приятелска среда.
4. ИМА НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ СЕБЕ СИ!!!!!


Семейна среда - родители, които много го обичат и безрезервно го подкрепят. Не скатават грешките му и го държат отговорен за тях. Държат на ОБРАЗОВАНИЕТО и СПОРТА! Държат на ЧЕТЕНЕТО на книги. Държат на възпитание в ТРУД!

Училищна среда - нашият стремеж с Момчил да научим Коко да бъде стриктен в задълженията си в училище даде и всъщност тепърва ще дава резултати. Константин е най-добрият ученик сред момчетата от неговия клас - оценен е от учителите си и именно тази оценка го задължи (без принуда) да държи да се доказва! Разбра колко е сладко да го хвалят :954 . Което хич, ама хич не е лошо, защото сам се критикува, когато е получил по-ниска оценка. И то не защото има 4 или 5, а защото, цитирам от вчера, "Елементарни грешки съм допуснал. Хем тати толкова много ми ги обяснява. Чак мене ме е яд!"

Приятелска среда - ограничена до 2-3 момчета, с които редовно се вижда и играят. Ние с Момчил се познаваме с техните родители и поддържаме близка връзка - не приятелска, а такава да споделяме, когато децата са на гости у някого какво правят, какво ги интересува и т.н. И съответно като са навън - навън ли са били :1069 .

Да има на разположение себе си - за мен е повече от крайно погрешно във възрастта, когато си получил средното си образование, или висшето, и най-сетне се виждаш оцелял след всичко това, вместо да седнеш, да се събереш, да си организираш мислите, да си избереш посоката на пътя и най-вече да се осъзнаеш кой си, да те лишат от свобода. Деси, нека не се лъжем - КАЗАРМАТА Е ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА!!! Ти би ли искала да ти отнемат 9 месеца или дори ден от живота ПРИНУДИТЕЛНО и да те лишат от възможността да разполагаш със себе си?! Ти как се чувстваш, когато БАР-ът те запокитва в депресията и, както сама се изразяваш, не си себе си за дълги периоди?!?!

Мога още много да пиша, но честно казано нямам възможност.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от dexter »

vihrogonche написа:Идеята е самите момчета да станат МЪЖЕ.
Да де, ама как точно ще стане това? Какво означава някой да стане мъж? Да натрупа мускулна маса за сметка на мозъка си :)? Защото в казармата това става. Да се научат на отговорност и дисциплина? Едва ли това става именно в тази институция. Да хванат занаят, че да могат да издържат семейството си? И това го няма. Да търпят на болка? Една татуировка върши същата работа. Е, кое тогава безценно качество се развива в казармата, което прави момчетата мъже? Ако е да се отделят от полите на майките си - какво пречи като завършат да си наемат квартира и да се грижат сами за себе си? Без мама да им оправя леглото и да им готви вечеря. Според мен това ще ги научи на отговорност, дисциплинираност и самостоятелност, без това да води до загуба на умствен и работен капацитет. Не, определено съм против казармата :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

dexter написа:
vihrogonche написа:Идеята е самите момчета да станат МЪЖЕ.
... Ако е да се отделят от полите на майките си - какво пречи като завършат да си наемат квартира и да се грижат сами за себе си? Без мама да им оправя леглото и да им готви вечеря. Според мен това ще ги научи на отговорност, дисциплинираност и самостоятелност, без това да води до загуба на умствен и работен капацитет. Не, определено съм против казармата :).
Да, повечето момчета се прехвърлят от любящите ги мамички към също така любящите ги съпругички. Не, че нещо лошо, ама кога ще останат сами със себе си? Кога ще изпробват силите си? Как ще се докажат, че могат да оцелеят и че могат да се грижат първо за себе си, пък после и за друг човек/хора?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

cchery написа:
vihrogonche написа:Идеята е самите момчета да станат МЪЖЕ.
Деси, момчетата стават МЪЖЕ със семейно възпитание. Не с казармени извращения. Толкова голяма простотия отдавна не бях чела...... Извини ме, не казвам нищо за личността на твърдящите, че казармата е необходимост, а за изразеното от тях мнение. ПРОСТОТИЯ на ента степен!

Аз категорично отказвам моят син да ходи в казарма!!!! И още по-категорично заявявам, че той ще се превърне в доблестен мъж, защото:

1. Има подходящата семейна среда.
2. Има подходяща училищна среда.
3. Има подходяща приятелска среда.
4. ИМА НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ СЕБЕ СИ!!!!!


Семейна среда - родители, които много го обичат и безрезервно го подкрепят. Не скатават грешките му и го държат отговорен за тях. Държат на ОБРАЗОВАНИЕТО и СПОРТА! Държат на ЧЕТЕНЕТО на книги. Държат на възпитание в ТРУД!

Училищна среда - нашият стремеж с Момчил да научим Коко да бъде стриктен в задълженията си в училище даде и всъщност тепърва ще дава резултати. Константин е най-добрият ученик сред момчетата от неговия клас - оценен е от учителите си и именно тази оценка го задължи (без принуда) да държи да се доказва! Разбра колко е сладко да го хвалят :954 . Което хич, ама хич не е лошо, защото сам се критикува, когато е получил по-ниска оценка. И то не защото има 4 или 5, а защото, цитирам от вчера, "Елементарни грешки съм допуснал. Хем тати толкова много ми ги обяснява. Чак мене ме е яд!"

Приятелска среда - ограничена до 2-3 момчета, с които редовно се вижда и играят. Ние с Момчил се познаваме с техните родители и поддържаме близка връзка - не приятелска, а такава да споделяме, когато децата са на гости у някого какво правят, какво ги интересува и т.н. И съответно като са навън - навън ли са били :1069 .

Да има на разположение себе си - за мен е повече от крайно погрешно във възрастта, когато си получил средното си образование, или висшето, и най-сетне се виждаш оцелял след всичко това, вместо да седнеш, да се събереш, да си организираш мислите, да си избереш посоката на пътя и най-вече да се осъзнаеш кой си, да те лишат от свобода. Деси, нека не се лъжем - КАЗАРМАТА Е ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА!!! Ти би ли искала да ти отнемат 9 месеца или дори ден от живота ПРИНУДИТЕЛНО и да те лишат от възможността да разполагаш със себе си?! Ти как се чувстваш, когато БАР-ът те запокитва в депресията и, както сама се изразяваш, не си себе си за дълги периоди?!?!

Мога още много да пиша, но честно казано нямам възможност.
Твоят син - да, да и пак ДА, Чери! Знаеш ли обаче какъв % от българските момчета разполагат с правилно мъжко възпитание, подходящо отглеждане от страна на "орлицата-майка", която не дава и косъм да падне върху главицата на любимото й чедо? Нещата са ПЛАЧЕВНИ отвсякъде, пък после се чудим откъде се навъдиха толкоз много мамини синчета, лигльовци, глезльовци, гейове, женчовци и тем подобни екземпляри от мъжки пол, но с невъзможност да бъдат наречени МЪЖЕ. Защото да си мъж не е това да разполагаш с парче месо в повече, нееее! Това е сила, самоконтрол, надеждност, отговорност, способност да оцеляваш дори при тежки и дори сурови условия... както и да е. Аз съм ЗА това Алекс да иде в казарма, поне за 9 месеца време, да се научи да се справя без мен, без баща си, без гадже, без училище, без среда, без приятели, без нищо - оставен на самия себе си - тоест от твоите четири позиции, да остане единствено последната!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор