Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Сред отличените за най-добър служител за месец Октомври 2017 г. съм, можете да видите точно тук! :)

" ... ЦСРИ за хора със зрителни увреждания - Десислава Константинова Враджалиева ..."

Някакси - гордо и щастливо ми е.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Няколко нови неща, свързани с работата ми и въобще с трудовите правоотношения около мен:

1. От Нова година нашият рехабилитационен Център минава към Съюза на слепите в България и вече няма да бъде подчинен на Столична община. Очакваме някакви промени заради това, но какви по-конкретно - още не знаем.

2. Хри започна нова работа. Сега работи като техник-координатор, организатор на събития и специалист по поддръжката в 9-та Френска езикова гимназия. На смени е: една седмица е от 6.30 до 14.30, една седмица е от 13 до 20 ч. Ще видим.

...........................................................................................................................................................

Иначе... тъжно ми е, за загиналите 10 и ранените 20 човека, които пострадаха преди близо месец, от Пернишкия Център :cry:

...........................................................................................................................................................
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Утре ни е Коледното парти в службата. Ще си разменяме подаръци и ще ходим на заведение да хапнем, пийнем, поговорим и да се повеселим преди празниците :1211 ... А днес всеки от нас дари сума за пострадалите от катастрофата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Бизнес притча: Как Мравката загуби мотивация за работа оттук

Всеки ден, малката Мравка пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Произвеждаше и беше доволна. Шефът – Лъвът – обаче се учудил, че мравката работи без надзор. „Ако тя произвежда толкова без надзор, не би ли могла да произвежда повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.

Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади. Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на достъпа за Мравката. След това на Хлебарката ѝ бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори.

Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите, за да ги представи на срещи, специално организирани за тази цел. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър, лазерен принтер и бе наета една Муха, която да ръководи отдел информатика. Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова хартии и срещи, които отнемаха цялото време!

Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за сектора, където работеше Мравката. Постът бе поверен на един Щурец, чието първо решение бе да закупи килим и ергономичен стол за бюрото си. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър и асистентка (която взе от предната си служба), за да му помага да подготвя стратегическия план за оптимизиране на работата и да контролира бюджета за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.

По същото време Щурецът убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не произвеждаше вече колкото преди. Той нае един Бухал – известен консултант – да осъществи одит и да предложи решения. Бухалът изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в това предприятие."

Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение“.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Прочетено от бг-мамма:

"От позицията на наемен работник твърдя, че ако някой иска да си на 8 часа работен ден, трябва да ти плаща съответно, а не да минава с довода: "Колко ти е работата?" Ако нямам работа през 4 от тези часове, не е моя грешка, а на шефа. Вече не помня кой ми е казвал: "Задача на началника е да ти уплътни работното време, а не постфактум да ти обясни, че не си се претоварил.""

:524 Добре :524 казано! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Тест: Какво правя още тук?, списание Мениджър :222

[img]http://spisanie.manager.bg/sites/defaul ... r_logo.gif[/img]

Моят резултат е 19 точки и затова попадам в следната категория съгласно теста:

От 18 до 26 точки - Добре се справяте с изискванията на работодателя ви и все пак при вас нещо не е наред. Може би професионалните ви възможности са далеч над това, с което се занимавате в момента. Нужен ви е, макар и малък, но забележим от другите успех, за да повишите самочувствието си. Може би причина за вашата неудовлетвореност е неумението ви да контактувате свободно с колегите си.

А вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Бог работи с теб, а не вместо теб. – Уейн Дайър :222

Изображение

Перифразирам това изречение с мои думи, защото ми допадна мъдростта в тази сентенция и си взимам от нея за мои цели - "ПСИХОЛОГЪТ работи с теб, а не вместо теб."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Обичам си работата.
Но май че напоследък се изтощих.
Мисля, че умората се натрупа и затова се ... разболях.
Не много тежко, не съм на легло, но усетих остра нужда да си остана ВКЪЩИ.
Взех си болничен цялата седмица.
Обръщам СИ внимание.
Спя. Разхождам се. Ям любими неща. Пия любими напитки.
Слушам музика. Чета. Пиша. Мисля. Почивам си.
Подреждам разни стари и ненужни вещи.
Разчиствам и вътрешното си пространство от вехти схващания, които вече не ми вършат работа.
Добавям СМИСЪЛ в дните и нощите си.
Чувам се. И това е прекрасно. Просто е прекрасно.
Да си сам у дома, а да се чувстваш пълен и изпълнен. И споделен.
Вечер също е красиво. Само аз и Хри. Алекс отиде при майка ми, да не го заразявам, а и да се види с тях.
Радвам се. Отново ще ставам ЛЕЛЯ. Отново на момиченце. Сестра ми е бременна с трето.
И в същото време - подсъзнателно - работата ми е с мен.
Сънувах как говоря в залата на клиенти и колеги, на събитието сега на 9-ти февруари.
И така... Ще се радвам и вие да споделите за вашата работа, за вашето ежедневие.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Как да станете по-организирани - 7 изпитани съвета:

Изображение

1. Не отлагам
Това май е най-важното от всички нови правила – когато се сетя за нещо, ставам и го правя. Така не се натрупва, не го забравям, не мисля повече за него. И ми остава много свободно време за по-приятни занимания веднага след това.

2. Сложих големи кутии там, където се трупат най-много вещи
Има кътчета във всеки дом, които се превръщат в магнит за малки вещи, които сякаш не ни се иска да изхвърлим. Когато има и деца в къщата, количеството съкровища рязко се увеличава. Сложих панерчета на всички такива места из къщата и нуждата от подреждане рязко намаля. И праха се почиства много по-лесно, когато няма 100 неща шкафа.

3. Снимам с телефона всичко важно
Бележки, съобщения, идея за салата – снимам всичко. Така няма риск да загубя бележката, на която съм си го записала и мога да го проверя по-късно. Бележника в телефона с алармата също е другата много важна функция. Имам записани бележки за след 4 месеца.

4. Меню за цялата седмица
Планирането се оказа много удобно. В неделя с кафето сядам и пиша 7 идеи за вечеря. Включвам, естествено и поръчката на пица, защото все още не съм супер майка, а просто по-организирана. Не ме интересува дали в дадения ден ще се яде или не мусака. Щом е в плана, това ще се яде. Така планирам успешно и списъка с продукти.

5. Купувам винаги по две или в големи пакети
Има няколко неща, които свършват сякаш изненадващо в една къща – тоалетната хартия, олиото, захарта и кафето. Всеки път, когато купувам някое от тези неща, взимам по две. Така винаги има.

6. Плащам сметките онлайн и автоматично
Докато имах кредит, вноските по него се погасяваха автоматично на точна дата. Така имах едно нещо по-малко, за което да мисля. Сега сметките ги плащам онлайн, защото мога да го направя и посред нощ – в мига, в който се сетя.

7. Пазарувам комплекти дрехи
Вместо всеки месец да купувам по нещичко, започнах да пазарувам дрехи в началото на всеки сезон. За децата – по чифт дрехи за всеки ден, обикновено в комплекти, за да си подхождат без значение кои тениска и панталонки ще извадя от чекмеджето. За себе си започнах да практикувам същото, като винаги гледам нова дреха, която влезе в гардероба, да се съчетава с поне още две.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

След 9 дни, в които си бях вкъщи, утре се връщам отново на работа.
Вълнувам се, защото:
1. Колежка се върна от майчинство сега в петъка и ще я видя.
2. Предстои ми важно участие в събитие на 9 февруари и ще се подготвям за него.
3. Колегите и делничното ежедневие ми залипсваха вече, факт.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор