Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

От 6 години работя като психолог в Центъра за хора със зрителни увреждания. Това е местоработата до момента, на която съм се задържала най-дълго. Обичам си работата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

https://www.jobs.bg/job/4357991 - Обявата за нов директор на нашия Център

31.05.2018, Ref.#: CSRI_Sofia
Ръководител на ЦСРИХЗУ, СЪЮЗ НА СЛЕПИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Месторабота София, ул."Цар Симеон" №110 ; Постоянна работа; Пълно работно време; Заплата от 700 до 800 BGN (Бруто)

Ръководител на ЦСРИХЗУ

І. Свободна позиция за длъжността – ръководител на „Център за социална рехабилитация и интеграция на хора със зрителни увреждания" - гр. София - по трудово правоотношение.
ІІ. Кратко описание на длъжността:
Ръководи, организира и контролира цялостната дейност на „ЦСРИХЗУ” - гр.София.
ІІІ. Изисквания за заемане на длъжността:
1. Минимални и специфични изисквания за заемане на длъжността:
1.1. Минимални изисквания за заемане на длъжността:
• Образователно-квалификационна степен – Бакалавър и по-висока;
• професионален опит – 5 години;
1.2. Специфични изисквания за заемане на длъжността:
• Придобит образователна квалификационна степен и професионален опит областта на – Социални дейности, Социален мениджмънт, Педагогика, Психология;
• управленски умения;
• организационни умения;
• Компютърни умения.
2. Допълнителни изисквания за заемане на длъжността:
2.1. Личностна ориентация към постигане на конкретни резултати;
2.2. Умения за работа в екип
2.3. Комуникативни компетентности;
2.4. Притежаване на необходимите за длъжността професионални знания и умения;
2.5. Познаване на нормативната база регламентираща услугата;
2.6. Социални умения;
2.7. Предприемчивост;
2.8. Отговорност;
3. Основна цел и задачи на длъжността:
3.1. Ръководи, контролира и координира работата в Център за социална рехабилитация и интеграция на хора със зрителни увреждания.
3.2. Възлага изпълнението на задачи, свързани с функционирането на ЦСРИХЗУ.
3.3. Отговаря за организацията, реализацията и управлението на цялостната дейност ЦСРИХЗУ нейното планиране, реализиране, вътрешно мониториране, финансово управление оценяване и отчитане.
3.4. Организира предоставянето на социални услуги на потребителите на ЦСРИХЗУ.
3.5. Осъществява вътрешен контрол за изпълнението на дейността и воденето на задължителната документация, свързана с всеки потребител на предлаганите от центъра услуги.

ІV. Начин на провеждане на конкурсната процедура:
1. Първи етап - подбор по документи.
2. Втори етап - провеждане на интервю с всеки от допуснатите кандидати, като комисия по провеждане на избора оценява кандидата и го подрежда в общото класиране след интервюто.
3. Трети етап - писмен тест

V. Необходими документи за кандидатстване:
1. Заявление за участие в конкурс – свободен текст.
2. Мотивационно писмо.
3. CV на кандидата (европейски формат).
4. Копия от документи за придобитата образователно-квалификационна степен и специалност.
5. Копия от документи за придобита допълнителна квалификация.
6. Копия от документите удостоверяващи, продължителността на професионалния опит, (трудова/служебна/осигурителна книжка ).
7. Писмено разработена концепция за развитието на предлаганите от центъра социални услуги в обем до 10 000 знака.
8. Свидетелство за съдимост, издадено не по-рано от три месеца преди датата на подаване на документите за кандидатстване.
9. Удостоверение, че лицето не се води на диспансерен отчет за психично заболяване.
10. Декларация със свободен текст, че кандидатът доброволно предоставя личните си данни, необходими при кандидатстването за конкурса

VІ. Място и срок за подаване на документите:
1. Документите за участие в конкурса се приемат всеки работен ден от 8.30ч.до 17.00ч. в сградата на Централно управление на Съюза на слепите в България - гр.София, ул.„Найчо Цанов“ № 172 ет. 2. ст. №12
2. При подаване на документите кандидатите трябва да предоставят ясни и четливи копия на издадените от други институции документи и да покажат оригиналите им за сверяване.
3. Копията от документите, удостоверяващи трудовия стаж, трябва да съдържат всички попълнени страници и да са оформени до датата на подаване на документите.
4. Кандидатите подават необходимите документи за участие в конкурса – лично, по пощата с писмо с обратна разписка или по електронна поща:ssb.sofia@abv.bg, подписани сквалифициран електронен подпис.

VІІ. контакти:
1. Лице за контакти: Васил Долапчиев - председател на ССБ
2. Телефон за контакти 0886 100 153

VІІІ. Краен срок за подаване на документите – 30.06.2018г.

ІХ. Основната месечна заплата за длъжността от 700 лв до 800лв.

Х. Извършване на подбор и класиране на кандидатите.

1. Първи етап: Разглеждане на подадените документи и преценка за допустимост;
Документите се разглеждат от 1-12.07.2018г.
Комисията разглежда подадените за участие в конкурса документи и съставя протокол, който се утвърждава от Председателя на ССБ. Списък с допуснати и недопуснати до втори етап кандидати се предоставя на заинтересованите лица по телефон или електронна поща.
В случай, че представените от кандидат документи не отговарят на изискванията за заемане на съответната длъжност, той не се допуска до втори етап на конкурса.
В случай, че на фаза подаване на документи се установи, че има кандидат, кандидати, които не са представили всички изискуеми за участие документи отговорния служител в ЦУ на ССБ ги поканва в едноседмичен срок от уведомяването да отстранят допуснатия пропуск.

Допуснатите до втори и трети етап кандидати ще бъдат уведомени допълнително за датата и часа на провеждане на съответния етап от конкурса. Интервюто и теста с допуснатите кандидати ще се проведат в гр.София, ул. "Цар Симеон" №110.

2. Втори етап: Събеседване с допуснатите кандидати
Събеседването цели изясняване на, но не само :
• мотивите за кандидатстване;
• очакванията към работата;
• професионалните компетенции;
• познаване на нормативната база регламентираща услугата
• уменията за работа в екип и общуване;
• способността за своевременно вземане на решения;
• притежаваните от кандидатите специализирани знания и придобити умения за работа с лица със зрителни увреждания, и осигуряване на грижа в среда близка до семейната, както и за взаимодействие с близки и роднини на тези лица.

3. Писменият тест ще съдържа въпроси от действащата нормативна база и ситуационни въпроси.

4. Класиране
За своята работа комисията съставя протокол, който се утвърждава от Председателя на ССБ. В протокола се отразяват резултатите от извършения подбор и се прави класиране на участвалите в втория и третия етап кандидати. Комисията предлага на Председателя на ССБ да сключи трудов договор с класираният на първо място кандидат и класира резервни кандидати.

Декларирам, че доброволно предоставям личните си данни, необходими за кандидатстването и участието ми в провеждания от Съюза на слепите в България конкурс.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

https://bg.wikipedia.org/wiki/SWOT-%D0% ... 0%B8%D0%B7" onclick="window.open(this.href);return false;

SWOT-анализ
от Уикипедия, свободната енциклопедия

SWOT-анализът е широко популярна техника от стратегическото управление, разработена от Алберт Хъмфри. Анализът разглежда четири фактора, които идентифицират проекта, продукта или организацията, на които са приложени.

Положително влияние Отрицателно влияние
Вътрешна среда Плюсове Минуси
Външна среда Възможности Опасности

Елементи:

Плюсове (Strengths) – какви са силните страни на анализирания обект. Когато става дума за компании, ключовите компетенции автоматично се превръщат в плюсове.

Минуси (Weaknesses)

Възможности (Opportunities) – като възможности могат да се разглеждат продуктите, които се получават от матрицата на Ансофф и някои от факторите в ПЕСТ анализа.

Опасности (Threats) – При анализа на опасности за определен продукт или бизнес много полезен може да се окаже моделът на Портър или ПЕСТ анализа. Самите идентифицирани опасности, от своя страна, могат да помогнат за планиране на рисковете.

Разширен SWOT. Често следваща стъпка след SWOT-анализа е така нареченият разширен SWOT-анализ, в който се разглеждат различните стратегии за управление на комбинации от вътрешни и външни фактори. ...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

7-те разлики между токсичния и добрия началник

Екипът на един добър началник и екипът на един токсичен началник ясно ли личат... в единия цари хармония, разбирателство, кооперативност, креативност, колегиалност, а в другия анархия, постоянно напускане на стари кадри и наемане на нови, изнервяне.

Резултатите между двата екипа също са коренно различни - единият е много по-продуктивен от другия. Попаднахме на много добри комикси, които показват 7-те признака, по които можем да различим добрия от токсичния шеф.

Ако вие се намирате в среда с такъв началник, по-добре да потърсите друго място за себе си. Лошият ръководител на екипа никога няма да е доволен от вас и дори да вършите 39454203675432 неща правилно (защото точно с толкова задачи ви е нагърбил), винаги ще открие слабите страни на работата ви.

Ето и кои са точно разликите:

Дори не всяка ваша идея да е най-добрата, перфектният шеф ще насърчи да измислите още идеи. Той знае, че всяка нова идея има потенциал да се превърне в чудесен проект.

Изображение

Добрият шеф никога не би бил жесток с вас, ако направите грешка. Той няма да я натрапва в лицето ви, а ще се постарае да направи така, че да не я допускате отново. Това, че вие сте допуснали грешка, означава, че и той не е свършил достатъчно задоволително работата си да ви обучи.

Изображение

Добрият шеф насърчава служителите си. Лошият - ги демотивира и смачква.

Изображение

Добрият шеф показва и дава пример как се върши правилно работата. Лошият - само знае, но никой не го е виждал да я върши...

Изображение

Добрият шеф винаги мисли за екипа. Той винаги сплотява служителите и казва "Ние". Токсичният - казва само "Аз!"

Изображение

Лошият шеф дава команди. Добрият - дава идеи.

Изображение

Лошият шеф заповядва. Добрият пита и съветва.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Днес ще си пиша мотивационното писмо и концепцията за развитие на Центъра.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от cchery »

Kleo написа:Днес ще си пиша мотивационното писмо и концепцията за развитие на Центъра.
Дескао, справи ли се със задачата?!? :954 :954

Има ли някакви изисквания относно формата, в който трябва да е написана концепцията ти или пък за дължина, или за задължителни елементи?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Днес ще си пиша мотивационното писмо и концепцията за развитие на Центъра.
Деска, справи ли се със задачата?!? :954 :954

Има ли някакви изисквания относно формата, в който трябва да е написана концепцията ти или пък за дължина, или за задължителни елементи?!
Не напълно. Но писах доста. Хубавото е, че мислех и мисля още по темата. И нещата все повече изкристализират в главата ми. И в сърцето ми. Изисквания почти няма. Пише - свободен текст. Но като размер е до 5 машинописни страници концепцията. Нищо друго :923 Благодаря ти! Срокът ми е 30 юни, но тъй като е събота, значи е до 29 юни.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Изображение

9 от 10 документа за кандидатстването в конкурса са ми готови. Срокът за подаването им ми е 29 юни, петък.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор