Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Мнение от Kleo »

Днес се замислих за това каква част от хората наистина обичат работата, която вършат ден след ден :1044
Оказа се, че нямам и бегла представа, а ми стана интересно, защото на работа или ангажирани в някакви занимания изкарваме страшно много часове от денонощието :1044
И така, да отговоря първа - от 2 години работя като психолог в Център за слепи хора. По специалността ми е. Чувствам се на мястото си. И да, обичам си много работата. Сработих се с колеги, шефове и като цяло с клиентите ни. Въпреки ниската заплата тук има много плюсове, които ценя. Вие сте на ход да споделите, всеки за себе си, работата си или ако е в майчинство или домакиня, дали основното занимание й допада, харесва го, обича го? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Психологическа игра, изследваща обществените нагласи относно някои личностни качества:

Представям на вниманието ви качества на трима реални човека.

Въпросът е кого бихте избрали за свой работодател?

1. Вегетарианец, не пуши, не пие, обича изкуството, привърженик е на реда.

2. С писателски и журналистически умения, семеен, умее да управлява лодка, патентовал е три изобретения, страда от психична болест.

3. Води разгулен живот, обича да пие, прекалява с пушенето, има здравословни проблеми.

Тук няма верни и грешни отговори. След известно време ще дам и ключа от теста. Когато двете ми колежки ми дадоха този тест, отговорих с опция 1. за шеф, но ако се касае за приятел, се спирам на вариант 2. Вие сте, ако искате. А междувременно ми е интересно и по темата да се пише. :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

На 11-ти, 12-ти и 13-ти юни (сряда, четвъртък и петък) ще съм в командировка на изнесено обучение по ориентиране и мобилност за незрящи в град Дряново. Ще бъдем 8 човека от екипа и 42 потребители. Ще ни настанят в станцията за слепи, в гориста местност, съвсем близо до града. Сега мисля как ще изкарам и кои дрехи да подбера, предвид променливото време и факта, че все пак ще сме на планински терен там :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Снощи се върнах от командировката в Дряново. Посетихме още Боженци и Български извор. Беше страшно трудно и тежко на моменти, грижа за цял автобус хора с увреждания, но се справихме успешно екипът. Пострадали - няма. Доволни - има. :524

[youtube]_CTYymbbEL4[/youtube]

Поздрав!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Командировките зачестиха. За добро е. С всяка следваща имаме все повече доволни и все повече самостоятелни потребители. Последно ходихме в село Шипково, област Ловеч, община Троян. Балкан, чист въздух, валеше суграшица и посипваше боровете наоколо. Взех си евтини глинени гюведжета от едно селце. По лев и петдесет едното. Станцията беше топла и уютна, храната - добра, това е към ССБ /Съюз на Слепите в България/. С колегите сме невероятен, синхронен екип. Това беше на 8, 9 и 10 декември. Някак празнично. Ами това е - обичам си работата, колегите и клиентите. :1216

А вие, дами? Как я карате в службите си? Това са местата, където просто печелите парите си или са и местата, където реализирате самите себе си, потенциала и дарбите си да служите на другите, на обществото? Замислих се отново. Няма случайности сякаш в този живот, включително и за нещата, с които се занимаваме ежедневно...

[youtube]KcEBNIH6AhY[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Обичам си работата, ей! :954 :954 :954 Днес беше особено динамично и радостно в офиса :1216 С две думи - щастлива съм, благодарна съм, че бачкам в този Център :524
П.П. Освен това - две нови възможности за печалба: едната от европейски проект, свързан с обучение и рехабилитация на незрящи лица, другата - от български проект, свързан с ориентирането и мобилността на слепите хора в София, които желаят да ползват метрото. Как да не се вълнувам и радвам? Хем ще бъда полезна, хем ще печеля от това? Винаги съм мечтала за такъв тип работа, и се чувствам безкрайно удовлетворена. Заплатата е ниска, да, но се компенсира от съвсем друг тип неща... :fan :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

http://razlichnotomyasto.com/?page_id=123 - Тиймбилдинг - в "Различното място" :954

Изображение

Мечтая си отново за едно прекрасно тиймбилдингче :mrgreen: :1062 , някъде сред Природа...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

На 13-ти петък, след работа, се очертава служебно парти по случай идващия ден на влюбените :mrgreen: Шефът каза, че ще прави капама или кавърма :mrgreen: На мен ми каза, че ме освобождава, ако искам, защото знае, че правя житен режим и не искал да ми причини телесно-душевна болка :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Преди малко шефът ме сюрпризира с мартенска командировка в Пловдив. Ще ида сама за 2 дни и 1 нощ. Трябва да видя оборудването на един кабинет по зрителна рехабилитация в тамошния център за незрящи хора. Обичам командировките по принцип. Но този път няма да има колеги с мен и ми е малко нетипично. Дори леко напрегнато, честно казано...
Последно промяна от Kleo на 17 Фев 2015, 19:32, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор