Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Обичам си работата, да, но сега изключително много се радвам на последния си ден в Центъра за тази година.
Предстоят ми цели 10 почивни дни! Ще се наспя. Ще разполагам изцяло с времето си. Ще правя каквото си поискам.
Хубаво е, когато човек обича мястото, където полага труда си, прекрасно е там да се чувстваш в свои води, но в живота е нужен БАЛАНС.
А сега е време за ПРАЗНУВАНЕ. За БЛИЗОСТ с най-близките. Семейство и приятели.
За равносметка на отминалите месеци. И за планиране на следващите.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

В потвърждение на горното, прочетох една добра статия на английски език за синдрома "професионално изгаряне" /бърнаут/:

Avoiding the Trap, Learning to Recognize Burnout

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

20 офиса, в които ще ви се прииска да работите

За да се чувстваш добре на работа, трябва да правиш нещо, което обичаш, да имаш яки колеги и разбран шеф, но и да работиш в прекрасно място - функционално, модерно, уютно.

Ето 20 офиса, в които ще ви се прииска да работите.

Да разгледаме!

[img]http://www.highviewart.com/uploads/cach ... 362844.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Към каква кариера трябва да се насочиш?, ТЕСТ

Моят резултат:

Работещата в екип

[img]http://p.cosmopolitan.bg/tests/kum-kakv ... -636x0.jpg[/img]

Това, което те мотивира най-много са инстинктите ти да доставяш удоволствие на хората около теб. Да, но това не означава, че си слаб противник. Просто си невероятно добра в координирането на работата с екипа. Правиш всичко с невероятна страст. Винаги намираш правилните думи и това ти помага да се справяш с професии, при които е важна съвместната работа, независимо дали става дума за привличане на нови корпоративни клиенти или креативни брейнсторминги в рекламна агенция. Отлично се справяш и с воденето на преговори. При наличието на евентуален спор, би открила най-ефективното решение за компромис и от двете страни. Подходящи кариери: PR, музика, организиране на събития, маркетинг, планиране на сватби, педиатрия, международни отношения, търговия.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Вчера сутринта шефът ми ме уведоми за чудесна възможност за развитие в професионален план! Предстои двуседмично обучение в ... Холандия! Обмяна на опит, посещение на техните социални услуги, запознаване с техните добри практики и със системата на подпомагане на хора с увреждания. Запознаване с колеги, работещи в холандски рехабилитационни центрове. И директорът ми избра точно мен от целия ни екип като най-подходяща да се кандидатира за тази обучителна програма! Вълнувам се. Чувствам се дълбоко оценена. Радвам се! Хубаво ми е. Днес сутринта написах мотивационното си писмо и го изпратих на двата имейла, докъдето трябваше да стигне. Срок на изпращане на мотивационните писма - 06.02.2017 г. Дата на излизане на резултатите с одобрените 18 кандидата - 20.02.2017 г. Ами това е. Сама си стискам палци :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от cchery »

Kleo написа:Вчера сутринта шефът ми ме уведоми за чудесна възможност за развитие в професионален план! Предстои двуседмично обучение в ... Холандия! Обмяна на опит, посещение на техните социални услуги, запознаване с техните добри практики и със системата на подпомагане на хора с увреждания. Запознаване с колеги, работещи в холандски рехабилитационни центрове. И директорът ми избра точно мен от целия ни екип като най-подходяща да се кандидатира за тази обучителна програма! Вълнувам се. Чувствам се дълбоко оценена. Радвам се! Хубаво ми е. Днес сутринта написах мотивационното си писмо и го изпратих на двата имейла, докъдето трябваше да стигне. Срок на изпращане на мотивационните писма - 06.02.2017 г. Дата на излизане на резултатите с одобрените 18 кандидата - 20.02.2017 г. Ами това е. Сама си стискам палци :222
Деси, стискам палци (много силно) именно твоята кандидатура да бъде одобрена и избрана!!! Ще се радвам сърдечно да посетиш тази изключително привлекателна (за мен страна) и да минеш обучението. Сигурна съм, че това ще бъде от огромна полза за професионалния ти път! :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Черита, мерси!
Всъщност общо ще бъдат три работни групи с по 6 човека, общо 18 души.
Ако бъда един от тези 18 - супер!!!
П.П. Лошото е, че и идея си нямам колко ще бъде общата бройка кандидатирали се и участвали със свое мотивационно писмо.
В София има над 50 ЦСРИ /Центрове за социална рехабилитация и интеграция/, които могат да излъчат човек. Не зная колко от тях ще го направят в действителност. Може да кандидатстват 12 човека, но може и 70-80. Не се знае. Ще чакаме, ще видим.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Ни-ка-ква информация за втория и третия списък с одобрени. Аз вече не се надявам на нищо. Свикнах с мисълта, че няма да ходя в Холандия този път. :plezya se

От около месец започнах да изпитвам леко неудовлетворение от работата си в Центъра. Нещо, което не ми се беше случвало досега, а съм там от май 2012 г. По-лесно губя търпение с някои клиенти, по-често се улавям, че някой колега или шефът ме дразнят, повече се уморявам и понякога просто искам да се прибера вкъщи. Може би идеалният вариант за мен би бил да си остана тук, на същата заплата, но ... на половин работен ден всеки ден или да идвам за цял ден три пъти седмично. Ей такива еретични мисли ми мътят главата напоследък... та ще видя къде ще им излезе краят. :1044

Днес ще изготвям последния хороскоп за месец март, а утре - първия за месец април :1216 Виж, за разлика от работата ми в Центъра, по отношение на астрологията нямам никакви съмнения, умори, чуденки и питанки - просто знам, че това си е моето си нещо, че обожавам да го върша и че до момента съм имала 99% доволни и удовлетворени клиенти. Чувствам се полезна като астролог, свободна да разгърна напълно потенциала си и да дам всичко от себе си, точно така както аз го виждам, без чужди директиви и условности.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Утре ще е денят на психолога, професионалният ми празник :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Честит празник на труда! По случая - една статия:

Как да си намерим страхотна работа за много пари

И още няколко неща за избора на професия

Изображение

Знаете ли как да изберете правилната професия или как да започнете правилния бизнес? Това са едни от основоположните решения които трябва всеки от нас да вземе за живота си в днешно време. Днес ще поговорим малко повече за това.

Преди индустриалната революция да не бих направил такова видео, не би било нужно. Тогава са съществували около две хиляди различни професии и хората са знаели, че от девет до пет човек отива и работи само за пари.

Днес има около половин милион различни професии и освен пари в работата търсим щастие и удовлетворение.

Голямата грешка, която повечето хора правят е, че въобще не вземат решение за това каква професия искат. Както казах има половин милион различни професии, да се избере едната единствена, която да е правилна изглежда като доста трудна задача.

За това просто приемат първата работа, която звучи добре - да речем - близо е до дома, колегите са готини, парите са добри и има възможност за развитие.

Ако намерите такава работа - страхотно, но това не е достатъчно.

Ако тази работа не ви идва от вътре - с времето, когато първоначалното вълнение отмине - отначало привлекателно звучащата работа, ще се превърне просто в поредна причина за оплакване и нерви.

И така... как да разберете коя е вашата професия?

При деветдесет и девет процента от нас правилната професия не идва просто ей така, наготово. Като някой божествен глас, който изведнъж ни казва "ти трябва да станеш инженер" или "ти трябва да се занимаваш с маркетинг".

За да разберете какво е правилно за вас седнете и направете един списък с неща, които ви носят щастие. Колкото е по-дълъг и колкото е по-чудат този списък - толкова по-добре. След това помислете коя професия би ви дала възможност да правите най-много от нещата в списъка.

Изображение

И не се притеснявайте ако да измислите какво наистина ви се прави отнема много време. Процесът не е бърз, но няколко месеца или дори година в чудене са по-добри, от колкото няколко години практика на грешното място.

Все пак по-голямата част от живота на всеки от нас ще бъде прекаран в работа, за това не прибързвайте, колкото по-от рано знаете с какво искате да се занимавате - толкова по-голям шанс има това да се реализира.

Разбира се, съвсем спокойно може да поемете нещо, което да ви плаща сметките, докато се чудите накъде да поемете.

Друга грешка, която много хора допускат, когато се опитват да разберат кое е тяхното поприще - са парите. Ако сте във финансово нестабилно положение това може много силно да замъгли преценката ви за работата и да ви накара да мислите позициите, които плащат по-добре за много по-привлекателни, от колкото наистина са.

Да речем обаче, че не ви се работи за някого. Искате и имате възможността да работите за себе си. Да сте предприемач. Това е най-масовата мечта в днешно време, стремежът на повечето от нас.

Понеже е пълно с куп семинари, статии и уроци, които се съсредоточават върху техническата част на това да си предприемач аз ще кажа нещо по-различно.

Всеки голям успешен бизнес решава някакъв проблем.

Ако стартирате свой бизнес се запитайте не от какво сте доволни и как да го направя различно, ами от какво страдате и как да го елиминирам. Намерете решение на проблема и го продайте на останалите.

А пък техническите параметри, както казах току-що, можете да откриете в семинарите, статиите и уроците, които са почти безброй.

В момента в света има толкова много хора, толкова много професии и толкова много неща, че може човек да си помисли, че всеки проблем има хиляди решения, но това далеч не е така.

Има още векове, в които ще се откриват нови неща и нови професии. Съответно освен сегашните проблеми на обществото, от които има много нерешени - ще има и още много нови. Има огромно поле за изява.

Изображение

Не забравяйте само, че ако докато се чудите какво искате да правите - някой, който вече знае, се възползва от вас.


източник - цък
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

На 15 май се навършиха 5 години, откакто работя в Центъра за незрящи :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор